Nazwisko i paszport dla dziecka w przypadku pary bez slubu

Rodzina, dzieci i ich wychowanie, sprawy związane z codziennym życiem rodziców.
No teoretycznie skoro matka jest Polka a ojciec Anglikiem to powinno miec podwojne raczej. Ale jedna Pani tu na forum w innym watku tlukla mi ze to niemozliwe. Pogubilam sie juz. Jak dziecko bedzie na swiecie albo wczesniej za jakis czas dowiemy sie wszystkiego od kompetentnych organow. Pytam z ciekawosci tutaj. Jestes pewna Anastazja, ze moze miec dwa paszporty? Tak byloby najlepiej :)

Jaga S
Rozeznany
 
 
Posty: 105
Dołączyła: 2 lis 2012, 08:17
Reputacja: 8
Neutralny

Oczywiscie ze moze miec dwa paszporty. Z tym ze mimo podwojnego obywatelstwa, dla polskich wladz to dziecko bedzie zawsze obywatelem Polski, a dla angielskich obywatelem Anglii :) Tzn ze jesli dziecko bedzie posiadalo 2 paszporty, np polskie wladze tego angielskiego nie beda uznawaly i chcac zalatwic cos w Polsce nigdy nie bedzie mogl sie tlumaczyc "bo ja jestem Anglikiem", w Polsce zawsze bedzie przede wszystkim Polakiem. Tutaj to samo. Czyli po prostu w Pl posluguje sie polskimi dokumentami, w UK angielskimi i problemu zadnego nie ma :)
Uważasz, że to co mówię jest chamskie? Ciesz się, że nie wiesz co myślę... :D
Avatar użytkownika
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2132
Wiek: 36
Dołączyła: 12 mar 2009, 17:58
Lokalizacja: Coventry
Reputacja: 109
SzanowanySzanowany

ewela119, no to super :) W koncu ktos mi to wytlumaczyl tak ze rozumiem. Juz chyba od tych zawilosci prawnych w uk i problemow mozg mi chyba nie pracuje jak potrzeba heh. Dzieki wielkie za info :) pozdrawiam!

Jaga S
Rozeznany
 
 
Posty: 105
Dołączyła: 2 lis 2012, 08:17
Reputacja: 8
Neutralny

Poprzednia strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do RODZINA I DZIECKO