Szkoła dla dziecka jesteśmy nowi

Wasze opinie na temat szkół w Birmingham...

KobietaPostNapisane przez Anastazja » 12 maja 2011, 15:17 Re: Szkoła dla dziecka jesteśmy nowi

Ja zdecydowałam się od listopada tego roku,chociaż jak o tym pomyślę,to ściska mnie w żołądku:)

Wlasnie mi tez serducho sie sciska jak mam malego gdzies oddac mysle,ze jak go posle do tego przedszkola rok przed posciem do szkoly to w zupelnosci wystarczy,jeszcze w zyciu sie nachodzi do tych szkol :x

Agnes78 jest ta ja izap pisze agencji mieszkaniowych jest mase,tylo tzreba uwaza,bo ponoc nie wszystie sa uczciwe,ja osobiscie nigdy przez agencje domu nie wynajmowalam tylo prywatnie.


Sory za literowki cos mi klawiatura szwankuje :P
Ostatnio edytowano 12 maja 2011, 17:53 przez Anastazja, łącznie edytowano 1 raz
Andzia
Obrazek
Avatar użytkownika
Anastazja
Zadomowiony
 
 
Posty: 820
Dołączyła: 1 sty 2007, 15:59
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 27
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez monique » 12 maja 2011, 15:23 Re: Szkoła dla dziecka jesteśmy nowi

Tyle, że jaka agencja jej wynajmie dom czy mieszkanie, jeśli autorka nie ma żadnej historii w UK? No chyba, że zapłaci za pół roku z góry. Amatorką to wszystko trąci i byleby dzieci za to nie zapłaciły.

monique
Rozeznany
 
 
Posty: 141
Wiek: 43
Dołączyła: 9 mar 2010, 13:31
Reputacja: 34
Pokojowy
Góra
-1

KobietaPostNapisane przez agna78 » 12 maja 2011, 15:52 Re: Szkoła dla dziecka jesteśmy nowi

Witam.

Ja zapisywalam syna do szkoly we wrzesniu. We wrzesniu 2010 roku, zeby byla jasnosc. I nie bylo zadnych problemow ze znalezieniem szkoly. Oczywiscie zaraz ktos sie odezwie i powie, ze wybralam pewnie jakas z samego dolu rankingow. Otóz nie. Po prostu wystarczy pojsc do szkol i popytac. Sa listy oczekujacych. Wypelnia sie kewstionariusz, wysyla do councilu i wpisuje sie nazwy szkol, do ktorych chcemy poslac dziecko. Czasem nie ma miejsca w tych szkolach, wtedy council sam poszuka jakas szkole, ale nadal pozostaje sie na liscie oczekujacych do wybranej szkoly, jesli zaznaczy sie opcje, ze sie chce jednak czekac na miejsce w tej wybranej( co oczywiscie moze trwac baaardzo dlugo). Agnes78 jakby co to pisz na priv. Moj syn mial tez 11 lat jak tu przyjechal, wiec jestem na biezaco.
Pozdrawiam

agna78
Rozeznany
 
 
Posty: 222
Dołączyła: 4 lut 2010, 23:33
Reputacja: 52
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez Agnes78 » 13 maja 2011, 15:25 Re: Szkoła dla dziecka jesteśmy nowi

Witam Agna 78>jesli możesz to podaj mi maila do siebie miała bym kilka pytań,ja podam Ci mojego agagolebiewska7@wp.pl napisz jesli możesz.Tam ktos u góry juz komentował wynajęcie mieszkania oh Ci ludzie.My chcemy kupić tam mieszkanie,po prostu wyezdzamy z naszej Polski,ja chce studiować tam english,i wolę tam zainwestować w anglii niz tu u nas.A na początek pierwsze iesiące pewnie,że wynajem dopoki nie rzpoznam się w okolicy.

