Szczepienia i niepozadane odczyny poszczepienne

Rodzina, dzieci i ich wychowanie, sprawy związane z codziennym życiem rodziców.

KobietaPostNapisane przez bogini8 » 17 lis 2012, 23:51 Re: Szczepienia i niepozadane odczyny poszczepienne

agna78 napisał(a):PS. Naukowcy a w tym rowniez ja sa zgodni, ze wielce niemozliwe jest wynalezienie na to szczepionki, poniewaz intelektualne plaskostopie nie kwalifikuje sie do leczenia w drodze iniekcji, dlatego reszta spoleczenstwa moze byc spokojna i nie obawiac sie ze zostanie zmuszona poddaniu sie tego rodzaju szczepieniom w razie ewentualnego referendum , w ktorym potencjalni zwolennicy szczepien wydaja sie byc ofiara koncernow farmaceutycznych
to mialo byc zabawne?...lol...chyba nie do twojej oceny nalezy kto w tym wypadku jest "ofiara....
"Krytyka jest jak lekarstwo, paskudne, ale trzeba ja przełknąć by zadziałała.."....
Avatar użytkownika
bogini8
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2785
Wiek: 39
Dołączyła: 21 lis 2007, 23:55
Lokalizacja: Solihull
Reputacja: 100
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez ewela119 » 18 lis 2012, 00:06 Re: Szczepienia i niepozadane odczyny poszczepienne

Wiec skoro sie wypowiadasz na forum ktore jak slusznie zauwazylas do tego wlasnie sluzy to rob to jeszcze zgodnie z regulaminem i pisz na temat, ze o obrazaniu innych nie wspomne. Nie wiem czy zauwazylas ale kilka ostatnich Twoich wypowiedzi nijak ma sie do glownego tematu tej dyskusji i dla mnie jest niczym innym jak to ladnie ujelas "wlazeniem w doope" dzieki ktoremu zdobylas swoje wlasne kolko adoracji. Chcialas zablysnac, udalo Ci sie, szkoda ze jedyne czym blysnelas to totalne prostactwo. Na tym koncze dyskusje z kims dla kogo pojecie kultury wypowiedzi jest calkowicie obce. Mam nadzieje ze administrator niebawem zrobi porzadek z tym szambem
Uważasz, że to co mówię jest chamskie? Ciesz się, że nie wiesz co myślę... :D
Avatar użytkownika
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2132
Wiek: 36
Dołączyła: 12 mar 2009, 17:58
Lokalizacja: Coventry
Reputacja: 109
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez agna78 » 18 lis 2012, 00:13 Re: Szczepienia i niepozadane odczyny poszczepienne

Jesli o szczepionkach mowa, zeby nie odbiegac od tematu- slyszal ktos o szczepionce przeciwko syndromowi odrzucenia? :D

PS. Droga Ewelo, nawet jesli mam jakies kolko wzajemnej adoracji, to nie dlatego, ze sie znamy czy lubimy i sie plusujemy( bo tak nie jest) ale dlatego iz te osoby uznaly moje poglady a ja ich za zbiezne ze swoimi. Tak Cie to boli? To nie moja wina ze mam takie poglady i ktos inny ma podobne. Dziewczyno wyluzuj bo sie nerwicy nabawisz :D Zycie nie jest warte tego a i szczepionki na to nie ma jeszcze( podobno) :grin:
A jesli o chamstwo i prostactwo chodzi, to czy to nie Ty wlasnie wykazalas sie nimi ujawniajac na forum to, co wiesz ode mnie prywatnie z rozmowy na gg? Zasatanow sie dziewczyno co Ty wypisujesz bo czasami tak bezmyslnie cos palniesz ze rece cycki opadaja :shock: Nigdy przenigdy nienapisalam na forum nic, czego dowiedzialam sie od innych z prywatnej korespondencji a Ty jak widac masz za nic cos takiego. Wspolczuje ale dla Ciebie to pewnie blahostka :shock:

