rasizm ...

Miłość, przyjaźń, nienawiść. Tutaj możesz wyrazić swoje emocje, napisać co czujesz....

KobietaPostNapisane przez karen » 22 paź 2009, 19:56 rasizm ...

proponuje wszystkim obejrzec sobie to ....

http://www.bbc.co.uk/iplayer/episode/b0 ... _Doorstep/

karen
Rozeznany
 
 
Posty: 111
Dołączyła: 10 lis 2008, 17:46
Reputacja: 5
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Luiza » 22 paź 2009, 20:56 Re: rasizm ...

Tak, ogladalam. Rece mi opadly.
Być szczerym to wypowiadać się zgodnie z tym, co się myśli. A nie wszystko, co się myśli wypowiadać na głos.
Avatar użytkownika
Luiza
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1911
Wiek: 42
Dołączyła: 14 mar 2008, 23:27
Reputacja: 71
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez eric27 » 22 paź 2009, 23:50 Re: rasizm ...

Bardzo mi przykro i współczuję bohaterom tego filmu :oops: ale rasizm nie działa tylko w jedną stronę,ja sam wielokrotnie jako kierowca autobusu padałem ofiarą rasistowskich zachowań ze strony kolorowej "młodzieży", z resztą nie tylko w pracy wszędzie może się zdarzyć.Tylko denerwóje mnie dlaczego,gdy ofiarą jest kolorowy jest wielkie halo a gdy biały a szczególnie wschodnio-europejczyk "no problem" :sad:

eric27
Stały Bywalec
 
 
Posty: 434
Dołączył: 14 wrz 2008, 12:54
Reputacja: 18
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez FunnyBunny » 23 paź 2009, 00:12 My story :(

http://bham.pl/forum/viewtopic.php?t=5978

Smutno że ludzie muszą przez to przechodzić :-( :-( :-( :sad:
Ostatnio edytowano 1 sty 1970, 00:00 przez FunnyBunny, łącznie edytowano 2 razy

FunnyBunny
Początkujący
 
 
Posty: 27
Dołączył: 10 maja 2009, 11:21
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 23 paź 2009, 09:38 Re: rasizm ...

Kurcze, Funny, dopiero się tu pojawiłaś (7 postów) a już mnie drażnisz. Masz traumatyczne przeżycia? Rozumiem. Chciałaś się z kimś nimi podzielić i przelałaś je do posta? OK. Ale po kiego grzyba taka "auto-reklama" po wszystkich możliwych wątkach? Czego oczekujesz? Współczucia? Żeby cały świat się nad tobą użalał i głaskał po główce, jaka to jesteś biedna? To jest życie, kochana. Brutalne, szare i do d... Naucz się z tym żyć, a będzie Ci łatwiej. I ciesz się każdym słonecznym wydarzeniem. IMVHO forum nie jest dobrym miejscem do rozwiązywania Twoich problemów.

Co do rasizmu - sama przyznałaś, że go w końcu wyrzucili. A czy opowiedziałaś o jego zachowaniu rodzicom i czy Oni byli w szkole? Owszem, Anglicy są rasistami - tak jak większość ludzi, ale w instytucjach, firmach itp tępią takie zachowania. Czego dowodem wyrzucenie nauczyciela. Pożyjesz, zobaczysz. I może pewnego dnia stwierdzisz, że też jesteś rasistką...

Wracając do Twojej wypowiedzi:
FunnyBunny napisał(a):(...) mi rzucał z textem Of You Go Polish (...) Puzniej się okazało (...) to był taki system obrończy) nie jeden łobuz (...) Puzniej przyszła Daria inna polka w mojej szkole (...).
Więc drogie mamy, tatowie ogółem (...)


I za to dają
(...)A* z Polskiego(...)
Nie do pomyślenia za moich czasów...
Dobra rada - albo pisz w jakimś edytorze tekstu, który wyłapie błędy, albo używaj słownika zainstalowanego w przeglądarce - np. Firefox. No i jeszcze dużo samokształcenia. Osobiście polecam dużo czytać. Polskich książek. Uczysz się czytając.

A wracając do wątku - zgadzam się w 100% z ... (jak jest przedmówca, to jak to będzie? przedpiśćca?:) ). Jak kolorowym coś się stanie to wielkie halo, jak białemu, to nic takiego. A rasiści są we wszystkich rasach/nacjach/warstwach społecznych. I ludzie którzy tutaj, w UK, już trochę żyją wiedzą jak potrafią się zachowywać kolorowi. Biali zresztą też. Tylko, ze biali mniej krzyczą, jak im się krzywda dzieje. I dlatego IMO wychodzi na to, że to tylko działa w jedną stronę.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez Luiza » 23 paź 2009, 10:00 Re: rasizm ...

