Income support

Doradztwo w sprawie kont bankowych, pożyczek, podatków, pomysłów na własny biznes;

KobietaPostNapisane przez Dora86 » 5 gru 2012, 15:19 Income support

Witam. Czy ktos skladal wniosek o income support? Ja jestem tutaj od 2006 i pracowalam przez dwa lata oczywiscie bylam zarejestrowna w wrs i potem przeszlam na jobseeker i poszlam do szkoly ksztalcic sie...w 2010 zaszlam w ciaze i dalej sie uczylam i mialam zaczac prace od lipca tego roku ale znowu zaszlam w ciaze i jestem sama z jednym dzieckiem i drugie w drodze...czy ktos wie czy nalezy sie income support?? Oczekuje na szczere opinie i bez tzw zlosliwosci....dziekuje

Dora86
Początkujący
 
 
Posty: 13
Dołączyła: 15 maja 2012, 16:01
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez ktosienka » 5 gru 2012, 16:10 Re: Income support

NIe napisalas nic o swoim stanie rodzinnym, czy jestes sama czy masz partnera/meza.
Jesli jestes w zwiazku to istotne jest czy Twoj pratner pracuje, ile godzin tygodniowo i jaki dochod osiaga.
https://www.gov.uk/income-support/overview

Jesli spelniasz warunki kwalifikujace do IS to teoretycznie Twoje obywatelstwo nie powinno stac na przeszkodzie:
http://webarchive.nationalarchives.gov. ... /DG_170638

Spotkalam sie ostatnio z sytuacja w ktorej Polce- mlodej samotnej matce , odmowiono IS, pomimo ze spelniala warunki formalne takie jak sytuacja rodzinna, dochod, brak pracy, wiek dziecka. Znam ta historie z opowiesci tej osoby, niestety nie widzialam jej papierow, ani odmownej decyzji, wiec trudno mi to komentowac. Teoretycznie po przepracowaniu 12 miesiecy powinnismy miec te same prawa co Brytyjczycy.

ktosienka
Stały Bywalec
 
 
Posty: 498
Dołączyła: 22 paź 2006, 13:06
Reputacja: 65
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez Dora86 » 5 gru 2012, 18:04 Re: Income support

dziekuje za odpowiedz:)
Jestem sama..mieszkam w socjalnym mieszkaniu z synkiem, jego tata odwiedza go czesto...natomiast ojciec dziecka ktorego wkrotce urodze nie chce miec nic ze mna wspolnego...w sumie mam mame ale nie utrzymuje z nia dobrego kontaktu...

Dora86
Początkujący
 
 
Posty: 13
Dołączyła: 15 maja 2012, 16:01
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez moniak » 5 gru 2012, 18:45 Re: Income support

Jak najbardziej masz szanse otrzymac Income Support. Skladalam niedawno wniosek o ten benefit w imieniu mojej kolezanki ktora jest w podobnej sytuacji jak Ty: mieszkanie socjalne, 3 dzieci na utrzymaniu, brak partnera i pracy. Otrzymala Income Support dosyc szybko. Mialysmy tylko problem ze zlozeniem wniosku, wypelnilysmy druk online ale nie moglysmy go wyslac, ostatecznie wydrukowalysmy go i zanioslysmy bezposrednio do lokalnego Jobcentre.
Mozna tez zadzwonic na Infolinie Jobcentre i tam doradzca zada Ci szereg pytan i okresli czy masz szanse otrzymac ten benefit.

moniak
Początkujący
 
 
Posty: 17
Dołączyła: 28 lis 2012, 22:49
Reputacja: 4
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Dora86 » 5 gru 2012, 21:31 Re: Income support

A miala test na right to reside i habitual residence test??

Dora86
Początkujący
 
 
Posty: 13
Dołączyła: 15 maja 2012, 16:01
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez moniak » 6 gru 2012, 13:02 Re: Income support

Nie miala. Od maja 2011 roku Polacy maja takie same prawa odnosnie benefiow jak Anglicy. Nie ma ograniczen.
Ostatnio edytowano 6 gru 2012, 13:04 przez moniak, łącznie edytowano 1 raz

moniak
Początkujący
 
 
Posty: 17
Dołączyła: 28 lis 2012, 22:49
Reputacja: 4
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Dora86 » 6 gru 2012, 13:03 Re: Income support

Nio wlasnie a ja mialam...

Dora86
Początkujący
 
 
Posty: 13
Dołączyła: 15 maja 2012, 16:01
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez moniak » 6 gru 2012, 13:04 Re: Income support

Ale kiedy ? Teraz niedawno?

moniak
Początkujący
 
 
Posty: 17
Dołączyła: 28 lis 2012, 22:49
Reputacja: 4
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Dora86 » 6 gru 2012, 13:06 Re: Income support

Tak...w poniedzialek

Dora86
Początkujący
 
 
Posty: 13
Dołączyła: 15 maja 2012, 16:01
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 6 gru 2012, 18:17 Re: Income support

Zacznijcie od tego, że benefit befitowi nie równy. I mamy takie same prawa co anglicy i inni obywatele UE do tych, które regulują przepisy UE a którym to przepisom muszą się podporządkować jak członkowie UE.
Swoje wewnętrzne przepisy mogą ograniczać jak im się żywnie podoba znowu - z pewnymi zastrzeżeniami ważniejszych przepisów (np. dyskryminacja itd).

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez Nikita » 7 gru 2012, 07:54 Re: Income support

Hej, To ze mialas habitual residence test nie znaczy ze ci odmowia zasilku. Jesli odpowiedzialas prawidlowo na pytania i udowodnilas swoj status w uk to powinnas spelniac warunki tego testu bo mieszkasz juz tu od 2006 i zgodnie z owczesnymi przepisami rerejestrowana bylas w wrs. Habitual residence test musza spelniac tez anglicy, nie tylko osoby pochodzace z zagranicy, ktorzy zglaszaja sie o ten i inne benefity.
Jesli z jakiegos powodu zdarzyloby ci sie dostac odmowna decyzje, powinnas sie odwolas. W takiej sytuacji najlepiej zebys poszla do citizens advice bureau a oni ci pomoga napisac odwolanie (ale moze nie bedzie trzeba :))
Pozdrawiam

Nikita
Początkujący
 
 
Posty: 43
Dołączyła: 2 mar 2007, 09:09
Reputacja: 2
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Dora86 » 10 gru 2012, 09:29 Re: Income support

dziekuje wam za pomoc :*

Dodano: -- 27 gru 2012, 17:23 --

I w dniu Wigilii dostalam prezent z Jobcentre ze mi odmowiliIncome Support bo jestem person from abroad! Poszlamod razu do CAB i dali mi spotkanie dopiero na 10 stycznia a do tego czasu bardzo sie martwie:( Mam dziecko i drugie w drodze niedlugo juz sie urodzi:(

Dora86
Początkujący
 
 
Posty: 13
Dołączyła: 15 maja 2012, 16:01
Reputacja: 0
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do FINANSE