Agnes78
Przyczajony
 
 
Posty: 4
Dołączyła: 10 maja 2011, 10:43
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez izap721 » 13 maja 2011, 22:33 Re: Szkoła dla dziecka jesteśmy nowi

Nie przejmuj się,jak przyjedziesz i poznasz kilku takich co to w Polsce chleb ze smalcem a tu łeb tak zadarty,że zaraz odpadnie,to zobaczysz jak palma potrafi odbić.
Nie urażając nikogo ;)
Ja np na miejsce w szkole,którą wybrałam,czekałam rok,więc różnie to bywa.
Jeśli chodzi o wynajęcie domu to faktycznie,jeśli nie masz tu pracy,to często bywa tak,że chcą kaucję za pół roku z góry.Ale to też od agencji zależy.
Jeśli przyjedziesz do kogoś,kto jest w temacie i Ci pomoże,to wszystko powoli załatwisz.
Avatar użytkownika
izap721
Rozeznany
 
 
Posty: 149
Dołączyła: 22 cze 2009, 09:31
Reputacja: 12
Neutralny

KobietaPostNapisane przez agna78 » 14 maja 2011, 13:06 Re: Szkoła dla dziecka jesteśmy nowi

izap721

Zgadzam się z Tobą. Ponadto chcialabym dodać, ze nie wszyscy przyjezdzaja tutaj tylko z bagna. Czego Agnes78 jest najprawdopodbniej przykladem. Ona chce tutaj studiowac a nie dorabiac sie i wyjezdzac do PL kupowac flat:) I uwazam, ze podejmuje wlasciwa decyzje.
Nie rozumiem tych wszystkich osób, ktore z góry zakladaja, ze ktos pochodzi z bagna, czyzby sądzili po sobie? Najprawdopodniej TAK.
Żenua.....

Pozdrawiam

agna78
Rozeznany
 
 
Posty: 222
Dołączyła: 4 lut 2010, 23:33
Reputacja: 52
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez izap721 » 14 maja 2011, 13:59 Re: Szkoła dla dziecka jesteśmy nowi

Dlatego napisałam,że jak pozna ,, kilku takich'', to wtedy zobaczy jacy to są Polacy na obczyźnie.
Z mojej obserwacji wynika,że przede wszystkim tacy,którzy w Polsce niczym szczególnym się nie wyróżniali,często byli bez pracy lub pensji nie starczało od wypłaty do wypłaty,tutaj największych strugają ważniaków.
Ale niestety tak to jest,jak ktoś przez całe życie zaznał biedy i nie mógł sobie na nic pozwolić.
Oczywiście,są też wyjątki,jak wszędzie,ale o takich to bardzo trudno.
Książkę można by o tym napisać ;)
Avatar użytkownika
izap721
Rozeznany
 
 
Posty: 149
Dołączyła: 22 cze 2009, 09:31
Reputacja: 12
Neutralny

KobietaPostNapisane przez agna78 » 14 maja 2011, 17:40 Re: Szkoła dla dziecka jesteśmy nowi

Tak tak..izap721...:)

I zawsze wszystko wiedzą najlepiej, bo mieszkaja tu juz 6 lat wiec maja doświadczenie.
Tylko dlaczego akurat te osoby, ktore" maja najwieksze doswiadczenie i wszystko wiedza najlepiej" nie potrafia po angielsku powiedziec nic poza podstawowymi zwrotami w ktorych i tak kalecza jezyk, nie mowiac juz o napisaniu listu do urzedu czy tez odczytaniu wiadomosci zwrotnej.
Czasem mysle sobie, ze pewni ludzie powinni miec ograniczona wolnosc slowa;)
Ja czasem opowiadam znajomym pewne " madrosci" ktore tu uslyszalam i przyznam, ze nawet najlepsze dowcipy wymiekaja przy tym wyciskaniu rozumu:)

Jedna taka madrość:" 80% populacji zamieszkaujacej Indie to katolicy" :D....Powiedziane z taka pewnoscia siebie, ze nie smialam zaprzeczyc:D

agna78
Rozeznany
 
 
Posty: 222
Dołączyła: 4 lut 2010, 23:33
Reputacja: 52
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez ewela119 » 14 maja 2011, 18:17 Re: Szkoła dla dziecka jesteśmy nowi

80% populacji zamieszkaujacej Indie to katolicy"


No ba, przeciez to wszyscy wiedza, tak samo jak to ze Kopernik byla kobieta :D :D :D :D
Uważasz, że to co mówię jest chamskie? Ciesz się, że nie wiesz co myślę... :D
Avatar użytkownika
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2132
Wiek: 36
Dołączyła: 12 mar 2009, 17:58
Lokalizacja: Coventry
Reputacja: 109
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez Anastazja » 14 maja 2011, 21:06 Re: Szkoła dla dziecka jesteśmy nowi


