Badania profilaktyczne

O zdrowiu, waszych doświadczeniach ze służba zdrowia w UK, pomoc w znalezieniu lekarzy...

KobietaPostNapisane przez black1978 » 5 wrz 2016, 09:57 Badania profilaktyczne

Witam,

Chcialabym zrobic sobie komplet badan profilaktycznych ze wzgledu na historie zachorowan na raka w mojej rodzinie.
Ostatnio zmarla moja mama i lekarz w Polsce zaproponowal ze wypisze mi i rodzenstwu skierowanie na badania genetyczne. Oprocz mamy na raka chorowaly takze obie babcie i dziadek.
Ale poniewaz pracuje i place skladki w Uk udalam sie do mojego GP. Tutaj nie chca mi tego zrobic bo to drogie badania i powiedzieli ze nie wszystkie rodzaje raka sa dziedziczne itp.
Chcialabym zrobic sobie chociaz badania profilaktyczne typu badanie krwi, moczu, usg i co tylko sie da.
Czy jak pojde i poprosze znowu GP to nie bedzie problemu? Nie wiem co mam powiedziec zeby znowu nie odeslali mnie z kwitkiem.

black1978
Początkujący
 
 
Posty: 18
Dołączyła: 7 maja 2011, 16:29
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Alzak » 5 wrz 2016, 11:11 Re: Re: Badania profilaktyczne

black1978 napisał(a):Witam,

Chcialabym zrobic sobie komplet badan profilaktycznych ze wzgledu na historie zachorowan na raka w mojej rodzinie.
Ostatnio zmarla moja mama i lekarz w Polsce zaproponowal ze wypisze mi i rodzenstwu skierowanie na badania genetyczne. Oprocz mamy na raka chorowaly takze obie babcie i dziadek.
Ale poniewaz pracuje i place skladki w Uk udalam sie do mojego GP. Tutaj nie chca mi tego zrobic bo to drogie badania i powiedzieli ze nie wszystkie rodzaje raka sa dziedziczne itp.
Chcialabym zrobic sobie chociaz badania profilaktyczne typu badanie krwi, moczu, usg i co tylko sie da.
Czy jak pojde i poprosze znowu GP to nie bedzie problemu? Nie wiem co mam powiedziec zeby znowu nie odeslali mnie z kwitkiem.



A to dla świętego spokoju nie warto przeznaczyć parę £ i zrobić to prywatnie... Zdrowie ma się jedno.
Jakikolwiek sarkazm zamieszczony w powyzszym poscie jest calkowicie nieprzypadkowy...

Alzak
Zadomowiony
 
 
Posty: 620
Dołączył: 11 lip 2010, 06:48
Reputacja: 55
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez black1978 » 5 wrz 2016, 11:33 Re: Badania profilaktyczne

dzieki za pomoc

black1978
Początkujący
 
 
Posty: 18
Dołączyła: 7 maja 2011, 16:29
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez mirek2525 » 8 wrz 2016, 14:57 Re: Badania profilaktyczne

idź to swojego GP , a jak nie masz to do najbliższej przychodni zarejestruj się, umów wizytę i powiedz ze chcesz badania takie i powiedz o co chodzi, bez problemu cię pokieruje gdzie potrzeba
pozdrawiam

mirek2525
Przyczajony
 
 
Posty: 9
Dołączył: 1 kwi 2015, 10:01
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Thomas » 9 wrz 2016, 13:21

Przykro stwierdzić ale profilaktyka w nhs to obce zagadnienie. Jak dostaniesz raka oczywiście musi urosnąć do rozmiarów gdzie będzie widoczny gołym okiem wówczas zapewne GP cie zdiagnozuja. Wówczas nhs zacznie cie leczyć tylko może być trochę za późno.
Wiedząc że w twojej rodzinie jest tendencja gorąca polecałbym od siebie również żyć w sposób minimalizujacy ryzyko wystąpienia czyli mam tu na myśli dobre jedzenie, zbilansowana dieta, aktywny tryb życia itp....powodzenia.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 41
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez karjo » 9 wrz 2016, 18:48 Re: Badania profilaktyczne

Poszukaj w Polsce miejsca wykonujacego testy nowotworowe, badania genetyczne, powtarzane co kilka lat daja dosc dobre efekty. Samo badanie nie jest kosztowne, w granicach kilkudziesieciu -kilkuset zl.:
http://www.zwrotnikraka.pl/badania-genetyczne-na-raka/
http://genetyka.com/?page_id=122

karjo
Rozeznany
 
 
Posty: 269
Dołączyła: 27 lut 2008, 11:23
Reputacja: 17
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do ZDROWIE