AdamBoltryk, No juz chyba lepiej jej dobic nie mogles. Mam nadzieje ze czujesz sie bardzo z siebie zadowolony.
FunnyBunny, Dzieki takim osobom jak ty, ktore napisza na forum o problemie, rodzice moga dowiedziec sie co moze sie dziac z ich dziecmi. Otworzyc im oczy. A inne dzieciaki wiedza ze nie sa same. Ze jest ktos kto przechodzi przez to samo.
Dobrze ze sa fora, na ktorych mozna sobie ponazekac.
Jak ja bylam nastolatka, moglam pogadac tylko z moim kotem i nie bylo latwo.
Być szczerym to wypowiadać się zgodnie z tym, co się myśli. A nie wszystko, co się myśli wypowiadać na głos.
Avatar użytkownika
Luiza
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1911
Wiek: 42
Dołączyła: 14 mar 2008, 23:27
Reputacja: 71
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez malenkagdz » 23 paź 2009, 10:01 Re: rasizm ...

to straszne..ze ludzie tak reaguja wyzwiskami potrafia uderzyc a przeciez to czlowiek jak kazdy z nas..niestety rasizm mozna spotkac wszedzie nie tylko wsrod ludzi innej rasy.
na przypadki rasizmu trafilam nie raz i niestety wsrod polakow rowniez.
Film dotyczy Anglikow ale niestety polacy czy inni innego koloru skóry nie sa lepsi..
potrafisz przejsc ulica i z wielu ust uslyszec fuc** polish itp wyzwiska
rasizm szerzy sie juz wsród coraz to mlodszych ludzi jak to mozna bylo zauwazyc jaki akt rasizmu pokazal 11letni chlopiec.kto go tego nauczyl rodzice ? starsi koledzy? niewiadomo ale widac bylo jaka nienawisc ma w sobie.
Class. Get some.

Life is much more beautiful to me when looking through the camera lens.

malenkagdz
Zaangażowany
 
 
Posty: 1178
Wiek: 33
Dołączyła: 8 lis 2008, 15:32
Lokalizacja: Perry Barr
Reputacja: 47
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez hidalgo4 » 23 paź 2009, 10:16 Re: rasizm ...

sorki ale to dziala we wszystkie strony a na bilaych ostatnio cortaz wiecej wiec sorki trzeba jakos zyc
Będą go poznawać nie po jego słowach, a po jego czynach!
Avatar użytkownika
hidalgo4
Stały Bywalec
 
 
Posty: 410
Wiek: 39
Dołączył: 18 sie 2007, 18:01
Lokalizacja: z Piekla rodem
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez marzencia2333 » 23 paź 2009, 11:02 Re: rasizm ...

A ja zauwazylam, ze duza czesc polakow staje sie rasistami w momencie kiedy przyjedzaja do Anglii. Wielu moich znajomy dopiero tutaj w UK staneli sie nimi i sa przeciwko murzyna, pakistancom czy innym podobnym rasa. Ja osobiscie nie mam nic do nich, chciasz czasem sie zdaza, na ulicy, ze jestem ``atakowana`` przez murzynow. Mowiac atakowana mam namysli np 1.5 tygodnia temu szlam ulica z woskiem, zakupami i dwojka moich kchanych dzieci i niechcacy najechalam na jedna taka osobe, ktora z wielkiem oburzeniem mowi patrz gdzie idziesz idjotko i zaczela mi rekami wymachiwac. Bylo kilka jeszcze podobnych sytuacji ale dziwnym zbiegime okolicznosci nie trafilam jeszcze na bialego ktory by tak zareagowal.
Zyj szybko, kochaj mocno i nie umieraj :P
Avatar użytkownika
marzencia2333
Stały Bywalec
 
 
Posty: 463
Wiek: 39
Dołączyła: 11 paź 2007, 17:55
Lokalizacja: Tipton
Reputacja: 8
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez hidalgo4 » 23 paź 2009, 11:35 Re: rasizm ...

a ja wiem jedno ze zle sie ubierzesz to maja ci za zle, a niby nie patrza na to... mam na mysli azjatow i czarnych bo typyowy wyspiak nie ma problemu z tym. spotkalem sie osobiscie ze jak masz krotkie wlosy i nosisz skore to od razu jests w NF mimo ze na pocatku nie wiedzialem o co chodzi to zawsze byl z tym problem
Będą go poznawać nie po jego słowach, a po jego czynach!
Avatar użytkownika
hidalgo4
Stały Bywalec
 
 
Posty: 410
Wiek: 39
Dołączył: 18 sie 2007, 18:01
Lokalizacja: z Piekla rodem
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez FunnyBunny » 23 paź 2009, 14:39 Re: rasizm ...

