Ubezpieczenie na drugie auto

Doradztwo w sprawie kont bankowych, pożyczek, podatków, pomysłów na własny biznes;

MężczyznaPostNapisane przez zwierzakfm » 1 sty 2012, 15:07 Re: Ubezpieczenie na drugie auto

treboR napisał(a):pokaz cala strone policy gdzie to jest napisane.....


ale co jest napisane? przeciez wszystko do tej pory pokazalem/zacytowalem?

ubezp. jest na moja zone, ktora ma 2 lata NCD zdobyte tu w UK caly czas na to samo auto.
Avatar użytkownika
zwierzakfm
Stały Bywalec
 
 
Posty: 333
Dołączył: 13 paź 2007, 23:44
Lokalizacja: Worcester
Reputacja: 22
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez treboR » 1 sty 2012, 15:12 Re: Ubezpieczenie na drugie auto

znaczy ze nie mozesz (nie chcesz) pochwalic sie walem jaki zrobiles???

Dodano: -- 1 sty 2012, o 15:13 --

czytaj cytat.....
nara
Avatar użytkownika
treboR
Raczkujący
 
 
Posty: 61
Wiek: 50
Dołączył: 4 gru 2011, 21:26
Reputacja: -6
Wyśmiewca

MężczyznaPostNapisane przez zwierzakfm » 1 sty 2012, 15:20 Re: Ubezpieczenie na drugie auto

treboR, nie odpowiedziales na pytanie ktora strone z jakim tekstem mam pokazac cala?

walow zadnych nie robie, bo zona ma ubezpieczenie na jedno auto i ja jestem dodany jako named driver. z kolei ja mam comprehensive na drugie auto i zona jest na tej polisie jako named driver. wiec skoro jestes takim fachowcem od ubezpieczenien to pewnie wiesz, ze w takim przypadku mozemy oboje prowadzic nasze auta.
ja tylko odpowiedzialem na nastepujace pytanie:

Wolves napisał(a):a sa takie ubezpieczalnie,gdzie można ubezpieczyc tylko jedeno auto a jeździć również innymi (dla przykladu Santander). Czy ktoś rozważał taką możliwość ?
Avatar użytkownika
zwierzakfm
Stały Bywalec
 
 
Posty: 333
Dołączył: 13 paź 2007, 23:44
Lokalizacja: Worcester
Reputacja: 22
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez treboR » 1 sty 2012, 15:24 Re: Ubezpieczenie na drugie auto

tak to prawda,ale zadane pytanie bylo w zupelnie innej materii.
Nie mozna prowadzic auta bez ubezpieczenia na niego.
Avatar użytkownika
treboR
Raczkujący
 
 
Posty: 61
Wiek: 50
Dołączył: 4 gru 2011, 21:26
Reputacja: -6
Wyśmiewca

MężczyznaPostNapisane przez zwierzakfm » 1 sty 2012, 15:55 Re: Ubezpieczenie na drugie auto

widzisz, oryginalne pytanie mozna zinterpretowac na dwa sposoby.
jasne, ze nie mozna jezdzic autem, ktore nie jest ubezpieczone. kazde auto musi miec w polisie imie osoby uprawnionej do jego prowadzenia lub wykupiona polise gdzie kazdy moze je prowadzic.
Avatar użytkownika
zwierzakfm
Stały Bywalec
 
 
Posty: 333
Dołączył: 13 paź 2007, 23:44
Lokalizacja: Worcester
Reputacja: 22
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez treboR » 1 sty 2012, 15:58 Re: Ubezpieczenie na drugie auto

chyba odpowiedziales na pytanie...
rozumiem ze zgoda???
Avatar użytkownika
treboR
Raczkujący
 
 
Posty: 61
Wiek: 50
Dołączył: 4 gru 2011, 21:26
Reputacja: -6
Wyśmiewca

MężczyznaPostNapisane przez VA » 1 sty 2012, 16:00 Re: Ubezpieczenie na drugie auto

zwierzakfm napisał(a):The policyholder may also drive (with the owner's consent) any motor car not belonging
to him (her) and not hired to him (her) under a hire purchase agreement.