No ba, przeciez to wszyscy wiedza, tak samo jak to ze Kopernik byla kobieta :D :D :D :D

A nie byla? ;)
Andzia
Obrazek
Avatar użytkownika
Anastazja
Zadomowiony
 
 
Posty: 820
Dołączyła: 1 sty 2007, 15:59
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 27
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez izap721 » 14 maja 2011, 21:24 Re: Szkoła dla dziecka jesteśmy nowi

Agna,widzę,że byśmy się dogadały :grin: Brakuje mi tu takich osób

A jeśli chodzi o szkołę..........to już na ten temat pisałam :lol:
Avatar użytkownika
izap721
Rozeznany
 
 
Posty: 149
Dołączyła: 22 cze 2009, 09:31
Reputacja: 12
Neutralny

KobietaPostNapisane przez agna78 » 14 maja 2011, 22:26 Re: Szkoła dla dziecka jesteśmy nowi

izap721

Nie widze problemu:)

Bo mam podobnie;)

agna78
Rozeznany
 
 
Posty: 222
Dołączyła: 4 lut 2010, 23:33
Reputacja: 52
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez Agnes78 » 15 maja 2011, 13:36 Re: Szkoła dla dziecka jesteśmy nowi

hej dziewczyny agna78 i izap721 ale z Was fajne dziewczyny.Tu się z Wami zgadzam,że nie każdy z bagna wyjeżdza do Anglii.Wszędzie ,żeby coś mieć trzeba pracować :lol: a ja zwiedziłam trochę świata i w anglii mi się podoba.A ze szkołą jak wyjdzie tak wyjdzie w ostateczności córa zrobi sobie przerwę.pozdrowionka dla Was :grin:

Agnes78
Przyczajony
 
 
Posty: 4
Dołączyła: 10 maja 2011, 10:43
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez agna78 » 15 maja 2011, 15:01 Re: Szkoła dla dziecka jesteśmy nowi

Agnes78 nie bedzie takiej potrzeby, ze corka robila sobie przerwe:) Nawet jesli nie dostanie sie do tej wybranej przez Ciebie to w innej bedzie mogla jezyk podszkolic i kontynuowac edukacje. Ja jestem zdania, ze jesli ktos nie ma zdolnosci i lotnosci to nawet w najlepszej szkole nie zrealizuje swoich zamierzen, a jesli jest ambitny to z takiej sobie szkoly moze wspiac sie na wyzyny eduakcyjne.
Jakby co sluze pomoca i swoim czasem, jesli zajdzie taka potrzeba;)

agna78
Rozeznany
 
 
Posty: 222
Dołączyła: 4 lut 2010, 23:33
Reputacja: 52
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez Anastazja » 15 maja 2011, 18:14 Re: Szkoła dla dziecka jesteśmy nowi

Sluchajcie moja cora nie chodzila wcale do najlepszej szkoly,jej prymary znajduje sie przy Sparkhillu a wiadomo jaka opinie ma ta dzielnica,szkola katolicka przy kosciele,ale wiekszosc w niej to dzieci azjatyckie,zapisujac mala tam prawie 7 lat temu byla jedyna Polka, jezyka nie znala w ogole i wierzcie mi ze w ciagu paru miesiecy jezyk bardzo dobrze opanowala,porownujac, znajoma zapisala swoje dziecko do szkoly o lepszej reputacji gdzie bylo sporo polskich dzieci i kiedy moja Monika mowila plynnie po angielsku to jej dziecko dopiero slowka lapalo.Teraz moja mala chodzi do Secondary school szkola o dobrej reputacji,nie chwalac sie jest najlepsza uczennica w calej klasie co chwile dostaje jakies nagrody.Nie rozumiem tej nagonki na te niby"lepsze" szkoly.
Andzia
Obrazek
Avatar użytkownika
Anastazja
Zadomowiony
 
 
Posty: 820
Dołączyła: 1 sty 2007, 15:59
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 27
Pokojowy

Poprzednia stronaNastępna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZKOŁY