Notice od landlorda*co dalej.

Rozmowy na temat mieszkań o tym jak mieszkacie, jakie dzielnice polecacie itd...

KobietaPostNapisane przez toffi » 20 sty 2012, 15:26 Notice od landlorda*co dalej.

witam-wprawdzie niedawno zamiescilam moje pytanie na forum-ale bez odp-moze tutaj ktos z was cos madrego mi doradzi?otoz mieszkam w uk 6 lat-niedawno z racji sprzedazy flatu-ktory wynajmuje od 5 lat-dostalam notice -(poczatek marca mam opuscic mieszkanie)-i jak nastepuje dalej-tenze notice zanioslam do councilu-wydzialu mieszkan socjalnych tzw. homefinder*-(od pol roku jestem zarejestrowana jako osoba ubiegajaca sie o socjalne lokum)-sytuacja moze sie wydawac jasna i konkretna ale.........tam powiedziano mi ze niestety maja za malo czasu(2mce?)by mi cos znalezc zastepczego-nie zwyklam zalatwiac sprawy na ostatnio chwile-gdyz mieszkanie moje zostalo wystawione na sprzedaz juz od ponad roku-tak wiec dosc szybko zajelam sie zdobywaniem informacji co dalej?jakie moje prawa?by zdobyc socjal?i wszystko wciaz sie klaruje-poznalam optymalne prawa -zasady-rule dla osob takich jak ja-osob ktorym grozi bezdomnosc-w przeciwnym razie prosze mi wierzyc ze nie szukalabym ruszajac niebo i ziemie-pomocy-bo tak to nazwijmy-zdetrminowana jestem w dzialaniu-nie pracuje-mam zasilki-depozyt mi przepadnie na zadluzenie2 mce-rentu-ogolem to jest impas-bylam u prawnikow po chocby porade?ale na nic to-sama niewiem-co robic gdzie isc-wspomnialam wyzej ze sie sytuacja klaruje-ale teraz to juz wyglada odwrotnie-zyje doslownie na bombie(status moj to singiel i bez dzieci)...tak wiec -jesli ktos z was ma jakies madre sugestie..prosze o odp..z gory dziekuje.

toffi
Początkujący
 
 
Posty: 14
Dołączyła: 17 sty 2012, 11:53
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez samotny » 20 sty 2012, 20:41 Re: Notice od landlorda*co dalej.

Powtarzając kilkukrotnie że oczekujesz "mądrych" podpowiedzi sam szufladkujesz ten post do postów bez odpowiedzi, nie rozumiem z czego taki problem skoro dostałeś wypowiedzenie najmu zamieszkiwanego lokalu i rozumiem że wypowiedzenie jest zgodne z umową wynajmu zawartą na początku zamieszkania w tymże lokalu, to sprawa jest prosta jak.... szukaj innego lokalu wynaimi go i zapomnji o starym miejscu zamieszkania, lub też zapropomuj właścicielowi lokalu kupienie tego mieszkania jako możliwość pierwokupu.

samotny
Rozeznany
 
 
Posty: 242
Dołączył: 21 wrz 2008, 17:17
Reputacja: 29
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez Albiorix » 20 sty 2012, 20:47 Re: Notice od landlorda*co dalej.

jeśli si sprzedal to chyba już ma klienta.
Avatar użytkownika
Albiorix
Stały Bywalec
 
 
Posty: 336
Wiek: 44
Dołączył: 6 gru 2011, 12:43
Lokalizacja: Bordesley Village
Reputacja: 68
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez neska81 » 20 sty 2012, 21:06 Re: Notice od landlorda*co dalej.

witam powiem ci tak ja staram sie o socjalke juz ponad 2 lata licytuje mieszkania co tydzien i jak na razie lipa mam brand e czyli moge sobie jeszcze z pare lat policytowac mieszkam w flacie razem z mezem i corka mamy 2 sypialnie i nie mamy jakichkolwiek szans zeby dostac socjala moze jak bym mieszkala w studio albo 1 bed to bym cos zdzialala a tak dzwonilam prosilam ze w mieszkaniu jest zimno bo ogrzewanie mam tylko w salonie i 1 sypialni mowilam ze dziecko marznie ale na to mi odpowiedzieli ze mam poprosic landlorda o dodatkowy grzejnik albo moga dac mi namiary na agencje abym sobie wynajela inne mieszkanie takze nie licz na socjalke ciezka sprawa teraz z tymi mieszkaniami jedyne wyjscie to wynajc inne mieszkanie albo pokoj jak jestes w bardzo zlej sytuacji finansowej.

