Endometrioza

Sprawy Kobiece. Rozmowy o Waszych smutkach, radościach, problemach , modzie, urodzie...

KobietaPostNapisane przez monia81 » 22 lip 2009, 11:39 Endometrioza

Szukam informacji od dziewczyn które męczą się z tą chorobą, czy leczyły się tu w Anglii, czy sa tu jacyś specjaliści od tej choroby, jakis dobry lekarz, szpital itp.
Ja do tej pory leczyłam się w Polsce ale przecież nie dam rady za każdym razem jak tylko coś się dzieję wracać tam i chciałabym zacząć tutaj się leczyć ale nie wiem od czego zacząć.

monia81
Początkujący
 
 
Posty: 29
Wiek: 42
Dołączyła: 19 wrz 2007, 12:32
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez malaroksi » 22 lip 2009, 11:54 Re: Endometrioza

Napewno są specjaliści, więc najlepiej udaj sie do najbliższego GP, powiedz mu jaki jest problem i skieruje cię do odpowiedniej placówki na leczenie.

[ Dodano: Sro Lip 22, 2009 12:57 ]
http://www.nhs.uk/Search/Pages/Results. ... ometriosis
:)
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez asiapoli » 23 lip 2009, 18:28 Re: Endometrioza

hej,ja tez cierpie na to schorzenie,i takze dotychczas leczylam sie w PL,ostatni zabieg mialam rok temu,ale teraz znowu "cos sie dzieje" niestety dlugo krwawilam i poszlam tutaj do swojego GP,dostalam tabletki na zatrzymanie,no ale na badanie musze isc po skonczeniu kuracji ,ide w nast.srode do "women doctor",na zbadaniei zobaczymy.Ale z tego co opowiadalam jak to wyglada w PL,to doc byl bardzo zdziwiony ze w Pl przeprowadzaja zabiegi usuniecia endometrium,bo tutaj leczy sie to tabletkami,powiedzial.musisz isc do GP a oni Cie wtedy pokieruja do ginekologa pewnie.powodzenia

asiapoli
Początkujący
 
 
Posty: 18
Wiek: 48
Dołączyła: 11 maja 2008, 16:54
Lokalizacja: Birmingham-Dudley
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez monia81 » 24 lip 2009, 09:40 Re: Endometrioza

Ja miałam juz dwa razy zabieg usunięcia torbieli z jajników, torbiele miał wielkość 7 i 8cm, pierwszy zabieg miałam prawie 7 lat temu a drugi we wrześniu tamtego roku teraz lekarz w posce po zabiegu przepisał mi depo proverę no i po 6 miesiącach dostałam raz okres i do tej pory (3 miesiace) nie miałam następnego, miesiąc temu byłam w Polsce i przepisał mi duphaston na wywołanie niby miałam jakieś krwawienie przez 3 dni ale czy był to okres to nie jestem pewna, no i dlatego chciałabym znów iść do lekarza bo trochę mnie to martwi bo nie wiem jak długo mogę być bez hormonów bo boję się że znów mi jakieś gówno urośnie a nie biorę nic narazie bo staramy się o dzidziusia, nie wiem właśnie jak tutaj lekarze do tego wszystkiego podchodzą, tutaj paracetamol nie pomoże :).
asiapoli napisz proszę jak po wizycie u women doctor.

monia81
Początkujący
 
 
Posty: 29
Wiek: 42
Dołączyła: 19 wrz 2007, 12:32
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez asiapoli » 31 lip 2009, 09:21 Re: Endometrioza

sorki monia81,ale do mojej ladys doctor jeszcze nie dotarlam,po pierwsze w tym tygodniu,niestey dostalam miesiaczke,a po drugie u mnie w domu panuje swine flu i jestesmy odizolowani!wiec wizyte muszialam przelozyc na przyszly tydzien,ale napisze napewno co tam P. doctor ciekawego powiedziala na moj temat :-) ,pozdrowionka i milego weekendu

asiapoli
Początkujący
 
 
Posty: 18
Wiek: 48
Dołączyła: 11 maja 2008, 16:54
Lokalizacja: Birmingham-Dudley
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Steinik » 3 sie 2011, 14:19 Re: Endometrioza

witam..niewiem czy posty dalej aktualne....
ja choruje na endo od 3.5 roku...u mnie zaczelo sie od porodu....blizna po nacieciu krocza sie nie goila..i okazalo sie ze w bliznie zagniezdzilo sie endometrium,i stwierdzenie endometriozy...pozniej tylko bol,ciagle krwawienie...masakra jakas...
ciagle bieganie do apteki z nowymi to ciagle receptami...o dziwo uspokoilo sie to od pewnego czasu,fakt dalej w bliznie jest,krwawi podczas miesiaczki...to jest dosc widoczne...pod koniec miesiaca jade do PL i na kontrole do lekarza...
bedac jeszcze w pl dostalam skierowanie na zabieg usuniecia,ale spanikowalam i sie nie zglosilam...

