List z HM Revenue

Dyskusje na temat pracy w Birmingham ...

MężczyznaPostNapisane przez ramzes11 » 23 sty 2012, 13:32 List z HM Revenue

Witam. Dziś dostałem od HM revenue list o takiej treści: "New tax reference... Your income tax records are now held under the reference shown above. Please quote the full reference when you write or call. It will help us to find your records quickly"
Domyślam się że chodzi o coś z tax codem. Od 3 tygodni mam nową prace i na payslipach z agencji przez która pracuje mam w miejscu tax codu napisane EMERGE. Po otrzymaniu też tego listu z HM revenue zobaczyłem że na payslipach z agencji z poprzedniej pracy jest błąd w moim NIN. Byłem od razu w starej agencji go poprawić. Ale teraz pytanie co z tymi składkami które szły na błędny NIN? I czy ma to coś wspólnego z tym listem który otrzymałem i co w związku z tym listem muszę zrobić?
Bardzo proszę o pomoc

ramzes11
Raczkujący
 
 
Posty: 72
Dołączył: 8 cze 2011, 14:54
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 23 sty 2012, 14:07 Re: List z HM Revenue

List odnośnie ustalenia/zmiany kodu podatkowego dostawałem zawsze, jak zmieniałem pracę i byłem zarejestrowany w kilku agencjach. Po prostu analizują okres agencyjnego "zamieszania" i ustalają, na czym stoją / stoisz. I tyle.
Jak tylko nie masz ustalonej BRki, to jest w porządku.
Przynajmniej powinno być :)

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez ramzes11 » 23 sty 2012, 14:41 Re: List z HM Revenue

Jak mówiłem narazie na payslipach jest wpisane tylko EMERGE zamiast raz codu. Więc się nie przejmować tym listem? A co z pomylonym NINem w poprzedniej agencji? Co ze składkami?

ramzes11
Raczkujący
 
 
Posty: 72
Dołączył: 8 cze 2011, 14:54
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez VA » 23 sty 2012, 16:37 Re: List z HM Revenue

ramzes11 napisał(a):Witam. Dziś dostałem od HM revenue list o takiej treści: "New tax reference... Your income tax records are now held under the reference shown above. Please quote the full reference when you write or call. It will help us to find your records quickly"

W tym tekście nie ma nic na temat tax code'u. To jest o numerze referencyjnym. Nie było w tym liście nic więcej? Emerge może oznaczać, że oczekują weryfikacji kodu z tax office'm, a tym czasem pobierają maximum.
Jeżeli znalazłeś nieprawidłowości w odprowadzanym podatku, zgłoś się bezzwłocznie do tax office'u, nie tylko ze względu na wysokość Twoich składek, ale żeby uchronić się od możliwych problemów z Inland Revenue.
VA
Avatar użytkownika
VA
Zaangażowany
 
 
Posty: 1148
Dołączył: 26 sie 2006, 12:49
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 112
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez ramzes11 » 23 sty 2012, 18:25 Odp: List z HM Revenue

Teraz nie pobierają dużego podatku. Wychodzi tyle ile powinno być na tydzień. W poprzedniej pracy też tyle mi wychodziło więc nie pobierają za dużo. W liście nie było napisane nic więcej. Więc o co może im chodzić?

ramzes11
Raczkujący
 
 
Posty: 72
Dołączył: 8 cze 2011, 14:54
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez kiki010 » 23 sty 2012, 20:33 Re: List z HM Revenue

A mi sie wydaje ze ten list(+taki maly swistek)to nic innego jak twoj numer referencyjny.Jak do nich dzwonisz w jakiejkolwiek sprawie to pytaja Cie o niego i bez problemowo maja twoje wszystkie dane.Tez taki posiadam i jak tylko dzwonie do revenue to sie o ten numer pytaja i w minuute wiedza gdzie pracuje i ile odprowadzam podatku itp.

kiki010
Początkujący
 
 
Posty: 20
Dołączył: 7 lut 2009, 13:18
Reputacja: 1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez ramzes11 » 24 sty 2012, 13:36 Odp: List z HM Revenue

Więc to będzie tylko numer referencyjny?
A możecie mi powiedzieć co z tym błędnym NINem który przez cały czas miała agencja? Co ze składkami?

ramzes11
Raczkujący
 
 
Posty: 72
Dołączył: 8 cze 2011, 14:54
Reputacja: 0
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do PRACA