Swieta w Anglii

Przepisy kulinarne, potrawy, gotowanie.

KobietaPostNapisane przez bogini8 » 30 lis 2012, 16:39 Re: Swieta w Anglii

she77, ja kupuje w sainsbury, tesco, morrison, zazwyczaj kupuje mielone z indyka lub z prosiaka, mozna tez kupic mix wieprzowego i wolowego, nie przepadam za wolowina, czesto kupuje sobie joint z indyka lub porka i sama miele w domu w elektrycznej maszynce.:)
a co do spaghetti to robie pol na pol wieprzowe/wolowe, same wieprzowe, z indyka albo tunczyka ;)
"Krytyka jest jak lekarstwo, paskudne, ale trzeba ja przełknąć by zadziałała.."....
Avatar użytkownika
bogini8
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2785
Wiek: 38
Dołączyła: 21 lis 2007, 23:55
Lokalizacja: Solihull
Reputacja: 100
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez agg » 30 lis 2012, 16:54 Re: Swieta w Anglii

she77 napisał(a):A moze sa gdzies miesa mielone bardziej po polsku i nie sama wolowina, tylko mieszane?

ja zawsze kupuje 2 rodzaje i mieszam :)
wybieram te z najmnniejsza zawartoscia tluszczu.

yorkshire puddings uwielbiam z sunday roast i kulki stuffing tez! :D
malaroksi, dobry pomysl dalas z nafaszerowaniem ich :grin:
Obrazek
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
Avatar użytkownika
agg
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2154
Wiek: 41
Dołączyła: 13 lut 2007, 18:32
Lokalizacja: Gdansk/Birmingham
Reputacja: 146
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez Anastazja » 30 lis 2012, 18:29 Re: Swieta w Anglii

No i u mnie dzis na kolacje sa yorkshire puddings wedle pomyslu malejroksi :) Ja jako farsz dalam mieso mielone z pieczarkami,papryka cebulka i czosnkiem doprawilam koncentratem pomidorowym zapiekane z zoltym serem kolacja pycha!

A mieso mielone kupuje w sainsburym wieprzowe,jakos za wolowym nie przepadam i tez patrze zeby bylo mniej tluste.
Andzia
Obrazek
Avatar użytkownika
Anastazja
Zadomowiony
 
 
Posty: 820
Dołączyła: 1 sty 2007, 15:59
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 27
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez she77 » 30 lis 2012, 19:22 Re: Swieta w Anglii

Dzieki!
Nic mi nie pozostaje tylko jednak jechac do Sainsbury! Po quqarka i mieso mielone :)
To mieso, ktore kupujecie jest drobno zmielone jak te, ktore widzialam w Tesco? I ono jest w lodowkach czy w zamrazarkach?

Dziewczyny, a czy bulke tarta, to tylko w polskich sklepach mozna dostac?

she77
Początkujący
 
 
Posty: 19
Dołączyła: 27 lis 2012, 09:44
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez agna78 » 30 lis 2012, 20:08 Re: Swieta w Anglii

she77 bulka tarta jednak najtaniej wychodzi w polskich sklepach, ale mozesz kupic tez w lidlu, jest na dziale z makami i nazywa sie breadcrumbs w dwoch kolorach, naturalnym i taka pomaranczowa, fajna do nugetsow.

Ja osobiscie susze bulki, ktore zostaja i scieram na tarce, balaganu jak diabli przy tym ale najlepsza jest wlasnej roboty:)

Nie martw sie tak bardzo, ja na poczatku tez tutaj nie wiedzialam co z czym sie je:) ale z czasem dojdziesz do wszystkiego, zawsze jak idziesz na zakupy zastanow sie co potrzebujesz i sprawdz w slowniku jak sie to nazywa i nie bedzie tak zle, choc ja ze swojego doswiadczenia wiele produktow kupilam zlych:) pozniej wiedzialam czego nie kupowac a co mozna kupic i uzyc do polskiej receptury:) Zanim jednak sie zdecydujesz na doswiadczenia moze lepiej zaopatrywac sie w polskim sklepie, zeby nie wyrzucac niepotrzebnie pieniazkow.

