Maszynka do pieczenia chleba

Przepisy kulinarne, potrawy, gotowanie.

PostNapisane przez Guest » 2 lut 2012, 19:04 Maszynka do pieczenia chleba

Czy ma ktoś i używa maszynki do robienia i pieczenia chleba? Zastanawiam się nad kupnem ale nie wiem czy jest to cos warte? Jaki smak chleba wychodzi? Ile czasu się piecze? Interesuje mnie pieczenie w maszynie, nie w piekarniku.

Guest
 
 

KobietaPostNapisane przez Thesignerka » 2 lut 2012, 20:27 Re: Maszynka do pieczenia chleba

zalezy jaki chlebek lubisz, jak miekki to maszynka styka, ja np lubie zytni, gesty i z masa ziaren wiec maszynka by przy tym padla bo recznie wyrabiam ciasto na gladko, ze nie lepi sie do rak i wrzucam cos takiego w blache. Ale na standardowy chleb maszynki sa bardzo ok, zwlaszcza jak nie bedziesz uzywal zapackanej glutenem maki angielskiej, tylko nasza polska :)
'czas zmarnowany nie istnieje we wspomnieniach'
Avatar użytkownika
Thesignerka
Rozeznany
 
 
Posty: 232
Dołączyła: 19 lut 2011, 12:39
Reputacja: 67
Poczciwy

PostNapisane przez Guest » 2 lut 2012, 20:44 Re: Maszynka do pieczenia chleba

Gdzieś wyczytałem ze maszyny znacznie lepiej rozrabiaja ciasto niż robi się to ręcznie, sa rowniez silniejsze i nie psuja sie przy mieszaniu (mowie o lepszych modelach) duzo osob pisze, ze w maszynie wyrabia ciasto a piecze w piekarniku.natomiast ty temu zaprzeczasz... Hmmm to już sam nie wiem. Po prostu nie mam czasu i czasami chęci jeździć specjalnie po chleb a tak wrzuce składniki i wyjme gotowca. Widziałem rownież w sklepach gotowe opakowania z chlebami do pieczenia, wystarczy cos tam dodać, tylko czy to się do czegoś nadaje?

Guest
 
 

KobietaPostNapisane przez Drya » 2 lut 2012, 22:48 Re: Maszynka do pieczenia chleba

Maszynki sa dobre ,dobrze "urabiają" ciasto i dobrze piecze,smakuje wyśmienicie
Ale bardzo dużo pobiera to energii .Dla 1-2.. -3 osób to może i sie nadaje ale nie na rodzinę z większym "dobytkiem" :D

Ja piekę w piekarniku własnoręcznie uklepane ,ucałowane ..wypieszczone :D
Ale tylko od "święta" ..ten chlebek na ciepło to znika w godzinę ,do tego masełko prawdziwe i dzemik i jakiż rarytas ....mniam :)
Dlatego od święta bo z kuchni bym nie wyszła :roll:

Drya
Raczkujący
 
 
Posty: 62
Dołączyła: 1 lip 2011, 21:47
Reputacja: 7
Neutralny

PostNapisane przez Guest » 2 lut 2012, 23:35 Re: Maszynka do pieczenia chleba

Ok dzięki :) bardziej chodzi mi o smak niż zużycie prądu. Paliwo do sklepu tez kosztuje więc na jedno wyjdzie

Guest
 
 

MężczyznaPostNapisane przez Mordorzg » 3 lut 2012, 03:51 Re: Maszynka do pieczenia chleba

Ja używam takowej maszynki i jestem bardzo zadowolony. Jest jedna bardzo ważna rzecz na którą zwróć uwagę przy kupnie, a mianowicie najlepiej kiedy foremka na chleb jest większa w poziomie i ma dwa mieszadła. Miałem jedną maszynkę z formą umieszczoną w pionie i nie byłem zadowolony bo to co wychodziło to przypominało kwadraciaki a nie chleb. Z ręką na sercu polecam maszynę Silvercrest z Lidla, z tego co się orientuję mają je znowu mieć w marcu. Ja w swojej robię także dzemy, ciasta, wyrabiam także ciasto na bułki i pizze.

Czas pieczenia od godziny nawet do 4 zależy jaki rodzaj chleba wybierzesz.
Mi i mojej rodzince smakuje bardzo.
"Prius quam exaudias, ne iudices"-nie sądź zanim nie wysłuchasz.

Mordorzg
Raczkujący
 
 
Posty: 82
Wiek: 48
Dołączył: 28 sie 2006, 10:06
Lokalizacja: Rowley Regis, Birmingham
Reputacja: 10
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Dżastina » 3 lut 2012, 09:02 Re: Maszynka do pieczenia chleba

oo dzięki kochani , przypomnieliście mi o mojej maszynce do chlebka, zaraz wyciągam ją i piekę chlebek , tak dawno tego nie robiłam.
Potwierdzam to co napisał Mordorzg - maszynka tylko i wyłącznie z dwoma mieszadłami !!!!
polecam gorąco każdemu zakup tegoż urządzenia ! warto :)

Dżastina
Raczkujący
 
 
Posty: 65
Dołączyła: 25 kwi 2007, 09:52
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez VA » 3 lut 2012, 09:31 Re: Maszynka do pieczenia chleba

Widziałem że w Macro mają elektryczny piecyk do pizzy i się zastanawiam co jest warty. Może ktoś z Was używa również czegoś takiego?
VA
Avatar użytkownika
VA
Zaangażowany
 
 
Posty: 1148
Dołączył: 26 sie 2006, 12:49
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 112
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez Thesignerka » 3 lut 2012, 10:25 Re: Maszynka do pieczenia chleba

nooo dokladnie, jak komus nie chce sie bawic w mieszaniem bo niestety to zawsze jest balagan z leksza, maszynak to super rozwiazanie, ja robie recznie bo nie jest to takie trudne, ale zawsze pieke 5 sporych chlebkow, dwa dni pozniej ciacham je na kanapki i siup do zamrazary - potem wiadomo -> toster, maselko i dzemik.

