Pomysly na zdrowe swieta

Przepisy kulinarne, potrawy, gotowanie.

KobietaPostNapisane przez jo14189 » 15 gru 2012, 18:03 Pomysly na zdrowe swieta

witajcie. jak e temacie szukam inspitacji na zdrowe swieta a mianowicie zeby swieta byly swietami potrzeba 12 potraw nie bylo to trudne jak czlowiek nie dbal o diete i jadl wszystko. jak narazie mam kilka pomyslow a mianowicie domowy barszczyk z warzywami wraz z uszkami z maki razowej z kapusta i pieczarkami,ciasto marchewkowe bez cukru z maki razowej, kutia oczywiscie dietetyczna z roznymi bakaliami, pierozki z maki razowej z miesem drobiowym i duszona cebula oraz ryba po grecku pieczona w piekarniku bez tluszczu..
to wszystko na co wpadlam do tej pory moze ktos z was ma jakies pomysly, czekam na inspiracje:)
HaPpy MaMa & ŻoNa :)
Avatar użytkownika
jo14189
Stały Bywalec
 
 
Posty: 306
Wiek: 34
Dołączyła: 21 lis 2011, 10:38
Lokalizacja: Walsall
Reputacja: 10
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez soa » 15 gru 2012, 20:15 Re: Pomysly na zdrowe swieta

To potrawy wigilijne ? Bo te pierozki z mieskiem drobiowym ... ?

soa
Przyczajony
 
 
Posty: 9
Dołączył: 8 gru 2010, 20:16
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez jo14189 » 15 gru 2012, 21:04 Re: Pomysly na zdrowe swieta

wiele ludzi robi pierogi z miesem na wigilie ja nie jem zadnego miesa poza drobiem wiec ja mam pierogi z drobiem. od dawna mozna jesc mieso w wigilie zniesiony zostal post. rowniez chcialabym jesc cos w swieta ale nie zamierzam jesc tlustych ciezkostrawnych potraw. nie chcialabym znow przytyc juz udalo mi sie pozbyc 5 kg zbednego nadbagazu duzo mnie to kosztowalo cwiczen i wyrzeczen i nie wyobrazam sobie ze w 3 dni te 5 kg mialoby do mnie wrocic
HaPpy MaMa & ŻoNa :)
Avatar użytkownika
jo14189
Stały Bywalec
 
 
Posty: 306
Wiek: 34
Dołączyła: 21 lis 2011, 10:38
Lokalizacja: Walsall
Reputacja: 10
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Ela Eriska » 15 gru 2012, 22:53 Re: Pomysly na zdrowe swieta

Pomysł na zdrowe Święta???
Zdrowa alternatywa dla tłustych i obfitych Świąt po których skutki czuje się przez kilka dni a smaki pamięta cały rok...Potrawy jedyne i niepowtarzalne,raz do roku przygotowywane.
Jakoś nie umiem sobie wyobrazić takiego Bożego Narodzenia,odchudzonego:)
Również dbam o diete ale nie odmówię sobie przyjemności w Święta:)
Jedzenie jedzeniem,ale najważniejsza jest zdrowa atmosfera czego wzystkim serdecznie życzę:)
Gdy wyliczam
dary losu...
Was zawsze liczę podwójnie...

Ela Eriska
Rozeznany
 
 
Posty: 255
Wiek: 47
Dołączyła: 13 maja 2011, 16:05
Reputacja: 31
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez jo14189 » 16 gru 2012, 06:39 Re: Pomysly na zdrowe swieta

mi naprawde zalezy na potrawach lekkostrawnych. nie po to zrzucam nadbagaz zebym teraz wszysyko do czego doszlam przekreslic wielka krecha. mezowi oczywiscie przygotuje wszystko w wersji fat ale ja bede jesc tylko wersje light. nie wiem co w tym dziwnego ze czlowiek chce jesc zdrowo w swieta. te 3 dni sa takie same jak pozostale 362 dni roku tylko atmosfera jest inna wiec ne ma sensu zasmiecac swojego brzucha tlustymi potrawami a pozniej plakac ze kuperek urosl. nie dziekuje wole swieta light. ma ktos pomysly czy tylko sugestie ze swieta light nie moga byc. moga i u mnie beda.

