Fiskus sprawdzi pracujących za granicą

Doradztwo w sprawie kont bankowych, pożyczek, podatków, pomysłów na własny biznes;

Nie wybranoPostNapisane przez potatos » 31 sty 2007, 05:01 Fiskus sprawdzi pracujących za granicą

Fiskus sprawdzi pracujących za granicą (GPrawna)
(PAP, tm/31.01.2007)

Nie tylko urzędy skarbowe, ale również urzędy kontroli skarbowej, których pracę nadzoruje wiceminister finansów Paweł Banaś, sprawdzą rzetelność rozliczeń osób pracujących za granicą - wynika z informacji "Gazety Prawnej".



Ewentualne unikanie płacenia podatków przez osoby zarabiające za granicą może spowodować straty w dochodach budżetu państwa. Temu chce zapobiec fiskus.

Wszczęcie kontroli może nastąpić w oparciu o informacje sygnalne przesłane przez urzędy skarbowe, a także informacje przekazywane przez osoby anonimowe, czyli na podstawie "życzliwego donosu".

W kręgu zainteresowań organów podatkowych mogą znaleźć się podatnicy, których wydatki znacząco przewyższają dochody wykazane w deklaracjach podatkowych. To zaś często spowodowane jest niewykazaniem do opodatkowania dochodu uzyskanego za granicą. za http://podatki.onet.pl/1476170,1,0,wiadomosci.html TONACY BRZYTWY SIĘ CHWYTA!!!!!!!!!! :evil:
Ostatnio edytowano 1 sty 1970, 00:00 przez potatos, łącznie edytowano 1 raz

potatos
Raczkujący
 
 
Posty: 72
Dołączył(a): 29 maja 2006, 03:50
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez plazermen » 31 sty 2007, 07:02 Re: Fiskus sprawdzi pracujących za granicą

pierwsza idea państwa i wszelakich służb, inspekcji, straży, urzędów polegała na jego pomocniczości względem obywateli. robiło się zrzutkę na ten tzw. "wspólny budżet" dlatego, bo niektóre wydatki bardziej opłacało się robić kolektywnie. ostatnimi czasy mam dziwne wrażenie że zmieniło się ono w żarłoczną samonapędzającą się maszynkę do obdzierania obywateli z forsy i nerwów: zabrać, przeżreć - żądać więcej i tak w kółko, a powinniśmy przecież czuć w jakiś sposób że te pieniądze które łożymy na "wspólne" do nas wracają. ja jakoś nie czuję. i tu sie trzeba zastanowić czy rząd i budżet państwa stały się podmiotem zamiast nas? bo wydaje mi się że głównym zadaniem ekip rządzących jest karmienie budżetu, a przecież on jest tylko narzędziem, które nam, obywatelom powinno służyć w wypełnianiu misji publ.
Avatar użytkownika
plazermen
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2075
Wiek: 44
Dołączył: 10 cze 2006, 20:52
Lokalizacja: że znowu
Reputacja: 92
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez yoko » 1 lut 2007, 00:48 Re: Fiskus sprawdzi pracujących za granicą

amen :mrgreen:
'Eighty percent of success is showing up'
WOODY ALLEN
Avatar użytkownika
yoko
Stały Bywalec
 
 
Posty: 413
Wiek: 44
Dołączyła: 18 wrz 2006, 21:50
Lokalizacja: Acocks Green
Reputacja: 3
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez mio » 1 lut 2007, 12:52 Re: Fiskus sprawdzi pracujących za granicą

Chyba narzedziem, ktore sluzy obywatelom w wypelnianiu misji toalety publicznej lub w wypelnianiu kieszeni ale tylko politykom bo reszta sie nie liczy.

Poza tym to zaprasza nas do zmiany obywatelstwa. Ciekawe co wtedy powie?
Avatar użytkownika
mio
Stały Bywalec
 
 
Posty: 494
Dołączył: 1 paź 2006, 22:10
Lokalizacja: Mars
Reputacja: 9
Neutralny

PostNapisane przez kat82 » 2 lut 2007, 18:20 Re: Fiskus sprawdzi pracujących za granicą

Do czego dąży nasz wspaniały rząd? Chyba,żeby jeszcze więcej ludzi wyjechało i już nie wróciło. Brak słów....

kat82
 
 

MężczyznaPostNapisane przez Profes79 » 4 lut 2007, 14:17 Re: Fiskus sprawdzi pracujących za granicą

Ktos ostatnio zartowal ze jeszcze trochew i przy wjezdzie do POlski lub wyjezdzie trzeba bedzie oprocz paszportu okazac kwitek z US o wplaceniu zaliczki. Zalosne.

Profes79
Rozeznany
 
 
Posty: 142
Wiek: 45
Dołączył: 16 gru 2006, 20:01
Lokalizacja: LOdz, POlska
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez tomi09pl » 4 lut 2007, 21:36 Re: Fiskus sprawdzi pracujących za granicą

mnie to juz tylko trzesie za kazdym razem jak slysze jakies nowe wiadomosci z polski.
Avatar użytkownika
tomi09pl
Rozeznany
 
 
Posty: 147
Wiek: 36
Dołączył: 11 paź 2006, 14:53
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez emcia04 » 5 lut 2007, 13:33 Re: Fiskus sprawdzi pracujących za granicą

to jakas paranoja i tyle
Zycie jest za krotkie zeby sie za siebie ogladac

emcia04
Rozeznany
 
 
Posty: 207
Wiek: 40
Dołączyła: 17 sty 2007, 10:56
Lokalizacja: Chelmsley Wood
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Lukaas85 » 5 lut 2007, 18:02 Re: Fiskus sprawdzi pracujących za granicą

tomi09pl napisał(a):mnie to juz tylko trzesie za kazdym razem jak slysze jakies nowe wiadomosci z polski.


Mnie tez. Co tydzien mam swieza Angore, czasem w polowie czytania ja odkladam..
Oj klejá sie lapy polskich urzedasów :???:
What would Elvis do?
Avatar użytkownika
Lukaas85
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1619
Wiek: 39
Dołączył: 20 cze 2006, 22:26
Lokalizacja: GłowaWłasnaOsobista
Reputacja: 1
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do FINANSE