co zrobic do jedzenia.

Przepisy kulinarne, potrawy, gotowanie.

KobietaPostNapisane przez marzencia2333 » 1 paź 2010, 15:33 co zrobic do jedzenia.

Mam problem do szkoly musze przyniesc jakas Polska potrawe. Moja nauczycielka nie jada miesa ani ryb natomiast je tylko produkty zwierzece np jak jajka mleko itd. U mnie w klasie jest troche osob z Iraku z Indji itp. Ma ktos jakis pomysl. Przyniesienie potraw do szkoly ma na celu poznac kuchnie innych krajow.
Zyj szybko, kochaj mocno i nie umieraj :P
Avatar użytkownika
marzencia2333
Stały Bywalec
 
 
Posty: 463
Wiek: 39
Dołączyła: 11 paź 2007, 17:55
Lokalizacja: Tipton
Reputacja: 8
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 1 paź 2010, 17:25 Re: co zrobic do jedzenia.

Sałatka warzywna !! :D
Ale taka nasza, polska, nie tescowa.
Albo - racuchy.
Albo - pierogi ruskie
Albo - naleśniki z serem
Bigosu bezmięsnego nie polecam, bo to nie bigos (bleee :P)

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

PostNapisane przez Guest » 1 paź 2010, 18:04 Re: co zrobic do jedzenia.

ja tam uwielbiam bigos wigilijny na grzybkach :) mniam :)

Guest
 
 

KobietaPostNapisane przez Anastazja » 1 paź 2010, 18:06 Re: co zrobic do jedzenia.

ja tez bym Ci radzila zrobic nalesniki z serem polane smietanka z cukrem,kiedys poczestowalam takimi sasiadke Angielke to nie mogla sie najesc nimi zachwala je jakby nie wiadomo co to bylo,oczywiscie przepis tez wziela hehe
Andzia
Obrazek
Avatar użytkownika
Anastazja
Zadomowiony
 
 
Posty: 820
Dołączyła: 1 sty 2007, 15:59
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 27
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez lemon » 1 paź 2010, 18:12 Re: co zrobic do jedzenia.

krokiety z kapustą i grzybami - jestem ich wiernym fanem :mrgreen:

lemon
Raczkujący
 
 
Posty: 56
Dołączył: 27 lip 2009, 17:20
Reputacja: 10
Neutralny

KobietaPostNapisane przez kindzulinaa » 1 paź 2010, 18:32 Re: co zrobic do jedzenia.

Draco napisał(a):ja tam uwielbiam bigos wigilijny na grzybkach :) mniam :)

i do tego dodac jeszcze groch :-) Nie ma lepszego bigosu :-)
Avatar użytkownika
kindzulinaa
Zadomowiony
 
 
Posty: 877
Wiek: 37
Dołączyła: 28 cze 2007, 22:48
Reputacja: 22
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez Cava » 1 paź 2010, 20:58 Re: co zrobic do jedzenia.

marzencia2333 napisał(a):Moja nauczycielka nie jada miesa ani ryb natomiast je tylko produkty zwierzece np jak jajka mleko itd.

W takim razie tylko jajecznica albo po prostu smazone jajka. Z mlekiem moze. Skoro nie moze jesc nawet warzyw...dziwna ta dieta, ale jajko z mlekiem pewnie ja zadowoli ;)

Cava
Początkujący
 
 
Posty: 29
Wiek: 35
Dołączyła: 11 mar 2010, 13:03
Reputacja: 1
Neutralny

PostNapisane przez KA i PE » 1 paź 2010, 21:22 Re: co zrobic do jedzenia.

wegetariance wytlumaczyc ze w narzeczu indian orinoko slowo 'wegetarianin' oznacza 'zbyt leniwy aby polowac'............

pozdr
pe

KA i PE
 
 

KobietaPostNapisane przez marzencia2333 » 1 paź 2010, 22:27 Re: co zrobic do jedzenia.

Dzieki wszystkim za pomysly i zrobie chyba krokiety z kapusta i grzybami. W poniedzialek sie okaze czy przypadlo innym do smaku :)
Zyj szybko, kochaj mocno i nie umieraj :P
Avatar użytkownika
marzencia2333
Stały Bywalec
 
 
Posty: 463
Wiek: 39
Dołączyła: 11 paź 2007, 17:55
Lokalizacja: Tipton
Reputacja: 8
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 2 paź 2010, 05:04 Re: co zrobic do jedzenia.

kindzulinaa napisał(a):
Draco napisał(a):ja tam uwielbiam bigos wigilijny na grzybkach :) mniam :)

i do tego dodac jeszcze groch :-) Nie ma lepszego bigosu :-)

ee, kindziulinaa, bigos to bigos, a groch z kapusta to groch z kapusta :D
A kapusta z grzybami też. tylko trzeba pamiętać, ze grzyby są ciężkostrawne i nie każdemu przypadną do gustu. Szczególnie jak żołądek nie przyzwyczajony.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez VA » 2 paź 2010, 14:25 Re: co zrobic do jedzenia.

