Jak wymienić grzejnik ? instrukcja dla kobiety :)

Dyskusje na temat problemów związanych z utrzymaniem domu i ogrodu. Porady techniczne, remontowe, budowane i ogrodnicze.

KobietaPostNapisane przez malaroksi » 20 lut 2014, 10:00 Jak wymienić grzejnik ? instrukcja dla kobiety :)

Hej, tydzień temu hydraulik wymienił mi grzejnik z panelowego na rurkowy. Okazało się,że jest mała dziurka i woda powoli leci (nie zebrała się nawet miseczka przez tydzień, no ale leci) , sprzedawca odpisał ,że wymieni grzejnik. Dzwonię do hydraulika ,ale ma mnie widocznie dosyć i nie odbiera, więc zastanawiam się ,czy byłabym w stanie sama zdjąc wadliwy i założyć dobry w to samo miejsce. Wiem ,że muszę zakręcić zawór przy zbiornikach z CO i widziałam jak hydraulik spuszczał wodę z całego układu , podpinając węża pod specjalny "taki ten" , ale pod tym nowym kaloryferem nie założył "tego czegoś" więc, czy jak podepnę się pod "to coś " np w łazience by spuścić wodę do ubikacji ,to z tych żeberek też wodę spuści ? To chyba najważniejsze pytania, bo potem odkręcić termostat i ten zamykający dam radę i przełożyć, mam też taśmę uszczelniającą i wiem jak jej użyć :) ,napełnić zbiorniki też dam radę ,tylko martwi mnie brak "tego czegoś" bo jest przy każdym kaloryferze w domu ,tylko nie przy tym nowym... :(
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez Darwas » 20 lut 2014, 10:09 Re: Jak wymienić grzejnik ? instrukcja dla kobiety :)

Poradzisz sobie spokojnie,jeżeli nie ma tego to jest odpowietrznik to użyj w innym grzejniku lub możliwość druga po zakręceniu zaworu przy odkręcaniu grzejnika po trochę też woda się pokaże wystarczy podstawić miseczkę i czekać aż się napełni dokręcić opróżnić miseczkę i zaś to samo aż do momentu kiedy nie będzie wody w układzie.
Oczywiście robimy to na rurce powrotu nie zasilania tam gdzie jest termostat,czyli na dolnej rurce.
Avatar użytkownika
Darwas
Zadomowiony
 
 
Posty: 693
Dołączył: 26 sty 2008, 11:01
Lokalizacja: Dudley
Reputacja: 58
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez Thomas » 20 lut 2014, 10:34

Przekręc odpowietrznik z wadliwego grzejnika.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 41
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy

Odpowietrznik, jest na górze taki wihajster do przekręcenia śrubokrętem plus dziurka , chodzi mi o zamontowane takie coś przy rurkach jakby łączka z karbowaną końcówką na którą nakłada się wężyk by odprowadzić wodę , tego nie mam przy tym grzejniku , a przy reszcie mam, no ale użyję z innego grzejnika i wtedy już pozostają ręczniki i miski jak zawsze wszystko metodą prób i błędów :D
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez VA » 20 lut 2014, 12:56 Re: Jak wymienić grzejnik ? instrukcja dla kobiety :)

Nie masz dwóch zaworów przy nowym grzejniku? Jeżeli są to najprościej je zakręcić, odkręcić nakrętkę z jednej strony i wodę z grzejnika spuścić do jakiejś miski. Trochę to oszczędza czasu i zabawy w porównaniu do spuszczania wody z całego systemu.
VA
Avatar użytkownika
VA
Zaangażowany
 
 
Posty: 1148
Dołączył: 26 sie 2006, 12:49
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 112
SzanowanySzanowany

VA, no niestety , zawory mam tylko na rurkach w łazience a cała reszta układu jest bez zaworów .
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez Thomas » 20 lut 2014, 13:04

Jaki jest problem ze spuszczeniem wody z układu?
Odkrecasz zawor spustowy w najnizszym punkcie i odpowietrznik w radiatorze pozostale grzejniki warto zakręcić zeby niepotrzebnie tyle wody wypuszczać. Potem zalac odpowietrzyc te pare grzejnikow i pompe w piecu i done.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 41
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 20 lut 2014, 14:21 Re:

Thomas napisał(a):(...) pozostale grzejniki warto zakręcić zeby niepotrzebnie tyle wody wypuszczać.(...)


Na pewno?

malaroksi napisał(a):VA, no niestety , zawory mam tylko na rurkach w łazience a cała reszta układu jest bez zaworów .


Kiedy można to można. tutaj "sie nie da". A tak na marginesie to zauważyłem ze tutaj zawory w instalacjach hydraulicznych traktują jak jakieś przeklęte... albo w ogóle, albo 2 na krzyż...

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez Thomas » 20 lut 2014, 15:13 Re: Re: Re:

AdamBoltryk napisał(a):
Thomas napisał(a):(...) pozostale grzejniki warto zakręcić zeby niepotrzebnie tyle wody wypuszczać.(...)


Na pewno?


Robilem tak kilku krotnie. Oczywiście jesli masz zawody przy grzejnikach, ja naszczescie mam :-)
Apropo zaworów wkurzaja mnie te polaczenia na oliwke. Trafilem na jakas wredna ze nie wazne jak mocno dokrecilem i tak ciekla wiec zrobilem po angielsku i owinąłem oliwke ja teflonem i nie cieknie.


Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 41
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 21 lut 2014, 04:44 Re: Re:

Thomas Nie zajarzyłeś, więc przeredaguję swoją poprzednią wypowiedź
AdamBoltryk napisał(a):
Thomas napisał(a):(...) pozostale grzejniki warto zakręcić zeby niepotrzebnie tyle wody wypuszczać.(...)


Na pewno? Jeśli malaroksi napisała, że:

malaroksi napisał(a):VA, no niestety , zawory mam tylko na rurkach w łazience a cała reszta układu jest bez zaworów .

Kiedy można to można. tutaj "sie nie da".


Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez Thomas » 21 lut 2014, 08:58

Fakt Adam umknęło mi cuś :-)
Wszystko przez to ze lukam tylko w pracy na forum jak mam chwilke :-)

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 41
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do DOM I OGRÓD