Dodano: -- 16 gru 2012, 06:47 --

inaczej sie mysli jak sie jest na diecie i nie ma sie problemow z waga. ja mam 15 kg nadbagarzu a 5 juz zrzucilam

Dodano: -- 16 gru 2012, 06:48 --

inaczej sie mysli jak sie jest na diecie i nie ma sie problemow z waga. ja mam 15 kg nadbagarzu a 5 juz zrzucilam

Dodano: -- 16 gru 2012, 06:48 --

mi naprawde zalezy na potrawach lekkostrawnych. nie po to zrzucam nadbagaz zebym teraz wszysyko do czego doszlam przekreslic wielka krecha. mezowi oczywiscie przygotuje wszystko w wersji fat ale ja bede jesc tylko wersje light. nie wiem co w tym dziwnego ze czlowiek chce jesc zdrowo w swieta. te 3 dni sa takie same jak pozostale 362 dni roku tylko atmosfera jest inna wiec ne ma sensu zasmiecac swojego brzucha tlustymi potrawami a pozniej plakac ze kuperek urosl. nie dziekuje wole swieta light. ma ktos pomysly czy tylko sugestie ze swieta light nie moga byc. moga i u mnie beda
HaPpy MaMa & ŻoNa :)
Avatar użytkownika
jo14189
Stały Bywalec
 
 
Posty: 306
Wiek: 34
Dołączyła: 21 lis 2011, 10:38
Lokalizacja: Walsall
Reputacja: 10
Neutralny

KobietaPostNapisane przez agna78 » 16 gru 2012, 17:18 Re: Pomysly na zdrowe swieta

Polecam salatke warzywna, najzwyklejsza tradycyjna z dodatkiem jogurtu naturalnego zamiast majonezu:) Mozesz kupic majonez light - ma 200kcl w 100gr i wymieszac go z jogurtem naturalnym.

Sledzik w sosie jogurtowym lub jakas salatka sledziowa i zamaiast majonezu jogurt.

Rybke pieczona w piekarniku i zalana zalewa octowa tez mozesz sobie zjesc.

Sernik z diety dukana.

Rybka w galarecie lub kurczak w galarecie- to jest bardzo malo kaloryczne.

Bigos z drobiem:) potawa od ktorej na pewno nie przytyjesz:) A raczej przeczysci jelita:)


Popatrz sobie w ogole na przepisy z diety dukana, tam jest wiele ciekawych pomyslow na ciasta i inne potrawy.

Pozdrawiam ;)

agna78
Rozeznany
 
 
Posty: 222
Dołączyła: 4 lut 2010, 23:33
Reputacja: 52
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez spellonyou121 » 16 gru 2012, 17:22 Re: Pomysly na zdrowe swieta

czesc :) zapewniam Ciebie, ze zdrowe swieta sa jak najbardziej mozliwe... wystarczy tylko nie dodawac dodatkowego tluszczu i dodatkowego cukru tam gdzie jest go juz wystarczajaco... warto tez zmienic techniki gotowania... wierz mi, ze ja jakis czas temu stracilam 30kg 'nadbagarzu', wiem jak jest ciezko, choc pamiataj o jednym, im wiecej bedziesz cwiczyla, tym mniej bedziesz musiala sobie odmawiac jedzenia... a co wazniejsze dla Ciebie, szybciej bedziesz widziala rezultaty, ktore beda Ciebie mobilizowaly do dalszej pracy... trzymam kciuki :)

spellonyou121
Początkujący
 
 
Posty: 22
Dołączyła: 27 sie 2009, 21:43
Reputacja: 1
Neutralny

KobietaPostNapisane przez jo14189 » 16 gru 2012, 17:52 Re: Pomysly na zdrowe swieta

