Brytyjski paszport dla 16-to miesiecznego dziecka

Rodzina, dzieci i ich wychowanie, sprawy związane z codziennym życiem rodziców.
dorotajab napisał(a):oboje rodzicow musi pracowac w UK 5 lat?

Wystarczy 1 rodzic

Sent from my MB860 using Tapatalk
Avatar użytkownika
Fok@
Rozeznany
 
 
Posty: 196
Dołączył: 11 maja 2006, 09:46
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 29
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez beti25 » 12 lut 2012, 11:41 Re: Brytyjski paszport dla 16-to miesiecznego dziecka

czesc chcialabym sie dowiedziec czy koniecznie do wyrobienia paszportu dla dziecka rodzice musza przedstawic paszport ani ja ani moj chlopak go nie posiadamy jedyny dokument to dowod osobisty

beti25
Przyczajony
 
 
Posty: 2
Dołączyła: 12 lut 2012, 11:36
Reputacja: 0
Neutralny

Hej my wyrabialismy niedawno paszport angielski dla naszej corki. Czytam te wczesniejsze opdowiedzi i mysle, po co ktos kto ma zle informacje pisze i wprowadza innych w blad. Tak jak Fok@ i agg napisaly rodzice nie musza miec obywatelstwa brytyjeskiego. Wystarczy ze jedno z rodzicow udokumetuje przepracowane 5 lat w uk. Moga to byc P60 lub mozna zadzwonic do tax officu i oni moga wydac dokument, potwierdzajacy dochody w danym okresie. Osoba ktora ma obywatelswto angielskie i nas zna 5 lat musi jedynie podpisac zdjecie dziecka i wypelnic jeden paragraf w formularzu. Oplata za paszport to 49 funtow. Paszport przychodzi w ciagu 2 tygodni. Aha moze matka lub ojciec zlozyc taki wniosek jesli sa malzenstwem. Jesli nie sa w zwiazku malzenskim to ojciec moze zlozyc wtedy kiedy widnieje na akcie urodzienia.

Dodano: -- 12 lut 2012, o 13:30 --

beti26 dowod wystarczy. Nie potrzeba paszportu.

oliwka_26
Rozeznany
 
 
Posty: 196
Dołączyła: 20 gru 2006, 22:09
Reputacja: 8
Neutralny

KobietaPostNapisane przez beti25 » 12 lut 2012, 13:34 Re: Brytyjski paszport dla 16-to miesiecznego dziecka

dziekuje kamien z serca mi spadl :grin:

beti25
Przyczajony
 
 
Posty: 2
Dołączyła: 12 lut 2012, 11:36
Reputacja: 0
Neutralny

To w koncu jak to wyglada? trzeba udokumentowac,ze sie pracowalo 5lat przed narodzinami dziecka? Czy ogolnie poprostu 5 lat trzeba przepracowane miec bo juz zglupialam. Jedni mowia tak a inni inaczej :P
Andzia
Obrazek
Avatar użytkownika
Anastazja
Zadomowiony
 
 
Posty: 820
Dołączyła: 1 sty 2007, 15:59
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 27
Pokojowy

AnastazjaNiektórzy ten fakt po prostu pomijają ale niestety dostanie się ten paszport tylko wtedy, kiedy pracowało się tu 5 lat przed urodzeniem dziecka a nie ogólnie 5lat. Szkoda...
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez yoko » 14 lut 2012, 21:45 Re: Brytyjski paszport dla 16-to miesiecznego dziecka

czy ktos ma moze link do szczegolowych informacji nt tego paszportu? chodzi mi o warunki jakie trzeba spelniac, i liste dokumentow, ktore trzeba wyslac - wiem, ze ktos tam wczesniej na forum juz to wszystko wymienil, ale przez glupia ostroznosc chcialabym to zobaczyc wypisane czarno na bialym na oficjalnej stronie rzadowej.... :D

Bylabym wdzieczna - szukam i szukam i nie moge znalezc. Wzielam aplikacje z poczty majac nadzieje, ze tam bedzie wszystko wyszczegolnione, a tam nic takiego nie ma. buuu
'Eighty percent of success is showing up'
WOODY ALLEN
Avatar użytkownika
yoko
Stały Bywalec
 
 
Posty: 413
Wiek: 44
Dołączyła: 18 wrz 2006, 21:50
Lokalizacja: Acocks Green
Reputacja: 3
Neutralny

KobietaPostNapisane przez agg » 14 lut 2012, 23:22 Re: Brytyjski paszport dla 16-to miesiecznego dziecka

yoko,
http://www.ukba.homeoffice.gov.uk/briti ... territory/
Since 30 April 2006, EEA citizens are automatically considered free of a time limit under the Immigration Rules after they have exercised their Treaty rights for any continuous 5-year period. After 5 years, they automatically receive permanent residence status. They no longer need to apply for indefinite leave to remain

jeden z warunkow to legally setlled, czyli wlasnie min 5 lat udokumentowanej pracy.
jak nie jestes pewna zadzwon do home office i spytaj, powiedza dokladnie jakie papiery wyslac i bedziesz spokojniejsza
Obrazek
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
Avatar użytkownika
agg
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2154
Wiek: 41
Dołączyła: 13 lut 2007, 18:32
Lokalizacja: Gdansk/Birmingham
Reputacja: 146
SzanowanySzanowany

