szampon/odzywka jaki/a polecacie jaki/a stosujecie

Sprawy Kobiece. Rozmowy o Waszych smutkach, radościach, problemach , modzie, urodzie...
Luiza,ja wczoraj ogladalam filmik na yt jak dziewczyny farbuja sobie wlosy henna,ale na ciemno.Zaraz sprawdze,moze znajde jakis filmik jak na blond jakas robi.Jestem ciekawa,czy taki kolorek nie wyjdzie zolty.
bogini8,raz w tyg.myjesz wlosy?? :shock:A nie przetluszczaja Ci sie?Z jednej strony masz spokoj,ale z drugiej Ty masz loczki,a te jednak potrzebuja wiecej pielegnacji.Jakbys myla chociaz 2 razy w tyg.to szybciej bys je odzywila tymi maskami i olejami(tak mi sie wydaje).Ja raz w tyg.mylam do 12 roku zycia,a pozniej to juz czesciej.Teraz to myje je codziennie,chociaz mi sie nie chce juz,no ale ostatnio zapodalam sobie suchy szampon i wczoraj go przetestowalam.Musze powiedziec,ze fajna sprawa.Zobacze jeszcze po kilku uzyciach,czy bedzie dalej taki super,ale dzieki niemu bede mogla wlosy myc co drugi dzien,a nie codziennie.Stosowala ktoras z Was go?z gory mowie,ze ja nie patrze na sklad,a jestem ciekawa co Ty Luizamyslisz na jego temat.Szampon nazywa sie Batiste.
Co do koloru wlosow to ja tez mam z natury taki mysi,jak bylam mala to mialam biale wloski,a pozniej to juz pociemnialy.
Avatar użytkownika
kindzulinaa
Zadomowiony
 
 
Posty: 877
Wiek: 37
Dołączyła: 28 cze 2007, 22:48
Reputacja: 22
Pokojowy

czeste mycie wysusza wlosy ;) im rzadziej tym zdrowiej ;)
ciotka dorotka klotka :D
Avatar użytkownika
dorotajab
Zaangażowany
 
 
Posty: 1110
Wiek: 41
Dołączyła: 11 paź 2006, 15:09
Lokalizacja: Great Barr
Reputacja: 143
SzanowanySzanowany

dorotajab,to tez nie jest tak do konca prawda.Bo sa dziwczyny,ktore maja suche wlosy myjac je raz w tyg.A jak masz sklonnosci do przetluszczania,to nie mozesz sobie pozwolic na mycie ich raz w tyg.z wiadomych przyczyn.
Mi fryzjerka powiedziala,ze skoro mi sie przetluszczaja wlosy,to wskazane jest zeby myc je czesciej.
Avatar użytkownika
kindzulinaa
Zadomowiony
 
 
Posty: 877
Wiek: 37
Dołączyła: 28 cze 2007, 22:48
Reputacja: 22
Pokojowy

no tak logiczne- ja moje tez myje codziennie bo inaczej moglabym w ogole maska nie kupowac :D

a fuuuuj :roll: sorki :D

ale faktem jest ze mycie raczej wysusza- od nie jednego fryzjera to juz slyszalam

im bardziej zniszczone wlosy tym mniej mycia zalecane...a to ze czasem sie nie da to juz zupelnie inna sprawa ;)

ja tez uzywam suchych szamponow, ale raczej tylko na wyjazdach- na przyklad jak jade na weekend do amsterdamu wybawic sie i spie w samochodzie :D :D :D

a tak to jednak staram sie myc bo wlosy cienkie delikatne to i szybko sie myje i jeszcze szynciej schna :)
ciotka dorotka klotka :D
Avatar użytkownika
dorotajab
Zaangażowany
 
 
Posty: 1110
Wiek: 41
Dołączyła: 11 paź 2006, 15:09
Lokalizacja: Great Barr
Reputacja: 143
SzanowanySzanowany

dorotajab napisał(a):no tak logiczne- ja moje tez myje codziennie bo inaczej moglabym w ogole maska nie kupowac

a fuuuuj sorki

hehe ale sie usmialam :mrgreen:
dorotajab napisał(a):im bardziej zniszczone wlosy tym mniej mycia zalecane...a to ze czasem sie nie da to juz zupelnie inna sprawa

No to w ogole wlosow by czlowiek nie myl hehe
Ja sie lepiej czuje jak mam swieze wlosy przy moich przetluszczajacych.
A Ty dorotajab,probowalas ten suchy szampon??

