Gdzie kupie dobra surowke?

Przepisy kulinarne, potrawy, gotowanie.

KobietaPostNapisane przez kot800 » 26 sie 2010, 17:18 Gdzie kupie dobra surowke?

Witam. W jakim sklepie dostane dobre polskie surowki warzywne np cos w stylu surowek Grzeskowiaka albo chociaz w sloiku ale jakas naprawde dobra? Jak narazie widze czerwona i biala kapuste w sloikach albo ewentualnie wegierska czy jakos tak. Samej moze i bym umiala zrobic jaka taka ale dla 2 osob na jeden obiad to robota i za duzo wychodzi. Albo ogorki malosolne- widzieliscie gdzies? :grin:
Pozdrawiam :-)

kot800
Przyczajony
 
 
Posty: 10
Wiek: 44
Dołączyła: 19 sie 2010, 13:04
Reputacja: 1
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Cava » 26 sie 2010, 18:42 Re: Gdzie kupie dobra surowke?

Surowki to raczej w kazdym polskim sklepie, a przynajmniej w tych wiekszych. Ogorki malosolne sa tez w Asdzie i Tesco (tylko nie szukaj na dziale polskim, bo to nie sa polskie tylko angielskie). W Asdzie znajdziesz tez duza oferte surowek Coleslaw w bardzo duzej gamie smakowej, wiec moze tez Ci przypadnie do gustu ;)

Cava
Początkujący
 
 
Posty: 29
Wiek: 35
Dołączyła: 11 mar 2010, 13:03
Reputacja: 1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez six feet under » 26 sie 2010, 18:49 Re: Gdzie kupie dobra surowke?

:|
Avatar użytkownika
six feet under
Początkujący
 
 
Posty: 41
Wiek: 39
Dołączył: 11 cze 2010, 23:26
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 2
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Patrico » 26 sie 2010, 20:50 Re: Gdzie kupie dobra surowke?

rozbroił mnie tytuł posta.. ;]

Patrico
Początkujący
 
 
Posty: 25
Wiek: 37
Dołączył: 27 mar 2010, 14:30
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 2
Neutralny

KobietaPostNapisane przez adamirus » 26 sie 2010, 20:56 Re: Gdzie kupie dobra surowke?

żadna kupiona w sklepie surówka - nie będzie tak dobra jak własnoręcznie zrobiona .....

co do ilości,wystarczy raz zrobić z przygotowanej ilości warzywek i już będziesz wiedzieć ile następnym razem czego użyć :roll:

kot800 napisał(a):na jeden obiad to robota


:roll:
a przygotowanie obiadu ile trwa ? chyba raczej nie krócej jak zrobienie surówki ?
surówka w porównaniu ze staniem nad garami i obiadem,to pikuś :wink:
ObrazekObrazekObrazek

adamirus
Stały Bywalec
 
 
Posty: 591
Wiek: 42
Dołączyła: 8 sie 2006, 20:54
Lokalizacja: B-ham/Acocks Green
Reputacja: 21
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez marfefka26 » 28 sie 2010, 08:50 Gdzie kupie dobra surowke?

Faktycznie firma Coleslaw ma dobre surówki. Oczywiście te samemu robione są najlepsze,ale czasem pomysłów brak. Więc może utworzymy temat z przepisami na różnego rodzaju suróweczki?! ;)

marfefka26
Rozeznany
 
 
Posty: 160
Wiek: 42
Dołączyła: 26 lut 2007, 09:46
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez kot800 » 31 sie 2010, 14:50 Re: Gdzie kupie dobra surowke?

Dzieki za odpowiedz dziewczyny. Coleslaw sa super ale one z duuuza iloscia majonezu to troche za duzo kalorii. Zrobienie dobrej surowki mi zajmuje duzo czasu (poczatkujaca kucharka) bo ja lubie takie wymyslne :razz: np: KAPUSTA BIAŁA, MARCHEW, OGÓREK KWASZONY, CEBULA, JABŁKO, SELER, POR, CZARNA RZODKIEW, OLEJ ROŚLINNY, CUKIER, SÓL, PRZYPRAWY to ''zydowska''firmy Grzeskowiak .
A moze tak jak marfefka26 zaproponowala macie jakies pomysly? :-)

kot800
Przyczajony
 
 
Posty: 10
Wiek: 44
Dołączyła: 19 sie 2010, 13:04
Reputacja: 1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 1 wrz 2010, 05:44 Re: Gdzie kupie dobra surowke?

marfefka26 napisał(a):Faktycznie firma Coleslaw ma dobre surówki. (...)

