Odblokowanie portow

Dyskusje na temat komputerów(hardware, software, internet..), telefonów, oraz innego sprzętu elektronicznego. Problemy z działaniem, opinie, porady itp

MężczyznaPostNapisane przez gerardl » 31 sty 2009, 22:14 Odblokowanie portow

Czesc. ;)
Mam problem a wiec posiadam internet BT 8 mb i bym chcial sobie odblokowac porty w moim routerze moze wie ktos co i jak po kroku ? ;>

gerardl
Początkujący
 
 
Posty: 12
Dołączył: 23 paź 2008, 21:17
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Amigo_uk » 1 lut 2009, 14:46 Re: Odblokowanie portow

1. Zalogowac sie na router
2. Odblokowac porty
3. Zapisac ustawienia

Zartuje :) Tak na prawde potrzeba wiecej danych na ten temat: typ routera, jakie porty masz zablokowane i do czego sa potrzebne otwarte oraz czy napewno jest to problem na routerze a nie w twoim komputerze.
Pomogła Ci moja odpowiedź? Nie żałuj i wciśnij Obrazek :)
Avatar użytkownika
Amigo_uk
Rozeznany
 
 
Posty: 246
Wiek: 49
Dołączył: 10 maja 2007, 18:10
Lokalizacja: Sandwell
Reputacja: 13
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez gerardl » 1 lut 2009, 18:22 Re: Odblokowanie portow

A wiec router mam ten od nich z Bt ten taki bialy mozna powiedziec ze prawie najnowszy bo teraz jest tylko czarny :P a port jaki chce odblokowac to jest losowy bo jest mi potrzebne do torrenta ;p

gerardl
Początkujący
 
 
Posty: 12
Dołączył: 23 paź 2008, 21:17
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez bialykom » 1 lut 2009, 20:15 Re: Odblokowanie portow

Ten bialy powiadasz... heh duzo nam to nie mowi. Wejdz w ustawienia routera (wpisz w przegladarce 192.168.2.1) i poszukaj "virtual servers".
A najlepiej to zobacz czy na routerze nie ma jego nazwy producenta/modelu

bialykom
Początkujący
 
 
Posty: 45
Dołączył: 1 lip 2007, 21:57
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Amigo_uk » 4 lut 2009, 10:58 Re: Odblokowanie portow

torrenty akurat chodza raczej bezproblemowo jesli idzie o lacze wspoldzielone. Stawiam na problem w komputerze:)
Pomogła Ci moja odpowiedź? Nie żałuj i wciśnij Obrazek :)
Avatar użytkownika
Amigo_uk
Rozeznany
 
 
Posty: 246
Wiek: 49
Dołączył: 10 maja 2007, 18:10
Lokalizacja: Sandwell
Reputacja: 13
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 20 lut 2009, 13:29 Re: Odblokowanie portow

W przypadku Torrentów wszystko zależy od używanego klienta / ustawień owego. Na dzień dzisiejszy większość (te najbardziej popularne - BitComet-polecam, Azureus itp) potrafią ominąć kwestię blokady/przydzielenia portów oraz NAT. Bo drugim problemem, poza forwardingiem portów, jest przecież translacja adresów, jeśli ktoś chodzi na necie z sieci. A tak przecież działają wszystkie tak powszechne routery/modemy DSL.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do KOMPUTERY I ELEKTRONIKA