Ja pamietam jak poszlam na zakupy do PAC i kupowalam warzywa na salatke i to byla salatka ravioli z feta i tam sie wkrawalo peczek zielonej pietruszki, kolezanka, ktora mieszkala tutaj 2 lata dala mi peczek kolendry do koszyka, ja urwalam listek i mowie- nie pachnie jak pietruszka a ona do mnie: to jest pietruszka, ale tutaj nie maja takiej aromatycznej jak a PL. Dodalam ja wiec do salatki i jeszcze rosol ugotowalam bo wzielam chyba 4 peczki za funta wtedy:) Po zjedzeniu salatki, ktora jakos tak dziwnie mi jednak smakowala musialam wziac dzien wolnego, bo mialam nie powiem co:) A rosol na kolendrze mial tak wysmienity smak, ze caly garnek wyladowal w zlewie:)

Ja jednak zycze Ci jak najmniej zlych doswiadczen kulinarnych z tutejszymi zamiennikami :)

Pozdrawiam prawie andrzejkowo:)

agna78
Rozeznany
 
 
Posty: 222
Dołączyła: 4 lut 2010, 23:33
Reputacja: 52
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez Gaba76 » 30 lis 2012, 20:09 Re: Swieta w Anglii

bogini8, to ja tez wlasnie myslalam ze indyka maja :) ale w jakims swiatecznym wydaniu, dlatego mnie zdziwila ta ulotka bo to wychodzi ze to zwykly obiad jest.. to o co tyle halasu ?! ;) niektorzy anglicy to juz od wrzesnia o swietach gadaja :roll:
she77, my do spagetti uzywamy tylko tego z supermarketow i wychodzi bardzo dobre :P wlasnie dzisiaj zakupilismy w asdzie grubo mielone wolowo-wieprzowe :)
Gaba i czasami Rafii ;)

"Hate something? Change something... Make something better."
Avatar użytkownika
Gaba76
Stały Bywalec
 
 
Posty: 339
Wiek: 47
Dołączyła: 1 wrz 2011, 21:33
Lokalizacja: Tipton
Reputacja: 49
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez agna78 » 30 lis 2012, 20:16 Re: Swieta w Anglii

Co do miesa, to ja sie podziela taka skromna uwaga, ze to o nazwie scottish np w lidlu ma lepszy smak od british, nie wiem czy to rodzaj bydla czy co, ale jak robie sos z tego scottish to jakos tak mniej wody z niego najpierw wyplywa niz z tego brytyjskiego:) Moze to tylko moje subiektywne wrazenie:) I powiem Wam, ze znalazlam dobry sposob zeby to sie fajnie przyrumienilo i wyszedl dobry sos, mianowicie do smazenia dodaje zawsze ok 2 lyzek worcester souce, na poczatku po dodaniu kwasno pachnie, jakby octowo, ale efekt finalny jest fajny, dodaje to rowiniez jak robie sos bolonski:) Polecam oczywiscie z lidla za niecalego funta:)


Co do miesa mieszanego proponuje tak jak agg napisala- wymieszac jedno i drugie i masz gotowe. Ja szczerze nie spotkalam jeszcze mieszanego- ale moze zle szukalam.

agna78
Rozeznany
 
 
Posty: 222
Dołączyła: 4 lut 2010, 23:33
Reputacja: 52
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez Gaba76 » 30 lis 2012, 20:24 Re: Swieta w Anglii

hahaha widze ze wszystkie kobitki ten yorkshire pudding kupuja :lol: a ja kurcze bylam w asdzie i zapomnialam :roll:
Gaba i czasami Rafii ;)

"Hate something? Change something... Make something better."
Avatar użytkownika
Gaba76
Stały Bywalec
 
 
Posty: 339
Wiek: 47
Dołączyła: 1 wrz 2011, 21:33
Lokalizacja: Tipton
Reputacja: 49
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez agna78 » 30 lis 2012, 20:26 Re: Swieta w Anglii

Gaba76 ja sama robilam po przeczytaniu posta malaroksi i nawet niezle wyszly, jakby co mam sprawdzony przepis:)

Niby sie odtluszczam ale zjadlam na sucho tego dnia kidy o nich napisala;)

agna78
Rozeznany
 
 
Posty: 222
Dołączyła: 4 lut 2010, 23:33
Reputacja: 52
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez Gaba76 » 30 lis 2012, 20:44 Re: Swieta w Anglii

agna78, to podaj.. dobrych przepisow nigdy za wiele ;) innym babka pewnie tez sie przyda.. bedziemy robic wymiennie ;)
a po paru tygodniach przeczytamy w gazetach "Polki wykupily cale zapasy yorkshire pudding'u!! " :D
Gaba i czasami Rafii ;)

"Hate something? Change something... Make something better."
Avatar użytkownika
Gaba76
Stały Bywalec
 
 
Posty: 339
Wiek: 47
Dołączyła: 1 wrz 2011, 21:33
Lokalizacja: Tipton
Reputacja: 49
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez agna78 » 30 lis 2012, 20:51 Re: Swieta w Anglii

1 kubek mąki
5 jajek
½ kubka mleka
½ kubka wody
Oliwa
½ łyżeczki proszku do pieczenia .