Super sprawa sa te dodatkowe zastosowania maszynek, jak wlasnie dzemy i ciasta itp, piekarnik trz ciagnie prad :) wiec ja pewnie zakupie maszynke jak bede miec najazd gosci albo zaczne robic dzemiki bo tutejsze niezjadliwe przez ilosc dodawanego do nich cukru :(

Co do mieszanek, nie probowalam, ale srednio znosze gluten w duzych ilosciach, wiec kupuje make pszenna w polskim sklepie i do tego wholegrain Rye Flour w Morrisonie, gdzies pisalam jakiej firmy, wychodzi z mieszanki super chleb.

Na 1 kg pszennej daje pol kg zytniej. sol, masa ziaren ktore w duzych paczkach kupuje w Julian Graves (slonecznik, dynia, jakies mixy dodatkowo, sezam i siemie lniane)
'czas zmarnowany nie istnieje we wspomnieniach'
Avatar użytkownika
Thesignerka
Rozeznany
 
 
Posty: 232
Dołączyła: 19 lut 2011, 12:39
Reputacja: 67
Poczciwy

PostNapisane przez Guest » 3 lut 2012, 11:46 Re: Maszynka do pieczenia chleba

ok dzieki wszystkim :) wiec decyzja zapadla :) robie wycieczke po sklepach hihi

Guest
 
 

MężczyznaPostNapisane przez Thomas » 3 lut 2012, 14:16 Re: Maszynka do pieczenia chleba

A da sie w tej maszynce zrobic chleb na zakwasie???

Jak smakuje chleb krory pieczecie? Czy przypomina on taki typowy tostowy czy moze przenne pieczywo???
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 41
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 3 lut 2012, 15:07 Re: Maszynka do pieczenia chleba

sam nie piekę - ale Siostra używa tego ustrojstwa. Chleb jest taki jaki sobie zrobisz :) Przepisów (w necie też) jest od groma i ciut ciu. Co komu smakuje i jak sobie przyrządzi. Można też oczywiście eksperymentować.
Generalnie jest pyszny :)

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez Thesignerka » 3 lut 2012, 15:14 Re: Maszynka do pieczenia chleba

zakwas tylko i wylacznie zastepuje drozdze i daje bardziej wyrazisty smak, jak upieklam chleb pszenny to smakowal jak dawno temu z dobrej piekarni, teraz robie mocno zytnie wiec smakuje dosc gliniascie jak to zytnie pieczywko, ale zawsze o niebo lepiej niz z najlepszej piekarni w PL :)

naprawde polecam bo tym angielskim gumochlebem rozwalacie sobie zoladki tylko. CHlebek tostowy to niezla chemia wiec chyba nie bedzie tak latwo go zrobic recznie :) ale w zamian mozesz zrobic pszenny chleb z dosc rzadkiej masy i on bedzie puchaty i miekki. Oczywiscie pierwsze bulki zytnie jakie robilam, spieprzylam koncertowo, wysuszylam, zjaralam i zrobilam tak twarde ze mozna bylo nimi wybijac szyby :D

Jeden plus z pieczenia w piekarniku ze jeden bochenek siedzi okolo godziny, i jak skorka sie z wierzchu przypieka juz mocno, znaczy ze chlebek w srodku upieczony. Jutro bede robic nowy zapas chlebkow to poprosze meza zeby zgral to i wrzucimy na youtube :)

pozdrawiam i POLECAM wlasnorobne chlebki :)
'czas zmarnowany nie istnieje we wspomnieniach'
Avatar użytkownika
Thesignerka
Rozeznany
 
 
Posty: 232
Dołączyła: 19 lut 2011, 12:39
Reputacja: 67
Poczciwy
Góra
-1

PostNapisane przez Guest » 3 lut 2012, 16:29 Re: Maszynka do pieczenia chleba

Thesignerka, szczerze to trochę mieszasz i komplikujesz temat. Napisalas, ze nie posiadasz maszynki ale w pierwszej wypowiedzi napisałeś o niej opinie chociaż nie znasz tego urządzenia. Teraz piszesz o pieczeniu w piekarniku komuś, kto wyraźnie zapytał o pieczenie w maszynie. Proszę cię, trzymaj się tematu bo piekarnik i maszyna to dwa rożne urządzenia a wprowadzasz ludzi w błąd, łącznie ze mną bo szukam opinii o tym urządzeniu a nie o piekarniku. Dziękuje :)

Guest
 
 

KobietaPostNapisane przez Thesignerka » 3 lut 2012, 20:29 Re: Maszynka do pieczenia chleba

Spoko , nie chcialam mieszac :D mialam okazje robic w maszynce, ale nie mam jej tutaj :) tak przy okazji wrzucilam inne info :)
'czas zmarnowany nie istnieje we wspomnieniach'
Avatar użytkownika
Thesignerka
Rozeznany
 
 
Posty: 232
Dołączyła: 19 lut 2011, 12:39
Reputacja: 67
Poczciwy

Następna strona

Powrót do KUCHNIA