Maszynka do pieczenia chleba

Przepisy kulinarne, potrawy, gotowanie.

MężczyznaPostNapisane przez madbrain » 9 mar 2012, 07:40 Re: Maszynka do pieczenia chleba

Z ta kreda w mace z polskich marketow to nie jest zadna rewelacja z kolka gospodyn wiejskich. Wystarczy sie zapytac jakiegos doswiadczonego bimbrownika z Polski, bo enzymy rozbijajace skrobie i drozdze gorzelniane sa duzo bardziej wrazliwe na takie sprawy niz takie do wypiekow.. a cukier drogi :P

@Thesignerka
Co nie zmienia faktu ze rewelacje z glutenem to jest wlasnie klasa 'plotek bazarowych', sprawdz sobie jak sie pozyskuje czysty gluten, zanim zaczniesz ludzi straszyc angielska maka.
''Prawda leży po stronie najbardziej wypasionej'' :D

madbrain
Raczkujący
 
 
Posty: 96
Wiek: 42
Dołączył: 13 maja 2011, 08:45
Lokalizacja: Bartley Green
Reputacja: 12
Neutralny

PostNapisane przez Guest » 9 mar 2012, 11:14 Re: Maszynka do pieczenia chleba

http://pl.wikipedia.org/wiki/Gluten

mala lektura dla pani Thesignerka, :)

Guest
 
 

KobietaPostNapisane przez Thesignerka » 9 mar 2012, 15:04 Re: Maszynka do pieczenia chleba

No tak wikipedia, jakze wiarygodne i pelne zrodlo informacji hehe. Polecam zaglebic sie w takim razie w temat w powazniejszych lekturach. No i upiec torche chlebow dla porownania, mnie tam napompowany gumowaty chlebek angielski nie wchodzi, ale jak lubicie gluta to po co chcecie piec? Nie bez przyczyny polski chleb jest lepszy.
Dwa kto wam kaze kupowac najbardziej badziewna make z zapazdzialego hipermarketu w cenie ponizej kosztow torebki? Tam to nawet pewnie flore i faune moznaby znalexc :D

Sa sprawdzone mlyny ktore serwuja czysta dobra make co widac od razu po wypiekach.
Bo w ciachu wszystko wyjdzie, gowniana maka, kiepskie jajka, zawsze bedzie kibel, zwlaszcza jak robi sie przepisy bez dzikich ulepszaczy, proszkow do pieczenia itp.
'czas zmarnowany nie istnieje we wspomnieniach'
Avatar użytkownika
Thesignerka
Rozeznany
 
 
Posty: 232
Dołączyła: 19 lut 2011, 12:39
Reputacja: 67
Poczciwy

PostNapisane przez Guest » 9 mar 2012, 15:08 Re: Maszynka do pieczenia chleba

To jesli już to albo zła mąka albo gluten. Swoja droga w jaki sposób doszłas do tego glutenu i jego zawartości i wiesz, ze to on a nie inne dodatki do mąki psują wszystko? Masz laboratorium?? No i czekamy na obiecany przepis krok po kroku.

Guest
 
 

MężczyznaPostNapisane przez madbrain » 10 mar 2012, 18:39 Re: Maszynka do pieczenia chleba

@Thesignerka
Bardzo ciekawe rzeczy opowiadasz. Widac znasz sie na rzeczy. Moze wiec nam maluczkim wyjasnisz jak produkuje sie trujacy gluten, ktory 'zle' mlyny dosypuja do maki? W polskim sklepie widzalem moze ze 4 rodzaje maki pszennej zadna nie byla bezglutenowa. Ale zapewne masz jakies tajne zrodlo zatwierdzone przez MI6, bo przewoz takiej magicznej polskiej zdrowej maki to napewno kontrabanda.