dziekuje wam dziewczyny:) to juz mam 10 potraw jeszcze 2 i bede miala swieta dietetyczne :) nie urzywam cukru soli kostek rosolowych ani oleju. mieso pieke w piekarniku albo gotuje na paze. cwicze caly czas ale przy malym dziecku za wiele sie nie da chyba ze spi:) zanim zaczelam diete cwiczylam 2 h dziennie ale nie bylo zadnych efektow dopiero jak zaczelam diete waga zaczela spadac:) cwicze tyle ile corka pozwoli do tego przed snem robie brzuszki i spaceruje z corka jak tylko ze wszystkim sie w domu wyrobie. nie poddaje sie bo wiele dla mnie znaczy zeby wygladac tak jak wygladalam jeszcze 2 lata temu czyli dojsc do min 60 ale najbardziej szczesliwa bede jak osiagne wage 55 :) dzieki za wsparcie wiele to dla mnie znaczy ze sa osoby ktore nie krytykuja tego ze chce zdrowo spedzic swieta. za to dla was wielki KISS:*

Dodano: -- 16 gru 2012, 17:52 --

dziekuje wam dziewczyny:) to juz mam 10 potraw jeszcze 2 i bede miala swieta dietetyczne :) nie urzywam cukru soli kostek rosolowych ani oleju. mieso pieke w piekarniku albo gotuje na paze. cwicze caly czas ale przy malym dziecku za wiele sie nie da chyba ze spi:) zanim zaczelam diete cwiczylam 2 h dziennie ale nie bylo zadnych efektow dopiero jak zaczelam diete waga zaczela spadac:) cwicze tyle ile corka pozwoli do tego przed snem robie brzuszki i spaceruje z corka jak tylko ze wszystkim sie w domu wyrobie. nie poddaje sie bo wiele dla mnie znaczy zeby wygladac tak jak wygladalam jeszcze 2 lata temu czyli dojsc do min 60 ale najbardziej szczesliwa bede jak osiagne wage 55 :) dzieki za wsparcie wiele to dla mnie znaczy ze sa osoby ktore nie krytykuja tego ze chce zdrowo spedzic swieta. za to dla was wielki KISS:*
HaPpy MaMa & ŻoNa :)
Avatar użytkownika
jo14189
Stały Bywalec
 
 
Posty: 306
Wiek: 34
Dołączyła: 21 lis 2011, 10:38
Lokalizacja: Walsall
Reputacja: 10
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez soa » 17 gru 2012, 08:33 Re: Pomysly na zdrowe swieta

[quote="jo14189"]wiele ludzi robi pierogi z miesem na wigilie ja nie jem zadnego miesa poza drobiem wiec ja mam pierogi z drobiem. od dawna mozna jesc mieso w wigilie zniesiony zostal post. rowniez chcialabym jesc cos w swieta ale nie zamierzam jesc tlustych ciezkostrawnych potraw. nie chcialabym znow przytyc juz udalo mi sie pozbyc 5 kg zbednego nadbagazu duzo mnie to kosztowalo cwiczen i wyrzeczen i nie wyobrazam sobie ze w 3 dni te 5 kg mialoby do mnie wrocic[/quote

Wiem wiem , tylko jakos osobiscie wole bez miesa ,moze dla podtrzymania tradycji , albo swoich wspomnien ;) ogolnie pomysl fajny ale chyba jednak wole w swieta sie objadac a po martwic ;) pozdrawiam

Dodano: -- 17 gru 2012, o 08:33 --

[quote="jo14189"]wiele ludzi robi pierogi z miesem na wigilie ja nie jem zadnego miesa poza drobiem wiec ja mam pierogi z drobiem. od dawna mozna jesc mieso w wigilie zniesiony zostal post. rowniez chcialabym jesc cos w swieta ale nie zamierzam jesc tlustych ciezkostrawnych potraw. nie chcialabym znow przytyc juz udalo mi sie pozbyc 5 kg zbednego nadbagazu duzo mnie to kosztowalo cwiczen i wyrzeczen i nie wyobrazam sobie ze w 3 dni te 5 kg mialoby do mnie wrocic[/quote

