Nadpłata z WORKING TAX CREDIT

Doradztwo w sprawie kont bankowych, pożyczek, podatków, pomysłów na własny biznes;

MężczyznaPostNapisane przez walmag2 » 7 lut 2010, 20:54 Nadpłata z WORKING TAX CREDIT

Witam być może powtarzam się z tym tematem ale nie znalazłam nigdzie osoby z takim samym problemem. Otrzymuję WTC i ChTC od około 4 lat, przez pierwszy rok byłam w ciąży, następnie opieka nad dzieckiem. Rozpoczęłam pracę i rok temu otrzymałam pismo z revenue,że mam nadpłatę w wysokości 1800 funtów :cry: , w kolejnym roku było już to tylko 1200, nadmieniam,że mimo nadpłaty w dalszym ciągu revenue wypłaca mi benefity.Chce się zapytać czy ktoś się orientuje jak będzie wyglądała moja sytuacja ponieważ w lecie mam zamiar wrócić do polski , czy wystarczy że zgłoszę w revenue, że kończę prace i wyjeżdżam z kraju czy będę musiała oddać tę nadpłatę do revenue. dzięki za informacje!!!!

walmag2
Przyczajony
 
 
Posty: 2
Dołączył: 7 lut 2010, 20:37
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez salma » 7 lut 2010, 22:35 Re: Nadpłata z WORKING TAX CREDIT

Przypuszczam, że płacą Ci benefity ale odciągają od nich pewną kwotę na poczet długu. Jak będziesz wyjeżdżać to powinnaś spłacić resztę. Nie liczyłabym na umorzenie...

salma
Przyczajony
 
 
Posty: 8
Dołączyła: 28 wrz 2009, 21:03
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez bugnieszka » 8 lut 2010, 12:00 wtc

witam

Ja splacam nadplate WTC od 6 miesiecy jednoczesnie dostaje pieniadze od HMRC na konto, tj swoja stala kwote. Kontaktowalam sie z nimi i wiem ze nie mozna tego po prostu odciagnac z kwoty "creditu". Skomplikowane to ale to przeciez Anglia. Wiec w poniedzialek co tydz dostaje pieniazki a raz w miesiacu zabieraja mi rate z nadplaty.

W Twoim przypadku zmniejszona kwota WTC moze byc zwiazana tylko ze wzrostem dochodu (wiec rownoczesnie zmniejsza sie WTC) lub ze zmiana w twoich tzw personal circumstances.

Moim zdaniem powinas koniecznie skontaktowac sie z HMRC gdyz tu na forum dostaniesz tylko nasze opinie i porady oparte zazwyczaj na tym kto komu i cos tam powiedzial

Pozdrawiam

bugnieszka
Raczkujący
 
 
Posty: 74
Wiek: 42
Dołączyła: 8 paź 2008, 18:51
Reputacja: 1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez walmag2 » 9 lut 2010, 12:31 Re: Nadpłata z WORKING TAX CREDIT

dziękuję serdecznie za informacje, właśnie wybieram się jutro do revenue .zobaczymy co z tego wyniknie, ale chyba macie racje ,że nie ma co liczyć na umorzenie.

walmag2
Przyczajony
 
 
Posty: 2
Dołączył: 7 lut 2010, 20:37
Reputacja: 0
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do FINANSE