szukam poradni

O zdrowiu, waszych doświadczeniach ze służba zdrowia w UK, pomoc w znalezieniu lekarzy...

KobietaPostNapisane przez marzencia2333 » 2 gru 2009, 14:55 szukam poradni

Mam pytanie czy wie ktos moze gdzie moge znalesc jakas poradnie dotyczaca odzywiania.
Moj GP odpada bo za kazdym razem jest, ze on sam musi sie nauczyc jesc, a pozatym dobrze wyglada.(dobrze wyglada bo staram sie aby wszystko co jest niezbedne bylo zmiksowane).

Chodzi mi o mojego syna ktory ma juz 2lata i 8 miesiecy. Od urodzenia ma problem z prawidlowym jedzenie. Mial refleks zoladkowy i do teraz nie chce jesc normalnie. Lekarz mowi,ze musi sam z tego wyrosnac. Wszystko musze miksowac bo inaczej zwymiotuje. Czasem zje kawalek chlebka, czy 1 frytke z keczubem (tylko z keczupem). Jemy obiady razem przy stole i ma nalozone to samo co my ale nie ruszy. Wszystko co zmiksowane i odpowiedniej konsystencji zje. Szukam jakiej kolwiek pomocy rady czy czego kolwiek bo jestem juz zmeczona ciaglym miksowaniem wszystkiego na papke, albo patrzenie jak moj synek za kazdym razem jak cos sprobuje zjesc to wymiotuje. Wszystkie metody jakie mi sugerowano u lekarza, czy te na ktore sama wpadlam probowalam. Bylo tego bardzo duzo wiec nie bede wymieniala. Potrzebuje jakiegos specjalisty czy poradni
Zyj szybko, kochaj mocno i nie umieraj :P
Avatar użytkownika
marzencia2333
Stały Bywalec
 
 
Posty: 463
Wiek: 39
Dołączyła: 11 paź 2007, 17:55
Lokalizacja: Tipton
Reputacja: 8
Neutralny

KobietaPostNapisane przez papuzkaara » 2 gru 2009, 15:12 Re: szukam poradni

Zapewne chodzi ci o refluks zoladkowy anie refleks. Z tym, ze to cechuje sie podchodzeniem kwasow zoladkowych do przelyku co powoduje uczucie pieczenia czyli zgagi. Moim zdaniem sama nauczylas synka tak jesc, moze nie ma wyrobionego gryzienia i dlatego zwraca wszystko co zje. Przestan mu miksowac i dawaj dojedzenia to co jecie wy, po jakim czasie napewno ruszy. Tutaj wazna jest konsekwencja.
Czasem trzeba powiedziec Nie , Aby uslyszec wielkie TAK

papuzkaara
Raczkujący
 
 
Posty: 90
Wiek: 39
Dołączyła: 21 sty 2009, 09:37
Reputacja: 4
Neutralny

KobietaPostNapisane przez pinsleepe » 2 gru 2009, 15:14 Re: szukam poradni

Pierwsze co przychodzi mi na mysl to Birmingham Children's Hospital

Tutaj jest strona z lista departamentow jakie maja.
http://www.bch.org.uk/departments.htm

Mozesz zadzwonic na informacje i spytac czy mozesz sie do nich zglosic bez skierowania od GP. Jestem pewna, ze pomoga.

Pozdrawiam
The main stumbling block in the way of any progress is and always has been unimpeachable tradition.

pinsleepe
Rozeznany
 
 
Posty: 204
Wiek: 40
Dołączyła: 6 lis 2007, 19:55
Lokalizacja: Manchester
Reputacja: 7
Neutralny

KobietaPostNapisane przez marzencia2333 » 2 gru 2009, 15:25 Re: szukam poradni

papuzkaara,

Problem jest w tym, ze on chce jesc normalne jedzenie nawet pogryzie bo widze, ze jest zmielone ale mimo wszystko wymiotuje.
Moze i sie przyczynilam do tego tez w jakims stopniu (z troski)ale od bardzo dawna probuje zwalczys u niego ten nawyk i niemoge. Nawet jak nic nie zje caly dzien to i tak nie zje prawidlowego jedzenia. Probowalam.

pinsleepe,
a na ktora infolinie?

[ Dodano: Sro Gru 02, 2009 15:30 ]
papuzkaara
a i jeszcze jedno kuba byl u specjalisty w wieku 2 lat ktory sam stwierdzil, ze musial miec refluks zoladkowy o czym mnie nie poinformowano wczesniej (ale to nastepne historia ktorej nie chce mi sie opisywac)
Zyj szybko, kochaj mocno i nie umieraj :P
Avatar użytkownika
marzencia2333
Stały Bywalec
 
 
Posty: 463
Wiek: 39
Dołączyła: 11 paź 2007, 17:55
Lokalizacja: Tipton
Reputacja: 8
Neutralny

KobietaPostNapisane przez pinsleepe » 2 gru 2009, 16:38 Re: szukam poradni

Child & Family Information Centre
albo
Gastroenterology & Nutrition
The main stumbling block in the way of any progress is and always has been unimpeachable tradition.

pinsleepe
Rozeznany
 
 
Posty: 204
Wiek: 40
Dołączyła: 6 lis 2007, 19:55
Lokalizacja: Manchester
Reputacja: 7
Neutralny


Powrót do ZDROWIE