Maseczki na twarz. Jakich uzywacie/polecacie?

Sprawy Kobiece. Rozmowy o Waszych smutkach, radościach, problemach , modzie, urodzie...

KobietaPostNapisane przez ewela119 » 28 wrz 2011, 20:58 Maseczki na twarz. Jakich uzywacie/polecacie?

Jest temat o odzywkach i szamponach wiec postanowilam zalozyc temat o maseczkach na twarz :) Ja osobiscie w tym temacie kompletnie zielona jestem :D wiec chetnie skorzystam z jakiejs porady. Kilka dni temu moj polowek zrobil mi zdjecie i dopiero rzucilo mi sie w oczy ze moja twarz wyglada na zmeczona, zwlaszcza w okolicach oczu :roll: Znacie kobietki cos co mogloby poprawic jej wyglad? Szczegolnie bylabym zainteresowana jakimis nieskomplikowanymi maseczkami wlasnej roboty :)
Mam nadzieje ze temat sie rozwinie :)
Uważasz, że to co mówię jest chamskie? Ciesz się, że nie wiesz co myślę... :D
Avatar użytkownika
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2132
Wiek: 36
Dołączyła: 12 mar 2009, 17:58
Lokalizacja: Coventry
Reputacja: 109
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez umisiak » 28 wrz 2011, 21:01 Re: Maseczki na twarz. Jakich uzywacie/polecacie?

Podłączam się pod zapytanie eweli :) Jakieś sprawdzone mikstury własnej roboty na oczyszczenie twarzy?

umisiak
Rozeznany
 
 
Posty: 196
Wiek: 39
Dołączyła: 17 gru 2010, 18:51
Reputacja: 17
Neutralny

KobietaPostNapisane przez bogini8 » 28 wrz 2011, 21:17 Re: Maseczki na twarz. Jakich uzywacie/polecacie?

ewela119, ze sklepowych to kupuje saszetki takie na jeden gora 2 razy w bootsie, preferuje maseczki peel off,sciagane,nielubie zmywanych zabardzo.
jesli chodzi o zmeczonoe oczy cuda dzialaja waciki nasaczone zaparzona zwykla czarna herbata, lub po prostu wystudzone torebki herbaty.aby nie gorace! ;)
rowniez ogorek, trzymany wczesniej w lodowce polozony na powieki i pod jest dobry.

co do twarzy to zalezy tez jaka masz cere? sucha? tlusta czy mieszana( suche policzkii blyszczaca strefa T czyli przedewszystkim czolo nos)?

Dla zmęczonej twarzy dobra jest maseczka z miodu, żółtka, cytryny oraz oliwy. Zoltko wymieszac trzeba z sokiem z polowy cytryny, dodaclyzke oliwy i pol lyzeczki miodu.wymieszac,nlozyc zmywacciepla woda po ok 15 min.
do wrazliwej cery miod(2lyzeczki plynnego), zoltko(1) iplatki owsiane(1lyzeczka) na 20 min.
do suchej cery np maseczka z siemienia lnianego lub z rozgniecionego banana i oliwy z oliwek

oczyszczajaco dziala jablko starte na tarce
rozjasniajaco i nawilzajaco dziala ogorek pokrojony w plasterki

Dodano: -- 28 wrz 2011, o 21:22 --

umisiak, oczyszczajaco dzialaja jablka,. najlepiej jak najbardziej kwasne i soczyste.. lubjablka zmieszane z ubitym bialkiem jaja.
Lub maseczka rumiankowa (oczyisciejesli nie jestes uczulona na rumianek ;)ciepla herbate z rumianku mieszamy z mlekiem w proszku, tak aby powstała gęsta masa. twarz i szyje pokrywamy gruba warstwa. Po 20 minutach, gdy maseczka przeschnie, skruszamy ją palcami. Resztę zmywamy ciepłą wodą.

znalazlam tez takie cos warte wyprobowania:
Maseczka oczyszczająca I

Przy rozszerzonych porach i tzw. brudnej cerze, można zrobić raz lub dwa razy w tygodniu maseczkę z białka. Najpierw jednak trzeba poddać twarz parowej kąpieli rumiankowej,,parowka,, (UWAGA: przy popękanych lub rozszerzonych naczynkach krwionośnych nie należy robić parówki). Następnie spłukać zimną wodą i pokryć cienką warstwą piany ubitej z białek, pamiętając, by nie nakładać maseczki na okolice oczu. Po 15-20 minutach spłukać twarz ciepłą wodą. Po takim zabiegu skóra wygładza się, pory ulegają ściągnięciu. Na koniec wklepać w skórę krem nawilżający.

