Antykoncepcja w Anglii

O zdrowiu, waszych doświadczeniach ze służba zdrowia w UK, pomoc w znalezieniu lekarzy...

KobietaPostNapisane przez Kitka » 7 mar 2010, 21:48 Re: Antykoncepcja w Anglii

Tak w PL to wywiad zrobią odnośnie chorób w rodzinie takich jak: nowotwory piersi i układu rozrodczego, udary mózgu, nadciśnienie, choroby zakrzepowe, usg narządów rodnych, cytologia, usg piersi , morfologia i próby wątrobowe oraz czas krzepnięcia krwi. Co jakiś czas ginekolog wysyłał mnie na sprawdzenie wątroby (ALAT, ASPAT) raz mi podskoczyło za bardzo i była zmiana pigulek.
Tu dadzą Ci co chcesz i cieszą się, że wogóle antykoncepcją się zainteresowałaś :roll:
Avatar użytkownika
Kitka
Zadomowiony
 
 
Posty: 702
Dołączyła: 6 gru 2006, 23:12
Lokalizacja: Birmingham/Sheldon
Reputacja: 41
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez karjo » 7 mar 2010, 21:54 Re: Antykoncepcja w Anglii

To tak w temacie ostatniej dyskusji, skoro chce sie uniknac podawania hormonow, planowanie dziecka nie wchodzi w gre, to dlaczego nie np. wkladka? Skuteczne, wygodne, zazwyczaj bez efektow ubocznych, latwiejsze do usuniecia niz implant.

karjo
Rozeznany
 
 
Posty: 269
Dołączyła: 27 lut 2008, 11:23
Reputacja: 17
Neutralny

KobietaPostNapisane przez ewela119 » 7 mar 2010, 22:03 Re: Antykoncepcja w Anglii

Wkladka czyli chodzi Ci o tzw spirale? Hmmm skutkow ubocznych ma sporo, mnie odstraszylo to ze moze sie przesunac i nie chronic jak trzeba, albo ze moze powodowac dluzsze i bolesniejsze miesiaczki (i tak mam dosc dlugie i dosc bolesne), zwieksza ryzyko ciazy pozamacicznej. Glownie to mnie zniechecilo
Avatar użytkownika
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2132
Wiek: 36
Dołączyła: 12 mar 2009, 17:58
Lokalizacja: Coventry
Reputacja: 109
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez sylwia89 » 8 mar 2010, 22:37 Re: Antykoncepcja w Anglii

spirale sa chyba najgorsze...wiele razy slyszalam od znajomych na ich wlasnym przykladzie ze np.jest odczuwana przy stosunku,zmienia swoja pozycje tzn przesuwa sie a co najlepsze moja kolezanaka zaszła w ciąże maja własnie ta spirale...przypadek czy efekty uboczne???

sylwia89
Początkujący
 
 
Posty: 18
Dołączyła: 19 kwi 2009, 19:19
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez ewela119 » 10 mar 2010, 20:03 Re: Antykoncepcja w Anglii

No i poszlam dzisiaj do tego GP gdy wpomnialam o krazkach lub implancie pan stwierdzil ze to wyzsza szkola jazdy i wyslal mnie do Family Planning, jakims cudem udalo mi sie tam dostac dzis lecz niestety oni niestety tez tych krazkow nie mieli a na implant na koniec marca dopiero moga mnie umowic wiec poki co dostalam znowu Cilest, zapas gumek i zyczenia powodzenia :-D No ale pani powiedziala w ktorym FP moga miec te krazki wiec tam sie jeszcze wybiore. Niespodziewalam sie ze bedzie z nimi taki problem szczerze mowiac :roll:
Avatar użytkownika
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2132
Wiek: 36
Dołączyła: 12 mar 2009, 17:58
Lokalizacja: Coventry
Reputacja: 109
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez Galadriela » 10 mar 2010, 20:55 Re: Antykoncepcja w Anglii

ewela119 napisał(a):tych krazkow nie mieli (...) Niespodziewalam sie ze bedzie z nimi taki problem szczerze mowiac

No to mi przykro, bo to ja rozpuściłam o nich wieści...
W tamtym drugim wątku polecałam Ci Brook www.brook.org.uk (dla młodzieży 18-25).
Tak naprawdę nie potrafię zagwarantować, że mają - ale zakładam, że tak, skoro opowiadali o nich na wykładzie dla tłumaczy.
Pewnie można najpierw zadzwonić i się upewnić.