neska81
Przyczajony
 
 
Posty: 4
Dołączyła: 17 sty 2011, 20:14
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez bogini8 » 20 sty 2012, 21:25 Re: Notice od landlorda*co dalej.

toffi, na mieszkania socjalne ludzie czekaja latami, a ty chcesz zeby ktos c i je zalatwil w 2 miesiace? pozatym piszesz ze jestes sama i bezdzietna... moge sie mylic, ale w pierszej kolejnosci szukaja lokum rodzinom z dziecmi.`
toffi napisał(a):dla osob takich jak ja-osob ktorym grozi bezdomnosc-w przeciwnym razie prosze mi wierzyc ze nie szukalabym ruszajac niebo i ziemie-pomocy-bo tak to nazwijmy-zdetrminowana jestem w dzialaniu-nie pracuje-mam zasilki-depozyt mi przepadnie
jak to bezdomnosc??musisz opuscic to mieszkanie , ale masz 2 miesiace na wynajem nowego lokum, nie tak??wiec moze warto sie rozejrzec za nowym flatem? a czemu nie pracujesz?moze trzeba i za praca sie rozejrzec..? powodzenia
"Krytyka jest jak lekarstwo, paskudne, ale trzeba ja przełknąć by zadziałała.."....
Avatar użytkownika
bogini8
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2785
Wiek: 38
Dołączyła: 21 lis 2007, 23:55
Lokalizacja: Solihull
Reputacja: 100
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez malaroksi » 20 sty 2012, 21:32 Re: Notice od landlorda*co dalej.

toffi, Wynajmowanie flatu z Councilu nie raz wychodzi drożej, niż jakbyś sobie gdzies znalała na własną rękę, a mając jak piszesz zasiłki to możesz sobie wziąć coś fajnego i dostaniesz dofinansowanie,niz czasem byle jaką ruderę z Councilu.
:)
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez Drya » 21 sty 2012, 02:09 Re: Notice od landlorda*co dalej.

Jednym słowem toffi nie jesteś na wykończeniu.Dostałaś dużo wcześniej wypowiedzenie i no niestety,szukaj sobie pokoju ..wynajmij coś i czekaj cierpliwie .Tak jak pisza dziewczyny wyżej nie porywaj sie z motyka na słońce.Z socjalem nie jest łatwo ,poczytaj sobie o tym co pisza tu ludzie i ile czekaja ..nie jestes wyjatkiem .

Powodzenia zycze :)

Drya
Raczkujący
 
 
Posty: 62
Dołączyła: 1 lip 2011, 21:47
Reputacja: 7
Neutralny

KobietaPostNapisane przez sandru$ » 21 sty 2012, 05:16 Re: Notice od landlorda*co dalej.

toffi, masz zasilki nie pracujesz biedna Ty, ile Ty masz lat myslalas ze wiecznie na panstwowych pieniadzach bedziesz jechac czas znalezc prace i inne mieszkanie z czego Ty tu sprawe robisz, Ogarnij sie i zacznij od nowa strata mieszkania wynajmowanego to nie koniec swiata. A poza tym jak napisala bogini8, w pierwszej kolejnosci do mieszkan z councilu sa samotne matki lub rodziny z dziecmi nie single.
Wole być szczera i bezczelna, niż miła i zakłamana :)
Avatar użytkownika
sandru$
Rozeznany
 
 
Posty: 120
Dołączyła: 13 paź 2008, 19:35
Reputacja: 20
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez toffi » 21 sty 2012, 11:42 Re: Notice od landlorda*co dalej.

dzieki za porady..odnosnie zasilkow-hm jesli ktos mial wypadek to niestety i zdrowia nie ma-takze bez zlosliwosci-bo kto wie co kogo spotka nazajutrz?apropos dzieci-nie fechtujmy singli -nieladnie-co do kolejnosci pozyskiwania mieszkan-zdania podzielone sa-ustawowy bezdomny(patrz brand 2c-lub wyzsze )to czlowiek BEZ DOMU LUB BEZ MOZLIWOSCI NOCLEGU ETC*-i szczerze`wam powiem wole byc singlem anizeli splodzic dziecko tylko po to by miec zasilki lub uzyskac socjalne mieszkanie-takze no wiecej rezerwy wam zycze i pokory-nikt nie ma grafiku na zycie-pozdrawiam cieplo.;)

toffi
Początkujący
 
 
Posty: 14
Dołączyła: 17 sty 2012, 11:53
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez bogini8 » 21 sty 2012, 19:04 Re: Notice od landlorda*co dalej.

