Ostre zapalenie ucha u dziecka z perforacja błony bebenka

Rodzina, dzieci i ich wychowanie, sprawy związane z codziennym życiem rodziców.
Jak w tytule u 2 letniej córki stwierdzono zapalenie ucha. Dzień po wizyciew szpitalu nastała perforacja i wyciek. Mała jest na antybiotyku na infolinii nhs podali informacje, żeby nie robić nic ucha nie dotykać tylko podawać antybiotyk a wszystko się samo zagoi. Szukając informacji co należy zrobić wszędzie piszą, że konieczna jest wizytau laryngologa oczyszczenie kanału i kontrola słuchu po zakończeniu leczenia. Nie wiem co myśleć bo to bardzo od siebie odmienne zalecenia :(
Może ktoś miał podobny problem i napisze cos uspokajacego. ...
Z góry dziękuję

Wysłane z mojego GT-I8190 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
korbobor
Rozeznany
 
 
Posty: 255
Wiek: 42
Dołączyła: 23 maja 2007, 19:26
Lokalizacja: Sheldon, Łódź
Reputacja: 62
Poczciwy

Bliska mi dorosla osoba miala kiedys zapalenie ucha, przeszlo po antybiotyku.
Lekarz sie wtedy na nas pogniewal za stosowanie domowych sposobow- smarowanie ucha amolem ( ziolowa nalewka)- twierdzac ze po takiej kuracji mozna stracil sluch.

Jesli chcesz to skonsultowac z polskim lekarzem to chyba w polskiej przychodni na Digbeth znajdziesz laryngologa.

http://www.Pol...ics.co.uk/index.php/ga ... golog.html


Mam nadzieje ze szybko uda sie to zapalenie pogonic, gdzie pieprz rosnie

Jesli mozemy w czyms pomoc, to wiesz jak nas znalezc....

ktosienka
Stały Bywalec
 
 
Posty: 498
Dołączyła: 22 paź 2006, 13:06
Reputacja: 65
Poczciwy

Dzięki Ktosieńka, wiemy,że możemy na Ciebie liczyć :*
Gdyby to było samo zapalenie ucha to pewnie bym tak nie panikowała ale naczytałam się o tej perforacji i już kompletnie zgłupiałam szczególnie, że chodzi tu o zdrowie mojego dziecka :(
Niestety laryngologa w podanej przez Ciebie przychodni aktualnie nie ma mimo, że na stronie jest taka informacja.
My jutro idziemy w to miejsce ale do internisty i zobaczymy co powie.
Avatar użytkownika
korbobor
Rozeznany
 
 
Posty: 255
Wiek: 42
Dołączyła: 23 maja 2007, 19:26
Lokalizacja: Sheldon, Łódź
Reputacja: 62
Poczciwy

Wiesz jak nazywa sie doktor do ktorego idziesz? Widze ze ta przychodnia przejela ta w Wellingborough, tam byla rewelacyjna pani doktor Jasmina Marinova, zdaje sie ze kiedys Ci juz o niej mowilam. Nam bardzo, bardzo pomogla
Uważasz, że to co mówię jest chamskie? Ciesz się, że nie wiesz co myślę... :D
Avatar użytkownika
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2132
Wiek: 36
Dołączyła: 12 mar 2009, 17:58
Lokalizacja: Coventry
Reputacja: 109
SzanowanySzanowany

korbobor, I jak Mala sie czuje? kolezanki (lekarki) syn mial cos takiego I mial drenaz w szpitalu (nic przyjemnego) :(
Obrazek
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
Avatar użytkownika
agg
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2154
Wiek: 41
Dołączyła: 13 lut 2007, 18:32
Lokalizacja: Gdansk/Birmingham
Reputacja: 146
SzanowanySzanowany

Ewela dzięki za namiar na Waszą lekarkę, faktycznie pamiętam, że byłaś z niej bardzo zadowalana.
Nam dziś się udało dostać do laryngologa okazało się, że w przychodni w Coventry akurat miał swój dyżur wiec odwołałam wizytę u internisty i pojechaliśmy prosto do niego.
Na szczęście nie jest tak źle ! Mała ma mały wyciek z ucha ale do perforacji ponoć nie doszło więc jeden problem z głowy :) Podtrzymał zalecenia tutejszych lekarzy żeby nic z uchem nie robić natomiast uznał, że 5 dni antybiotyku tu nie wystarczy więc dał nam receptę na kolejny aby wydłużyć leczenie.
Mam nadzieję, że to cholerstwo już do nas nie wróci bo jak do tej pory nie widziałam jeszcze mojego dziecka w takim kiepskim stanie :(

Dzięki dziewczyny za zainteresowanie :roza:
Ostatnio edytowano 1 gru 2013, 19:14 przez korbobor, łącznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
korbobor
Rozeznany
 
 
Posty: 255
Wiek: 42
Dołączyła: 23 maja 2007, 19:26
Lokalizacja: Sheldon, Łódź
Reputacja: 62
Poczciwy

korbobor, upewnij sie w aptece czy Ci przyjma ta recepte i bedzie free tak jak ta standardowa.
Obrazek
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
Avatar użytkownika
agg
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2154
Wiek: 41
Dołączyła: 13 lut 2007, 18:32
Lokalizacja: Gdansk/Birmingham
Reputacja: 146
SzanowanySzanowany

Agg ta recepta jet prywatna więc będziemy musieli za nią zapłacić ale jakieś grosze z tego co pamiętam :)
Avatar użytkownika
korbobor
Rozeznany
 
 
Posty: 255
Wiek: 42
Dołączyła: 23 maja 2007, 19:26
Lokalizacja: Sheldon, Łódź
Reputacja: 62
Poczciwy

korbobor, na wlasnym przykladzie moge powiedzieć że takie stany zapalne ucha lubia wracać niestety.Dlatego ważne jest chronienie uszek dziecka,dokładne osuszanie po każdej kąpieli,unikanie przeciągów,no i oczywiście wychodząc na dwór koniecznie czapusia na główkę.
Zdrówka dla córci :roza:
Gdy wyliczam
dary losu...
Was zawsze liczę podwójnie...

Ela Eriska
Rozeznany
 
 
Posty: 255
Wiek: 47
Dołączyła: 13 maja 2011, 16:05
Reputacja: 31
Pokojowy


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do RODZINA I DZIECKO