Galadriela
Stały Bywalec
 
 
Posty: 307
Dołączyła: 1 cze 2008, 18:00
Reputacja: 9
Neutralny

KobietaPostNapisane przez ewela119 » 10 mar 2010, 21:15 Re: Antykoncepcja w Anglii

Nie szkodzi, to przeciez nie Twoja wina, pani znala ta nazwe, dala mi nawet ulotke w ktorej tez sa te krazki opisane no ale nie maja, mozliwe ze dlatego ze to pewna nowosc, jak nie znajde wezme implant i po sprawie...
Avatar użytkownika
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2132
Wiek: 36
Dołączyła: 12 mar 2009, 17:58
Lokalizacja: Coventry
Reputacja: 109
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez sylwia89 » 10 mar 2010, 23:14 Re: Antykoncepcja w Anglii

ewela119 nie wazne do ktorego osrodka Famili planning pojdziesz zawsze dostaniesz implant i nie musisz umawaic sie na wizyty zajdz tam,wypelnij forme i spotkaj sie z lekarzem...tylko pamietaj zeby mogli umiescic ci implant musisz miec miesiaczke najlepiej pierwszego dnia...musza miec pewnosc ze nie jestes w ciaży...

Z myślą o zapominalskich stworzono krążek dopochwowy NuvaRing-ktory ma średnicę nieco ponad 5 cm . Jest nasycony hormonami - estrogenem i progestagenem. Kobieta umieszcza krążek w pochwie po zakończeniu miesiączki (jeśli stosuje go po raz pierwszy to umieszcza go w pierwszym dniu miesiączki) i po 3 tygodniach wyjmuje. Przez kolejny tydzień nie stosuje żadnej antykoncepcji i wówczas występuje krwawienie miesięczne.
Krążek jest tak skuteczny jak pigułki antykoncepcyjne czyli wystarczy jeden dzien zwłoki i mozesz zajsc w ciaze...
Metoda jest odwracalna. Już w następnym cyklu po wyjęciu krążka można zajść w ciążę.

sylwia89
Początkujący
 
 
Posty: 18
Dołączyła: 19 kwi 2009, 19:19
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez ewela119 » 11 mar 2010, 10:49 Re: Antykoncepcja w Anglii

Wlasnie o tym krazku pisalam ze nie mieli go w tym FP w ktorym bylam

sylwia89 napisał(a):nie musisz umawaic sie na wizyty zajdz tam,wypelnij forme i spotkaj sie z lekarzem


To akurat mnie zdziwilo co mi napisalas bo GP dal nr tel i kazal zadzwonic i sie umowic, kobieta w FP ktora znami rozmawiala, przeprowadzila wywiad w sprawie chorob itd tez kazala sie umowic na zabieg "wstawienia" implantu, jakos trudno mi sobie wyobrazic by bylo tak ze ide sobie ulica nagle mysle "a zrobie sobie implant" wchodze do pierwszego lepszego FP i po 20min mam implant. W temacie o implancie dziewczyny tez pisaly ze sie umawialy, no i to jest Anglia, oni kochaja sie umawiac na wszystko...

Troche sie rozpisalam, przepraszam :mrgreen:
Avatar użytkownika
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2132
Wiek: 36
Dołączyła: 12 mar 2009, 17:58
Lokalizacja: Coventry
Reputacja: 109
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez agg » 12 mar 2010, 23:10 Re: Antykoncepcja w Anglii

dobra, skoro juz tak sie rozpisalyscie to moze zaciekawi Was tez
http://www.bmj.com/cgi/content/full/340/mar11_1/c927
...no jest to jakis argument "za" :wink:
Obrazek
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
Avatar użytkownika
agg
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2154
Wiek: 41
Dołączyła: 13 lut 2007, 18:32
Lokalizacja: Gdansk/Birmingham
Reputacja: 146
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez sylwia89 » 15 mar 2010, 17:33 Re: Antykoncepcja w Anglii

ewela 119 w jakiej dzienicy mieszkasz???
ja byłam na Soho w FP i nie umawialam sie na zadne spotkanie,zaszłam wypełniłam forme i po chwili wezwal mnie lekarz...na implant mam sie zglosic pierwszego dnia miesiaczki bez zadnego umawiania sie na wizyte...
dziwi mnie to co napisalas....