A jesli uwazasz ze to forum to szambo to co Ty tu jeszcze robisz? Pozbieraj sie czy ogarnij jakos albo cos z tym zrob moze, ze tak niesmialo zasugeruje :D

agna78
Rozeznany
 
 
Posty: 222
Dołączyła: 4 lut 2010, 23:33
Reputacja: 52
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez bawa31 » 18 lis 2012, 09:15 Re: Szczepienia i niepozadane odczyny poszczepienne

No proszę... Człowiek śpi a tu konwersacja kwitnie
Wracając do tematu szczepień wstawię link dla zwolenników i przeciwników szczepień. Miło byłoby, gdyby zwolennicy szczepień przeczytali przedstawione tam dane i ustosunkowali się do nich.

http://niepoprawni.pl/blog/2518/dr-jerz ... sa-nieobow

Na marginesie, przeczytałam wczoraj jeszcze raz posty zwolenników szczepień biorących udział w dyskusji. Nie znalazłam w nich żadnych konkretów poza obiegowymi opiniami. Żądacie od nas dowodów na poparcie tego co mówimy, a sami ograniczacie się do prób wyśmiewania dowodów czasami nawet nie czytając tego co dla was przygotowaliśmy. Może dla odmiany wy spróbujecie udowodnić nam - TWARDE DOWODY proszę jak mówi ewela119, - że szczepienia mają sens. Pozdrawiam

Dodano: -- 18 lis 2012, o 09:34 --

Jeszcze jeden link dla was

http://www.polishclub.org/2012/09/25/dr ... -czesc-ii/

Dodano: -- 18 lis 2012, o 09:47 --

http://www.polishclub.org/2012/09/18/dr ... -wyjasnia/

też polecam :)
Gdy życie rzuca ci kłody pod nogi - otwórz tartak.

bawa31
Stały Bywalec
 
 
Posty: 376
Dołączyła: 1 wrz 2008, 13:14
Reputacja: 35
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez Eryk1 » 18 lis 2012, 10:07 Re: Szczepienia i niepozadane odczyny poszczepienne

Trochę się bałagan zrobił prośba w sprawie ostatnich postow jak możecie dziewczyny usunąć swoje wypowiedzi i dac w to miejsce coś na temat .bo strasznie to się będzie czytało sledzącym ten temat także topór zakopać i powrót do meritum.:)

Eryk1
Stały Bywalec
 
 
Posty: 333
Dołączył: 27 kwi 2007, 20:40
Reputacja: 16
Neutralny

KobietaPostNapisane przez agna78 » 18 lis 2012, 11:00 Re: Szczepienia i niepozadane odczyny poszczepienne

A ja znalazlam jeszcze cos o jakze modnej niedawno szczepionce przeciwko HPV, szczegolnie wsrod tej bardziej zamoznej czesci polskiego spoleczenstwa, gdyz szczepionka jest droga(od 400-600 zl za jedna dawke a trzeba przyjac trzy). Wstawiam tylko czesc z calego artykulu

