Skaza Białkowa

Rodzina, dzieci i ich wychowanie, sprawy związane z codziennym życiem rodziców.

KobietaPostNapisane przez agg » 23 maja 2010, 17:50 Re: Skaza Białkowa

pawelanisia napisał(a):agg napisał/a:
krochmal wysusza skore, wiec w tym wypadku jak najbardziej NIE stosowac
Kobiteo od kiedy krochmal wysusza skóre???Chyba,ze w proszku!!!! Krochmal to jeden z najlepszych sposobow na sucha skore!!!!Pod warunkiem,ze nie ma sie alergii na skrobie

a od wtedy kobieto, kiedy ma dzialanie sciagajace i wysuszajace! owszem, pomaga w gojeniu, ale zalezy czego. mojej corce pomoglo w wysuszaniu krost przy ospie. ale nie wiemy co jest malenswtu malaroksi, wiec poki sie nie dowie co to jest, chyba lepij nie eksperymentowac. nie wiemy tez jak zareaguje juz podrazniona skora na skrobie.
Obrazek
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
Avatar użytkownika
agg
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2154
Wiek: 41
Dołączyła: 13 lut 2007, 18:32
Lokalizacja: Gdansk/Birmingham
Reputacja: 146
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez malaroksi » 23 maja 2010, 18:41 Re: Skaza Białkowa

pawelanisa krochmal wysusza skórę dlatego zalecają zaraz po użyciu dobrze ją nawilżyć .
:)
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez Anastazja » 23 maja 2010, 21:15 Re: Skaza Białkowa

malaroksi mojemu synkowi robia sie identyczne plamy i w sumie tez na 100% nie wiem od czego zauwazylam, ze nie moge mu ubranek prac w innych proszkach jak tylko w fairy i musze uwazac na produkty ktore zawieraja czekolade.Zadne mascie mu na to nie pomagaja.Jak go wysypie to kapie go w takim plynie do kapieli z bootsa Bath oil fajnie natluszcza i lagodzi te podraznienia.To jest na pewno jakas alergia i sama musisz zorientowac sie na co
Andzia
Obrazek
Avatar użytkownika
Anastazja
Zadomowiony
 
 
Posty: 820
Dołączyła: 1 sty 2007, 15:59
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 27
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez malaroksi » 23 maja 2010, 21:52 Re: Skaza Białkowa

Anastazja, no właśnie czekolada ostatnio zjadam 2 czekolady na dzień :oops: zobacze co jutro powie lekarz ale odstawię czekoladę ...
:)
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez Anastazja » 24 maja 2010, 11:32 Re: Skaza Białkowa

No to wszystko mozliwe,ze to jest wlasnie od czekolady mojemu po czekoladce to az takie ranki sie porobily w zgieciach nozek i raczek,lekarz przepisala mi w pl masc ze sterydami,ale wyczytalam w necie ze nie nalezy takiej masci stosowac dluzej niz trzy dni,bo u takich malych dzieci wiecej szkodzi niz pomaga.No i ja jej w ogole nie stosowalalam.Napisz co Ci lekarz powiedzal.
Andzia
Obrazek
Avatar użytkownika
Anastazja
Zadomowiony
 
 
Posty: 820
Dołączyła: 1 sty 2007, 15:59
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 27
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez malaroksi » 24 maja 2010, 12:00 Re: Skaza Białkowa

nie przyjeli nas zbukowali wizyte na srode 11 rano
:)
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez agg » 24 maja 2010, 12:50 Re: Skaza Białkowa

Anastazja napisał(a):lekarz przepisala mi w pl masc ze sterydami,ale wyczytalam w necie ze nie nalezy takiej masci stosowac dluzej niz trzy dni,bo u takich malych dzieci wiecej szkodzi niz pomaga.No i ja jej w ogole nie stosowalalam

pewnie piszesz o hydrokortyzonie :?:
hmmmm, skoro lekarz przepisuje to wie co robi (zasadniczo :wink: )
hydrokortyzon jest bezpieczny kiedy stosowany WLASCIWIE! (odpowiednia ilosc, w odpowiednim miejscu prze okreslony czas).
Obrazek
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
Avatar użytkownika
agg
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2154
Wiek: 41
Dołączyła: 13 lut 2007, 18:32
Lokalizacja: Gdansk/Birmingham
Reputacja: 146
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez Anastazja » 24 maja 2010, 15:29 Re: Skaza Białkowa

Nie pamietam nazwy tej masci,byla ona na zamowienie robiona w aptece,sterydy to dla mnie ostatecznosc na szczecie obylo sie bez nich.Malaroksi no szkoda ze Was nie przyjeli,ale do srody juz niedlugo malutki wytrzyma,a Ty juz ta czekolada sie nie objadaj ;) chociaz wiem ze to trudne :mad:
Andzia
Obrazek
Avatar użytkownika
Anastazja
Zadomowiony
 
 
Posty: 820
Dołączyła: 1 sty 2007, 15:59
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 27
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 24 maja 2010, 16:41 Re: Skaza Białkowa

malaroksi napisał(a):(...) zobacze co jutro powie lekarz ale odstawię czekoladę ...

