Na kogo zaglosujesz w drugiej turze? (wybory prezydenckie)

Luźniejsze tematy, ogólne dyskusje, rozmowy o wszystkim i o niczym

Druga tura wyborow

Ankieta wygasła 24 maja 2015, 09:19

1. Andrzej Duda
13
54%
2. Bronisław Komorowski
7
29%
3. Nie pojde na wybory
4
17%
 
Liczba głosów : 24

Na kogo zaglosujesz w drugiej turze? (wybory prezydenckie)

mepsi
Rozeznany
 
 
Posty: 121
Dołączył: 16 gru 2011, 03:42
Reputacja: 8
Neutralny

Na Komorowskiego

wegorz1967
Przyczajony
 
 
Posty: 5
Dołączył: 6 cze 2010, 15:04
Reputacja: 0
Neutralny

Wybór jest jak miedzy opryszczką a kilá ;-)

Ja zagłosowałbym za Dude żeby była jakaś kontrwaga dla PO ale zaznaczam ze nigdy nie zagłosuję na tych dewiantów PiS
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 41
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy

Kurde jestem troche rozdarty pomiedzy tatą Muminka a Ryśkiem z Klanu.
Avatar użytkownika
Adrian2712
Rozeznany
 
 
Posty: 195
Dołączył: 18 mar 2011, 15:21
Lokalizacja: B'ham
Reputacja: 18
Neutralny

Lista powodow zeby nie glosowac na Komorowskiego jest tak dluga ze az szkoda czasu to wszystko wymieniac. Jedynym wyraznym minusem Dudy jest to ze jest z Pisu ale oceniajac kogos po partii to Komor jest z PO a to co platforma zrobila z Polska przez ostatnie kilka lat to sie nasi dziadowie w grobach przewracaja. Trzeba pozbyc sie Komorowskiego czyli zaglosowac na Dude.

Agaa
Początkujący
 
 
Posty: 44
Dołączyła: 1 kwi 2010, 18:37
Reputacja: -6
Wyśmiewca

https://www.youtube.com/watch?v=O6KbHyD_XCQ taka "reklama" dla Pana Komorowskiego :)

Voltix
Rozeznany
 
 
Posty: 106
Dołączył: 6 lut 2014, 12:59
Reputacja: 10
Neutralny

Agaa przypomnij sobie co PIS zrobil chociazby z Blida
Avatar użytkownika
izap721
Rozeznany
 
 
Posty: 149
Dołączyła: 22 cze 2009, 09:31
Reputacja: 12
Neutralny

Zapominacie o jednym. Tak na prawdę Prezydent sam niewiele może jeśli chodzi o zmiany. Za to może mocno przeszkadzać Sejmowi. A już mieliśmy sytuację gdy Prezydent był z PiSu, a rząd z PO. A i PiS też juz był u władzy i ja dobrze pamiętam tamte czasy. Macie chyba krótką pamięć.
Dlatego mówię - z dwojga złego lepsze PO.

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

oczywiście, że na Dudę, liczba wtop komora uzupełniona analfabetyzmem (czyt. podpisuje każdą ustawę, którą mu dadzą, nawet te, które są ostatnim gwoździem do trumny wielu Polaków, rozumiem, że biedak nie umie czytać) dyskwalifikuje go kompletnie... prorządowe media ogłupiają Polaków, a wielu ludzi to łyka... zawieszenie programu Pośpieszalskiego, który miał gościć Kukiza w tym tygodniu albo wycofanie ze sprzedaży książki Wojciecha Sumlińskiego "Niebezpieczne związki Komorowskiego" to jest jakaś parodia, gorzej jak za komuny...
ciągłe straszenie pisem... to już jest masakra... jasne, pis nie ma za sobą dobrych rządów, ale miała zrąbanych koalicjantów, zresztą platforma i tak ich przebija 3 razy w nieudolności...
a argumenty, że pis nic nie zrobiło? polecam przeczytać: https://wzzw.wordpress.com/2011/10/03/c ... -dwa-lata/


tak czy siak w październiku rewolucja. pozdrawiam
"Wierze, ze jest takie miejsce, gdzie zamiast stresow, wszystko co najlepsze"
Avatar użytkownika
mahol
Stały Bywalec
 
 
Posty: 319
Wiek: 39
Dołączył: 10 paź 2007, 12:01
Lokalizacja: 52°41′00″N 1°49′20″W
Reputacja: 44
Pokojowy