Gwoli ścisłości - Coleslaw, to nie firma, a rodzaj surówki -kapusta + trochę marchewki + majonez. Czasami cebula. I tyle.
W Polsce w KFC też macie surówkę coleslaw...

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez Aubrey » 25 wrz 2012, 09:33 Re: Gdzie kupie dobra surowke?

Zauważyłam właśnie, że sałatka Colesław jest bardzo popularna wśród Polaków w Wielkiej Brytanii... Ostatnio ją widziałam w Polsce, w supermarkecie. :D Ale się zdziwiłam.

Ale jej nie polecam, mnóstwo majonezu, bardzo obciąża żołądek, lepiej zrobić samemu sałatkę.

Aubrey
Przyczajony
 
 
Posty: 2
Dołączyła: 25 wrz 2012, 09:22
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Ivoneczka23 » 25 wrz 2012, 16:36 Re: Gdzie kupie dobra surowke?

najlepij to robic samemu surówki ;) ja lubie sałatke Coleslaw ale ten majonez...brrrr za dużó tego wala...
ja robie standardowo do ryby jabłko z marchwia i odrobinka smietanki albo marchewka tarta z potem,buraczki te z lidla w opakowaniu gotowane tre na tarca i plus cebulka robie mizerie albo surówka z białej kapusty szatkowanej i marchewki lub i tu robie tak biore kiszone ogórki kroje w mała kosteczke do tego cebyla jedna w kosteczke i 2 duże łyzki oliwy nie bedzie po cebuli sie robił kocioł z brzuchu ;) bo oliwa to powstrzyma
ostatnia moja przystawko surówka to lodowa pocieta na kawałeczki plus inna sałata i buraczki swieze poszatkowane w paski mozna taka dostac w opakowani w lidlu albo zrobic w domu ')

Dodano: -- 25 wrz 2012, o 16:38 --

robie takze pomidory pociete ze smiatana i szczypiorkiem i jakmi sie coś jeszcze przypomni to napisze;)
To ja..ta co Was tak wqrwia poprawiajac Wasze błędy ortograficzne...i juz zawsze będę to robiła;)

Ivoneczka23
Stały Bywalec
 
 
Posty: 583
Wiek: 40
Dołączyła: 17 lip 2009, 17:42
Reputacja: 40
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez em es ka » 25 wrz 2012, 18:40 Re: Gdzie kupie dobra surowke?

marchew i jablko na tarce, odrobina kwasnej smietany, sok z cytryny, cukier, pieprz, ew. do poprawienia konsystencji troszke majonezu. Ogolnie to 5 minut zajmuje, nie wiecej. :) lub drugi sposob, mniej szczegolowy to: pomidor, cebula w kostke, pieprz. Zycze smacznego :)

em es ka
Początkujący
 
 
Posty: 14
Wiek: 32
Dołączył: 23 wrz 2012, 16:23
Lokalizacja: West Bromich / Krakow
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Thesignerka » 27 wrz 2012, 21:07 Re: Gdzie kupie dobra surowke?

Pomidor w kostke, rzodkiewka w kostke, moze byc troche cebulki ale nie musi, pieprz, sół, zaskakujaco smaczne :)
'czas zmarnowany nie istnieje we wspomnieniach'
Avatar użytkownika
Thesignerka
Rozeznany
 
 
Posty: 232
Dołączyła: 19 lut 2011, 12:39
Reputacja: 67
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 28 wrz 2012, 18:28 Re: Gdzie kupie dobra surowke?

Thesignerka napisał(a):Pomidor w kostke, rzodkiewka w kostke, moze byc troche cebulki ale nie musi, pieprz, sół, zaskakujaco smaczne :)

A gdzie śmietana? :)

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez Thesignerka » 28 wrz 2012, 20:18 Re: Gdzie kupie dobra surowke?

po co śmietana? :D kapka oliwy z oliwek.
'czas zmarnowany nie istnieje we wspomnieniach'
Avatar użytkownika
Thesignerka
Rozeznany
 
 
Posty: 232
Dołączyła: 19 lut 2011, 12:39
Reputacja: 67
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 28 wrz 2012, 23:43 Re: Gdzie kupie dobra surowke?

Newa!! :P Musi być smietana :D

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

Następna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do KUCHNIA