Wigilia

Przepisy kulinarne, potrawy, gotowanie.

KobietaPostNapisane przez ania11981 » 20 lis 2012, 12:00 Re: Wigilia

Witam,
ja w tym roku po raz pierwszy spedzam wigilię w Anglii i jestem trochę przerażona. Mam nadzieję, że polskie sklepy uratuja sytuację :) Kitko jeśli chodzi o przepis na łososia z serkiem to powiem Ci, ze jest rewelacyjny, robiłam go rok temu na świeta. Cieszył się dużym powodzeniem wśród gości, tesciowej też smakował :)

ania11981
Raczkujący
 
 
Posty: 66
Wiek: 43
Dołączyła: 31 lip 2012, 17:46
Reputacja: 1
Neutralny

KobietaPostNapisane przez vanilia » 20 lis 2012, 12:41 Re: Wigilia

ania11981, ja się na święta zaopatruje w Pl na Digbeth (w centrum naprzeciwko policji bo mam najbliżej) jeśli nie chce Ci się piec to co roku robią zapisy na ciasto, na świeżego karpia... a no i na chleb, bo wiadomo przed świętami ludzie robią zapasy :). Podejrzewam, że wiele Pl sklepów tak robi, najlepiej zapytaj się w swoim najbliższym jak oni organizują zakupy przed świąteczne. Pozdrawiam
"Wielkie rzeczy nie powstają w wyniku impulsu, a w wyniku poskładania małych rzeczy w jedną całość."- Vincent Van Gogh
Avatar użytkownika
vanilia
Zadomowiony
 
 
Posty: 684
Dołączyła: 24 maja 2007, 12:04
Lokalizacja: Sheldon
Reputacja: 47
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez Kitka » 20 lis 2012, 16:42 Re: Wigilia

ania11981 To na bank robię :grin:
Na Erdigtonie, praktycznie na jednej ulicy masz 5 polskich sklepów, więc warto tam zajechać :wink: Na niektóre produkty trzeba złożyć wcześniej zamówienie, więc lepiej nie na ostatnia chwilę.
Miłość zaczyna się wtedy, kiedy szczęście drugiej osoby staje się ważniejsze niż twoje.
Avatar użytkownika
Kitka
Zadomowiony
 
 
Posty: 702
Dołączyła: 6 gru 2006, 23:12
Lokalizacja: Birmingham/Sheldon
Reputacja: 41
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez bogini8 » 20 lis 2012, 17:21 Re: Wigilia

ania11981, nie ma co panikowac, wiekszosc polskich produktow ma angielskie zamienniki ;] wiec i bez polskich sklepow da sie przezyc swieta ;] duzo polskich produktom mozna dostac w tesco zczy asda, w sklepie badz robiac zakupy przez internet.
jedyne czego do tej pory nei znalazlam, to bialego sera na sernik ;)
"Krytyka jest jak lekarstwo, paskudne, ale trzeba ja przełknąć by zadziałała.."....
Avatar użytkownika
bogini8
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2785
Wiek: 38
Dołączyła: 21 lis 2007, 23:55
Lokalizacja: Solihull
Reputacja: 100
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez ania11981 » 20 lis 2012, 21:18 Re: Wigilia

Dziękuję dziewczyny za podpowiedzi :-) muszę dać radę i stworzyć klimat głównie ze względu na synka. A mam jeszcze pytanie o choinkę, kupujecie żywe czy sztuczne?

ania11981
Raczkujący
 
 
Posty: 66
Wiek: 43
Dołączyła: 31 lip 2012, 17:46
Reputacja: 1
Neutralny

KobietaPostNapisane przez bogini8 » 20 lis 2012, 22:18 Re: Wigilia

ania11981, jestem na etapie poszukiwania sztucznej, zywe sa tu drogie i srednio ladne ,a tez nie wiadomo czy nei wyda sie 50L i ona nie zrobi sie zaraz łysa ;).
No i kupie wielka choinke , to co z nia pozniej zrobic?:)
"Krytyka jest jak lekarstwo, paskudne, ale trzeba ja przełknąć by zadziałała.."....
Avatar użytkownika
bogini8
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2785
Wiek: 38
Dołączyła: 21 lis 2007, 23:55
Lokalizacja: Solihull
Reputacja: 100
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez agg » 20 lis 2012, 22:38 Re: Wigilia

