Jaka lodowke wybrac

Dyskusje na temat problemów związanych z utrzymaniem domu i ogrodu. Porady techniczne, remontowe, budowane i ogrodnicze.

KobietaPostNapisane przez asia.z » 11 sty 2014, 20:44 Jaka lodowke wybrac

Witam!
Przymierzam sie do kupna lodowko-zamrazarki i kuchenki elektrycznej. Interesuja mnie wasze opinie i doswiadczenia zwiazane z kupnem i marka. Kuchenke chcialabym z termoobiegiem, a lodowka klasa A+, w sumie to nie mam jakis wielkich wymagan, cenowo to przedzial od 200-300 funtow. Poradzcie cos, plizzz, bo zupelnie nie wiem od czego mam zaczac szukac :? Z gory wielkie dzieki za pomoc :)
Lepiej grzeszyc i zalowac niz zalowac ze sie nie zgrzeszylo

asia.z
Raczkujący
 
 
Posty: 94
Wiek: 48
Dołączyła: 16 sty 2007, 16:37
Lokalizacja: Erdington
Reputacja: 2
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez lesny69 » 11 sty 2014, 21:24 Re: Jaka lodowke wybrac

Jeśli porządna ma być to tylko BOSCH.
Avatar użytkownika
lesny69
Rozeznany
 
 
Posty: 125
Wiek: 36
Dołączył: 27 sie 2012, 06:47
Lokalizacja: Quinton
Reputacja: 43
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez asia.z » 11 sty 2014, 21:32 Re: Jaka lodowke wybrac

Sprawdzilam wlasnie ceny Bosha, troche sobie kosztuja
Lepiej grzeszyc i zalowac niz zalowac ze sie nie zgrzeszylo

asia.z
Raczkujący
 
 
Posty: 94
Wiek: 48
Dołączyła: 16 sty 2007, 16:37
Lokalizacja: Erdington
Reputacja: 2
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez emilgdansk » 11 sty 2014, 21:35 Re: Jaka lodowke wybrac

również polecam bosch, mam znajomego co naprawia sprzęt AGD od wielu lat i mówi mi że tylko bosch ew. siemens.
Avatar użytkownika
emilgdansk
Początkujący
 
 
Posty: 21
Dołączył: 19 cze 2013, 09:49
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 5
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Thomas » 11 sty 2014, 22:47

Mam beko od 7 lat i zadnych problemow.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 41
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez malaroksi » 12 sty 2014, 09:54 Re: Jaka lodowke wybrac

asia.z, W dzisiejszych czasach ,ciężko zaufać jakiejkolwiek marce , nic już nie działa kilkanaście lat jak kiedyś, no ale z odsieczą przybywają firmy ubezpieczeniowe więc nie ma ciśnień padnie wymienią na nową . Zwróć uwagę przede wszystkim na energooszczędność, A+ to minimum, na pojemność , funkcje frost free, wysokość ,szerokość, wielkość zamrażalki , klamki- (lepsze są bez klamek, bo klamki najczęściej się łamią) ,na możliwość otwierania drzwi bywa, że drzwi otwierają się do 90st ,a to jakieś nieporozumienie ,głośność pracy,no i kolor by pasowała do pralki,pieca,czajnka mikrofalówki itd a nie wszystko z innej parafii :) Tym ja się kierowałam przy wyborze :) Znalazłam sobie kilka modeli porównałam specyfikacje, poczytałam opinie użytkowników , wygoglowałam best price i udało mi się kupić 100f taniej niż w Currys czy Comet z dostawą do domu, padło też na Beko i już 5lat działa bez zarzutów 3miesiące temu ubezpieczyłam ją sobie, bo jak zobaczyłam film "tajemnice wielkich korporacji" to stwierdziłam ,że warto się zabezpieczyć bo w dzisiejszych czasach 5letni sprzęt może zacząć szwankować :)
Co do kuchenki elektrycznej to też przede wszystkim energooszczędność i szerokość, ja mam 50cm i żałuję, że nie mam 60cm .Gdy mam duży garnek na zupę to często mi się nie mieści kolejny większy garnek czy patelnia, co powoduje ,że muszę odczekać by przyrządzić kolejne danie.
:)
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez asia.z » 12 sty 2014, 11:51 Re: Jaka lodowke wybrac