Dodano: -- 28 wrz 2011, o 21:23 --

umisiak, i znowu typ cery, niekazda maseczkajest dobra do kazdego typucery ;)
"Krytyka jest jak lekarstwo, paskudne, ale trzeba ja przełknąć by zadziałała.."....
Avatar użytkownika
bogini8
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2785
Wiek: 38
Dołączyła: 21 lis 2007, 23:55
Lokalizacja: Solihull
Reputacja: 100
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez Toxic » 29 wrz 2011, 10:02 Re: Maseczki na twarz. Jakich uzywacie/polecacie?

ewela119 napisał(a): Szczegolnie bylabym zainteresowana jakimis nieskomplikowanymi maseczkami wlasnej roboty :)
Mam nadzieje ze temat sie rozwinie :)


Własnej roboty czyli takie właśnie jak podała Bogini czy może też takie jak z np Mazidla.com BiochemiUrody itd
Ja prawdę mówiąc poprawiłam swój stan buzi dopiero jak przeszłam na tą bardziej naturalną pielęgnację. W tej chwili z takich typowo kupnych rzeczy mam tylko jeden apteczny krem.
Po przyjeździe do UK bez zapasów z moją buzią się pogorszyło:( wiec muszę szybko działać i zamawiać.
Orientujecie się może czy w UK są takie sklepy jak podałam wyżej z półproduktami kosmetycznymi do własnoręcznego wyboru czy nie kombinować i zamawiać z PL?
http://imageshack.us/photo/my-images/198/1000872t.jpg/
-Koko po co to fotografujesz?
-no stateczek chcę..
-eee.. myślałem, że to gniazda rj45

Toxic
Początkujący
 
 
Posty: 31
Dołączyła: 11 sie 2011, 10:31
Reputacja: 7
Neutralny

KobietaPostNapisane przez ewela119 » 29 wrz 2011, 11:14 Re: Maseczki na twarz. Jakich uzywacie/polecacie?

Chodzilo mi wlasnie o takie jak podala Bogini, z produktow ktore mozna znalezc w kuchni :) Kupowanie odpowiednich polproduktow i mieszanie ich ze soba to juz wyzsza szkola jazdy :D

Ja ogolnie nigdy nie mialam problemow z cera (tak samo jak z wlosami, szczesciara ze mnie :D ) chociaz byla sucha, krem nawilzajacy dawal sobie rade. Teraz kiedy jestem w ciąży skora nie jest tak sucha wiec moge powiedziec ze jest normalna ale za to wlasnie wyglada na zmeczona i robia mi sie zaskorniki? Chyba tak to sie nazywa... Na brodzie i w okolicy ust szczegolnie, takie podskorne grudki ktore ciezko wycisnac i czarne kropki. Oczyszczajacy zel do twarzy z Garniera nie dawal sobie rady, teraz mam tez cos z tej firmy tyle ze z peelingiem, niby ma usuwac wągry i zaskorniki ale poza tym ze tylko bardziej mi sciaga skore nie widze zadnych rezultatow :roll:
Uważasz, że to co mówię jest chamskie? Ciesz się, że nie wiesz co myślę... :D
Avatar użytkownika
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2132
Wiek: 36
Dołączyła: 12 mar 2009, 17:58
Lokalizacja: Coventry
Reputacja: 109
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez agna78 » 30 wrz 2011, 08:22 Re: Maseczki na twarz. Jakich uzywacie/polecacie?