bogini8 napisał(a):No i kupie wielka choinke , to co z nia pozniej zrobic?:)

to co ja zrobilam ostatnio - pociachac i do worka na zieleninke :lol:

w zeszlym roku mialam prawdziwa. w wigilie wyrwalam chyba za £10, byla przepiekna! mama przyleciala rano wiec mielismy rodzinne strojenie choinki jak za dawnych czasow :grin: w domu rodzinnym zawsze byla prawdziwa choinka, najczesciej jodla wiec sztuczna wogole nie wchodzila w gre :wink:

w tym roku jeszcze nie wiem. z jednej strony chcialabym postawic drzewko juz po Mikolajkach, ale nie wyrzuce 50 czy 100£ na drzewo :o zreszta jeszcze nie mam planu, w koncu zostalo do swiat az 5 tygodni :D
Obrazek
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
Avatar użytkownika
agg
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2154
Wiek: 41
Dołączyła: 13 lut 2007, 18:32
Lokalizacja: Gdansk/Birmingham
Reputacja: 146
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez ewela119 » 20 lis 2012, 22:52 Re: Wigilia

agg napisał(a):
bogini8 napisał(a):No i kupie wielka choinke , to co z nia pozniej zrobic?:)

to co ja zrobilam ostatnio - pociachac i do worka na zieleninke :lol:

w zeszlym roku mialam prawdziwa. w wigilie wyrwalam chyba za £10, byla przepiekna! mama przyleciala rano wiec mielismy rodzinne strojenie choinki jak za dawnych czasow :grin: w domu rodzinnym zawsze byla prawdziwa choinka, najczesciej jodla wiec sztuczna wogole nie wchodzila w gre :wink:

w tym roku jeszcze nie wiem. z jednej strony chcialabym postawic drzewko juz po Mikolajkach, ale nie wyrzuce 50 czy 100£ na drzewo :o zreszta jeszcze nie mam planu, w koncu zostalo do swiat az 5 tygodni :D



W zeszlym roku ukradlas moj patent na sliczna zywa choinke sprzed dwoch lat :P Niestety mi w zeszlym roku ten myk juz sie nie udal wiec dzien przed wigilia o polnocy jezdzilismy po Coventry i po wszystkich calodobowych marketach szukalismy choinki sztucznej bo zywych nie bylo juz nigdzie. W koncu znalazlam jedyna sensowna (zielona a nie czarna czy rozowa) w Tesco przenceniona ze 120f na 80f :/
Uważasz, że to co mówię jest chamskie? Ciesz się, że nie wiesz co myślę... :D
Avatar użytkownika
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2132
Wiek: 36
Dołączyła: 12 mar 2009, 17:58
Lokalizacja: Coventry
Reputacja: 109
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez Kitka » 21 lis 2012, 09:53 Re: Wigilia

Czy u Was też pada :roll: :evil: Miałam w planach zakupy, ale odechciało mi się....

W tym roku chcemy kupić żywą choinkę w donicy. Potem ją w ogródku zasadzę, jest szansa, że się przyjmie, a kaska na "marne" nie pójdzie :)
Mam czarną, sztuczną choinkę z lampkami LED na sprzedaż za 10f :wink: Poprzedni właściciele zostawili na strychu. Wygląda ok jest w kartonie, ale jakoś czarna mi nie podchodzi, ale sa gusta i guściki :wink:
Ostatnio edytowano 21 lis 2012, 10:08 przez Kitka, łącznie edytowano 1 raz
Miłość zaczyna się wtedy, kiedy szczęście drugiej osoby staje się ważniejsze niż twoje.
Avatar użytkownika
Kitka
Zadomowiony
 
 
Posty: 702
Dołączyła: 6 gru 2006, 23:12
Lokalizacja: Birmingham/Sheldon
Reputacja: 41
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez ania11981 » 21 lis 2012, 10:06 Re: Wigilia