Foremki do mufinków ( duże ) wstawić do piekarnika i rozgrzać . Do każdego wgłębienia wlać po łyżeczce oliwy i ponownie wstawić do piekarnika. Z mąki , jajek , mleka i wody zrobić ciasto jak na naleśniki . Wyjąć foremki w na gorącą oliwę wlać ciasto ( do pełnego wgłębienia ). Natychmiast wstawić do piekarnika i piec 15 minut , aż ciasto spuchnie i będzie brązowo – złote . Wyjąć . Ostudzić . Podawać do pieczystego .( łamać i wybierać nimi sos ).


Ja dodaje troszke wiecej maki tak okolo 4-5 lyzek bo mi sie to ciasto wydawalo za rzadkie.

Jesli mowa o foremkach do muffinek to ja uzywam tej blachy z wglebieniami, jak wlalam ciasto do tych karbowanych to wyszly takie ptysie jakby:) Wyrosly bardzo a w tej blaszcze robia sie typowe ksztalty yorkshire:)

SMACZNEGO!:)

agna78
Rozeznany
 
 
Posty: 222
Dołączyła: 4 lut 2010, 23:33
Reputacja: 52
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez Gaba76 » 30 lis 2012, 21:37 Re: Swieta w Anglii

a to na ciasto przepis?! a ja myslalam ze na farsz! :) ale tez fajnie.. dziekowac :)
Gaba i czasami Rafii ;)

"Hate something? Change something... Make something better."
Avatar użytkownika
Gaba76
Stały Bywalec
 
 
Posty: 339
Wiek: 47
Dołączyła: 1 wrz 2011, 21:33
Lokalizacja: Tipton
Reputacja: 49
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez agna78 » 30 lis 2012, 21:41 Re: Swieta w Anglii

Farsz to jak kto lubi, mozna jakikolwiek pewnie:) Nawt z nutella podobno sa pyszne:)

agna78
Rozeznany
 
 
Posty: 222
Dołączyła: 4 lut 2010, 23:33
Reputacja: 52
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez zuzia:) » 1 gru 2012, 09:21 Re: Swieta w Anglii

Hejka ja te puddingi robię z ryżem, szynka, pieczarkami i doprawiam keczupem Takim farszem wypełniam te babeczki posypuje tartym żółtym serem i do piekarnika Moja cala rodzina się tym zajada Zawsze wszystko znika ze stołu :) i z ryżem bardziej syte. Myślę żeby na święta zrobić ten pudding z farszem z grzybów i kapusty do batszczuku czerwonego zamiast typowych krokietów Ale jeszcze wcześniej wyprobuje ten pomysł . Pozdrawiam

zuzia:)
Raczkujący
 
 
Posty: 53
Dołączyła: 30 maja 2011, 14:19
Reputacja: 2
Neutralny

KobietaPostNapisane przez bogini8 » 1 gru 2012, 20:40 Re: Swieta w Anglii

she77 napisał(a):Co do miesa mieszanego proponuje tak jak agg napisala- wymieszac jedno i drugie i masz gotowe. Ja szczerze nie spotkalam jeszcze mieszanego- ale moze zle szukalam.
mieszane kupowalam w morrisonie.

Gaba76 napisał(a): niektorzy anglicy to juz od wrzesnia o swietach gadaja
jak poprosilam kobety w pracy o przepis na cranberry sauce do indyka...to powiedzialy zdziwione,ze one kupuja gotowy, bo w swieta sa tak zajete gotowaniem ,ze niemaja czasu na takie pierdoly,Wiec ja im odpowiedzialam : ze tak wlozenie indyka do piekarnika i patrzenie na niego 6 godzin to bardzo ciezka praca ;))

Dodano: -- 1 gru 2012, o 20:41 --

she77, polska bulka tarta jest w tesco, ja susze pozostalosci bulek i miele w maszynce elektrycznej;), kedys jak nei mialam to tarlam na tarce ale za duzo bylo z tym balaganu.;)
"Krytyka jest jak lekarstwo, paskudne, ale trzeba ja przełknąć by zadziałała.."....
Avatar użytkownika
bogini8
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2785
Wiek: 38
Dołączyła: 21 lis 2007, 23:55
Lokalizacja: Solihull
Reputacja: 100
SzanowanySzanowany

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do KUCHNIA