szampon/odzywka jaki/a polecacie jaki/a stosujecie

Sprawy Kobiece. Rozmowy o Waszych smutkach, radościach, problemach , modzie, urodzie...
A znasz wizaz.pl? to jest kopalnia wiedzy na tematy różniste ale przede wszystkim modowo pielęgnacyjne.

http://wizaz.pl/forum/forumdisplay.php?f=97

http://wizaz.pl/forum/ trzeba się zalogować zeby widzieć obrazki pod postami
http://imageshack.us/photo/my-images/198/1000872t.jpg/
-Koko po co to fotografujesz?
-no stateczek chcę..
-eee.. myślałem, że to gniazda rj45

Toxic
Początkujący
 
 
Posty: 31
Dołączyła: 11 sie 2011, 10:31
Reputacja: 7
Neutralny

Ja wiekszych problemow z wlosami nie mam ale regularnie Was tu podczytuje, tak na przyszlosc jakby co ;) W ktoryms poscie Luiza pisala by unikac 'sulfate' i tak z ciekawosci wczoraj pod prysznicem zerknelam na etykietki i wiecie co to cholerstwo jest we wszystkim czego uzywam, szamponie, zelu do mycia twarzy, plynie do higieny intymnej, jedynie w odzywce do wlosow nie bylo 'sulfate' znalazl sie za to alkohol ktory chyba raczej wysusza wlosy wiec chyba podziekuje za takie odzywianie :roll:
Uważasz, że to co mówię jest chamskie? Ciesz się, że nie wiesz co myślę... :D
Avatar użytkownika
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2132
Wiek: 36
Dołączyła: 12 mar 2009, 17:58
Lokalizacja: Coventry
Reputacja: 109
SzanowanySzanowany

Luiza napisał(a):kindzulinaa napisał(a):W tym linku co podalas tam byl obrazek blond henny.
To są balsamy koloryzujace z wyciagiem z henny, która w nich ma działanie odżywcze, a nie berwiące. To nie są henny. Nazwa trochę wprowadza w błąd, to prawda.
Henna barwi na czerwono, a z dodatkiem innych ziół, jak indygo, amla można uzyskać brązy i czernie.
Do wielu kosmetyków dodawany jest w tej chwili wyciąg z henny, który nie barwi a odżywia włosy.

Sorrki,nie doczytalam dobrze,ze to sa balsamy ;) Ale nazwa mylaca,pomyslalam ze moze sa henny blond.Jak sa czarne,brazowe to czemu nie blond...
dziewczyny podajce nazwe forum/strony gdzie to newsy wyczytalyscie- albo Bogini Luiza wyslijcie mi na priva jak wolicie- prosze prosze

Ja tez poprosze,z checia poczytam sobie.
Avatar użytkownika
kindzulinaa
Zadomowiony
 
 
Posty: 877
Wiek: 37
Dołączyła: 28 cze 2007, 22:48
Reputacja: 22
Pokojowy

ewela119,
napisałam też żeby szczególnie unikały sulfate osoby z kręconymi włosami, bo te detergenty bardziej wysuszają. A kręcone włosy są bardziej suche od prostych. Dla włosów nie jest dobry, to prawda. Kiedyś sama chciałam wycofać je z mojej włosowej pielęgnacji, ale okazuje się, ze detergenty alternatywne powodują u mnie podrażnienia. Z drugiej strony większość past do zębów zawiera sulfate, i tych już nie mogę używać. Każde użycie źle się kończy.
To nie jest tak, ze one są do końca złe lub do końca dobre. Jak można sięgnąć po alternatywę to lepiej tak zrobić dla dobra włosów. Ja niestety nie mogę :(
Polecałabym jednak zwracać uwagę na Sodium Lauryl Sulfate, który jest bardziej drażniący i wysuszający niż jego nowocześniejszy i zdrowszy następca Sodium Laureth Sulfate.