Dodano: -- 5 wrz 2011, o 13:06 --

sorry,nie doczytalam ;)
Avatar użytkownika
kindzulinaa
Zadomowiony
 
 
Posty: 877
Wiek: 37
Dołączyła: 28 cze 2007, 22:48
Reputacja: 22
Pokojowy

bo pozniej to dopisalam :)

szampon jest spoko, ale to tylko tak doraznie- zeby sie odswiezyc.. wiesz jak chusteczki nawilzajace ;) moje wosy odwieza jednak nawet nie na caly dzien :(- staram sie ich wowczas w ogole nie dotykac bo od razu sie przetluszczaja.

czy niszczy wlosy tego nie wiem...

ale podbno nasze matki i babki uwazaly maczki ziemniaczanej na tluste wlosy- wyczesywaly ja pozniej i wlosy jak nowe ;)

takie same dzialanie maja miec owe such szampony :)

ale maczka ziemniaczana absolutnie sie nie nadaje na ciemne wlosy, zreszta szmapony suche tez raczej nie.... (chyba ze te do ciemnych wlosow-ale to nowosc) moja przyjaciolka ma czarne wlosy i zrobila taki eksperyment :D :D :D :D :D widok warty milon dolarow :D
ciotka dorotka klotka :D
Avatar użytkownika
dorotajab
Zaangażowany
 
 
Posty: 1110
Wiek: 41
Dołączyła: 11 paź 2006, 15:09
Lokalizacja: Great Barr
Reputacja: 143
SzanowanySzanowany

myje tylko raz bo mam straszna susz,,, jak probowalam myc czesciej bylo coraz gorzej i siano sie powiekszalo..;/ wiadomo czesciej grzebien czesciej suszarka i kosmetyki....
luiza to moja historia wlosowa bez happy endu..:( az wtyd przy tobie i twoich wlosach zamieszczac te foty....:(

Dodano: -- 5 wrz 2011, o 18:20 --

jak ty mi nie pomozesz to chyba juz nikt.... i zstane z gniazdem na lbie :P

Dodano: -- 5 wrz 2011, o 18:21 --

aha 2009 to moj ciazowy a zarazem najlepszy wlosowy rok:P
Załączniki
2011.jpg
2010.jpg
2009.jpg
2008.JPG
"Krytyka jest jak lekarstwo, paskudne, ale trzeba ja przełknąć by zadziałała.."....
Avatar użytkownika
bogini8
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2785
Wiek: 38
Dołączyła: 21 lis 2007, 23:55
Lokalizacja: Solihull
Reputacja: 100
SzanowanySzanowany

dorotajab napisał(a):bo pozniej to dopisalam

Troche zglupialam,bo zwykle czytam posty do konca ;) ale myslalam,ze moze cos przeoczylam ;p
bogini8,no rzeczywiscie te wlosy w 2009 lepiej wygladaly,a w 2008 na drugim zdjeciu ten blond mi sie podoba.
Ja o loczkach takich marzylam,myslalam w zeszlym roku nawet o trwalej ale mojego meza kuzynka mnie odwiodla od tego pomyslu,bo ja mam cienkie wlosy i wygladalabym jak zmokla kura hehe.
Na tym pierwszym zdjeciu Twoje wlosy wygladaja na slabo odzywione i bez polysku.Uzywaj maski i jabym na Twoim miejscu spala w tej masce cala noc,a rano splukala.Ja to wlasnie przez jakis czas jak stosowalam maske od fryzjera na farbowane wlosy,to po jakims czasie odrazu lepiej wygladaly.
A probowalas serum z Nicky Clarke smooth it over?Ja je mam i jak dla mnie jest super i mi nie przesusza wlosow.Ladnie je wygladza i super nablyszcza.Na dlon daje tego troszke i wtedy po calej dlugosci na wlosy.Ty pisalas,ze jakiegos uzywasz ale na same konce wlosow tak?
A nie wiem czy tutaj w salonach fryzjerskich maja saune na wlosy,ale od czasu do czasu dobre sa takie kuracje.W Pl jak bedziesz,to idz sobie na taki zabieg.
Ostatnio edytowano 5 wrz 2011, 20:45 przez kindzulinaa, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
kindzulinaa
Zadomowiony
 
 
Posty: 877
Wiek: 37
Dołączyła: 28 cze 2007, 22:48
Reputacja: 22
Pokojowy

kindzulinaa napisał(a):Luiza,ja wczoraj ogladalam filmik na yt jak dziewczyny farbuja sobie wlosy henna,ale na ciemno.Zaraz sprawdze,moze znajde jakis filmik jak na blond jakas robi.Jestem ciekawa,czy taki kolorek nie wyjdzie zolty.