ps. Nie przecze ze Wikipedia jest gownianym zrodlem informacji ale negowanie takich informacji jak produkcja glutenu, nie popierajac sie niczym wiecej jak 'powazniejsze lektury' jest conajmniej dziecinne. Wikipedia mimo ze jest bardzo politycznie poprawna nie klamie np ze fluor jest bardziej toksyczny od cyjanowodoru zwanego potoczni cyjankiem. Tak ze predzej ktos sie otruje myjac zeby dwa razy dziennie, niz zjadajac dwa chleby dziennie z maki 'strong bread flour'. :P
''Prawda leży po stronie najbardziej wypasionej'' :D

madbrain
Raczkujący
 
 
Posty: 96
Wiek: 42
Dołączył: 13 maja 2011, 08:45
Lokalizacja: Bartley Green
Reputacja: 12
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Albiorix » 10 mar 2012, 20:08 Re: Maszynka do pieczenia chleba

Gluten to część zboża. Jako dziecko byłem na diecie bez glutenu i musiałem jeść chleb z mąki ryżowej lub kukurydzianej. To była masakra.
Avatar użytkownika
Albiorix
Stały Bywalec
 
 
Posty: 336
Wiek: 44
Dołączył: 6 gru 2011, 12:43
Lokalizacja: Bordesley Village
Reputacja: 68
Poczciwy

PostNapisane przez Guest » 10 mar 2012, 20:51 Re: Maszynka do pieczenia chleba

Albiorix, Koleżanka Thesignerka, jest innego zdania, wg niej źli angole dokładają gluten do mąki aby nam chlebki się nie udawaly :)

Guest
 
 

MężczyznaPostNapisane przez Albiorix » 11 mar 2012, 07:48 Re: Maszynka do pieczenia chleba

Wtedy gdzieś na świecie istniałaby mąka bezglutenowa z żyta lub przenicy. Gdyby istniała, fundacje karmiące dzieci bezglutenowe w socjalistycznej Polsce w latach 80-tych nie sprowadzałyby mąki kukurydzianej ze złych kapitalistycznych niemiec tylko by sobie zrobiły własną, przenną. Dostanie tego chleba to była jakaś abstrakcja, jechaliśmy 200 km po pudło chleba, który był przy tym raczej bez smaku.
Avatar użytkownika
Albiorix
Stały Bywalec
 
 
Posty: 336
Wiek: 44
Dołączył: 6 gru 2011, 12:43
Lokalizacja: Bordesley Village
Reputacja: 68
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez Luiza » 19 mar 2012, 20:41 Re: Maszynka do pieczenia chleba

Te rewelacje o glutenie mnie rozbawiły :lol: .
Niby jakim cudem mąka polska ma mieć mnie glutenu niż mąka angielska? To polska pszenica jakaś niskoglutenowa rośnie? Gluten jest w mące naturalnie. Nikt go tam nie dodaje.

A do tematu, to ja osobiście wole pieczenie w piekarniku. Skórka chlebka jest lepsza dla mnie. Ale maszyna to zdecydowanie niesamowita wygoda. Siostra ma maszynę i piekłam, te same chleby u niej i w piekarniku zagniatane ręcznie u siebie.
Poza tym moim zdaniem ciasto drożdżowe czy chlebowe potrzebuje "ręki" :D

Dodano: -- 19 mar 2012, o 20:46 --

No i odnośnie mąki, to używam polskiej i angielskiej. Jaka akurat w łapy wpadnie i nie ma różnicy w wypiekach. A ja jestem pasjonatka wypieków i perfekcjonistką w tym względzie i gdyby z angielskiej mąki coś wychodziło gorzej to bym jej nie używała.
Być szczerym to wypowiadać się zgodnie z tym, co się myśli. A nie wszystko, co się myśli wypowiadać na głos.
Avatar użytkownika
Luiza
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1911
Wiek: 42
Dołączyła: 14 mar 2008, 23:27
Reputacja: 71
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez Thesignerka » 19 mar 2012, 21:24 Re: Maszynka do pieczenia chleba