A jeśli chodzi o alkohol to nie wszystkie alkohole wysuszają. Np cetearyl alcohol jest alkoholem tłuszczowym, który nawilża, nie wysusza. Większość odżywek do włosów go zawiera i to jest dobry składnik.
Być szczerym to wypowiadać się zgodnie z tym, co się myśli. A nie wszystko, co się myśli wypowiadać na głos.
Avatar użytkownika
Luiza
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1911
Wiek: 42
Dołączyła: 14 mar 2008, 23:27
Reputacja: 71
Poczciwy

W moich kosmetykach do wlosow jest benzyl alkohol. Kurde jak nie wiedzialam tego wszystkiego co tu wyczytalam to chyba czulam sie lepiej, zylam w nieswiadomosci jak bardzo maltretuje swoje wlosy, teraz mysl ze powinnam wymienic kosmetyki nie daje mi spokoju :P
Uważasz, że to co mówię jest chamskie? Ciesz się, że nie wiesz co myślę... :D
Avatar użytkownika
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2132
Wiek: 36
Dołączyła: 12 mar 2009, 17:58
Lokalizacja: Coventry
Reputacja: 109
SzanowanySzanowany

Luiza Wow masz śliczne włosy! Ja mam teraz dylemat czy ciachnąć moje włoski czy i jeszcze zostawić i dac im szansę :? Gdybym miała takie, jak Ty dylematu bym nie miała :wink:

bogini Cudne loczki miałaś w ciąży! Jak byłam w ciąży też miałam ładniejsze włosy, jakoś lepiej się układamy, nie wypadały i były błyszczące :grin:


a tak w ogóle to siedzę z mleczkiem jedwabnym na głowie :D
Miłość zaczyna się wtedy, kiedy szczęście drugiej osoby staje się ważniejsze niż twoje.
Avatar użytkownika
Kitka
Zadomowiony
 
 
Posty: 702
Dołączyła: 6 gru 2006, 23:12
Lokalizacja: Birmingham/Sheldon
Reputacja: 41
Pokojowy

ewela119 napisał(a):Ja wiekszych problemow z wlosami nie mam

ja podobnie jak ewela :) ale poniewaz myje czesto,susze suszarka i prostuje co drugi dzien to pomyslalam ze jakis dzien dobroci dla moich wlosow by sie przydal :D
wypatrzylam na stronie superdrug cos co sie nazywa argan oil.czy ktoras z was to uzywala moze?
Avatar użytkownika
hanoka77
Stały Bywalec
 
 
Posty: 314
Wiek: 47
Dołączyła: 5 lut 2009, 15:23
Lokalizacja: Solihull
Reputacja: 20
Pokojowy

Wasze wpisy tutaj to niezła kopalnia wiedzy, dzięki!
Luiza jesteś nieźle obcykana w temacie, co widac po twoich włosach- piękne!... mam zatem pytanie- czy sa jakieś łagodne szampony, odżywki dla dzieci (3lata) do włosów kręconych? Moja mała ma taką szope na głowie, codzienna męka z rozczesaniem. Do niedawna jeszcze używałam jej zwyklego dziecięcego szamponu, ale jakis czas temu przyszła faza na odżywkę, by choc nieco lepiej dały się włoski rozczesać. jednak po wyschnięciu, i po spaniu, mamy tragedyję. Masz jakieś sugestie?

umisiak
Rozeznany
 
 
Posty: 196
Wiek: 39
Dołączyła: 17 gru 2010, 18:51
Reputacja: 17
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Luiza » 12 wrz 2011, 23:11 Re: szampon/odzywka jaki/a polecacie jaki/a stosujecie

umisiak, Dla dziecka polecam szampon Burts Bees. Sama nie używałam, ale analizowałam skład i znajoma się nim zachwyca. Właśnie jej córeczka miała straszne problemy z rozczesywaniem. A ten szampon okazał się świetny. Niestety drogi.
Poza tym to na szamponach dla dzieci w ogóle się nie znam. Poza tym że J&J uważam za niezbyt dobry. Mozesz jej też przed myciem nałożyć trochę oleju kokosowego, albo migdałowego. To nawilży włoski, a jest całkowicie wolne od chemii.