Czy szczepionka przeciw HPV jest skuteczna?
Jest to szczepienie przeciwko wirusom mogącym wywołać raka szyjki macicy. Szczepionka ma nazwę handlową ‘Gardasil’ (w Polsce prawdopodobnie ma nazwę ‘Silgard’ jest produkowana przez korporację Merck) .Sprawa bulwersuje tym bardziej, że tym preparatem szczepiono kilkadziesiąt tysięcy dziewczynek w Polsce (dane z 2009 roku) i planowane są kolejne, ‘obowiązkowe’ szczepienia.
Po pierwsze: szczepionka w tym wypadku jest niepotrzebna, ponieważ regularna diagnostyka cytologiczna i odpowiednia profilaktyka pomagają zwalczać tą chorobę w 100% przypadków. Jak? Jeśli wykonuje się badania regularnie, to można odpowiednio wcześnie usunąć powstające w macicy twory, które mogły by w przyszłości zmienić się w komórki rakowe. Choroba ta to długi i powolny proces, trzeba lat, aby zmiany w macicy przekształciły się w komórki stricte rakowe. Co więcej, mitem jest fakt, iż choroba ta jest często występującą wśród naszej populacji. W Polsce na raka szyjki macicy umiera rocznie około 2000kobiet, głównie z powodu tego, iż regularne badania w tym kierunku robi zaledwie 15% populacji. Gorzką ironią losu jest to, iż często wystarczy jedno badanie na dwa, trzy lata, gdyż proces nowotworzenia się zmian jest długotrwały, jak wspomniałem powyżej. W dodatku szczepionka ta nie jest szczepionką stricte na raka. Szczepionka ta jest wycelowana w cztery rodzaje wirusów HPV, które są podejrzewane o wywoływanie raka szyjki macicy. O wywoływanie tej choroby jest zaś podejrzewana aż setka wirusów. Tymczasem nie każdy kto jest zarażony HPV automatycznie choruje na raka szyjki macicy. Prawda jest taka, że tylko niewielki odsetek kobiet zarażonych wirusem choruje na raka. Co więcej ? najczęściej zdarzają się takie zachorowania, gdy kobieta w ogóle nie jest zarażona wirusem HPV, a pomimo tego choruje. Ale to nie wszystkie kontrowersje. Okazuje się bowiem, że wielu naukowców neguje możliwość wywoływania raka szyjki macicy przez wirusa HPV…

Oto link:http://******.wordpress.com/2011/10/25/szczepionka-hpv-cena-2011-szkodliwosc-dzialania-niepozadane-sklad-ukrywane-fakty-i-grzechy-firm-farmaceutycznych-podsumowanie-szczepionka-na-hpv-nie-chroni-przed-rakiem-szyjki-macicy-25-pazdzie/

Nie wiem czy ktos juz tu nie wstawial linkow z tej strony, jesli powielilam to samo to przepraszam.

Eryk nie umiem usuwac :shock: Moze jak dluzej tu posiedze to obcykam wszystkie mozliwosci edytora:) Na razie umiem pogrubic nick i cala w skowronkach jestem:) Serio, serio :roll: No i emoty umiem wstawiac :neutral: Przepraszam Cie za ten balagan, obiecuje ze to sie juz nie powtorzy i licze na wybaczenie:)
Ostatnio edytowano 18 lis 2012, 11:12 przez agna78, łącznie edytowano 1 raz

agna78
Rozeznany
 
 
Posty: 222
Dołączyła: 4 lut 2010, 23:33
Reputacja: 52
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez bogini8 » 18 lis 2012, 11:07 Re: Szczepienia i niepozadane odczyny poszczepienne

agna78 napisał(a):pomagają zwalczać tą chorobę w 100% przypadków. Jak? Jeśli wykonuje się badania regularnie, to można odpowiednio wcześnie usunąć powstające w macicy twory, które mogły by w przyszłości zmienić się w komórki rakowe. Choroba ta to długi i powolny proces, trzeba lat, aby zmiany w macicy przekształciły się w komórki stricte rakowe.
to jest kompletna bzdura, wiem z autopsji, ze badajac sie nawet co roku nie jstes w stanie wykryc niektorych gatunkow nowotworow czy chloniakow, ktore potrafia sie wytworzyc z tygodnia na tydzien lub zmiesiaca na miesiac, nie mowiac o tym, ze w ciagu paru tygodni czy 2 miesiecy potrafia urosnac 10 czy 20 krotnie....ale , ze jest to temat dla mnie bolesny i drażliwy nie będę więcej o tym pisać...
agna78 napisał(a):Jesli o szczepionkach mowa, zeby nie odbiegac od tematu- slyszal ktos o szczepionce przeciwko syndromowi odrzucenia?
dojrzala kobieta , a stara sie byc fajna na sile...to juz nawet nie jest zabawne , tylko niesmaczne...