Moze ja nie w temacie, bo ewela119 pytala o maseczki, ale chce sie podzielic swoim przepisem na gladkie cialo i jednoczesnie profilaktyke cellulitu. Ja stosuje to ponad 10 lat i przyznam sie, ze cellulit mnie nie dopadl, choc wiem ze to tez uwarunkowania genetyczne maja wplyw na to, czy ktos bedzie mial, czy nie.
Otoz jakies dwa razy w tygodniu stosuje peeling z kawy i oliwki dla dzieci.
Jak ktos w domu pije kawe parzoną to wystarczy fusy z jednej kawy wymieszac z 2-3 łyzkami oliwki( ja kupuje johnsosn's w zelu- rumiankowa).Mozna dodac brazowy cukier- ok 2 lyzeczki i cynamon, jak kto lubi, ja jak mi sie chce to dodaje, ale bez tych dodatkow dziala rownie dobrze.
Taką papke nabieramy palcami i zaczynamy masaz najlepiej od stop do gory, cale cialo. Okreznymi ruchami jakies 5-10 minut. Nastepnie splukujemy cialo ciepla wodą i jak ktos lubi to pod koniec naprzemiennie- ciepla-zimna. Nie trzeba pozniej wcierac zadnych balsamow. Skora jest swietnie nawlizona i dobrze ukrwiona. Jest przez jakas godzinke lekko czerwona, ale to wlasnie efekt dobrego ukrwienia.
Podkreslam, ze bardzo wazne jest zaczynanie masazu od stop w tzw strone serca i pozniej rece- tez od nadgarstkow w gore, poniewaz dziala to na zasadzie masazu limfatycznego.
O masazu limfatycznym nie bede sie rozpisywala, bo mozna poczytac wiele o tym w google;)
Poza tym jesli chodzi o tę papkę- kawa ( kofeina ) ma wlasciwosci rozbijajace tkanke tluszczowa.
I dobry jest ten peeling tez dla osob, ktorym puchną nogi- wspomniane wyzej dzialnie jak masaz limfatyczny.

Mam nadzieje, ze ktoras z Was zastosuje ten najtanszy a jednoczenie bardzo skuteczny srodek na piekna, gladka i swietnie nawilzona skore.
Jak zastosujecie to podzielcie sie wrazeniami:)
Pozdrawiam

agna78
Rozeznany
 
 
Posty: 222
Dołączyła: 4 lut 2010, 23:33
Reputacja: 52
Poczciwy

ja natomiast stosuje peeling z cukru,śmietany,następnie zmywam twarz mydłem protex i nakładam maseczkę z żółtka,miodu i soku z cytryny,po paru minutach ponownie zmywam twarz na przemian zimną wodą i bardzo gorącą-znikły krosty i wągry z którymi tak bezkutecznie walczyłam drogimi kremami z apteki.

agnieszka247
Raczkujący
 
 
Posty: 84
Wiek: 60
Dołączyła: 27 wrz 2011, 15:58
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 9
Neutralny

KobietaPostNapisane przez bogini8 » 30 wrz 2011, 11:52 Re: Maseczki na twarz. Jakich uzywacie/polecacie?

agna78, jarobie peeling z : 2 lyzki kawy, 2 lyzki platkow owsianych, 2 lyzki soli(lub soli do kapieli) i lyzeczka cynamonu genialny jest.

Dodano: -- 30 wrz 2011, o 11:57 --

aha no i woda oczywiscie ;) skora jest ujedrniona i gladziutka jak pupka niemowlaczka:)
"Krytyka jest jak lekarstwo, paskudne, ale trzeba ja przełknąć by zadziałała.."....
Avatar użytkownika
bogini8
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2785
Wiek: 38
Dołączyła: 21 lis 2007, 23:55
Lokalizacja: Solihull
Reputacja: 100
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez Toxic » 30 wrz 2011, 11:58 Re: Maseczki na twarz. Jakich uzywacie/polecacie?

bogini8 napisał(a):agna78, jarobie peeling z : 2 lyzki kawy, 2 lyzki platkow owsianych, 2 lyzki soli(lub soli do kapieli) i lyzeczka cynamonu genialny jest.


Też stosowałam coś podobnego i potwierdzam, bardzo fajna sprawa.. ale niestety zapach kawy na ciele strasznie mnie męczy.Trzeba też uważać na cynamon bo może podrażniać.
http://imageshack.us/photo/my-images/198/1000872t.jpg/
-Koko po co to fotografujesz?
-no stateczek chcę..
-eee.. myślałem, że to gniazda rj45

Toxic
Początkujący
 
 
Posty: 31
Dołączyła: 11 sie 2011, 10:31
Reputacja: 7
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Thomas » 30 wrz 2011, 13:56 Re: Maseczki na twarz. Jakich uzywacie/polecacie?

"Méski nabial" ponoc czyni cuda. zobaczcie jaka gladka skóre maja gwiazdy xxx
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 41
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez Dalijka » 30 wrz 2011, 14:12 Re: Maseczki na twarz. Jakich uzywacie/polecacie?