Jakiekolwiek danie z kiszoną kapustą jest w tym kraju bardzo ryzykowne, ale spróbować zawsze można :-)
VA
Avatar użytkownika
VA
Zaangażowany
 
 
Posty: 1148
Dołączył: 26 sie 2006, 12:49
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 112
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez kindzulinaa » 2 paź 2010, 15:26 Re: co zrobic do jedzenia.

AdamBoltryk napisał(a):ee, kindziulinaa, bigos to bigos, a groch z kapusta to groch z kapusta :D

Aaaajjjj tam...czepiasz sie szczegolow ;) ;) Kapusta z grochem i grzybami a'la "Bigos" wigilijny,moze byc??hehe
Ja tam bym poczestowala krokietami czy ta kapusta,a co tam...
Aaa i jeszcze paszteciki sa godne polecenia :-)

Pozdrawiam :-)
Avatar użytkownika
kindzulinaa
Zadomowiony
 
 
Posty: 877
Wiek: 37
Dołączyła: 28 cze 2007, 22:48
Reputacja: 22
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez TheRektor » 3 paź 2010, 14:33 Re: co zrobic do jedzenia.

Cava napisał(a):
marzencia2333 napisał(a):Moja nauczycielka nie jada miesa ani ryb natomiast je tylko produkty zwierzece np jak jajka mleko itd.

W takim razie tylko jajecznica albo po prostu smazone jajka. Z mlekiem moze. Skoro nie moze jesc nawet warzyw...dziwna ta dieta, ale jajko z mlekiem pewnie ja zadowoli ;)


Że tak zapytam, co to to to jajko z mlekiem, nie to żebym się czepiał albo był wybredny?

TheRektor
Rozeznany
 
 
Posty: 163
Dołączył: 16 sty 2010, 18:10
Lokalizacja: Mint Lxde & Xfce
Reputacja: 11
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Cava » 4 paź 2010, 12:22 Re: co zrobic do jedzenia.

TheRektor napisał(a):Że tak zapytam, co to to to jajko z mlekiem, nie to żebym się czepiał albo był wybredny?

Nie wiem bo nigdy nie jadlam, ale skoro ta kobieta moze jesc tylko produkty zwierzece oprocz miesa to tylko to mi przyszlo na mysl.
Tak na serio to Marzencia2223 zle sformulowala zdanie, a ja sie jej przyczepilam, bo tak jak juz cytowalam wczesniej:
marzencia2333 napisał(a): Moja nauczycielka nie jada miesa ani ryb natomiast je tylko produkty zwierzece np jak jajka mleko itd.
Czyli, jezeli jeszcze ci zbyt ciemni nie rozumieja, "nie jada miesa ani ryb, JE TYLKO PRODUKTY ZWIERZECE", a skoro tak, to warzyw, owocow itp tez jesc nie moze. Pozostaje wiec tylko jajko i mleko. Mam nadzieje ze wszystko jasne :mrgreen:

Cava
Początkujący
 
 
Posty: 29
Wiek: 35
Dołączyła: 11 mar 2010, 13:03
Reputacja: 1
Neutralny

KobietaPostNapisane przez kindzulinaa » 6 paź 2010, 11:48 Re: co zrobic do jedzenia.

TheRektor napisał(a):Cava napisał/a:
marzencia2333 napisał/a:
Moja nauczycielka nie jada miesa ani ryb natomiast je tylko produkty zwierzece np jak jajka mleko itd.

W takim razie tylko jajecznica albo po prostu smazone jajka. Z mlekiem moze. Skoro nie moze jesc nawet warzyw...dziwna ta dieta, ale jajko z mlekiem pewnie ja zadowoli ;)


Że tak zapytam, co to to to jajko z mlekiem, nie to żebym się czepiał albo był wybredny?

Podobno niektorzy robiac jajecznice dolewaja mleka.O!Taka ciekawostka ;)
Avatar użytkownika
kindzulinaa
Zadomowiony
 
 
Posty: 877
Wiek: 37
Dołączyła: 28 cze 2007, 22:48
Reputacja: 22
Pokojowy

Następna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do KUCHNIA