Wiem wiem , tylko jakos osobiscie wole bez miesa ,moze dla podtrzymania tradycji , albo swoich wspomnien ;) ogolnie pomysl fajny ale chyba jednak wole w swieta sie objadac a po martwic ;) pozdrawiam

soa
Przyczajony
 
 
Posty: 9
Dołączył: 8 gru 2010, 20:16
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez jo14189 » 17 gru 2012, 19:19 Re: Pomysly na zdrowe swieta

ja nikogo nie namawiam do swiat light. ja za dlugo plakalam zeby teraz znow to przezywac. dziekuje bardzo zmienilam odzywianie na zdrowe i tego sie bede trzymac nawet w swieta.
HaPpy MaMa & ŻoNa :)
Avatar użytkownika
jo14189
Stały Bywalec
 
 
Posty: 306
Wiek: 34
Dołączyła: 21 lis 2011, 10:38
Lokalizacja: Walsall
Reputacja: 10
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Paga » 17 gru 2012, 21:37 Re: Pomysly na zdrowe swieta

Polecam rewelacyjna salatke warstowa z sledziem :) W internecie jest duzo przepisow , mozesz cos podpatrzec , zmienic wedlug swego uznania :)
Smakuje rewelacyjnie i prezentuje sie niebiansko hi hi :)
... leżę w łóżku i rozmawiam z sufitem ... DLACZEGO ???? Wydaje mi się , że rozumie więcej niż podłoga .
Avatar użytkownika
Paga
Raczkujący
 
 
Posty: 94
Dołączyła: 31 maja 2012, 21:36
Lokalizacja: Walsall .
Reputacja: 12
Neutralny

KobietaPostNapisane przez jo14189 » 18 gru 2012, 20:46 Re: Pomysly na zdrowe swieta

dziekuje za swietne pomysly:) kolejne mile widziane moze do swiat pozmieniam jeszcze conieco w menu. zeby nie zapomniec juz chcialabym zyczyc wam Zdrowych i radosnych swiat :)
HaPpy MaMa & ŻoNa :)
Avatar użytkownika
jo14189
Stały Bywalec
 
 
Posty: 306
Wiek: 34
Dołączyła: 21 lis 2011, 10:38
Lokalizacja: Walsall
Reputacja: 10
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Paga » 23 gru 2012, 19:29 Re: Pomysly na zdrowe swieta

Dziekuje i nawzajem :)
... leżę w łóżku i rozmawiam z sufitem ... DLACZEGO ???? Wydaje mi się , że rozumie więcej niż podłoga .
Avatar użytkownika
Paga
Raczkujący
 
 
Posty: 94
Dołączyła: 31 maja 2012, 21:36
Lokalizacja: Walsall .
Reputacja: 12
Neutralny

KobietaPostNapisane przez mam37 » 11 lut 2013, 12:26 Re: Pomysly na zdrowe swieta

odświeżę temacik jedne święta za nami a już następne gonią
jakie plany macie kochani ?
Ja postanowiłam nie robić nic i wbić sie do brata jak mnie zechce heheeh

mam37
Stały Bywalec
 
 
Posty: 493
Dołączyła: 23 sie 2012, 10:54
Reputacja: 45
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez Paga » 15 lut 2013, 06:58 Re: Pomysly na zdrowe swieta

Komu dobrze , tez chetnie bym gdzies wparowala na gotowe , ale nie ma gdzie :D ha ha
Na pewno u mnie salatka zwana kaczym żerem ha ha :D
... leżę w łóżku i rozmawiam z sufitem ... DLACZEGO ???? Wydaje mi się , że rozumie więcej niż podłoga .
Avatar użytkownika
Paga
Raczkujący
 
 
Posty: 94
Dołączyła: 31 maja 2012, 21:36
Lokalizacja: Walsall .
Reputacja: 12
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do KUCHNIA