Kitka napisał(a):Luiza Wow masz śliczne włosy! Ja mam teraz dylemat czy ciachnąć moje włoski czy i jeszcze zostawić i dac im szansę :? Gdybym miała takie, jak Ty dylematu bym nie miała :wink:


Jeśli są zniszczone, to zetnij, bo zniszczone, połamane włosy się nie skleją. Jeśli nie są zniszczone a jedynie suche, to nie musisz obcinać.

Ja bardzo dużo ścięłam i nadal moim włosom daleko do ideału. Ale wyglądają już przyzwoicie i jestem z nich zadowolona. Choć jeszcze trochę trzeba obciąć. Ale nauczyłam się cierpliwości. Stopniowo doprowadzam je do ładu.

Pielęgnację zaczęłam przy długości do połowy pupy. Ścięłam do pasa, potem co miesiąc ścinałam ok 1cm. Potem znów bardziej drastyczne cięcie, do połowy pleców, odrosły gdzieś do bioder (z małym podcinaniem w międzyczasie) i w czerwcu znów obcięłam do połowy pleców. Teraz są gdzieś do talii i jeszcze muszę trochę ściąć. Chyba dopóki nie zetnę całkiem włosów zniszczonych farbą, nie będą ładne. Dla ich dobra zrezygnowałam z wymarzonego koloru.
Być szczerym to wypowiadać się zgodnie z tym, co się myśli. A nie wszystko, co się myśli wypowiadać na głos.
Avatar użytkownika
Luiza
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1911
Wiek: 42
Dołączyła: 14 mar 2008, 23:27
Reputacja: 71
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez agg » 12 wrz 2011, 23:22 Re: szampon/odzywka jaki/a polecacie jaki/a stosujecie

hanoka77 napisał(a):ewela119 napisał(a):Ja wiekszych problemow z wlosami nie mam
ja podobnie jak ewela

ja mam jak dziewczyny wyzej ;)

grube, geste wlosy. wczesniej mialam wlosy jak luiza, jednak prawie 2 lata temu zdecydowalam sie na ciecie i kompletna zmiane fryzury.
na mojej glowie mialam juz wszystkie kolory teczy ;)
mam wlosy lekko falowane i przy obecnej dlugosci kazdy jest w inna strone jak ich nie wyprostuje :lol:
a cora ma wlosy po mamusi :D
umisiak napisał(a):czy sa jakieś łagodne szampony, odżywki dla dzieci (3lata) do włosów kręconych?

probowalas szczotki http://tangleteezer.com/? podobno swietna przy dlugich, gestych i kreconych wlosach! ja swojej corce klade odrobine odzywki na konce (krecone) by sie latwiej rozczesywaly.
Obrazek
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
Avatar użytkownika
agg
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2154
Wiek: 41
Dołączyła: 13 lut 2007, 18:32
Lokalizacja: Gdansk/Birmingham
Reputacja: 146
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez Luiza » 13 wrz 2011, 09:39 Re: szampon/odzywka jaki/a polecacie jaki/a stosujecie

agg napisał(a):probowalas szczotki http://tangleteezer.com/? podobno swietna przy dlugich, gestych i kreconych wlosach! ja swojej corce klade odrobine odzywki na konce (krecone) by sie latwiej rozczesywaly.

O właśnie, o tym zapomniałam. Ta szczotka jest cudowna i polecam ja wszystkim. To jest cud nad cuda. Doskonała do włosów prostych i kręconych. To jest nie do wiary z jaką łatwością rozczesuje włosy, nie łamiąc ich i nie niszcząc.
Kręcono włosa kuzynka, która niestety czesze swoje loki i miała straszne problemy z ich rozczesaniem jest zachwycona. Także warto spróbować.
Ja mam tą szczotkę i wszystkie dzieciaki w rodzinie. Regularne używanie jej wygładza też włosy i poprawia ich układanie.
Tania nie jest ale to wybawienie dla większości włosów.