AdamBoltryk- Rozumiem
A* -Bardzo Wysoka ocena GCSE z J. Polskiego
NOBODY IS PERFECT
I wyluzuj ......

Luiza-Dziękuję

FunnyBunny
Początkujący
 
 
Posty: 27
Dołączył: 10 maja 2009, 11:21
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez sofija » 23 paź 2009, 17:06 Re: rasizm ...

Jak juz ktos powiedzial, rasizm byl jest i bedzie, a to co w tym filmie, czy to cos nowego? Straszniejsze rzeczy na swiecie sie juz dzialy... Ja sama ci***ak nie znosze; wiem, ze nikt sobie koloru skory nie wybiera, ale nie lubie, a bleeehh. Nigdy nie posunelabym sie do jakiejkolwiek przemocy wobec nich czy przesladowan, (dopoki sie zaden do mnie nie zblizy) bo sama nie chcialabym zeby mnie takie cos spotkalo, ale obym nigdy nie miala z nimi nic wspolnego.
Avatar użytkownika
sofija
Początkujący
 
 
Posty: 27
Wiek: 35
Dołączyła: 16 paź 2009, 17:19
Lokalizacja: birmingham
Reputacja: 1
Neutralny

KobietaPostNapisane przez sharemka » 23 paź 2009, 19:53 Re: rasizm ...

czyli ci..a to muzulmanim...tak???

Czy ogólnie wszyscy o brazowym kolorze skóry...

Nas tez powoli zaczynajá miec dosc...a dopiero nasza era tak naprawde sie zaczela...
Nie dobrze mi sie robi jak slucham o polakach mieszkajácych w UK od 3 lat, on pracuje w fabryce a ona...ups...zakupy robi w polskim sklepie, bo po angielsku tylko "Senkiu" :roll: wydusi...ale o benefitach wie wszytko... ;)

Jak tak dalej pójdzie to w nas tez niedlugo beda rzucac kamieniami :-(

[ Dodano: Pią Paź 23, 2009 20:56 ]
sofija napisał(a):Ja sama ci***ak nie znosze; wiem, ze nikt sobie koloru skory nie wybiera, ale nie lubie, a bleeehh. Nigdy nie posunelabym sie do jakiejkolwiek przemocy wobec nich czy przesladowan, (dopoki sie zaden do mnie nie zblizy) bo sama nie chcialabym zeby mnie takie cos spotkalo, ale obym nigdy nie miala z nimi nic wspolnego.


To chyba musisz zmienic miasto, bo trudno nie spotkac "ci..a" w Birmingham :roll:
Chyba ze siedzisz w domu i nigdzie nie wychodzisz... :-)
"Bo meska rzecz, byc daleko a kobieca wiernie czekac..."
Avatar użytkownika
sharemka
Rozeznany
 
 
Posty: 241
Dołączyła: 6 sty 2009, 13:27
Lokalizacja: Hall Green/Bham
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez karjo » 23 paź 2009, 20:28 Re: rasizm ...

Nie ma jak to zupelnie bezinteresownie hodowana niechec, za jakis czas uczucia nabiora mocy. Ale slusznie, zdarzaja sie gorsze rzeczy na swiecie....

karjo
Rozeznany
 
 
Posty: 269
Dołączyła: 27 lut 2008, 11:23
Reputacja: 17
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez eric27 » 23 paź 2009, 20:44 Re: rasizm ...

sharemka napisał(a):czyli ci..a to muzulmanim...tak???


Z tego co się orientuję to "ci..a"to nie tylko muzułmanie ale głównie ludzie ludzie pochodzący ze środkowej i południowej Azji jak Indie,Pakistan,Srilanka,Bangladesz,Birma,Afganistan,Irak, Iran,Jemen itd. :mrgreen:

eric27
Stały Bywalec
 
 
Posty: 434
Dołączył: 14 wrz 2008, 12:54
Reputacja: 18
Neutralny

Następna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do STREFA UCZUĆ