Pomoc prawna w UK

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

MężczyznaPostNapisane przez lesny69 » 17 lip 2013, 16:57 Pomoc prawna w UK

Witam,

Muszę skorzystać z pomocy prawnika, i tu kieruje pytanko do was jakie macie doświadczenia w tek kwestii. Generalnie moja sprawa dotyczy zatrudnienia i odporowadzania podatków (a konkretniej ich pobierania, a nie przekazywania do skarbówki) przez pracodawcę.

Generalnie usługi kancelarii prawniczych są dosyć wysokie, tam gdzie dzwoniłem około Ł195/h, i opinie o angielskich prawnikach też słyszałem różne. Zastanawiałem się nad skorzystaniem z pomocy citizen advice bureau ale chciałbym się dowiedzieć, czy ktoś z was już tego próbował i faktycznie pomogli?

Wiem, że na bham można znaleść ogłoszenia polskich "kancelarii" - ale jakoś nie mam najlepszych doświadczeń z polskimi usługodawcami w UK.

Prosiłbym o wasze opinie i doświadczenia.

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
lesny69
Rozeznany
 
 
Posty: 125
Wiek: 36
Dołączył: 27 sie 2012, 06:47
Lokalizacja: Quinton
Reputacja: 43
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez malaroksi » 17 lip 2013, 19:39 Re: Pomoc prawna w UK

A nie lepiej od razu do Hm Revenue?
:)
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

PostNapisane przez Guest » 17 lip 2013, 20:33 Re: Pomoc prawna w UK

Jeśli jesteś zainteresowany to w angielskiej kancelari prawnej pracuje Polka nazywa sie Marzena Gwarda jeśli wpiszesz w Google to Ci wyskoczy kontakt ona nie jest prawniczka tylko łącznikiem miedzy Tobą a angielskim prawnikiem. Pomagała w trzech rożnych sprawach mojemu bratu wszystkie zakończyły sie sukcesem. Ja tez sie z nią kontaktowalem miałem problem z moim poprzednim landlordem ale prawnik stwierdził, ze gra nie jest warta świeczki za samo zapoznanie sie ze sprawa nie wziął pieniędzy.
Zadzwonić zawsze możesz to nic nie kosztuje jeśli okarze sie dla Ciebie osoba mało kompetentna nie musisz korzystać z usług tej kancelari.

Guest
 
 

MężczyznaPostNapisane przez Dariusz83 » 18 lip 2013, 10:57 Re: Pomoc prawna w UK

Jezeli nie pracujesz jako self employer a dla agencji lub kompani to oni sa odpowiedzialni za odprowadzanie za ciebie podatku a jezeli tak wydając Ci payslip masz na nim wyszczegulniony ile odprowadzili podatku a ile ubezpieczenia zdrowotnego. Wiec jakby nie było w pewnym stopniu jestes kuty. Ale zanim wydałbym pieniądze na prawnika poszedlbym do Citizen Advice Bureau tam powinni Cie skierować co robić dalej. Ktos w tej sytuacji popełnia przestępstwo podatkowe ale niekoniecznie ty musisz za nie odpowiadać.

Dariusz83
Rozeznany
 
 
Posty: 264
Dołączył: 16 mar 2012, 19:56
Reputacja: 26
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez malenkagdz » 18 lip 2013, 11:07 Re: Pomoc prawna w UK

idz do cab albo bradical oni zajmuja sie takimi sprawami :)
Class. Get some.

Life is much more beautiful to me when looking through the camera lens.

malenkagdz
Zaangażowany
 
 
Posty: 1178
Wiek: 33
Dołączyła: 8 lis 2008, 15:32
Lokalizacja: Perry Barr
Reputacja: 47
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez lesny69 » 18 lip 2013, 19:28 Re: Pomoc prawna w UK

Dzięki za odpowiedzi,

Właśnie planuje w poniedziałek przejść się do skarbówki z wszystkimi dokumentami, które posiadam. Chciałbym jednak w razie czego mieć jakiś "plan B" gdyby skarbówka potraktowała mnie jako nierozgarniętego obcokrajowca, który nie zrozumiał co do niego mówi "pracodawca".
Avatar użytkownika
lesny69
Rozeznany
 
 
Posty: 125
Wiek: 36
Dołączył: 27 sie 2012, 06:47
Lokalizacja: Quinton
Reputacja: 43
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez malenkagdz » 18 lip 2013, 21:56 Re: Pomoc prawna w UK

http://www.birminghamlawsociety.co.uk/o ... nd-support popatrz ewentualnie tutaj , masz kilka organizacji w tabelce wypisanych
Class. Get some.

Life is much more beautiful to me when looking through the camera lens.

malenkagdz
Zaangażowany
 
 
Posty: 1178
Wiek: 33
Dołączyła: 8 lis 2008, 15:32
Lokalizacja: Perry Barr
Reputacja: 47
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez Dariusz83 » 19 lip 2013, 07:41 Re: Pomoc prawna w UK

Ewentualnie wiem ze to moze byc glupia odpowiedz ale zglos sprawe do zwiaku zawodowego jak do ktoregos nalezysz.

Dariusz83
Rozeznany
 
 
Posty: 264
Dołączył: 16 mar 2012, 19:56
Reputacja: 26
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez n0rb » 19 lip 2013, 11:00 Re: Pomoc prawna w UK

Czesc.

Mialem podobną sytuację w 2004r. Byłem zatrudniony przez agencję która nie odprowadzała składek.
Po wizycie w hmrc dowiedziałem się że mam się nie przejmować i trzymać payslip (chyba 5 lat?).
Wiec idz do HMRC zgłoś problem i ciesz sie pogodą :-)

Ps
Wez ze sobą wszystkie payslip i umowę o prace jesli takową posiadasz.

n0rb
Rozeznany
 
 
Posty: 149
Dołączył: 3 mar 2010, 09:23
Reputacja: 19
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez ps » 20 lip 2013, 14:01 Re: Pomoc prawna w UK

myśle ze najlepiej tak jak poradzila kolezanka malaroksi czyli do Hm Revenue...powinni sie tym chetnie zając...
ps: jezeli obawiasz sie problemow jezykowych to na wstepie rozmowy popros tlumacza...
pozdrawiam
Avatar użytkownika
ps
Raczkujący
 
 
Posty: 83
Dołączył: 25 lis 2007, 16:33
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 7
Neutralny

KobietaPostNapisane przez misia33 » 21 lip 2013, 14:33 Re: Pomoc prawna w UK

Zglos do skarbowki, a oni powinni przeprowadzic dochodzenie w tej sprawie. A jezeli ktos potrzebuje krotkiej porady prawnej w kwestiach ogolnych, zapraszam do wyslania mi wiadomosci z zapytaniem i postaram sie odpisac w ciagu kilku dni. Jestem prawnikiem, a porada bedzie darmowa.

misia33
Początkujący
 
 
Posty: 30
Dołączyła: 8 sty 2012, 18:31
Reputacja: 7
Neutralny

KobietaPostNapisane przez ariella28 » 21 lip 2013, 20:46 Re: Pomoc prawna w UK

Porada prawna w CAB trwa 15 minut i jest bezpłatna. Jest to spotkanie mające na celu zaznajomienie się z problemem i poradą dla klienta co ma robic dalej.

ariella28
Przyczajony
 
 
Posty: 1
Dołączyła: 8 wrz 2011, 16:27
Reputacja: 0
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZUKAM INFORMACJI