sylwia89
Początkujący
 
 
Posty: 18
Dołączyła: 19 kwi 2009, 19:19
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez ewela119 » 15 mar 2010, 21:16 Re: Antykoncepcja w Anglii

Mieszkam na Yardley ale w FP bylam na Solihul przy szpitalu
Avatar użytkownika
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2132
Wiek: 36
Dołączyła: 12 mar 2009, 17:58
Lokalizacja: Coventry
Reputacja: 109
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez sylwia89 » 16 mar 2010, 09:34 Re: Antykoncepcja w Anglii

to nie wiem,nigdy nie korzystałam z opieki medycznej w tamtum rejonie...ale mowie Ci jak jest na mojej dzielnicy...

sylwia89
Początkujący
 
 
Posty: 18
Dołączyła: 19 kwi 2009, 19:19
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez agniecha » 27 mar 2010, 10:20 Re: Antykoncepcja w Anglii

Dziewczyna,nie wiecie moze czy jak pojde na sprawdzenie po 6 tygodniach od porodu(wlasciwie we wtorek mija mi 6 tygodni ale mam wizyte dopiero 9 kwietnia :roll: )to czy od razu bede mogla dostac ten zastrzyk co sie go bierze raz na 3 miesiace albo inplant? Pewnie do tego czasu okres dostane wiec z inplantem zadnych problemow nie bedzie i nie beda kazali mi czekac do nastepnego krwawienia.Pytam zeby sie w koncu zastanowic co wybrac i zeby bylo to jak najszybciej bo moj m mi spokoju nie daje :oops:

[ Dodano: Sob Mar 27, 2010 10:38 ]
a jak to jest z tymi plastrami? te to chyba bez poblemy przepisuje lekarz prawda? z tego co wiem zaklada sie je przez 3 tyg a w ostatnim nie aby organizm sie oczyscil(miesiaczka)Prawda?
Avatar użytkownika
agniecha
Rozeznany
 
 
Posty: 144
Wiek: 33
Dołączyła: 20 wrz 2009, 11:55
Lokalizacja: wigan
Reputacja: 4
Neutralny

KobietaPostNapisane przez sylwia89 » 8 kwi 2010, 22:13 Re: Antykoncepcja w Anglii

agniecha te plastry naklejasz cały czas i zmieniasz je raz w tygodniu Z PRZERWA NA MIESIACZKE...tylko tak szczerze nie daja Ci takiego bezpieczenstwa jak implant czy zastrzyk...ja osobiscie korzystam z implantu i jestem zadowolona chociaz przez pierwsze trzy dni po zabiegu myslalam ze wybuchne ze złosci...nie jest to bolesne a napewno skuteczne,jest on na trzy lata a mozesz wyjac w kazdej chwili na Twoje zyczenie,prawie wogole nie widoczny....nie ma problemu z umieszczeniem implantu moglas nawet poprosic w szpitalu jesli Ci sami nie zaoferowali....te spotkanie masz w FP czy u Twojego GP?jesli masz spotkanie z GP po porodzie to na pierwszym spotkaniu zawsze omawiaja Ci jakie metody polecja a na nastepne sie umawiasz jesli tylko zacznie Ci sie miesiaczka...ale jesli bedziesz na wizycie juz miala miesiaczke to mysle ze od razu Ci to zrobia....powodzonka i POZDRAWIAM :mrgreen:

sylwia89
Początkujący
 
 
Posty: 18
Dołączyła: 19 kwi 2009, 19:19
Reputacja: 0
Neutralny

Poprzednia stronaNastępna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do ZDROWIE