Polećcie podstawówkę

Wasze opinie na temat szkół w Birmingham...

MężczyznaPostNapisane przez Albiorix » 9 sty 2012, 22:31 Polećcie podstawówkę

Nie codziennie wysyłam córki do podstawówki, ale kiedy to robię, chciałbym to zrobić dobrze :)

Moja progenitura będzie podówczas panną sześcioletnią i dumną absolwentką zerówki w Polsce. W tejże zerówce powinna ona zyskać "umiejętności ogólno-szkolne" czyli jak mnie mam - psychiczną i fizyczną zdolność do usiedzenia w miejscu przez 45 minut. Zerówka w Polsce domyślnie w programie nie uczy czytania i pisania.

Szkoła zacznie się z tego co rozumiem we wrześniu ale słyszałem że zapisać należałoby już w marcu. Chciałbym znaleźć dobrą szkołę i do niej dostosować miejsce zamieszkania, tj - wynająć coś w jej pobliżu. Podobno szkoły w UK są bardzo bardzo różne jeśli chodzi o poziom i jakość. Może macie jakieś pozytywne doświadczenia i moglibyście coś polecić?

Moje kryteria idealnej szkoły:
* Chciałbym żeby ułatwiła dziecku naukę angielskiego przynajmniej przez pierwszy rok i ogólnie pojętą adaptację. Innymi słowa - żeby dostosowana do imigrantów.
* Chciałbym zminimalizować ryzyko że moje dziecko stanie się ofiarą jakiejś nietolerancji, szykanowania etc, z powodów narodowościowych czy jakichkolwiek innych. Czyli chciałbym żeby w szkole uczyło się trochę innych dzieci różnych nacji i żeby nie była terroryzowana przez jakichś rozpuszczonych chłopaczków czy cokolwiek w ten deseń.
* Dobry logopeda byłby super - mamy kłopoty z wymową
* Ogólnie przyzwoity poziom byłby mile widziany - nadrabianie zaległości w angielskim i adaptacja młodych imigrantów to jedna rzecz, ale fajnie żeby szkoła nie zaniżała przez to bardzo poziomu.
* Fajnie żeby szkoła była darmowa a jeśli nie darmowa to wolałbym przynajmniej żeby jej koszt nie przekraczał 6-8 tysięcy rocznie. Podobno są w Anglii prywatne szkoły z astronomicznym czesnym - to raczej odpada.

*) (średnia internetowa): przeciętny człowiek w internecie nauczył się czytać między drugim a trzecim rokiem życia a znim skończył 10 lat przeczytał już dzieła zebrane Tołstoja.
Avatar użytkownika
Albiorix
Stały Bywalec
 
 
Posty: 336
Wiek: 44
Dołączył: 6 gru 2011, 12:43
Lokalizacja: Bordesley Village
Reputacja: 68
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez kik1976 » 10 sty 2012, 08:26 Re: Polećcie podstawówkę

zapraszam do lektury systemu edukacji w uk. szkoly panstwowe sa bezplatne. maja doswiadczenie w uczeniu jezyka. dzieci w ciagu pierwszego roku zaczynaja lepiej porozumiewac sie niz rodzice.
nie koniecznie bedzi e potrzebny logopeda. czasem to co nei wychodzi w polskim, wychodzi w angielskim, a bywa, ze wrecz pomaga dziecku w nauce jezyka. np problem z wymawianiem r. jesli szkola zauwazy problem z mowa, na ogol sama wysyla do specjalisty.
obowiazuje ograniczenie regionowe do 3 mil od domu. chyba w kazdej szkole na erdingtonie sa polskie dzieci i nauczyciele juz sa gotowi na przyjecie nastepnego dziecka.
Avatar użytkownika
kik1976
Zadomowiony
 
 
Posty: 970
Dołączyła: 2 wrz 2006, 07:43
Reputacja: 5
Neutralny

KobietaPostNapisane przez dorotajab » 10 sty 2012, 10:20 Re: Polećcie podstawówkę

Albiorix, ostanio slyszalam ze swietna szkola jest na Dickens Heath Village w Solihull

ja nie wiem jaka jest prawda, wiem ze jest to raczej bogata dzielnica i z benefitow nie daloby sie tam przetrwac. czy dzieci sa snobami i gebia innych tego niewiem, nie wiem tez czy maja logopede. wiem ze pewna bardzo wymagajaca znajoma powiedziala ze jest to "najlepsza szkola". znajoma to duze slowo, nawet jej nie polubilam, ale warto sie zorientowac co ta szkola ma do zaoferowania ;)
ciotka dorotka klotka :D
Avatar użytkownika
dorotajab
Zaangażowany
 