To oznacza, że kierowca może prowadzić inne pojazdy bez dodatkowego ubezpieczenia, ale nie oznacza że wszystkie pojazdy są na tego kierowcę ubezpieczone. Każdy pojazd w UK musi być ubezpieczony. Policja sprawdza czy samochód jest w bazach danych jako ubezpieczony.

Jak podaje broszurka z DVLA bez ważnego ubezpieczenia można otrzymać:
-mandat Ł100
-pojazd może zostać zablokowany (clamped), zatrzymany, lub zezłomowany, oraz
-wyrok sądowy z maksymalną grzywną Ł1000.

Tutaj można sprawdzić status ubezpieczenia:
http://www.askmid.com
VA
Avatar użytkownika
VA
Zaangażowany
 
 
Posty: 1148
Dołączył: 26 sie 2006, 12:49
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 112
SzanowanySzanowany
Góra
-1

MężczyznaPostNapisane przez treboR » 1 sty 2012, 16:01 Re: Ubezpieczenie na drugie auto

po co ci status ubezpieczenia..... zadzwon do ubezpieczyciela.... proste pytanie prosta odpowiedz....
nawet idiota zrozumie!!!!!

-7 .............. ja qurwa chce -100.

Dodano: -- 1 sty 2012, o 16:13 --

w sumie polaczku jestes zjebany ........................................

Dodano: -- 1 sty 2012, o 16:18 --

aaaaaaaaaaaaaaa czym jezdzisz??

Dodano: -- 1 sty 2012, o 16:25 --

takie bylo pytanie:
witam nadszedl czas ze potrzebuje drugiej furki. jak to sie ma z ubezpieczeniem konkretnie czy moge urzyc znizek na oby dwa auta kazde w innej ubezpieczalni ?

jeb*** Ci sie w glowe pomysl lub sprawdz zamiast kogos narazac na koszty i punkty!!
Ostatnio edytowano 1 sty 2012, 16:40 przez treboR, łącznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
treboR
Raczkujący
 
 
Posty: 61
Wiek: 50
Dołączył: 4 gru 2011, 21:26
Reputacja: -6
Wyśmiewca

MężczyznaPostNapisane przez Wolves » 1 sty 2012, 16:37 Re: Ubezpieczenie na drugie auto

wydaje mi się że kolega zwierzakfm, wyjaśnił wszystko powyżej :) przynajmniej ja już wiem jak z tym jest,dzieki !
Avatar użytkownika
Wolves
Początkujący
 
 
Posty: 16
Wiek: 33
Dołączył: 15 sie 2011, 11:59
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Gaba76 » 1 sty 2012, 18:39 Re: Ubezpieczenie na drugie auto

witam
czytam ten watek i mam wrazenie ze tu zaszlo jakies nieporozumienie
treboR napisał(a):takie bylo pytanie:
witam nadszedl czas ze potrzebuje drugiej furki. jak to sie ma z ubezpieczeniem konkretnie czy moge urzyc znizek na oby dwa auta kazde w innej ubezpieczalni ?

to pytanie autorka zadala prawie 2 miesiace temu i wtedy tez otrzymala odpowiedzi
wczoraj natomiast Wolves zadal inne pytanie a mianowicie
a sa takie ubezpieczalnie,gdzie można ubezpieczyc tylko jedeno auto a jeździć również innymi (dla przykladu Santander). Czy ktoś rozważał taką możliwość ?

na ktore zwierzakfm udzielil odpowiedzi
jezeli masz na jedno auto wykupione comprehensive to najczesciej mozesz jezdzic innymi autami ale tylko z ubezpieczeniem third party


pozdrawiam i zycze wszystkiego najlepszego w nowym roku :)
Gaba i czasami Rafii ;)

"Hate something? Change something... Make something better."
Avatar użytkownika
Gaba76
Stały Bywalec
 
 
Posty: 339
Wiek: 47
Dołączyła: 1 wrz 2011, 21:33
Lokalizacja: Tipton
Reputacja: 49
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez dorotajab » 3 sty 2012, 11:01 Re: Ubezpieczenie na drugie auto

treboR napisał(a):Nie obrazaj tylko mysl ,albno skontaktuj sie ze swoim ubezpieczycieliem.