Sa rozne odmiany pszenicy, wysoko (np semolina zdaje sie) i zwyczajnie glutenowe oglednie mowiac, zyto dla przykladu naturalnie jest ubogie w gluten :] Gluten jako wydzielony skladnik jest dodawany w wielu procesach produkcyjnych zywnosci. Dobry glut ulatwia procesy masowego pieczenia i zwieksza wydajnosc ziarna. Stad tanie maki i chleby sa raczej z tych wysokoglutenowych. Jak nie widzisz roznicy miedzy chlebem polskim a angielskim to wspolczuje :) Jak cie rewelki bawia to doczytaj :) albo zapytaj moze kogos kto siedzi w food industry np jako technolog zywienia :] Wtedy moze wyskoczysz poza rewelacje z wiki :)

Dodano: -- 19 mar 2012, o 21:26 --

Aaa moje poprzednie teksty o "czystej" mace nie dotyczyly glutenu tylko ewentualnej KREDY i innych dodatkow o ktorych wczesniej ktos tam pisal. :) Chociaz wapn jak lykasz w tabletach to raczej nie placzesz ze masz dispersable krede :) Chociaz po soli drogowej w kielbasach wszystko jest mozliwe :D
'czas zmarnowany nie istnieje we wspomnieniach'
Avatar użytkownika
Thesignerka
Rozeznany
 
 
Posty: 232
Dołączyła: 19 lut 2011, 12:39
Reputacja: 67
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez madbrain » 20 mar 2012, 10:53 Re: Maszynka do pieczenia chleba

Thesignerka jak na kobiete przystalo odwraca kota ogonem
A co do dodawania kredy do maki, przemilcze, rewelacje tego typu zostawiam kolom znudzonych gospodyn wiejskich. Maka z PL jest duzo mniej zagluteniona niz angielska, a gluten jest bardzo niezdrowy i w zbyt duzej ilosci uniemozliwia wrecz zrobienie dobrego wypieku. Pomijajac fakt ze powoli rozpiedziela kichy i za 10 -20 lat zarcia tego syfu bedzie mnowstwo niespodzianek :]

po czym pisze
Dobry glut ulatwia procesy masowego pieczenia i zwieksza wydajnosc ziarna.

No to wkoncu ten gluten ulatwia czy utrudnia pieczenie? Czy zlosliwi producenci maki specjalnie dodaja takie ilosci glutenu zeby na zlosc ciasto nie wyszlo? Co to wogole znaczy 'zwieksza wydajnosc ziarna'?

Aaa moje poprzednie teksty o "czystej" mace nie dotyczyly glutenu tylko ewentualnej KREDY i innych dodatkow o ktorych wczesniej ktos tam pisal
Ja pisalem o tej kredzie bo akurat znam sie troche na pieczeniu jak i na robieniu 'zacierow'. Jakbys piekla chleb tak jak sie powinno piec czyli na ZAKWASIE to bys wiedziala ze zasadowy odczyn kredy psuje proces robienia ciasta. Kreda jest duzo tansza od maki wiec zabieg dodawania jej do tanich mak ma sens. Gluten pozyskiwany z maki(ciasta), jesli jest dodawanych do kolejnej maki jest drozszy od samej maki - to jest chyba logiczne. Wiec w tanich makach go raczej nie bedzie. Wpierw przeczytaj cos, potem sproboj zrozumiec, a na koncu komentuj.

Na wiki po krotce opisali jak sie pozyskuje gluten i do tego nie trzeba pracowac w food industry. Ani nawet w Cargillu. Zeby wiedziec ze to nie jest zadne klamstwo.

