Gdzie kupić piernik na śląską moczkę?

Przepisy kulinarne, potrawy, gotowanie.

KobietaPostNapisane przez aisia » 9 gru 2012, 11:27 Gdzie kupić piernik na śląską moczkę?

rozglądałam się w polskich sklepach ,ale nigdzie nie mogę znaleźć...święta bez moczki? help ;)

aisia
Początkujący
 
 
Posty: 22
Dołączyła: 20 wrz 2012, 17:32
Lokalizacja: Rybnik/Walsall
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Ivoneczka23 » 9 gru 2012, 12:20 Re: Gdzie kupić piernik na śląską moczkę?

a nie mozesz upiec piernika i potem ugotowac z niego zupe?
upiecz zetrzyj i masz
To ja..ta co Was tak wqrwia poprawiajac Wasze błędy ortograficzne...i juz zawsze będę to robiła;)

Ivoneczka23
Stały Bywalec
 
 
Posty: 583
Wiek: 40
Dołączyła: 17 lip 2009, 17:42
Reputacja: 40
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez aisia » 9 gru 2012, 12:25 Re: Gdzie kupić piernik na śląską moczkę?

Ivoneczka23 napisał(a):a nie mozesz upiec piernika i potem ugotowac z niego zupe?
upiecz zetrzyj i masz

hehehe to nie zupa ale taki śląski deser...mam problem z pieczeniem...słabo mi idzie ;)

aisia
Początkujący
 
 
Posty: 22
Dołączyła: 20 wrz 2012, 17:32
Lokalizacja: Rybnik/Walsall
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Ivoneczka23 » 9 gru 2012, 14:40 Re: Gdzie kupić piernik na śląską moczkę?

deser? moczka..sląska zupa piernikowa z bakaliami...
zupa owocowa tez zupa...
zupa nic tez zupa ;) a zrobiona z budyniu i białek
no ale nie bede sie kłócic bo nie o to loto
a moze kupiłabys taki piernik instant? dołozyła bakalii powideł? w polskich sklepach napewno maja ;)
a jak nie maja spróbuj tego prostego przepisu
2 SZKLANKI MĄKI PSZENNEJ

1 SZKLANKA CUKRU

1 SZKLANKA OLEJU

1 SZKLANKA MLEKA

1 JAJKO

2 ŁYŻKI DOWOLNEGO DŻEMU

2 ŁYŻKI CIEMNEGO KAKAO

1 ŁYŻECZKA PRZYPRAW DO PIERNIKA (korzenne)

1 ŁYŻECZKA SODY

SZCZYPTA SOLI



Formę wyłożyć papierem do pieczenia lub wysmarować tłuszczem.

Wszystkie składniki wrzucić do miski i zmiksować na gładką masę. Ciasto wylać do foremki i piec w nagrzanym piekarniku 180 C termoobieg ok. 40-50 minut

ten piernik wychodzi kazdemu...;)
To ja..ta co Was tak wqrwia poprawiajac Wasze błędy ortograficzne...i juz zawsze będę to robiła;)

Ivoneczka23
Stały Bywalec
 
 
Posty: 583
Wiek: 40
Dołączyła: 17 lip 2009, 17:42
Reputacja: 40
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez marek55 » 9 gru 2012, 16:18 Re: Gdzie kupić piernik na śląską moczkę?

witaj aisia piernik na moczke kupisz w kasperku na west bromwich my tez jestesmy ze slaska i na swieta musi byc moczka i makowki jestesmy z rybnika a wy pozdrawiam marek

Dodano: -- 9 gru 2012, o 16:22 --

aisia, piernik kupisz w kasperku na west bromwich gdzie mieszkacie i z z kad jestescie z polski my z rybnika pozdrawiam

marek55
Raczkujący
 
 
Posty: 81
Dołączył: 23 maja 2010, 21:04
Lokalizacja: west bromwich
Reputacja: 6
Neutralny

KobietaPostNapisane przez aisia » 9 gru 2012, 21:47 Re: Gdzie kupić piernik na śląską moczkę?

marek55 napisał(a):witaj aisia piernik na moczke kupisz w kasperku na west bromwich my tez jestesmy ze slaska i na swieta musi byc moczka i makowki jestesmy z rybnika a wy pozdrawiam marek

Dodano: -- 9 gru 2012, o 16:22 --

aisia, piernik kupisz w kasperku na west bromwich gdzie mieszkacie i z z kad jestescie z polski my z rybnika pozdrawiam

ja też z Rybnika !!!! witam i zapraszam na kawkę do Walsall - adres na priv :)

Dodano: -- 9 gru 2012, 22:48 --

marek55 dajcie namiary na siebie plizzz:)

aisia
Początkujący
 
 
Posty: 22
Dołączyła: 20 wrz 2012, 17:32
Lokalizacja: Rybnik/Walsall
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez giowanni77 » 10 gru 2012, 00:37 Re: Gdzie kupić piernik na śląską moczkę?

te a co to robiymy zlot hanysów w b-ham ??? hehehe ( ŚWIĘTOCHŁOWICE) - centrum GÓRNEGO ŚLĄSKA

giowanni77
Raczkujący
 
 
Posty: 55
Wiek: 47
Dołączył: 11 cze 2010, 12:42
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez malaroksi » 10 gru 2012, 09:29 Re: Gdzie kupić piernik na śląską moczkę?