To dokumenty:
wniosek, wypelniony przez osobe ktora w imieniu dziecka stara sie o paszport i ktora bedzie dostarczac dokumenty. Ten wniosek w jednej z rubryk (zdaje sie ostatniej ma podpisac osoba, ktora ma obywatelstwo brytyjskie)
Musisz takze dodac zdjecia dziecka (jedno podpisane przez osobe, o ktorej wspomnialam wyzej). Jak masz to rezydenta, paszport lub dowod osobisty, akt urodzenia dziecka (pelny) i 5 p60. Jesli nie masz p60 to skontaktuj sie z tax officem oni moga wydac dokument podobny jak p60 z rozliczeniem Twoich dochodow i taxu.
I na poczcie musisz tez uiscic oplate za paszport, takze potwierdzenie tez wyslij. Najlepiej to zadzwon do nich i dopytaj, numer masz na aplikacji. Aha zreszta spokojnie, jak zapomnisz jakiegos dokumentu wyslac to oni wysla Ci prosbe o doslanie takze spokojnie.

oliwka_26
Rozeznany
 
 
Posty: 196
Dołączyła: 20 gru 2006, 22:09
Reputacja: 8
Neutralny

KobietaPostNapisane przez yoko » 15 lut 2012, 20:39 Re: Brytyjski paszport dla 16-to miesiecznego dziecka

agg, i oliwka_26, dzieki kobitki :* nic to, trzeba sie wziac i wypelnic aplikacje zeby na chrzciny sie w koncu wybrac..... :D
'Eighty percent of success is showing up'
WOODY ALLEN
Avatar użytkownika
yoko
Stały Bywalec
 
 
Posty: 413
Wiek: 44
Dołączyła: 18 wrz 2006, 21:50
Lokalizacja: Acocks Green
Reputacja: 3
Neutralny

Fok@,pod jaki nr mozna dzwonic,bo ja nie moge sie dodzwonic,tzn dzwonilam jakis rok temu i w koncu dalam spokoj i moje dziecko jest bez paszportu-do londynu tez nie mam jak i kiedy sie wybrac
Avatar użytkownika
martinirosso
Początkujący
 
 
Posty: 25
Wiek: 44
Dołączyła: 6 sty 2008, 19:02
Lokalizacja: birmingham
Reputacja: 0
Neutralny

Witam,mam 2 dzieci . Obojgu konczy sie paszport polski, czy ktos moze wie czy moge starac sie o paszporty dla nich angielskie. Zaznaczam ze jestem samotna matka . od ponad 5 lat pobieram benefity, child benefit i child tax benefit. Nie pracuje . Moi synowie to 6 i 1 lat. Czekam na odpowiedzi.

kacha30
Przyczajony
 
 
Posty: 2
Dołączyła: 12 sty 2012, 12:40
Reputacja: 0
Neutralny

foka ma racje tak to własnie wyglada;)
a jesli chodzi o paszport to mozna go otrzymac nawet w 3 dni bo w Anglii nie ma takich formalnosci i nie trwa to tak długo jak u nas(do 8 tyg zgroza)

natomiast jesli chodzi o obywatelstwo to dziecko po urodzeniu w WLK brytanni musi w niej mieszkac 10 lat aby je potrzymac wiem bo niedawno dzwoniłam.
To ja..ta co Was tak wqrwia poprawiajac Wasze błędy ortograficzne...i juz zawsze będę to robiła;)

Ivoneczka23
Stały Bywalec
 
 
Posty: 583
Wiek: 40
Dołączyła: 17 lip 2009, 17:42
Reputacja: 40
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez Eryk1 » 9 wrz 2012, 19:36 Re: Brytyjski paszport dla 16-to miesiecznego dziecka

Super ze nie trzeba miec rezydenta a tymbardziej obywatelstwa. Czy ma ktos moze numer pod ktory trzeba dzwonic do home office ?

Dodano: -- 9 wrz 2012, o 19:40 --

Super ze nie trzeba miec rezydenta a tymbardziej obywatelstwa. Czy ma ktos moze numer pod ktory trzeba dzwonic do home office ?

Eryk1
Stały Bywalec
 
 
Posty: 333
Dołączył: 27 kwi 2007, 20:40
Reputacja: 16
Neutralny

Bzdura totalna nikt Ci nie wyda paszportu w 3 dni,2 tygodnie i jest trochę formalności samo to że ktoś musi poświadczyć pisemnie + musi podać numer swojego paszportu tylko angielski.I trzeba posiadać rezydenta.
Avatar użytkownika
Darwas
Zadomowiony
 
 
Posty: 693
Dołączył: 26 sty 2008, 11:01
Lokalizacja: Dudley
Reputacja: 58
Poczciwy

Poprzednia stronaNastępna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do RODZINA I DZIECKO