Ale ja juz pisałam wcześniej, ze nie ma henny blond. :wink:

kindzulinaa napisał(a):y Luizamyslisz na jego temat.Szampon nazywa sie Batiste.

używałam i jestem nim zachwycona.
Wśród suchych szamponów mamy chemiczne (np. pianka treseme) i takie jak batiste czyli ze skrobią i talkiem. Chemicznych należy sie wystrzegać bo za często stosowane wysusza włosy. Batiste jak najbardziej. On włosom nie zaszkodzi.
Ale
Nie wiem czy zwróciłaś uwagę w sklepie, jest dostępna wersja batiste proszku w takiej małej buteleczce z aplikatorkiem. Nie jest on niczym innym jak mieszanką skrobi kukurydzianej i talku. Więc ja , sprytnie, zakupiłam talk i skrobię i za tą samą cenę mam zapas na całe życie, bo skrobi mam 0,5 kg, a talku 300g. Mieszankę robi się z przewagą skrobi.

A co do mycia i przetłuszczania, to zależy ale przy normalnych włosach im częściej zacznie się myć tym bardziej będą się przetłuszczać. Sprawdzone na własnej skórze. A zbyt częste mycie jest niedobre dla włosów. Jak komuś się przetłuszczają tak ze musi myc codzienne to nie ma wyjścia,ale jak komuś się nie przetłuszczają, a myje codziennie to niepotrzebnie niszczy włosy.
W dawnych czasach kobiety miały gęste, zdrowe ,długie włosy, a to dlatego, ze nie katowały ich chemią i nie szorowały codziennie.

Dodano: -- 5 wrz 2011, o 20:46 --

Obrazek
Być szczerym to wypowiadać się zgodnie z tym, co się myśli. A nie wszystko, co się myśli wypowiadać na głos.
Avatar użytkownika
Luiza
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1911
Wiek: 42
Dołączyła: 14 mar 2008, 23:27
Reputacja: 71
Poczciwy

Luiza napisał(a):Ale ja juz pisałam wcześniej, ze nie ma henny blond.

W tym linku co podalas tam byl obrazek blond henny.

Luiza napisał(a):Nie wiem czy zwróciłaś uwagę w sklepie, jest dostępna wersja batiste proszku w takiej małej buteleczce z aplikatorkiem

Nie zauwazylam.Nastepnym razem obczaje ;)
W dawnych czasach kobiety miały gęste, zdrowe ,długie włosy, a to dlatego, ze nie katowały ich chemią i nie szorowały codziennie.

Szare mydlo wtedy krolowalo i jakies ziolowe plukanki.
Co do tego obrazku,to strasznie te wlosy wygladaja.Wyglada to jak jakis taki wlochacz z filmu tylko juz nie pamietam tytulu.Masakra...
Avatar użytkownika
kindzulinaa
Zadomowiony
 
 
Posty: 877
Wiek: 37
Dołączyła: 28 cze 2007, 22:48
Reputacja: 22
Pokojowy

Luzia skrobia z talkiem- ale jakim talkiem???? bo ja mam przed oczami zasypki dla maluchow... ale to chyba nie otaki talk chodzi??? sorry za idiotyczne pytanie- oswiec debilka :D :D :D :D


Bogini- nic tylko znowu w ciaze zachodz ;) takie wlosy to milion dolarow :D
ciotka dorotka klotka :D
Avatar użytkownika
dorotajab
Zaangażowany
 
 
Posty: 1110
Wiek: 41
Dołączyła: 11 paź 2006, 15:09
Lokalizacja: Great Barr
Reputacja: 143
SzanowanySzanowany

kindzulinaa napisał(a):W tym linku co podalas tam byl obrazek blond henny.

To są balsamy koloryzujace z wyciagiem z henny, która w nich ma działanie odżywcze, a nie berwiące. To nie są henny. Nazwa trochę wprowadza w błąd, to prawda.
Henna barwi na czerwono, a z dodatkiem innych ziół, jak indygo, amla można uzyskać brązy i czernie.
Do wielu kosmetyków dodawany jest w tej chwili wyciąg z henny, który nie barwi a odżywia włosy.