Dodano: -- 13 wrz 2011, o 09:52 --

A dam wam jeszcze ciekawostkę, do której warto się stosować. Większość ludzi niszczy włosy czymś niby prostym, ale wykonywanym nieprawidłowo czyli myciem. Szorowaniem i plątaniem podczas mycia, tarciem i szarpaniem po myciu. A włosy mokre są o wiele bardziej narażone na uszkodzenia.
Tu filmik, gdzie pani opisuje jak myje włosy. ja robię dokładnie tak samo.
http://www.youtube.com/user/torrinpaige ... zEjdmXaUUU
Chce mieć jej długość i robić takie fryzury jak ona.


Zaczęłam teraz dosyć niekonwencjonalną kurację przyspieszającą wzrost włosów. Metoda jest hitem w USA, do nas tez już dociera. Jak będą efekty to się pochwalę co to metoda, bo nie chcę, żebyście mnie wyśmiały :D
Zobaczymy. Najwyżej za miesiąc pokaże zdjęcie mojej nowej, łysej fryzury :shock: :lol:
Być szczerym to wypowiadać się zgodnie z tym, co się myśli. A nie wszystko, co się myśli wypowiadać na głos.
Avatar użytkownika
Luiza
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1911
Wiek: 42
Dołączyła: 14 mar 2008, 23:27
Reputacja: 71
Poczciwy

moj pan mowi na nia szczotka dla psa ;)

jak gdzies wybywamy to zawsze do mnie krzyczy..."a szczote dla psa wzielas?!?!?!?" :D :D :D

fakt jest fajna- ja nia nawet mokre wlosy daje rade rozczesac (chociaz wiem ze to nie wskazane - czasem mi sie zdarza )

mam ja z polecenia Luizy :D
ciotka dorotka klotka :D
Avatar użytkownika
dorotajab
Zaangażowany
 
 
Posty: 1110
Wiek: 41
Dołączyła: 11 paź 2006, 15:09
Lokalizacja: Great Barr
Reputacja: 143
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez Luiza » 13 wrz 2011, 10:34 Re: szampon/odzywka jaki/a polecacie jaki/a stosujecie

Mój koń ma podobną szczotkę :D
Też zanim ją kupiłam to się śmiałam, ze to zgrzebło dla konia. :lol:
Coś w tym jest. Koński ogon i grzywa doskonale rozczesują się taką szczotką :lol:

Dodano: -- 13 wrz 2011, o 11:21 --

hanoka77 napisał(a):wypatrzylam na stronie superdrug cos co sie nazywa argan oil.czy ktoras z was to uzywala moze?

Olej arganowy sam w sobie to cud nad cuda. Dobry dla skóry i włosów. Ostatnio sporo kosmetyków go zawiera.
A który dokładnie kosmetyk to był? Ten może?
http://www.superdrug.com/hair-treatment ... 0/&bklist=


Ja ostatnio oglądałam w Bootsie to serię Lee Stafford z olejem arganowym.
Być szczerym to wypowiadać się zgodnie z tym, co się myśli. A nie wszystko, co się myśli wypowiadać na głos.
Avatar użytkownika
Luiza
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1911
Wiek: 42
Dołączyła: 14 mar 2008, 23:27
Reputacja: 71
Poczciwy

Może spróbuję ze szczotką, zobaczymy czy efekt czesania będzie lepszy, bo póki co wciaż słyszę ,,ałaaa,,
Dziewczyny a gdzie kupujecie te wszystkie olejki, arganowy, kokosowy itd.? Jestem w temacie kompletnie zielona, bo zazwyczaj kupowałam po prostu szampon w promocji, ale widac cos we mnie dojrzewa heheh

umisiak
Rozeznany
 
 
Posty: 196
Wiek: 39
Dołączyła: 17 gru 2010, 18:51
Reputacja: 17
Neutralny

ciotka dorotka klotka :D
Avatar użytkownika
dorotajab
Zaangażowany
 
 
Posty: 1110
Wiek: 41
Dołączyła: 11 paź 2006, 15:09
Lokalizacja: Great Barr
Reputacja: 143
SzanowanySzanowany

Poprzednia stronaNastępna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do ŚWIAT KOBIET