ano wlasnie treboR, swiete slowa
strasznie jestes pobudzony.... :roll:

chodzi o to ze jak masz ubezpieczenie comprehencive na swoje auto to mozesz jechac tez autem dziwczyny nalbo chlopaka. [ chyba ze Twoja ubezpieczalnia podkresla ze nie wolno ( zte go co piszesz chyba u Ciebie tak jest) ]
jezeli jednak tak jak u zwirzaka pisza ze mozna oznacza to tyle ze jak on bedzie jechal autem moim albo twoim to bedzie mial na to auto tylko third party ubezpieczneie. czyli ze jak wypadek z winy drugiej to ok, ale jak z jego (zwierzaka) to juz gorzej (znaczy tyle ze ja/albo Ty-zalezy kto dal zwierzakowi samochod- odszkodowania nie dostaniemy).... nikt Cie tu nie mial ochoty obrazac bo
treboR napisał(a):"Mądry ustępuje głupiemu. Smutna to prawda; toruje ona głupocie drogę do opanowania świata."
"Głupcy są genialni w niedorzecznościach. Żaden mędrzec nie przewidzi swym rozumem, co ich głupota wymyśli."
ciotka dorotka klotka :D
Avatar użytkownika
dorotajab
Zaangażowany
 
 
Posty: 1110
Wiek: 41
Dołączyła: 11 paź 2006, 15:09
Lokalizacja: Great Barr
Reputacja: 143
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez Gaba76 » 6 sty 2012, 00:03 Re: Ubezpieczenie na drugie auto

jezeli jednak tak jak u zwirzaka pisza ze mozna oznacza to tyle ze jak on bedzie jechal autem moim albo twoim to bedzie mial na to auto tylko third party ubezpieczneie. czyli ze jak wypadek z winy drugiej to ok, ale jak z jego (zwierzaka) to juz gorzej (znaczy tyle ze ja/albo Ty-zalezy kto dal zwierzakowi samochod- odszkodowania nie dostaniemy)....

heh... a ja z tego co zwierzakfm napisal zrozumialam, ze jesli ktos ma ubezpieczenie comprehencive to moze jezdzic tylko samochodami z ubezpieczeniem third party i cos mi sie tak wlanie nie zgadzalo, bo pare lat temu, jak lecielismy do Polski zostawilismy koledze moj samochod, zeby po nas przyjechal na lotnisko jak bedziemy wracac - nie bardzo wnikal jakie mam ubezpieczenie, najwazniejsze bylo, ze on mial comprehencive... a wlasnie, tak przy okazji, jak to jest... moze ktos wie? rozumiem, ze ten kolega jadac moim samochodem majac wypadek ( z nie swojej winy) nie dostalby odszkodowania. To ja bym dostala jako wlasciciel samochodu, czy w takim przypadku ubezpieczalnia nikomu nie wyplaca odszkodowania? czy to moze zalezy od ubezpieczalni?
Gaba i czasami Rafii ;)

"Hate something? Change something... Make something better."
Avatar użytkownika
Gaba76
Stały Bywalec
 
 
Posty: 339
Wiek: 47
Dołączyła: 1 wrz 2011, 21:33
Lokalizacja: Tipton
Reputacja: 49
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez Bartsun » 6 sty 2012, 03:18 Re: Ubezpieczenie na drugie auto

u mnie w polisie mam wyraznie napisane ze moge jezdzic innymi pojazdami (posiadajacymi lub nie ubezpieczenie) jesli maja wazny mot,tax. wtedy moje ubezpieczenie bedzie tylko jako third party. co wazne, na tym ubezpieczeniu nie moge prowadzic drugiego wlasnego pojazdu. musi byc pojazd zarejestrowany nie na mnie by bylo to legalne

jesli ktos we mnie przywali a ja bede jechac czyims samochodem to i tak ubezpieczalnia sprawcy pokrywa koszty naprawy. policja na miejscu moze potwierdzic ze posiadam ubezpieczenie pozwalajace mi jezdzic innymi pojazdami - wiec w momencie wypadku pojazd byl ubezpieczony.
Avatar użytkownika
Bartsun
Stały Bywalec
 
 
Posty: 589
Dołączył: 27 wrz 2006, 22:26
Reputacja: 1
Neutralny

Poprzednia strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do FINANSE