Dodano: -- 18 lis 2012, o 11:13 --

bawa31 napisał(a):Wracając do tematu szczepień wstawię link dla zwolenników i przeciwników szczepień. Miło byłoby, gdyby zwolennicy szczepień przeczytali przedstawione tam dane i ustosunkowali się do nich.

http://niepoprawni.pl/blog/2518/dr-jerz ... sa-nieobow
"Witamina C leczy wszystko, poczynając od przeziębień, a na raku kończąc"...no i na tym koncze, bo nie widze dalszego sensu w tej dyskusji i danych ze stron kefir,niepoprawni,prawdaxlx i innych sekcarskich stron....ja wole leczyc sie lekami , i zapobiegac chorobom szzepieniami, wy mozecie cale życie leczyc wszystko cytryna ;) dziekuje, pozdrawiam ...EOT
"Krytyka jest jak lekarstwo, paskudne, ale trzeba ja przełknąć by zadziałała.."....
Avatar użytkownika
bogini8
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2785
Wiek: 39
Dołączyła: 21 lis 2007, 23:55
Lokalizacja: Solihull
Reputacja: 100
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez agna78 » 18 lis 2012, 11:31 Re: Szczepienia i niepozadane odczyny poszczepienne

bogini napisalas"to jest kompletna bzdura, wiem z autopsji, ze badajac sie nawet co roku nie jstes w stanie wykryc niektorych gatunkow nowotworow czy chloniakow, ktore potrafia sie wytworzyc z tygodnia na tydzien lub zmiesiaca na miesiac, nie mowiac o tym, ze w ciagu paru tygodni czy 2 miesiecy potrafia urosnac 10 czy 20 krotnie....ale , ze jest to temat dla mnie bolesny i drażliwy nie będę więcej o tym pisać.."

Widac, ze znow nie przeczytalas ze zrozumieniem. Tam nie ma mowy ze ta szczepionka jest na chloniaka czy innego rodzaju nowotwory. To szczepionka na wirus brodawczaka ludzkiego.
I mowa o raku szyjki w artykule a nie o innych nowotworach umiejscowionych w innych czesciah ciala. Z uwagi na to, ze dla Ciebie to temat drazliwy nie kontynuuje z powodow oczywistych.

Milej niedzieli zycze wszystkim:) Slonce za oknem zacheca do spaceru.

agna78
Rozeznany
 
 
Posty: 222
Dołączyła: 4 lut 2010, 23:33
Reputacja: 52
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez Eryk1 » 18 lis 2012, 12:38 Re: Szczepienia i niepozadane odczyny poszczepienne

Co do witaminy C to organizm ludzki jej sam nie wytwarza ,a jest ona bardzo potrzebna.Niestety w pozywieniu nie jest jej az tak duzo a wlasnie jej niedobor powodowal szkorbut.Z ciekawostek psy wytwarzaja ogromne ilosci tej witaminy i pomimo roznych warunkow zycia jakos sie nie przeziebiaja.Niestety ta syntetyczna wchlania sie dosc slabo i na dodatek obciaza nerki. Byly badania prowadzone na ten temat wlacznie z leczeniem raka.Z ciekawostek biore 1000mg witaminy C dziennie i wszystko ok zapomnialem co to jest katar o tej porze roku. Ile razy mam pisac i tlumaczyc ze niewazne czy to jest na stronie Kefir , kisiel czy tlumok. Ktos zadaje sobie trud gromadzi materialy czasem tlumaczy i zamieszcza na swojej stronie i chwala im za to ,bo wychodzimy z ciemnogrodu.pewnie nie slyszeliscie ze od dawna tocza sie proby zlikwidowania sumplementow diety ograniczania w nich ilosci witamin i doprowadzenia do wycofania z rynku.

