Odkurzacz

Dyskusje na temat problemów związanych z utrzymaniem domu i ogrodu. Porady techniczne, remontowe, budowane i ogrodnicze.

MężczyznaPostNapisane przez luqas7 » 16 sie 2013, 05:14 Re: Odkurzacz

numatic george można poruwnywac tylko z karcher puzzi
plusem dla georga jest opcja odkurzania

luqas7
Początkujący
 
 
Posty: 18
Dołączył: 22 wrz 2009, 16:51
Reputacja: -2
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez jarocin » 16 sie 2013, 07:04 Re: Odkurzacz

Alzak napisał(a):To moze powiesz jaka jest roznica pomiedzy tymi odkurzaczami ? bo jak dla mnie to oprocz wygladu i paru szczotek w vaxie ktore "glaszcza" dywan nie ma zadnej roznicy i obydwa dzialaja na tej zamej zasadzie ...

Sam sobie odpisałeś jaka jest różnica. szczotki, które głaszczą również dobrze czyszczą dzięki nim odkurzacz pierze a nie wylewa i wciąga wodę. Dodatkowo w odkurzaczu piorącym wszystko dzieje się pod osłoną przez co jest to bardziej estetyczne.

Nie będę się z Tobą sprzeczał czy Goerge jest odkurzaczem piorącym bo mogę jedynie to stwierdzić na podstawie filmu, który wysłałeś, ja bym to nazwał wspomaganiem prania a nie praniem, ale jeśli uważasz że ten odkurzacz pierze to niech tak będzie. Ja byłem przekonany że on ma tylko funkcję wciągania płynów nie wiedziałem że też zbiornik na czysta wodę i detergenty, dlatego rozpocząłem tą dyskusję. Teraz już wiem że się myliłem.
Alzak napisał(a):Z plusem dla georga za dwa razy mocniejszy silnik i dwa razy wiekszy zbiornik na wode.

Co jest plusem dla jednych może być minusem dla innych. Dla mnie to akurat jest minusem.
Ciekawe czy Twoja żona jest zadowolona że musi nosić takiego kloca po schodach?
Osobiście mam Henrego i jego wielkość jest największą wadą. Zniesienie go po schodach nawet dla mnie jest męczarnią a co dopiero dla kobiety. Ma wielki worek na śmieci który starcza na pół roku, ale co z tego i tak trzeba go wymienić raz w miesiącu bo inaczej podczas odurzania śmierdzi wszystkimi sieciami, które się nazbierały. Myślę że tak samo jest ze zbiornikiem na wodę, nikomu w warunkach domowych nie jest potrzebny taki wieki bo raczej nikt nie tego wykorzystuje.

jarocin
Rozeznany
 
 
Posty: 174
Dołączył: 11 lip 2012, 07:05
Reputacja: 22
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez Alzak » 16 sie 2013, 07:20 Re: Re: Odkurzacz

jarocin napisał(a):
Alzak napisał(a):To moze powiesz jaka jest roznica pomiedzy tymi odkurzaczami ? bo jak dla mnie to oprocz wygladu i paru szczotek w vaxie ktore "glaszcza" dywan nie ma zadnej roznicy i obydwa dzialaja na tej zamej zasadzie ...

Sam sobie odpisałeś jaka jest różnica. szczotki, które głaszczą również dobrze czyszczą dzięki nim odkurzacz pierze a nie wylewa i wciąga wodę. Dodatkowo w odkurzaczu piorącym wszystko dzieje się pod osłoną przez co jest to bardziej estetyczne.

Nie będę się z Tobą sprzeczał czy Goerge jest odkurzaczem piorącym bo mogę jedynie to stwierdzić na podstawie filmu, który wysłałeś, ja bym to nazwał wspomaganiem prania a nie praniem, ale jeśli uważasz że ten odkurzacz pierze to niech tak będzie. Ja byłem przekonany że on ma tylko funkcję wciągania płynów nie wiedziałem że też zbiornik na czysta wodę i detergenty, dlatego rozpocząłem tą dyskusję. Teraz już wiem że się myliłem.
Alzak napisał(a):Z plusem dla georga za dwa razy mocniejszy silnik i dwa razy wiekszy zbiornik na wode.

Co jest plusem dla jednych może być minusem dla innych. Dla mnie to akurat jest minusem.
Ciekawe czy Twoja żona jest zadowolona że musi nosić takiego kloca po schodach?
Osobiście mam Henrego i jego wielkość jest największą wadą. Zniesienie go po schodach nawet dla mnie jest męczarnią a co dopiero dla kobiety. Ma wielki worek na śmieci który starcza na pół roku, ale co z tego i tak trzeba go wymienić raz w miesiącu bo inaczej podczas odurzania śmierdzi wszystkimi sieciami, które się nazbierały. Myślę że tak samo jest ze zbiornikiem na wodę, nikomu w warunkach domowych nie jest potrzebny taki wieki bo raczej nikt nie tego wykorzystuje.



Takze mam henrego i jakos nie nie narzekam na jego ciezar, za to jestem zadowolony z jego mocy ...
Odkurzaniem i praniem dywanow w domu zajmuje sie ja takze nie wiem czy dla mojej kobiety wielkosc tych odkurzaczy stanowi problem za to dla mnie jest wielkim plusem to ze nie musze co 5 min biegac zalewac odkurzacz woda albo odkurzac przez godz jeden dywan bo odkurzacz niema wystarczajaco mocy zeby sobie z nim poradzic.
Jakikolwiek sarkazm zamieszczony w powyzszym poscie jest calkowicie nieprzypadkowy...

Alzak
Zadomowiony
 
 
Posty: 620
Dołączył: 11 lip 2010, 06:48
Reputacja: 55
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez anita1234 » 14 maja 2014, 21:22 Re: Odkurzacz

Miałam numatic george przez 3 lata teraz przesiadłam się na VAX i moje dywany odżyły . to jak przesiadka z malucha na mercedesa praktycznie zero wysiłku a dywany jak nowe a Georgem trzeba było się namachać i nigdy nie osiągnęło się takiego efektu.

anita1234
Początkujący
 
 
Posty: 38
Dołączyła: 7 lip 2008, 11:22
Lokalizacja: birmingham
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez edmun » 22 maja 2014, 17:51 Re: Odkurzacz

Czarna123 napisał(a):A moze znacie miejsca gdzie mozna odkurzacz poprostu wynajac na 24 badz 48h??? Slyszalam ze šā takie firmy ale niemam pojecia gdzie:/ moze ktos zna i da jakis namiar,bede wdzieczna , z gory dziekuje :)

Cooperative, Asda, Tesco, Sainsbury oferuja zazwyczaj tego oto magika:
http://www.rugdoctor.co.uk/
Avatar użytkownika
edmun
Stały Bywalec
 
 
Posty: 444
Dołączył: 27 paź 2011, 19:06
Reputacja: 48
Pokojowy

Poprzednia strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do DOM I OGRÓD