Szare mydlo wtedy krolowalo i jakies ziolowe plukanki.
Co do tego obrazku,to strasznie te wlosy wygladaja.Wyglada to jak jakis taki wlochacz z filmu tylko juz nie pamietam tytulu.Masakra...

Ja bym tym paniom na równo ciachnęła tak do połowy uda, ale wstawiłam tak tylko jako przykład.
dorotajab napisał(a):Luzia skrobia z talkiem- ale jakim talkiem???? bo ja mam przed oczami zasypki dla maluchow... ale to chyba nie otaki talk chodzi??? sorry za idiotyczne pytanie- oswiec debilka :D :D :D :D

Właśnie zasypka dla maluchów. Tylko kupując trzeba zwrócić uwagę na skład. Najlepiej żeby to był czysty talk 100%. Często mają dodatki zapachowe. Choć to nie przeszkadza, ale mnie dużo kosmetyków uczula więc unikam zbędnych dodatków.
Ostatnio podrażniły mnie chusteczki dla niemowląt, a wydawałoby się, że to takie delikatne powinno być.
Być szczerym to wypowiadać się zgodnie z tym, co się myśli. A nie wszystko, co się myśli wypowiadać na głos.
Avatar użytkownika
Luiza
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1911
Wiek: 42
Dołączyła: 14 mar 2008, 23:27
Reputacja: 71
Poczciwy

thanks :D :idea:
ciotka dorotka klotka :D
Avatar użytkownika
dorotajab
Zaangażowany
 
 
Posty: 1110
Wiek: 41
Dołączyła: 11 paź 2006, 15:09
Lokalizacja: Great Barr
Reputacja: 143
SzanowanySzanowany

kindzulinaa napisał(a): nie wiem czy tutaj w salonach fryzjerskich maja saune na wlosy,ale od czasu do czasu dobre sa takie kuracje.W Pl jak bedziesz,to idz sobie na taki zabieg.
bylam wpolsce pare razy na saunie jak bylam w lipcu na wakacje ;/
uzywam maski , olejek rycynowy,odzywki maseczki...;/normalnei porazka.... musze sprobowac mycia metoda OMO..zobaczymy co z tego wyniknie...

a co do tych wlosow w dawnych czasach to faktycznie krolowala sama natura i ziola i na wszystkich zdjeciach z histori czy filmach kobity maja warkocze po kolana:D

Dodano: -- 5 wrz 2011, o 21:39 --

dorotajab napisał(a):Bogini- nic tylko znowu w ciaze zachodz takie wlosy to milion dolarow
tylko co jesli tym razem beda jeszcze gorsze..? chociaz hmm....no juz gorsze chyba byc nie moga hahaha:D

Dodano: -- 5 wrz 2011, o 21:41 --

Luiza, no wlasnie co do mycia odzywka to pisza ze przed zaczeciem stosowania tejmetody trzeba dobrze umyc wlosy szamponem z ss cos tam;) nie pamietam skrotu..... lub z soda oczyszczana czy aspiryna zeby usunac wszystkie resztki sylikonow we wlosach....i wtedy mozna zaczac takie mycie...no niewiem zobacze...bodeliktny shampon hmmm johnson dla dzieci sie nadaje?:D

Dodano: -- 5 wrz 2011, o 21:44 --

http://www.smog.pl/txt_gfx_audio/9401/n ... sy_swiata/ ----- to co dziewczyny zapuszczamy ?:))
"Krytyka jest jak lekarstwo, paskudne, ale trzeba ja przełknąć by zadziałała.."....
Avatar użytkownika
bogini8
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2785
Wiek: 38
Dołączyła: 21 lis 2007, 23:55
Lokalizacja: Solihull
Reputacja: 100
SzanowanySzanowany

dziewczyny podajce nazwe forum/strony gdzie to newsy wyczytalyscie- albo Bogini Luiza wyslijcie mi na priva jak wolicie- prosze prosze
ciotka dorotka klotka :D
Avatar użytkownika
dorotajab
Zaangażowany
 
 
Posty: 1110
Wiek: 41
Dołączyła: 11 paź 2006, 15:09
Lokalizacja: Great Barr
Reputacja: 143
SzanowanySzanowany

Poprzednia stronaNastępna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do ŚWIAT KOBIET

cron