Mlode mamusie czyli "ciezarowki po rozpakowaniu"

Sprawy Kobiece. Rozmowy o Waszych smutkach, radościach, problemach , modzie, urodzie...
Kasia1983 z tego co wiem,to wizyty o paszport dla dzieciaczkow do czerwca juz sa pobukowane,takze jak w niedlugim czasie bys chciala jechac do Pl,to lepiej jakbys juz bukowala sobie wizyte w konsulacie.A na tej stronce co Ci podala Ana,to tam mozesz zabukowac wlasnie te wizyte i potrzebne Ci beda 2 zdjecia malenstwa,akt urodzenia wez najlpiej kopie i orginal ze soba.I to Cie wyniesie jakies 18 funtow,jezeli bedziesz chciala zeby Ci wyslali paszport poczta,bo mozesz tez jechac osobiscie odebrac (nam normalnie malego paszport przyszedl poczta bez zadnego problemu i trwalo to prawie miesiac).pozdrawiam :)
Avatar użytkownika
kindzulinaa
Zadomowiony
 
 
Posty: 877
Wiek: 37
Dołączyła: 28 cze 2007, 22:48
Reputacja: 22
Pokojowy

z tego co ja wiem to juz nie trzeba bukowac wizyt w konsulacie,tylko ze przyjmuja jakas ograniczona liczbe interesantow :-) a my robilismy paszport malemu w grudniu i czekalismy 2 tyg tylko nie chcieli nam wyslac bo stwierdzili ze birmingham nie zalicza sie do miast ktore maja na liscie i niestety musialam jechac sama :-)

kasiula20
Początkujący
 
 
Posty: 33
Dołączyła: 22 sie 2007, 21:10
Reputacja: 0
Neutralny

To dziwne,bo ja bylam teraz w styczniu w konsulacie po paszport dla mojego niunia i jeszcze wczesniej moj chlopak tam dzwonil i sie spytal jak tam trafic i czy mozna sie troszke spoznic,to ta pani powiedziala ze godziny zniesli,takze do godziny 15 mamy czas.A jak pojechalismy,no to pani sama przy okienku mnie sie pytala,czy chce odebrac osobiscie czy chce,zeby mi wyslali.No to ja jej mowie,ze z birmingham mamy dosc daleko,dlatego wolimy poczta.No i tak jak mowila,ze do 28 lutego przyjdzie paszport no i przyszedl 27 :) Takze moim zdaniem najlepiej zadzwonic tam i samemu sie dowiedziec.
Avatar użytkownika
kindzulinaa
Zadomowiony
 
 
Posty: 877
Wiek: 37
Dołączyła: 28 cze 2007, 22:48
Reputacja: 22
Pokojowy

tez tak mysle :smile: ja odbieralam paszport w 20 grudnia czy jakos tak :-) i pytalismy sie tej pani i tak nam powiedziala, mowilismy ze to jednak jest daleko ale ona na to ze nic nie poradzi :-)

kasiula20
Początkujący
 
 
Posty: 33
Dołączyła: 22 sie 2007, 21:10
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez agg » 3 mar 2008, 22:29 Re: Mlode mamusie czyli "ciezarowki po rozpakowaniu"

My tez musielismy sami jechac po odbior :mad: w pl niestety nie udalo sie zalatwic peselu i znow wyprawa po nastepny paszport, szlak by to trafil :mad: mam nadzieje,ze godziny wrocą bo jakos to troche niefajnie stac z malcem na dworzu pare godzin. a jak nie przyjma? i potem znow odbior. przeciez mojemu mezowi urlopu zabraknie :roll:
Obrazek
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
Avatar użytkownika
agg
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2154
Wiek: 41
Dołączyła: 13 lut 2007, 18:32
Lokalizacja: Gdansk/Birmingham
Reputacja: 146
SzanowanySzanowany

no własnie ja najbardziej obawiam sie załatwienia w polsce tych wszystkich formalności (bo jak już wspominałam nie mam już meldunku w pl) a nie ma możliwości załatwienia przez konsulat stałego paszportu, a nie jednorocznego dodam że mam już załatwionego rezydenta w anglii.
dziewczyny dzieki za odzew

KASIA1983
Raczkujący
 
 
Posty: 73
Dołączyła: 18 lut 2008, 13:18
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez agi » 5 mar 2008, 15:51 Re: Mlode mamusie czyli "ciezarowki po rozpakowaniu"

Hej Dziewczyny :-)
Nie było mnie jakiś czas.
Widziałam Wasze Pociechy :-D są śliczne słodkie :!: i wszystkim Wam gratuluje :!:
Ale widze, że sami chłopcy, więc musze dodać moją córcie :razz:

pozdrawiam :-)
Załączniki
Majka 002.jpg
Majka 7 miesięcy
Avatar użytkownika
agi
Rozeznany
 