jestem ciekawa czy sa tu dziewczyny chore i leczace sie w uk
serdecznie pozdrawiam///
Stawiajcie przed sobą większe cele. Ciężej chybić.
Avatar użytkownika
Steinik
Stały Bywalec
 
 
Posty: 456
Wiek: 40
Dołączyła: 16 sty 2011, 09:50
Lokalizacja: Walsall/Bydgoszcz
Reputacja: 25
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez agg » 3 sie 2011, 15:10 Re: Endometrioza

Steinik, ja co prawda endo nie mam tylko PCOS, ale kolezanka z pracy ma i sie leczy. miala juz kilka konsultacji u kilku lekarzy i mowi, ze ostatni lekarz byl najbardziej do rzeczy. jednak z tego co widze, sa 2 szkoly... w polsce traktuje sie inaczej endo niz tutaj, ciekawe czemu i co lepsze?
Obrazek
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
Avatar użytkownika
agg
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2154
Wiek: 41
Dołączyła: 13 lut 2007, 18:32
Lokalizacja: Gdansk/Birmingham
Reputacja: 146
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez Steinik » 4 sie 2011, 08:14 Re: Endometrioza

dokladnie AGG tak jak piszesz...co lekarz to co innego mi mowili...jak bylam w przychodni po raz pierwszy z tymi dolegliwosciami to lekarz zapytal mnie tak oschle gdzie pani rodzila...jak powiedzialam w jakim szpitalu,to on powiedzial''niech oni najpierw posprzataja to co napaskuzili''i wypisal mi skierowanie do tego szpitala...nie mowiac co jest ,,,oczywiscie pytalam po co,i co to jest on powiedzial to tylko endometrioza....oczywiscie do szpitala sie niezglosilam,dalej łykałam jakies przeciwbolowe...
pozniej ból juz byl okropny,i poszlam prywatnie do lekarza...zupelnie inne podejscie,seria roznych badan,dobieranie lekow...pozniej tez sugerowal zabieg,ale to w narkozie i spanikowalam...no i przyszedl czas na emigracje 8)

ciekawa jestem jak tu sie do tego podchodzi...
Stawiajcie przed sobą większe cele. Ciężej chybić.
Avatar użytkownika
Steinik
Stały Bywalec
 
 
Posty: 456
Wiek: 40
Dołączyła: 16 sty 2011, 09:50
Lokalizacja: Walsall/Bydgoszcz
Reputacja: 25
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez majka123 » 4 sie 2011, 22:39 Re: Endometrioza

Witam :)Ja mialam torbiele na obu jajnikach(na jednym byla to zwykla torbiel,ale na drugim niestety endometrjoza) byly one wielkosci 9,5cm druga 8cm. W 2010r.mialam je usuwane w PL,po 2 mies poszlam na kontrole i pojawily sie znow male torbiele,lekarze mnie straszyli ze nie bede mogla miec dzieci albo ciezko bedzie mi zajsc w ciaze,wielu mowilo ze najlepszym lekarstwem jest ciaza bo wysusza torbiele,ale tez nie we wszystkich przypadkach.Zdecydowalismy sie na dziecko,mala ma pól roku i musze isc na kontrole do PL lekarza(bardzo sie boje) bylam u ang ale szkoda slow.....Moja mama konsultowala sie z moja pania doktor w PL ona mowila ze w PL podobno wprowadzili jakis lek na endomerjoze,ale powiedziala ze to jest paskudztwo ktore nigdy nie zniknie i tabletki antykoncepcyjne na to nie pomoga( w wielu przypadkach usuwaja ale zwykle torbiele)a niestety z endometrjoza nie jest tak latwo :(
Osobiscie polecam wizyte u pl ginekologa do ang nie jestem przekonana(tlumaczac im jak juz bylam w ciazy ze mialam takie cos usuwane w PL oni mowili ze to nic bylo usuwane i jeszcze nie tutaj:/)

Dodano: -- 4 sie 2011, o 22:44 --

Steinik,a ten zabieg ktory mialas proponowany to czasem nie laparoskopia?jesli tak to nie ma sie czego bac-sama mialam i jest lepszy napewno niz zwykle ciecie na stole:)nawet nie masz po tym blizn,moze male kropki Ci zostana:)Jesli chcesz wiecej info napisz na e-maila:zapachyfm@onet.pl
A jak po przyjezdzie tutaj nie sprawadzalas co i jak to idz do lekarza bo moze sie okazac ze samo zniklo,a w najgorszym wypadku uroslo.Ze swojego doswiadczenia wiem ze warto isc co jakis czas na kontrole,pozdrawiam:)

majka123
Początkujący
 
 
Posty: 18
Dołączyła: 7 gru 2010, 18:26
Reputacja: 0
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do ŚWIAT KOBIET

cron