U mnie też pada i też z zakupów nici :( pogoda depresyjna. Ale przeczytałam własnie, ze ma być śnieg w Anglii więc może święta będą uroczo białe :) Jeśli chodzi o choinki to w Polsce zawsze mielismy żywą, tutaj chyba faktycznie zdecyduje się na sztuczną i też mam ochotę na taką ogromną :)

ania11981
Raczkujący
 
 
Posty: 66
Wiek: 43
Dołączyła: 31 lip 2012, 17:46
Reputacja: 1
Neutralny

KobietaPostNapisane przez vanilia » 21 lis 2012, 14:00 Re: Wigilia

http://www.homebase.co.uk/webapp/wcs/st ... er=1570247 my kupujemy tą. Już mam dość szukania a ta jest naprawdę śliczna. Wygląda jak pokryta śniegiem, ale nie tego typu, że jest pomalowana farbą, czy jakimś tanim sprayem popryskana, który odbada tylko naprawdę świetna imitacja śniegu. Wygląda jak przyniesiona z lasu, z szyszkami, do tego LED lampki i gotowe.
"Wielkie rzeczy nie powstają w wyniku impulsu, a w wyniku poskładania małych rzeczy w jedną całość."- Vincent Van Gogh
Avatar użytkownika
vanilia
Zadomowiony
 
 
Posty: 684
Dołączyła: 24 maja 2007, 12:04
Lokalizacja: Sheldon
Reputacja: 47
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez bogini8 » 21 lis 2012, 14:46 Re: Wigilia

vanilia, widzialam ale cena zabja! na allegro ladniejsze i podobne do tej mozna kupic za 150 zl...;//czyli 3-4 razy taniej . a w argosie jest podobna za
67 L
http://www.argos.co.uk/static/Product/p ... 699756.htm

i sie tak czaje na nia... ;)
"Krytyka jest jak lekarstwo, paskudne, ale trzeba ja przełknąć by zadziałała.."....
Avatar użytkownika
bogini8
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2785
Wiek: 38
Dołączyła: 21 lis 2007, 23:55
Lokalizacja: Solihull
Reputacja: 100
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez ania11981 » 21 lis 2012, 17:41 Re: Wigilia

vanilia faktycznie piękna ta choinka ale cena powala, także muszę szukać czegoś podobnego ale tańszego :) kto by pomyslał, że wybór choinki to taka trudna sprawa

ania11981
Raczkujący
 
 
Posty: 66
Wiek: 43
Dołączyła: 31 lip 2012, 17:46
Reputacja: 1
Neutralny

KobietaPostNapisane przez vanilia » 21 lis 2012, 20:23 Re: Wigilia

bogini8, ta z argosa jest właśnie z kiepskiego materiału też ją chciałam ale jednak między nimi jest spora różnica. Ja sobie odżałuje bo mi się ona naprawdę podoba a poza tym starczy mi na lata. W końcu co roku choinki nie kupuje. Czasami lepiej kupić coś droższego jeśli chce się na to patrzeć z uśmiechem jeśli wiesz o co mi chodzi. Czasem warto odżałować te pare funtów więcej w końcu to zakup na lata.
"Wielkie rzeczy nie powstają w wyniku impulsu, a w wyniku poskładania małych rzeczy w jedną całość."- Vincent Van Gogh
Avatar użytkownika
vanilia
Zadomowiony
 
 
Posty: 684
Dołączyła: 24 maja 2007, 12:04
Lokalizacja: Sheldon
Reputacja: 47
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez Ela Eriska » 21 lis 2012, 21:39 Re: Wigilia

vanilia choinka bajeczna!!!
Mamy podobną,ale bez śniegu, również z homebase,udało nam się kupić dzień przed Wigilią za połowe ceny ;)
Gdy wyliczam
dary losu...
Was zawsze liczę podwójnie...

Ela Eriska
Rozeznany
 
 
Posty: 255
Wiek: 47
Dołączyła: 13 maja 2011, 16:05
Reputacja: 31
Pokojowy

Poprzednia stronaNastępna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do KUCHNIA