To nie jest wybór między PO i PiS, które są bezideowymi molochami partyjnymi. W tych wyborach głosuje się na człowieka, bo to bardziej jego cechy osobiste decydują jakim będzie prezydentem, a dobry obyczaj wymaga od niego rezygnację z legitymacji partyjnej po objęciu urzędu. Ja mam dylemat. Bronek pokazał niejednokrotnie, że na prezydenta się kompletnie nie nadaje, niezliczona ilość wpadek, niejasności jeśli chodzi o współpracę z WSI, ewidentnie przerasta go to. O Dudzie zaś niewiele wiadomo od początku, interesuję się polityką, a nazwisko to poznałem dopiero w trakcie tej kampanii.
Z jednej strony uważam iż prezydent powinien być osobą poważną, inteligentną, mieć rozeznanie w sprawach krajowych i dobrze reprezentować nasz kraj za granicą, czego Komorowskiemu zabrakło. Z drugiej strony na to stanowisko powinni kandydować znani społeczeństwu ludzie, którzy mają duże doświadczenie polityczne. Co by nie mówić o poprzednich prezydentach (Kaczyński, Kwaśniewski, Wałęsa), w trakcie startowania w wyborach każdy wiedział kim ci ludzie są, jakie mają poglądy. Osoby te pełniły ważne funkcje przed prezydenturą...Duda niekoniecznie.
Pójdę na 100%, oddam ważny głos, nie wiem jednak na kogo :)
Avatar użytkownika
michal8
Rozeznany
 
 
Posty: 132
Dołączył: 20 sie 2013, 08:44
Reputacja: 8
Neutralny

michal8, Czyli masz wybor miedzy zlym a niewiadomym. Nie badz jak niektorzy Polacy ktorzy akceptuja to ze jest zle bo boja sie ze bedzie gorzej. Nie jeden Polak zapierdala w pocie za minimalna stawke gdzies w magazynie a jego szef sie na nim wyzywa i pomiata nim. Nie pojdzie do innej pracy bo sie boi ze bedzie jeszcze gorzej i taki Polak zrobi to samo na wyborach i zaglosuje na Komorowskiego czyli na gwarancje syfu ktory moze zniesc bo juz sie przyzwyczail. Czas na zmiane! Tylko Duda!



P.S. W pierwszej turze glosowalem na Kukiza.

mepsi
Rozeznany
 
 
Posty: 121
Dołączył: 16 gru 2011, 03:42
Reputacja: 8
Neutralny

Glosowanie na Kukiza w pierwszej turze (ktory jest antysystemowy) zeby potem w drugiej zaglosowac na kogos systemowego, a z dwojga Panow Duda jest jeszcze bardziej systemowy od Komorowskiego - jakos mi sie nie widzi.
Poza tym obietnice Dudy podliczone na ok. 300 mld zlotych mnie nie przekonuja :D
Moja rodzina ze wschodu Polski bardzo za to mu uwierzyla i juz licza te pieniadze, ktore nowy pan prezydent im da ;) Czekam az sie to stanie! Bede pierwsza, ktora bedzie chciala to ujrzec!

Tak oto czlowiek jest miedzy mlotem, a mlotem ;) Tak zle i tak niedobrze.

emigrantka90
Raczkujący
 
 
Posty: 71
Dołączyła: 29 paź 2014, 14:00
Lokalizacja: Poldington ;)
Reputacja: 9
Neutralny

emigrantka90 pokaż mi polityka, który zrealizował w 100% to, co miał w programie. Pokaż mi polityka i partię, które nic nie obiecują 8)
Avatar użytkownika
michal8
Rozeznany
 
 
Posty: 132
Dołączył: 20 sie 2013, 08:44
Reputacja: 8
Neutralny

michal8 wiadomo, ze nie pokaze, bo takich cudow na tym swiecie nie ma ;)
O tym to kazdy wie :)

emigrantka90
Raczkujący
 
 
Posty: 71
Dołączyła: 29 paź 2014, 14:00
Lokalizacja: Poldington ;)
Reputacja: 9
Neutralny

emigrantka90 napisał(a):a z dwojga Panow Duda jest jeszcze bardziej systemowy od Komorowskiego


Nie prawda, Komorowski jest bardziej przywiazany do swojej platformy pomimo ze jako prezydent teoretycznie powinien byc bezpartyjny.

Dodano: -- 21 maja 2015, 14:59 --

Jeszcze tylko brakuje zeby nam FB, Google i YouTube wylaczyli i bedzie jak w Polnocnej Korei zeby sie tylko ktos nie dowiedzial ze Kim Jong-un (Komorowski) jest nieodpowiednim kandydatem.

https://www.youtube.com/watch?v=WG7xwXPH5FI

mepsi
Rozeznany
 
 
Posty: 121
Dołączył: 16 gru 2011, 03:42
Reputacja: 8
Neutralny

Następna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do HYDE PARK