http://www.arkadia-polania.pl/index.php ... &Itemid=64



Co do witaminy C to organizm ludzki jej sam nie wytwarza ,a jest ona bardzo potrzebna.Niestety w pozywieniu nie jest jej az tak duzo a wlasnie jej niedobor powodowal szkorbut.Z ciekawostek psy wytwarzaja ogromne ilosci tej witaminy i pomimo roznych warunkow zycia jakos sie nie przeziebiaja.Niestety ta syntetyczna wchlania sie dosc slabo i na dodatek obciaza nerki. Byly badania prowadzone na ten temat wlacznie z leczeniem raka.Z ciekawostek biore 1000mg witaminy C dziennie i wszystko ok zapomnialem co to jest katar o tej porze roku. Ile razy mam pisac i tlumaczyc ze niewazne czy to jest na stronie Kefir , kisiel czy tlumok. Ktos zadaje sobie trud gromadzi materialy czasem tlumaczy i zamieszcza na swojej stronie i chwala im za to ,bo wychodzimy z ciemnogrodu.pewnie nie slyszeliscie ze od dawna tocza sie proby zlikwidowania sumplementow diety ograniczania w nich ilosci witamin i doprowadzenia do wycofania z rynku.

http://www.arkadia-polania.pl/index.php ... &Itemid=64
Ostatnio edytowano 18 lis 2012, 13:34 przez Eryk1, łącznie edytowano 1 raz

Eryk1
Stały Bywalec
 
 
Posty: 333
Dołączył: 27 kwi 2007, 20:40
Reputacja: 16
Neutralny

KobietaPostNapisane przez bawa31 » 18 lis 2012, 13:11 Re: Szczepienia i niepozadane odczyny poszczepienne

bogini8, na wyśmianej przez ciebie stronie niepoprawni.pl jest artykuł lekarza podający mnóstwo danych naukowych i to nie wyssanych z palca tylko popartych materiałami naukowymi. Odwołuje się do około 40 źródeł - patrz koniec artykułu. Powiedz mi gdzie mają publikować swoje dowody przeciwnicy szczepień skoro jest to temat niewygodny? W sponsorowanych przez koncerny farmaceutyczne periodykach? Zostaje im niewielkie pole do manewru, żeby udowodnić szkodliwość szczepień. Tak jak powiedział Eryk1, nie ważne jak się nazwa strona tylko rzetelność przedstawionych argumentów.
Widzę, że nici z uzyskania od was dowodów na poparcie waszej tezy o przydatności szczepień różnej maści. Jak trzeba odpowiedzieć konkretnie i powołać się na jakieś źródła to was nie ma. Pozdrawiam
Gdy życie rzuca ci kłody pod nogi - otwórz tartak.

bawa31
Stały Bywalec
 
 
Posty: 376
Dołączyła: 1 wrz 2008, 13:14
Reputacja: 35
Pokojowy

Od rana mnie nieźle rozbawiliście :) dziękuje :)

Jak widać od czasów Stańczyka niewiele się zmieniło w temacie:
U jednego z tych panów, którzy radzi przy biesiadzie pragnęli Stańczyka dla zabawy gości, zdarzyła się rozmowa, jakiego też stanu ludzi najwięcej na świecie. Każdy co innego mówił: ten krawców, ten szewców, ten innych rzemieślników. Stańczyk stojąc podle za czyimś krzesłem, odezwał się na to:

Najwięcej jest lekarzów na świecie, ot, jeśli nie wierzycie waszmość, pokażę ich stu w Krakowie, w przeciągu trzech dni


Ja kończę już udzielanie w tym wątku.