 
Posty: 185
Wiek: 41
Dołączyła: 18 cze 2007, 13:15
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 0
Neutralny

Śliczna :grin: :grin: :grin: GRATULACJE nareszcie dziewczynka - taki maluśki rodzyneczek wśród tych wszystkich chłopaków

KASIA1983
Raczkujący
 
 
Posty: 73
Dołączyła: 18 lut 2008, 13:18
Reputacja: 0
Neutralny

hej

agi fajnie widziec majcie,,, mam nadzieje ze w tym tyg na zywo juz sie zobaczymy hehe

a propos formalnosci zwiazanych z paszportem
ja powiem jak bylo u mnie w ub roku
w lutym bukowalam wizyte i pierwsza wolna byla w czerwcu
paszport odbieral maz osobiscie bo mieszkalismy pod londynem wiec no problem
ale proponowali wyslanie

pozdrawiam
LELEK NASZE MALENKIE WIELKIE SZCZESCIE!!!
Avatar użytkownika
babulki
Rozeznany
 
 
Posty: 274
Wiek: 44
Dołączyła: 17 paź 2007, 17:39
Lokalizacja: jaroslaw/birmingham
Reputacja: 0
Neutralny

Dziewczyny, mam pytanko: co z badaniem bioderek u niemowlakow? W Polsce w 3 tyg. zycia sa badane przez ortopede, a tu? Mi jeszcze zostalo ok. 2,5 miesiaca do rozpakowania, ale jestem ciekawa.

Ania810
Początkujący
 
 
Posty: 30
Dołączyła: 20 lut 2008, 23:13
Reputacja: 0
Neutralny

Hej dziewczyny. Moze taki temat juz sie przewinal, ale nie zauwazylam... Pytanie do tych, ktore rodzily w Anglii:
Jak jest z nazwiskiem dziecka plci zenskiej, czy jest ono odmieniane? Np tata nazywa sie Kowalski i rodzi sie corka; czy bedzie sie ona nazywala Kowalski czy Kowalska?
Z gory dziekuje za odpowiedz :)

Aggressiva
Początkujący
 
 
Posty: 43
Dołączyła: 24 maja 2007, 15:54
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Ana :) » 7 mar 2008, 13:35 Re: Mlode mamusie czyli "ciezarowki po rozpakowaniu"

Bedzie sie nazywalo tak jak ty podasz w urzedzie :wink:

agi masz sliczna córe,gratuluje,piekne oczka :smile:

Ania na wszelakie badania dostaniesz wezwanie do swojego lekarza ;)

pozdrawiam :grin:

Ana :)
Rozeznany
 
 
Posty: 288
Dołączyła: 27 sie 2007, 14:28
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez agi » 7 mar 2008, 18:08 Re: Mlode mamusie czyli "ciezarowki po rozpakowaniu"

Ania810, mojej córce nie robili USG bioderek, wiem że w Polsce robią od razu po urodzeniu, albo w pierwszych tyg. Jak byłam w szpitalu to badali słuch dziecka i ogólny stan zdrowia czyli: bicie serca, temperature itp. A potem w 6 tyg miałam wizyte w GP, ale to też było tylko ogólne badanie (dostaniesz napewno list od swojego GP zawiadamiający kiedy masz przyjść). A poza tym tylko ważenie, tak co miesiąc :-) i to by było na tyle (przynajmniej w moim przypatku)

Aggressiva, tak jak Ana napisała, dziecko będzie miało takie nazwisko jak podasz im w papierach, czyli zależy od Ciebie czy chcesz odmienione czy nie :-)

pozdrawiam :-)
Avatar użytkownika
agi
Rozeznany
 
 
Posty: 185
Wiek: 41
Dołączyła: 18 cze 2007, 13:15
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 0
Neutralny

:arrow: Agi masz piekna corcie,o pieknych oczkach i pieknym usmiechu!Fajnie napewno miec corcie.Pozniej z mamusia bedzie smigala po sklepach.A moj Kacperk to juz na mecze patrzy,jak tatus oglada heh. :arrow: Ania810 ja mialam skierowanie na te 6 weeks check do przychodni i jak mi wazyli i mierzyli mojego synka,to za chwile mnie zawolali do lekarza,ktory sprawdzal bioderka.Napewno dostaniesz powiadomienie z przychodni :) pozdrowionka
Avatar użytkownika
kindzulinaa
Zadomowiony
 
 
Posty: 877
Wiek: 37
Dołączyła: 28 cze 2007, 22:48
Reputacja: 22
Pokojowy

Dzieki dziewczyny za info!!!

Ania810
Początkujący
 
 
Posty: 30
Dołączyła: 20 lut 2008, 23:13
Reputacja: 0
Neutralny

Poprzednia stronaNastępna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do ŚWIAT KOBIET