malaroksi, dzieki wielkie Tobie i innym za pomoc. Juz jakis punkt zahaczenia mam. Nie pomyslalam o wymiarach kuchenki a widze ze lepsza szersza, bo faktycznie ciezko postawic obok siebie patelnie z garczkiem. :)
Lepiej grzeszyc i zalowac niz zalowac ze sie nie zgrzeszylo

asia.z
Raczkujący
 
 
Posty: 94
Wiek: 48
Dołączyła: 16 sty 2007, 16:37
Lokalizacja: Erdington
Reputacja: 2
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 12 sty 2014, 12:43 Re: Jaka lodowke wybrac

Nie zawsze lepsza (szersza) się zmiesci...

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez Thomas » 12 sty 2014, 13:07 Re: Re: Jaka lodowke wybrac

malaroksi napisał(a):asia.z, W dzisiejszych czasach ,ciężko zaufać jakiejkolwiek marce , nic już nie działa kilkanaście lat jak kiedyś, no ale z odsieczą przybywają firmy ubezpieczeniowe więc nie ma ciśnień padnie wymienią na nową . Zwróć uwagę przede wszystkim na energooszczędność, A+ to minimum, na pojemność , funkcje frost free, wysokość ,szerokość, wielkość zamrażalki , klamki- (lepsze są bez klamek, bo klamki najczęściej się łamią) ,na możliwość otwierania drzwi bywa, że drzwi otwierają się do 90st ,a to jakieś nieporozumienie ,głośność pracy,no i kolor by pasowała do pralki,pieca,czajnka mikrofalówki itd a nie wszystko z innej parafii :) Tym ja się kierowałam przy wyborze :) Znalazłam sobie kilka modeli porównałam specyfikacje, poczytałam opinie użytkowników , wygoglowałam best price i udało mi się kupić 100f taniej niż w Currys czy Comet z dostawą do domu, padło też na Beko i już 5lat działa bez zarzutów 3miesiące temu ubezpieczyłam ją sobie, bo jak zobaczyłam film "tajemnice wielkich korporacji" to stwierdziłam ,że warto się zabezpieczyć bo w dzisiejszych czasach 5letni sprzęt może zacząć szwankować :)
Co do kuchenki elektrycznej to też przede wszystkim energooszczędność i szerokość, ja mam 50cm i żałuję, że nie mam 60cm .Gdy mam duży garnek na zupę to często mi się nie mieści kolejny większy garnek czy patelnia, co powoduje ,że muszę odczekać by przyrządzić kolejne danie.


To prawda ze obecnie produkty robione sa tak ze maja wytrzymac głównie okres gwarancyjny, i tyczy sie niestety wszystkiego poczawszy od ubrań po samochody a nawet domy.
Firmom nie opłaca robic sie czegos co wytrzyma lata bo odbieraja sobie tym samy klientów.
Mam też wrazenie ze mniej znane marki które probuja wyjsc z cienia tych bardzo znanych marek staraja sie zbudowac marke przez to robia czesto trwalsze produkty.
Przyklad VW, Audi czy BMW wyrobil sobie reputacje a teraz klepie syf i nie jeden hyundai czy kia będzie znacznie trwalsza.


Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 41
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez asia.z » 12 sty 2014, 18:40 Re: Jaka lodowke wybrac

Najgorsze jest to, ze nie ma sklepu gdzie mozna isc i zobaczyc, bylismy dzis w cuurys i pare lodowek, pare kuchenek. Wszystko na necie jest, a na zywo to nie, masakra jakas
Lepiej grzeszyc i zalowac niz zalowac ze sie nie zgrzeszylo

asia.z
Raczkujący
 
 
Posty: 94
Wiek: 48
Dołączyła: 16 sty 2007, 16:37
Lokalizacja: Erdington
Reputacja: 2
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez chmiel » 12 sty 2014, 19:40 Re: Jaka lodowke wybrac

Polecam stronkę ao online. Masz tam dział reviews,możesz poczytać komentarze, zdjęcia i prezentacę produktu.Taniej niż tam raczej nie znajdziesz, dowóz darmowy.Kupowałem tam kuchenkę i identyczna w Currys była droższa o około 50 funtów. Lodówkę mam Samsung frost free i tak już bezawaryjnie 5 lat. Polecam.