toffi napisał(a):bezdomny(patrz brand 2c-lub wyzsze )to czlowiek BEZ DOMU LUB BEZ MOZLIWOSCI NOCLEGU ETC*
dla mnei bezdomny to bezdomny , ktory naprawde nie ma ani miejsca ani srodkow do zycia i sie tula ...ktora z dnia na dzien traci wszystko i zostaje z niczym...
a nie osoba, ktora powinna sobie szukac innego mieszkania do wynajęcia a tego nie robi....sorry..
Poza tym to , ze ktos ma dziecko nie świadczy o tym zamieszka na socjalu i bierze zasilki...co to za teorie w ogole.. płodzenie dziecka dla socjala i zasiłków....
"Krytyka jest jak lekarstwo, paskudne, ale trzeba ja przełknąć by zadziałała.."....
Avatar użytkownika
bogini8
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2785
Wiek: 38
Dołączyła: 21 lis 2007, 23:55
Lokalizacja: Solihull
Reputacja: 100
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez ewela119 » 21 sty 2012, 19:10 Re: Notice od landlorda*co dalej.

2 miesiace na znalezienie mieszkania to kupa czasu, prace tez idzie znalezc, tylko trzeba chciec. Tylko tutaj widze brak checi
Uważasz, że to co mówię jest chamskie? Ciesz się, że nie wiesz co myślę... :D
Avatar użytkownika
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2132
Wiek: 36
Dołączyła: 12 mar 2009, 17:58
Lokalizacja: Coventry
Reputacja: 109
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez StepByStep » 21 sty 2012, 21:15 Re: Notice od landlorda*co dalej.

toffi napisał(a):szczerze`wam powiem wole byc singlem anizeli splodzic dziecko tylko po to by miec zasilki lub uzyskac socjalne mieszkanie


Ale też chcesz zasiłki i mieszkanie socjalne, więc co za różnica? :D
nie jestem idealna, ale idealnie sobie z tym radze :)
Avatar użytkownika
StepByStep
Rozeznany
 
 
Posty: 159
Wiek: 37
Dołączyła: 6 sty 2008, 14:18
Reputacja: 20
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez Gaba76 » 22 sty 2012, 10:59 Re: Notice od landlorda*co dalej.

nie zwyklam zalatwiac sprawy na ostatnio chwile-gdyz mieszkanie moje zostalo wystawione na sprzedaz juz od ponad roku-tak wiec dosc szybko zajelam sie zdobywaniem informacji co dalej?jakie moje prawa?by zdobyc socjal?i wszystko wciaz sie klaruje-poznalam optymalne prawa -zasady-rule dla osob takich jak ja-osob ktorym grozi bezdomnosc

toffi, i czego sie dowiedzialas? ze masz czekac az wlasciciel sprzeda mieszkanie? nie odbierz mnie zle, probuje tylko zrozumiec... znalas sytuacje juz od ponad roku i czekalas az do teraz? standardowy okres wypowiedzenia to miesiac czasu, a ty dostalas az 2... wiec jaka to bezdomnosc?
nie wiele wyjasniasz w swoich postach... no chyba ze ze wdgledu na brak zatrudnienia zadna agecja nie chce/moze ci nic wynajac? w takim przypadku dobrze byloby sie zglosic do CAB
Gaba i czasami Rafii ;)

"Hate something? Change something... Make something better."
Avatar użytkownika
Gaba76
Stały Bywalec
 
 
Posty: 339
Wiek: 47
Dołączyła: 1 wrz 2011, 21:33
Lokalizacja: Tipton
Reputacja: 49
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez Albiorix » 22 sty 2012, 11:03 Re: Notice od landlorda*co dalej.

2 miesiące to kupa czasu na znalezienie jakiejś pracy i wynajęcie mieszkania normalnie jak człowiek.
Avatar użytkownika
Albiorix
Stały Bywalec
 
 
Posty: 336
Wiek: 44
Dołączył: 6 gru 2011, 12:43
Lokalizacja: Bordesley Village
Reputacja: 68
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez Gaba76 » 22 sty 2012, 11:31 Re: Notice od landlorda*co dalej.

dziewczyna w drugim poscie napisala ze
jesli ktos mial wypadek to niestety i zdrowia nie ma
Gaba i czasami Rafii ;)

"Hate something? Change something... Make something better."
Avatar użytkownika
Gaba76
Stały Bywalec
 
 
Posty: 339
Wiek: 47
Dołączyła: 1 wrz 2011, 21:33
Lokalizacja: Tipton
Reputacja: 49
Pokojowy

Następna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do MIESZKANIE

cron