 
Posty: 1110
Wiek: 41
Dołączyła: 11 paź 2006, 15:09
Lokalizacja: Great Barr
Reputacja: 143
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez ewela119 » 10 sty 2012, 13:23 Re: Polećcie podstawówkę

Najlepsza szkola jest u nas w Coventry :D :D ta do ktorej chodzi moja corka :P

Albiorix, a na powaznie jesli chodzi o szkole to okres skladania aplikacji do primary na wrzesien konczy sie 15 stycznia a w marcu czy kwietniu to juz jest ogloszenie list przyjetych. Takze nie ogladaj sie tylko dzialaj, bo pozniej bedzie ciezko
Uważasz, że to co mówię jest chamskie? Ciesz się, że nie wiesz co myślę... :D
Avatar użytkownika
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2132
Wiek: 36
Dołączyła: 12 mar 2009, 17:58
Lokalizacja: Coventry
Reputacja: 109
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez agg » 10 sty 2012, 14:15 Re: Polećcie podstawówkę

Albiorix, wszystko zalezy od tego gdzie mieszkasz. obowiazuje rejonizacja.
mieszkajac na erdingtonie nikt nie przyjmie Ci dziecka do Dickens Heath ;) chyba, ze beda miec wolne miejsca, co raczej sie nie zdarza. no i czy Ty chcialbys dowozic corka godzine w jedna srone?
dorotajab, mojej kolezanki synek tam chodzi do szkoly ;) kolezanka sobie chwali szkole tak samo jak inne kolezanki szkoly swoich dzieci ;)

jest duzo dobrych szkol, a samo "dobra szkola" to pojecie wzgledne i roznie rozumiane.
Albiorix, zrob rozeznanie w swoim rejonie, popytaj znajomych lub sprawdz w samych szkolach (lub na ich stronie www) co maja do zaoferowania, do tego opinie ofsted i cos tam sobie wyposrodkujesz :)
baaaa, i nigdy nie masz gwarancji, ze corka dostanie sie do szkoly, ktora akurat wybrales wiec nie ma sie co napalac ;)
Obrazek
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
Avatar użytkownika
agg
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2154
Wiek: 41
Dołączyła: 13 lut 2007, 18:32
Lokalizacja: Gdansk/Birmingham
Reputacja: 146
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez Albiorix » 10 sty 2012, 14:19 Re: Polećcie podstawówkę

Nie mam "swojego rejonu" - mieszkam teraz w pokoiku i tak czy siak kiedy sprowadzę rodzinę będę musiał wynająć 2-3 pokoje, pewnie w domku gdzieś na przedmieściach. Pracuję w centrum a w Polsce dojeżdżałem do pracy godzinę w każdą stronę więc 15-30 minut dojazdu (jak widzę dotyczy to prawie całych West Midlands) to dla mnie bajka. Dlatego chciałbym się przeprowadzić gdzieś gdzie szkoła jest OK :)
Avatar użytkownika
Albiorix
Stały Bywalec
 
 
Posty: 336
Wiek: 44
Dołączył: 6 gru 2011, 12:43
Lokalizacja: Bordesley Village
Reputacja: 68
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez kik1976 » 10 sty 2012, 15:10 Re: Polećcie podstawówkę

jesli masz wystarczajaco pieniedzy, to polecam sutton coldfield w kierunku lichfield. ale np tez jest wg bbc jedna z najlepszych szkol jest w bilston :) tylko watpie zeby byly miejsca.
Avatar użytkownika
kik1976
Zadomowiony
 
 
Posty: 970
Dołączyła: 2 wrz 2006, 07:43
Reputacja: 5
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez wielkimar » 10 sty 2012, 17:07 Re: Polećcie podstawówkę

Albiorix Jak obniżysz trochę swoje oczekiwania , to prawie każda szkoła w tym mieście będzie OK ;)

wielkimar
Rozeznany
 
 
Posty: 203
Dołączył: 3 cze 2007, 21:09
Reputacja: 25
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez bawa31 » 11 sty 2012, 15:04 Re: Polećcie podstawówkę