A odnosnie 'faktu'
Pomijajac fakt ze powoli rozpiedziela kichy i za 10 -20 lat zarcia tego syfu bedzie mnowstwo niespodzianek
to juz takich rewelacji to szkoda komentowac kolejny raz. Takie 'fakty' to chyba tylko w 'Bild'zie' na ostatniej stronie kolo golej baby..
''Prawda leży po stronie najbardziej wypasionej'' :D

madbrain
Raczkujący
 
 
Posty: 96
Wiek: 42
Dołączył: 13 maja 2011, 08:45
Lokalizacja: Bartley Green
Reputacja: 12
Neutralny

KobietaPostNapisane przez chalimala » 20 mar 2012, 11:09 Re: Maszynka do pieczenia chleba

mój tato strasznie się nakręcił na pieczenie chleba w maszynce. do tej pory piecze i serio robi super chleby :) ma mnóstwo przepisów, ale wszystkie na różnych rodzajach mąk z polski. Zamawiał duże wory w jakimś młynie i mieszał. jeśli ktoś chce przepisy mogę go poprosić, zeby mi mailem przesłał :)
Avatar użytkownika
chalimala
Początkujący
 
 
Posty: 44
Wiek: 39
Dołączyła: 18 mar 2012, 14:03
Lokalizacja: Wolverhampton
Reputacja: 0
Neutralny

PostNapisane przez Guest » 20 mar 2012, 13:07 Re: Maszynka do pieczenia chleba

to ja poprosze o kilka przepisow :)

Guest
 
 

KobietaPostNapisane przez Thesignerka » 20 mar 2012, 13:08 Re: Maszynka do pieczenia chleba

I co tak ciezko skojarzyc fakty madbrain? serio mam tlumaczyc krok po kroczku? dlaczego ziarna wysokoglutenowe nie sa uprawiane w pl masowo (kasa, patenty i warunki) i dlaczego takie ziarno jest lepsze do masowego pieczenia (co nie znaczy ze chleb jest jakosciowo lepszy) bo chlonie wode jak gabka i mniej maki idzie na zrobienie duzych gumowatych i ciezkich wypiekow? i dlaczego to dla przemyslu jest bardziej oplacalne mimo wszystko. Mi to lata czy Ty zresz czysty gluten czy chleby angielskie, krede itd... watek jest o zdrowym wlasnorobnym chlebie. Napisalam jak ja robie i dlaczego i czym podpieram swoje opinie. Zabawne jest ze od paru lat sie trabi ze gluten niezbyt dobrze dziala na kiszki spozywany duzo i czesto co z reszta powie ci kazdy dietetyk czy lekarz, ale nie... kreda kurna SMOLENSK!! Napisz jak Ty robisz czym podpierasz i tyle, chyba ze obecnie tak sie nudzisz ze typowo po polsku weszysz okazje do pokozaczenia na forum - przy okazji pozasyfiania watku.

a to jak dokladnie czytacie ze zrozumieniem, to ze napisalam ze gluten jest dodawany do zarcia nie oznacza jeszcze ze uwazam iz nie pochodzi on z ziaren lol... nie ma to jak nadinterpretacja. No i jeszcze raz i wyraznie dla panny ktorejs tam z gory,

TAK... w wiekszosci MAKI POLSKIE CHARAKTERYSUJA SIE NIZSZA ZAWARTOSCIA GLUTENU NIZ MAKI NP BRYTYJSKIE CZY WLOSKIE
ZBOZA WYSOKOGLUTENOWE NIE SA MASOWO UPRAWIANE W PL na takim poziomie jak w innych krajach EU,oraz TAK sa zboza o roznej zawartosci glutenu.



boze..cale zycie z debilami....
'czas zmarnowany nie istnieje we wspomnieniach'
Avatar użytkownika
Thesignerka
Rozeznany
 
 
Posty: 232
Dołączyła: 19 lut 2011, 12:39
Reputacja: 67
Poczciwy

PostNapisane przez Guest » 20 mar 2012, 13:19 Re: Maszynka do pieczenia chleba

Thesignerka napisał(a):watek jest o zdrowym wlasnorobnym chlebie.


jak juz to watek jest o maszynach do pieczenia chleba! i po to go zalozylem aby sie cos o nim dowiedziec... poza tym oferowalas instrukcje krok po kroku i nadal jej nie widze...

Guest
 
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do KUCHNIA