Nie oczekuj, że lekarz (zresztą ktokolwiek) popatrzy na wysypkę i powie - "no jasne, to od czekolady/mleka! Proszę nie jeść." Odbędzie się pewnie najpierw wywiad co jadasz no i odstawianie po kolei. "Przez ten tydzień proszę nie jeść żadnych produktów mlecznych i przyjść za tydzień."
Po tygodniu. "Nie pomogło? Proszę przez 2 tygodnie NIC nie jeść i przyjść za 2 tygodnie. Będziemy po kolei wprowadzać produkty i zobaczymy, co uczula" :D

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez kindzulinaa » 25 maja 2010, 15:04 Re: Skaza Białkowa

Malaroksi,daj znac po tej wizycie co Ci powiedzial lekarz.Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
kindzulinaa
Zadomowiony
 
 
Posty: 877
Wiek: 37
Dołączyła: 28 cze 2007, 22:48
Reputacja: 22
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez malaroksi » 26 maja 2010, 14:16 Re: Skaza Białkowa

Hej no więc tak byłam dziś u pani doktor , powiedziała od razu patrząc na brzuch że eczema. Przepisała płyn do kąpieli i krem po Oilatum i to wszystko.
Ponieważ mały dzisiaj jest 6 dzien jak nie robił kupy to dała jakiś syropek i żel na dziąsełka. I to na tyle nic nie powiedziała na temat diety przyczny i itd dobrze że jest internet ;)
:)
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez Anastazja » 26 maja 2010, 17:50 Re: Skaza Białkowa

Malaroksi u nas tez taka diagnoza byla, w Pl ze alergia pokarmowa i wez tu badz madry,u nas na szczescie sie sprawdzilo to drugie(chyba) bo jak narazie spokoj.Kolezanka byla ze swoim dzieciem u gp bo tez mialo problemy skorne i tez eczeme stwierdzili.Wiec tak sobie mysle ze tu w Anglii to chyba wszystkie wykwity skorne to eczema.... :roll:
Andzia
Obrazek
Avatar użytkownika
Anastazja
Zadomowiony
 
 
Posty: 820
Dołączyła: 1 sty 2007, 15:59
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 27
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez malaroksi » 26 maja 2010, 18:53 Re: Skaza Białkowa

Anastazja napisał(a):tak sobie mysle ze tu w Anglii to chyba wszystkie wykwity skorne to eczema....
Anastazja, dokładnie , przeglądałam ze 100zdjec jak wygląda skóra z atopowym zapaleniem i moj nawet ćwierci nie ma do najłagodniejszych objawów. Tak wiec myślę ze to nie to. A i jeszcze jedno zmniejszyłam ilość spożywanego mleka do minimum czyli kapie juz tylko do kawy a nie jem z płatkami i czekolad też nie pożeram juz 2 tylko pół i za uszami skóra gładka i w zgieciach nóg też :) Teraz tylko ładnie nawilżyć skóre i bedzie , do tego mały tak długo nie robi kupy że to pewnie też wychodzi na skórze, po tym syropie usrał se dziś nawet włosy na głowie :)
:)
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez ewela119 » 26 maja 2010, 19:00 Re: Skaza Białkowa

malaroksi maly moze nie robic kupy wlasnie przez zjadana przez Ciebie czekolade, kakao i cukier w niej zawarte powoduja zatrwardzenia u dzieci, tak mi mowila polozna w pl w szpitalu
Avatar użytkownika
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2132
Wiek: 36
Dołączyła: 12 mar 2009, 17:58
Lokalizacja: Coventry
Reputacja: 109
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez malaroksi » 26 maja 2010, 20:04 Re: Skaza Białkowa

ewela119, tak wiem ze to blokuje dzieci ale powiem że mały robi kupy konsystencji budyniu , nie robi jeszcze twardych kupek więc zastanawia mnie to , jak może mieć zatwardzenie miękkiej kupy ? Słyszałam o różnych sposobach typu mydełko czy termometr ale nie chce pomagać bo taka pomoc może zaszkodzić, mały nie płacze jest usmiechnięty nie napina sie nie pręzy więc może taka jego natura... :roll:
:)
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

Poprzednia stronaNastępna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do RODZINA I DZIECKO

cron