Ja też ze śląska i kurcze nigdy nawet nie słyszalam o moczce :shock: Ale jaja hehe Mysłowice pozdrawiają :)
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez samoszczescie » 10 gru 2012, 11:04 Re: Gdzie kupić piernik na śląską moczkę?

Hmmm moczka,uwielbiam chociaz jakos nigdy nie zdecydowalam sie tutaj na gotowanie jej, hmm moze pora

samoszczescie
Początkujący
 
 
Posty: 18
Dołączyła: 24 sty 2011, 12:41
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 1
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Ivoneczka23 » 10 gru 2012, 11:27 Re: Gdzie kupić piernik na śląską moczkę?

a ja z kujawsko-pomorskiego a moczke sie u nas w domu robiło ;)
To ja..ta co Was tak wqrwia poprawiajac Wasze błędy ortograficzne...i juz zawsze będę to robiła;)

Ivoneczka23
Stały Bywalec
 
 
Posty: 583
Wiek: 40
Dołączyła: 17 lip 2009, 17:42
Reputacja: 40
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez euphora23 » 10 gru 2012, 16:08 Re: Gdzie kupić piernik na śląską moczkę?

Ja tez z Rybnika ;-) Pozdrawiam ;-) i znam tu jeszcze pare osob rownież z Rybnika ..
Avatar użytkownika
euphora23
Początkujący
 
 
Posty: 34
Dołączyła: 23 cze 2011, 11:34
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez aisia » 10 gru 2012, 19:48 Re: Gdzie kupić piernik na śląską moczkę?

ha - cieszę się ,że się odzywacie , a piernika dalej szukam...w Walsall nie ma :( może jak ktoś trafi to mi podrzuci jednego? ;) moja Mama telefonicznie udzieliła mi dobrej rady ,że ewentualnie mogę użyć zwykłych pierników choćby w czekoladzie :)

ps. ivoneczka23 to mnie zaskoczyłaś ,bo dotychczas nikt spoza Śląska nie kojarzył nawet nazwy ;)

Dodano: -- 10 gru 2012, 20:58 --

Ivoneczka23 napisał(a):deser? moczka..sląska zupa piernikowa z bakaliami...
zupa owocowa tez zupa...
zupa nic tez zupa ;) a zrobiona z budyniu i białek
no ale nie bede sie kłócic bo nie o to loto
a moze kupiłabys taki piernik instant? dołozyła bakalii powideł? w polskich sklepach napewno maja ;)
a jak nie maja spróbuj tego prostego przepisu
2 SZKLANKI MĄKI PSZENNEJ

1 SZKLANKA CUKRU

1 SZKLANKA OLEJU

1 SZKLANKA MLEKA

1 JAJKO

2 ŁYŻKI DOWOLNEGO DŻEMU

2 ŁYŻKI CIEMNEGO KAKAO

1 ŁYŻECZKA PRZYPRAW DO PIERNIKA (korzenne)

1 ŁYŻECZKA SODY

SZCZYPTA SOLI



Formę wyłożyć papierem do pieczenia lub wysmarować tłuszczem.

Wszystkie składniki wrzucić do miski i zmiksować na gładką masę. Ciasto wylać do foremki i piec w nagrzanym piekarniku 180 C termoobieg ok. 40-50 minut

ten piernik wychodzi kazdemu...;)

jak znam moje zdolności to zniknie albo wybuchnie...:D

aisia
Początkujący
 
 
Posty: 22
Dołączyła: 20 wrz 2012, 17:32
Lokalizacja: Rybnik/Walsall
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Ivoneczka23 » 10 gru 2012, 20:28 Re: Gdzie kupić piernik na śląską moczkę?

hehe bo ja jestem kuchara;) lubie gotowac kuchnie róznych regionów no i eksperymenta
PS ten piernik piekł mój mąz..który przypala nawet paluszki rybne a piernik wyszedł i ciały i my zdrowi ;)
To ja..ta co Was tak wqrwia poprawiajac Wasze błędy ortograficzne...i juz zawsze będę to robiła;)

Ivoneczka23
Stały Bywalec
 
 
Posty: 583
Wiek: 40
Dołączyła: 17 lip 2009, 17:42
Reputacja: 40
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez aisia » 10 gru 2012, 21:28 Re: Gdzie kupić piernik na śląską moczkę?

oki -przekonało mnie Wasze zdrowie...lubię gotować .lecz ciasta mnie nie lubią...brak cierpliwości? jeśli zdobędę korzenną przyprawę to spróbuję...módlmy się ... :oops:

aisia
Początkujący
 
 
Posty: 22
Dołączyła: 20 wrz 2012, 17:32
Lokalizacja: Rybnik/Walsall
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Ivoneczka23 » 10 gru 2012, 23:16 Re: Gdzie kupić piernik na śląską moczkę?

amen;) jak upieczesz daj spróbowac;)
To ja..ta co Was tak wqrwia poprawiajac Wasze błędy ortograficzne...i juz zawsze będę to robiła;)

Ivoneczka23
Stały Bywalec
 
 
Posty: 583
Wiek: 40
Dołączyła: 17 lip 2009, 17:42
Reputacja: 40
Pokojowy

Następna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do KUCHNIA