Thomas napisał(a):"Méski nabial" ponoc czyni cuda. zobaczcie jaka gladka skóre maja gwiazdy xxx


Nie wiem czy wiesz,ale posiada on czynnik uczulajacy :P

W rozmowach w toku kiedys mowili,ze maseczka z kupy jakiegos tam slowika japonskiego czyni cuda :P

Swoja droga to czego to kobiety na twarz sobie nie klada by wygladac pieknie.....
Daily
NIE MA CZEGOŚ TAKIEGO JAK GENIUSZ,NIEKTÓRZY Z NAS SĄ TYLKO MNIEJ UPOŚLEDZENI NIŻ INNI.
Avatar użytkownika
Dalijka
Rozeznany
 
 
Posty: 185
Wiek: 44
Dołączyła: 4 gru 2010, 16:54
Reputacja: 27
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez agna78 » 30 wrz 2011, 16:17 Re: Maseczki na twarz. Jakich uzywacie/polecacie?

Jesli ktos ma bardzo wrazliwa skore to rzeczywiscie proponuje nie dodawac cynamonu i cukru.
Ale ja np. lubie zapach kremow typu maslo kakaowe i mnie zapach kawy nie przeszkadza, tym bardziej, ze potem i tak trzeba sie umyc, nie mowiac o myciu wanny czy kabiny prysznicowej:) bo po tym peelingu wszystko jest zapaćkane.
Ale rzeczywiscie...skora jak pupcia niemowlaczka.
Poza tym nie wiem czy wiecie, ale nogi to czesc ciala, ktora najpozniej sie starzeje i tym peelingiem jeszcze bardziej mozemy spowolnic ich starzenie:)

Dodano: -- 30 wrz 2011, o 16:18 --

PS. bogini8 dodaj oliwke, zobaczysz jak latwo sie bedzie to wcierac;)

agna78
Rozeznany
 
 
Posty: 222
Dołączyła: 4 lut 2010, 23:33
Reputacja: 52
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez bogini8 » 30 wrz 2011, 22:16 Re: Maseczki na twarz. Jakich uzywacie/polecacie?

agna78, wlasnie nie bardzo...bo nienawidze wrecz oliwek:)

Dodano: -- 30 wrz 2011, o 22:23 --

Dalijka napisał(a):W rozmowach w toku kiedys mowili,ze maseczka z kupy jakiegos tam slowika japonskiego czyni cuda
kochana to jest nic nie wiesz z jakich skladnikowmozna robic niektore kosmetyki no perfumy:
ambrai pizmo jako dodatke perfum..
zzczego pizmo to wyciag z gruczolow odbytniczych pizmowca...
ambra wydzielina z przewodu pokarmowego kaszalota( wyrzuca z siebei tluscz w wyniku niestrawnosci no:D lub ekstrakt z wysuszonych gruczolow ssaków nazywanych cywetami, i kastoreum - wysuszona wydzielina z gruczołów bobra. ....
"Krytyka jest jak lekarstwo, paskudne, ale trzeba ja przełknąć by zadziałała.."....
Avatar użytkownika
bogini8
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2785
Wiek: 38
Dołączyła: 21 lis 2007, 23:55
Lokalizacja: Solihull
Reputacja: 100
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez Luiza » 1 paź 2011, 09:00 Re: Maseczki na twarz. Jakich uzywacie/polecacie?

Kupa słowicza to Uguisu. Cud który czyni Victorię Beckham ''piękną''. Moim zdaniem jej już nawet kupa nie pomoże ale...


Ja raczej rzadko używam kupnych maseczek. Jak używałam to nic nie robiły, więc po co wywalać pieniądze. Nie trafiłam na nic wartego uwagi. Jeśli już to paćkam ma paszczę coś naturalnego jak np awokado + jogurt + cytryna. Oczyszcza, odżywia, rozjaśnia. Dla mnie bomba.

Koreańskie maseczki są fajne, Miałam trochę próbek.
Być szczerym to wypowiadać się zgodnie z tym, co się myśli. A nie wszystko, co się myśli wypowiadać na głos.
Avatar użytkownika
Luiza
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1911
Wiek: 42
Dołączyła: 14 mar 2008, 23:27
Reputacja: 71
Poczciwy

Zgadzam się w zupełności z Luiza i bogini8-tylko naturalne maseczki potrafią zdziałać cuda natomiast w kremy radzę dobierać ostrożnie,bo dobrze dobrany krem to inwestycjaw przyszłość-pozdrawiam

agnieszka247
Raczkujący
 
 
Posty: 84
Wiek: 60
Dołączyła: 27 wrz 2011, 15:58
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 9
Neutralny

Następna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do ŚWIAT KOBIET