Skutki reklamy

Dyskusje na temat komputerów(hardware, software, internet..), telefonów, oraz innego sprzętu elektronicznego. Problemy z działaniem, opinie, porady itp

MężczyznaPostNapisane przez firma-arek » 18 sty 2013, 23:28 Skutki reklamy

Witam
Zamieściłem pytanie w tym dziale bo zależy mi na opinii fachowców informatyków.
Otóż prowadzę firmę, już od dłuższego czasu, nie będę pisał nazwy bo to nie jest istotne i może zostać uznane za reklamę. Jakiś czas temu reklamowałem swoją działalność na większości polskich serwisów, również i tu. W miedzy czasie dostałem dużo ofert bezpłatnej reklamy na różnych serwisach i z nich skorzystałem. Pomyślałem ze jak mam wysoką pozycję w wyszukiwarce Google to nie ma sensu płacić za reklamę, jednak potem moja pozycja w Google spadła o kilkadziesiąt w dół, i spadły tez obroty.

Mój znajomy powiedział ze to przez to że skusiłem się na darmową reklamę umieściłem linki do swoje strony na stronach , które są słabe i mają niski pagerank (cokolwiek to jest).

Mi się wydaje ze im więcej linków zamieszczam tym moja pozycja w Google powinna być lepsza. Teraz się zastanawiam czy mam usuną te darmowe reklamy, czy znajomy się nie zna.

Proszę o poradę i proszę o dopowiedz ludzi którzy się na tym znają.

firma-arek
Początkujący
 
 
Posty: 48
Dołączył: 14 gru 2012, 23:59
Reputacja: 12
Neutralny

KobietaPostNapisane przez manuuu » 19 sty 2013, 00:22 Re: Skutki reklamy

znajomy dobrze wiedział co mówi. poczytaj sobie o PageRank, a zrozumiesz dlaczego masz coraz gorsze wyniki http://pl.wikipedia.org/wiki/PageRank

manuuu
Początkujący
 
 
Posty: 20
Dołączyła: 14 cze 2012, 18:04
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez artkor » 19 sty 2013, 01:12 Re: Skutki reklamy

Twój znajomy prawdopodobnie ma racje. Nie warto się reklamować na stronach które oferują reklamę za darmo bo zapewne mają słaby pagerank i są mało odwiedzane. Jeśli strona ma mało odwiedzin to klientów raczej przez to nie zyskasz, a prawdopodobieństwo pozycja w google poleci jest spora. Tak naprawdę nie ma odpowiedzi, bo powody mogą być też różne. Możliwe że pozycja spadła bo zniknęły Twoje linki z płatnych stron. Myślę że najlepiej będzie jak się spytasz na forum.optymalizacja.com . Jeśli nie chcesz płacić za reklamę to najlepiej zapłać komuś za dobre pozycjonowanie albo wynajmij kogoś od marketingu. Ale nie łaś nie na darmową reklamę albo na wymianę banerów bo to zazwyczaj się nie opłaca.

artkor
Raczkujący
 
 
Posty: 99
Dołączył: 22 cze 2010, 23:22
Reputacja: 16
Neutralny

KobietaPostNapisane przez rekin » 19 sty 2013, 06:51 Re: Skutki reklamy

Każdy link do twojej strony to plus dla Ciebie.
Zaliczyłeś spadek bo zastąpiłeś linki z stron z wysokim PageRank na linki z stron z niższym PageRank.
Jeżeli "jakość" linków jest niższa to musisz to zrekompensować ilością.
To czy płacisz za reklamę czyli link do twojej strony nie ma żadnego znaczenia.
Linki z darmowych stron to też plus dla Ciebie.
Avatar użytkownika
rekin
Przyczajony
 
 
Posty: 7
Dołączyła: 23 gru 2011, 12:37
Reputacja: -2
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez xerdox » 20 sty 2013, 04:23 Re: Skutki reklamy

jesli znalazles darmowe reklamy powinienes nie kasowac przez jakis czas tych platnych tylko pytac z jakiej strony maja namiary na Ciebie taka drobna rada na przyszlosc, czasami warto przyciac koszty bezuzyteczne. Natomiast na liscie google spadles w dol bo informacja o twojej dzialalnosci jest na stronach z mala liczba odwiedzin. Oczywiscie pozycjonowanie mozna podbic na wiele roznych sposobow, jednak reklama dziala najlepiej w koncu jest dzwignia handlu.

xerdox
Rozeznany
 
 
Posty: 131
Wiek: 31
Dołączył: 14 lip 2010, 19:44
Lokalizacja: Wolverhampton
Reputacja: 5
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez WormsCrew88 » 24 sty 2013, 13:11 Re: Skutki reklamy

Zacznijmy od tego że nikt nie zna zasady działania algorytmu google i strona mogła polecieć z różnych powodów jednak faktycznie lepiej umieścić mniej linków na dobrych stronach niż dużo byle jakich.

WormsCrew88
Przyczajony
 
 
Posty: 3
Dołączył: 24 sty 2013, 08:25
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez mariocomputers » 24 maja 2013, 20:47 Re: Skutki reklamy

Może to już nie ważne ale optymalizacja strony dla SEO jest łatwiejsza jeżeli zarejestrujesz swoją stronę w Google webmaster tools, wtedy uzyskasz dokładne wyniki i indeks stron gdzie znajduje się link do twojej strony.

Pozdrawiam

mariocomputers
Przyczajony
 
 
Posty: 1
Wiek: 46
Dołączył: 11 gru 2012, 13:52
Reputacja: 0
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do KOMPUTERY I ELEKTRONIKA