Polecam szkołę Wilkes Green w dzielnicy Handsworth. Mój syn czekał na miejsce pól roku i w tym czasie chodził do innej, której notabene nie polecam nikomu - Grestone School. Opłaciło się czekać. Szkoła kładzie nacisk na naukę i dyscyplinę, nie ma mowy o rasizmie, mają odznaczenia ministerstwa edukacji. Dyrektor może się wydawać nieco surowy i wymagający, ale osiąga cel, a przy bliższym poznaniu przemiły facet. W szkole nie ma nauczycieli polskiego pochodzenia, ale są polskie dzieci i w razie konieczności nowej uczennicy mogą na życzenie dyrektora pomóc w tłumaczeniu co jest tutaj w szkołach normą. Jeśli chodzi o logopedę to jest tak jak napisała kik 1976 - w razie potrzeby szkoła załatwia sprawę. Mój syn ma epilepsję i dyrektor w pierwszym roku zarządził przeszkolenie wszystkich pracowników pod tym kontem co świadczy, że traktuje poważnie problemy każdego ucznia. Z Handsworth masz też dobry dojazd do centrum miasta.
Gdy życie rzuca ci kłody pod nogi - otwórz tartak.

bawa31
Stały Bywalec
 
 
Posty: 376
Dołączyła: 1 wrz 2008, 13:14
Reputacja: 35
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez wielkimar » 11 sty 2012, 21:44 Re: Polećcie podstawówkę

ewela119 napisał(a):Najlepsza szkola jest u nas w Coventry :D :D ta do ktorej chodzi moja corka :P

Albiorix, a na powaznie jesli chodzi o szkole to okres skladania aplikacji do primary na wrzesien konczy sie 15 stycznia a w marcu czy kwietniu to juz jest ogloszenie list przyjetych. Takze nie ogladaj sie tylko dzialaj, bo pozniej bedzie ciezko




A gucio......... Naj naj najlepsza szkoła to ta... gdzie chodzi moja córcia, :D albo ta gdzie chodziły moje córcie (starsze)

wielkimar
Rozeznany
 
 
Posty: 203
Dołączył: 3 cze 2007, 21:09
Reputacja: 25
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez Albiorix » 11 sty 2012, 22:00 Re: Polećcie podstawówkę

Czyli gdzie?

Dzięki za podpowiedzi.

Troche podzwoniłem popytałem i wiem już że nie muszę się koniecznie wyrabiac do 15 bo to dotyczy zerowki a ją do pierwszej już.

W council w zapisach kolejki wielkie. Zapisze się w centrum i powiem że zamieszkam tam gdzie mi znajda najlepszą szkołę. O.
Avatar użytkownika
Albiorix
Stały Bywalec
 
 
Posty: 336
Wiek: 44
Dołączył: 6 gru 2011, 12:43
Lokalizacja: Bordesley Village
Reputacja: 68
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez ewela119 » 11 sty 2012, 22:20 Re: Polećcie podstawówkę

"Najlepsza" to pojecie wzgledne i dla kazdego moze oznaczac co innego ;)
Uważasz, że to co mówię jest chamskie? Ciesz się, że nie wiesz co myślę... :D
Avatar użytkownika
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2132
Wiek: 36
Dołączyła: 12 mar 2009, 17:58
Lokalizacja: Coventry
Reputacja: 109
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez kik1976 » 12 sty 2012, 08:14 Re: Polećcie podstawówkę

do najlepszych szkol sa kolejki, wpisuja na liste oczekujacych i czekasz na miejsce, a do tego czasu dziecko musi chodzic do innej szkoly. jesli chodzi o szkoly fundacyjne czy religijne, to sam musisz troche pochodzic i popytac sie. bo akurat tym szkolom, council nei moze nakazac wziecia dziecka dodatkowego. mysle, ze na pierwszy rok, moze isc do kazdej szkoly, zeby nauczyc sie jezyka, a pozniej w zaleznosci jak sie wszystko potoczy, szukac lepszej.
Avatar użytkownika
kik1976
Zadomowiony
 
 
Posty: 970
Dołączyła: 2 wrz 2006, 07:43
Reputacja: 5
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Dżastina » 12 sty 2012, 08:59 Re: Polećcie podstawówkę

wielkimar napisał(a):
ewela119 napisał(a):Najlepsza szkola jest u nas w Coventry :D :D ta do ktorej chodzi moja corka :P

Albiorix, a na powaznie jesli chodzi o szkole to okres skladania aplikacji do primary na wrzesien konczy sie 15 stycznia a w marcu czy kwietniu to juz jest ogloszenie list przyjetych. Takze nie ogladaj sie tylko dzialaj, bo pozniej bedzie ciezko




A gucio......... Naj naj najlepsza szkoła to ta... gdzie chodzi moja córcia, :D albo ta gdzie chodziły moje córcie (starsze)

Wielkimar niestety jesteś w błędzie , najlepsza szkoła to ta , do której chodziła moja córcia :) :)

Dżastina
Raczkujący
 
 
Posty: 65
Dołączyła: 25 kwi 2007, 09:52
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 1
Neutralny


Powrót do SZKOŁY