Popatrz na strnkę promocja samsunga 5 lat gwarancji za free+ 50 funtów cashbacka.
:-))

chmiel
Rozeznany
 
 
Posty: 204
Wiek: 41
Dołączył: 5 sty 2008, 16:07
Lokalizacja: West Midlands
Reputacja: 13
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Gaba76 » 12 sty 2014, 20:43 Re: Jaka lodowke wybrac

asia.z napisał(a):Najgorsze jest to, ze nie ma sklepu gdzie mozna isc i zobaczyc, bylismy dzis w cuurys i pare lodowek, pare kuchenek. Wszystko na necie jest, a na zywo to nie, masakra jakas

:shock: ale jak to parę lodówek i parę kuchenek?? :shock: my kupowaliśmy lodówkę jakieś pół roku temu (właśnie w currysie) to nie wiem jak kuchenek (bo akurat nas nie interesowały) ale lodówek to zatrzęsienie było.. tylko wybierać, przebierać ;-) patrzyliśmy też w apollo2000 i też było sporo
my kupiliśmy beko i jesteśmy bardzo zadowoleni :)

Dodano: -- 12 sty 2014, 20:54 --

a w którym currysie byliście? bo to może w tym jest pies pogrzebany! ;-) my kupiliśmy naszą lodówkę na Wednesbury
Gaba i czasami Rafii ;)

"Hate something? Change something... Make something better."
Avatar użytkownika
Gaba76
Stały Bywalec
 
 
Posty: 339
Wiek: 47
Dołączyła: 1 wrz 2011, 21:33
Lokalizacja: Tipton
Reputacja: 49
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez asia.z » 12 sty 2014, 22:16 Re: Jaka lodowke wybrac

Chyba faktycznie ten currys ubogi jest, chyba odwiedzimy jeszcze jakieś. Jeszcze raz wielkie dzięki za wasze podpowiedzi;-)
Lepiej grzeszyc i zalowac niz zalowac ze sie nie zgrzeszylo

asia.z
Raczkujący
 
 
Posty: 94
Wiek: 48
Dołączyła: 16 sty 2007, 16:37
Lokalizacja: Erdington
Reputacja: 2
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez ludzik50 » 12 sty 2014, 22:35 Re: Jaka lodowke wybrac

nie wiem gdzie i co kupujecie, że tak się wam psuje (chyba, że tylko powielacie te 'sensacje' telewizyjne) .Co prawda kuchenkę mam gazową (więc w sumie tam nie ma nic do zepsucia) ale lodówek i zamrażarek to już parę przerobiłem- zawsze sprzedawałem jako używane- nigdy nic się nie działo. A jak już kupisz Boscha to przeżyje Twoje wnuki podejrzewam. Chyba jestem szczęściarzem, bo jeszcze NIGDY NIC mi się nie zepsuło ze sprzętu AGD...
edit:- hyundai lepszy od Audi- można tylko przemilczeć oczywiście...

ludzik50
Rozeznany
 
 
Posty: 199
Dołączył: 26 sie 2013, 20:40
Reputacja: 38
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez Thomas » 13 sty 2014, 08:54 Re: Re: Jaka lodowke wybrac

ludzik50 napisał(a):edit:- hyundai lepszy od Audi- można tylko przemilczeć oczywiście...


Hyundai sie rozwija i robi coraz lepsze samochody czego nie mozna powiedzieć o Audi bo z malo awaryjności Audi w obecnych modelach to zostały tylko cztery okregi na grillu.


Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 41
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy

Następna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do DOM I OGRÓD