Pozdrawiam koleżanki i kolegów po fachu - Stańczykowych lekarzów :)

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez Eryk1 » 18 lis 2012, 13:50 Re: Szczepienia i niepozadane odczyny poszczepienne

Przykre jest tylko to że poprzez takie a nie inne zachowania lobby farmaceutyczne robi co chce bazując na zaufaniu jakie dało społeczeństwo.Wszelkie próby otworzenia ludziom oczu zawsze napotykają się na takich krzykaczy próbujących zdekredytowac wszystko co zagraża przyjętemu porzadkowi bez względu na prawdę.Cieszy natomiast że temat ma już blisko1000 wyswietlen i z pewnością większość bez względu czy ktos zaszczepi czy nie zrobi to bardziej świadomie zadając nie wygodne pytania. Z czasem jest szansa na zmiany.

Eryk1
Stały Bywalec
 
 
Posty: 333
Dołączył: 27 kwi 2007, 20:40
Reputacja: 16
Neutralny

KobietaPostNapisane przez ewela119 » 18 lis 2012, 18:02 Re: Szczepienia i niepozadane odczyny poszczepienne

agna78 napisał(a):PS. Droga Ewelo, nawet jesli mam jakies kolko wzajemnej adoracji, to nie dlatego, ze sie znamy czy lubimy i sie plusujemy( bo tak nie jest) ale dlatego iz te osoby uznaly moje poglady a ja ich za zbiezne ze swoimi. Tak Cie to boli? To nie moja wina ze mam takie poglady i ktos inny ma podobne


Mamy rozumiec przez to ze Ciebie plusuja dlatego ze zgadzaja sie z Twoimi pogladami, jak plusuja kogos innego (bo tez sie zgadzaja z jego pogladami) to TWOIM ZDANIEM juz jest kolko wzajemnej adoracji :roll: To sie nazywa hipokryzja :roll: A o tym gdzie pracujesz dowiedzialam sie z forum jeszcze zanim napisalas mi o tym na gg. I zeby bylo jasne, jedyne co na tym forum uwazam za szambo sa Twoje wypowiedzi w ktorych chcesz byc na sile cool, z marnym efektem. Ponoc udane zycie erotyczne znacznie wplywa na poziom ogolnego zadowolenia z zycia. Sprobuj, moze Ci tez pomoze i w koncu bedziesz mogla spokojnie spac w nocy zamiast obrazac ludzi na forach.
Uważasz, że to co mówię jest chamskie? Ciesz się, że nie wiesz co myślę... :D
Avatar użytkownika
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2132
Wiek: 36
Dołączyła: 12 mar 2009, 17:58
Lokalizacja: Coventry
Reputacja: 109
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez Eryk1 » 18 lis 2012, 19:42 Re: Szczepienia i niepozadane odczyny poszczepienne

Dziewczyny zawrzyjcie pokoj zanim powiecie sobie jedno slowo za duzo ,bo to zupelnie nie potrzebne.

Eryk1
Stały Bywalec
 
 
Posty: 333
Dołączył: 27 kwi 2007, 20:40
Reputacja: 16
Neutralny

KobietaPostNapisane przez bogini8 » 18 lis 2012, 20:44 Re: Szczepienia i niepozadane odczyny poszczepienne

bawa31 napisał(a):Widzę, że nici z uzyskania od was dowodów na poparcie waszej tezy o przydatności szczepień różnej maści.
tak jak i od was , ze one sa zle...;)no to mamy remis..dajmy sa po razie , albo przybjmy piatki, bo w tym wszystkim kazdy ma po czesci racje w temacie, i dla kazdego co innego jest dobre, wiec po co na sile sobie cos udowadniac?? my tak wy nie, wy nie my tak..mozna tak w nieskonczonosc;) uwazam ze ten temat zostal juz wyczerpany i powinien byc zamkniety zanim nie zrobi sie mocno nie przyjemnie ;)
"Krytyka jest jak lekarstwo, paskudne, ale trzeba ja przełknąć by zadziałała.."....
Avatar użytkownika
bogini8
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2785
Wiek: 39
Dołączyła: 21 lis 2007, 23:55
Lokalizacja: Solihull
Reputacja: 100
SzanowanySzanowany

Poprzednia stronaNastępna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do RODZINA I DZIECKO