Czy kursy pomoga w znalezieniu pracy

Dyskusje na temat pracy w Birmingham ...

MężczyznaPostNapisane przez greg3518 » 21 wrz 2016, 22:42 Czy kursy pomoga w znalezieniu pracy

Tak jak w temacie, szukam jakiejkolwiek pracy biurowej lecz nie mam zadnego doswiadczenia w tej branzy ( tylko magazyn i wozki), czy jezeli zrobie jakies kursy typu business i administration to bedzie jakis odzew ze strony pracodawcow? Czy jest sens robic kurs i liczyc na to ze dostane prace bez doswiadczenia? Wszedzie chca ludzi z doswiadczeniem a z tym u mnie marnie. Moze jest ktos kto mial podobna sytuacje?

greg3518
Przyczajony
 
 
Posty: 10
Dołączył: 5 maja 2013, 17:17
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez ludzik50 » 22 wrz 2016, 07:35 Re: Czy kursy pomoga w znalezieniu pracy

Hej.
Nie ma czegos takiego jak 'branza biurowa' , rowniez business and administration to strasznie ogolne pojecie.
Wracajac do pytania- tak, w UK smiesznie latwo jest sie przebranzowic, i wystarczy wlasnie do tego czesto jeden kurs.
Sam tak zaczalem- jestem teraz 2nd line network engineerem a pierwsza prace dostalem po skonczeniu kursu CCNA.
Wczesniej pracowalem na maszynach cnc (przez 16 lat lol) wiec zupelnie nic wspolnego z terazniejszym zajeciem.
Ze swojej strony musisz sie dokladniej okreslic co w tym biurze chcesz robic, bo mozna byc data entry clerkiem za najnizsza krajowa a mozna byc senior accountant za 100k rocznie.
Musisz popatrzec na rodzaj pracy ktory cie interesuje bo tylko wtedy bedziesz mial zapal do nauki.
Do wielu kursow mozesz przygotowywac sie sam i tylko zabukowac egzamin przez np Paerson VUE - taki dokument jest respektowany przez wszystkich pracodawcow- a do niektorych musisz sie zapisac na kurs i wtedy to kosztuje sporo wiecej.
W sumie jak masz jakies oszczednosci i nie wiesz gdzie zaczac to mozesz sie nawet zaczac uczyc juz dzisiaj szybkiego pisania na klawiaturze i isc do roboty jako taki data entry clerk i wtedy sie chociaz rozeznasz jak to wyglada od srodka i co chcesz robic- dopiero wtedy zdecydowac sie na jakis kurs (w miedzyczasie jakies filmiki poogladac i nauczyc sie worda, excela, powerpointa czy innych pierdol ktorych bedziesz potrzebowal niezaleznie od wybranego zawodu pozniej)

ludzik50
Rozeznany
 
 
Posty: 199
Dołączył: 26 sie 2013, 20:40
Reputacja: 38
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez Pit82 » 22 wrz 2016, 08:23 Re: Czy kursy pomoga w znalezieniu pracy

Czy ja wiem, czy za najniższa ;)
Data Entry Clerks
Na szybko zerknąłem po ofertach i można za £10 nawet cos znaleźć.
http://www.cv-library.co.uk/job/2045413 ... ntry-clerk
A co do kursów to jak najbardziej polecam, tylko najpierw, dwa razy się dobrze zastanów co chcesz robić. Dla nich te kursy, dość często więcej znaczą niż studia w Polsce.

Pit82
Początkujący
 
 
Posty: 23
Dołączył: 16 sie 2015, 19:43
Reputacja: 9
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez greg3518 » 22 wrz 2016, 09:01 Re: Czy kursy pomoga w znalezieniu pracy

Dzięki za odpowiedzi, otóż wystawiłem swoje cv na stronach i wysłałem do agencji pracy, ale gdy agencje dzwonią to oferują mi zajęcia na wózki lub order picker ze względu na moją historię pracy. A ja bym chciał zacząć coś nowego, język znam dobrze, a widzę że niektórzy na forach piszą że nie ma sensu robić kursu na przekwalifikowanie jeżeli się nie ma doświadczenia w danej branży bo i tak będzie bardzo ciężko załapać pracę

greg3518
Przyczajony
 
 
Posty: 10
Dołączył: 5 maja 2013, 17:17
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez ludzik50 » 22 wrz 2016, 09:34 Re: Czy kursy pomoga w znalezieniu pracy

greg- musisz aplikowac bezposrednio na jakies stanowisko- np wyszukac na indeed czy na jobcentre.gov i aplikowac na dana posade.
Pit82- czy to 8 czy 10 czy 12 funtow to sa to stawki w okolicach najnizszej krajowej, dobra stawka to imho 25 i wiecej na godzine (jest mnostwo zawodow gdzie mozna zarobic tyle i wiecej)
No bo zeby byc lekarzem i miec 120f/godz to niestety sam kurs juz nie wystarczy ( nie wspomne o prawnikach w Londynie kasujacych 1000 funtow....na godzine jak z artykulu ponizej :D )
http://www.bloomberg.com/news/articles/ ... ce-at-risk

edit:ja nie pisze ze beda sie o Ciebie zabijac jak skonczysz kurs- mi znalezienie pierwszej pracy w IT zajelo pol roku, za to pozniej jak juz masz choc troche doswiadczenia to jest juz z gorki.
Najwazniejsze to sie nie poddawac (no i nie sluchac sierot z forow co nawet nie zamierzaja zaczac 'bo i tak sie nie uda' -nie sluchaj takich porad nieudacznikow zyciowych )

ludzik50
Rozeznany
 
 
Posty: 199
Dołączył: 26 sie 2013, 20:40
Reputacja: 38
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez Pit82 » 22 wrz 2016, 10:19 Re: Czy kursy pomoga w znalezieniu pracy

greg3518 dam Ci pewna rade, choc wiem, ze nie powinienem...
Z doświadczenia wiem, ze agencje z reguły nie dzwonią po twych byłych pracodawcach w celu weryfikacji historii zatrudnienia.
Jeśli jest tak jak mówisz, ze język znasz dobrze to "popracuj" nad swym CV, a najlepiej napisz je od nowa. Reszta już zależy od tego jak wypadniesz w agencji. Aplikuj na te prace, które Cie interesują i licz się z tym, ze telefon nie rozdzwoni się na drugi dzień jak z ofertami na order picker, może to zając z miesiąc albo i więcej. W większości firm i tak przechodzisz przez proces wdrożenia i szkolenia, wiec jeśli znasz język i jesteś inteligenty powinieneś sobie poradzić.
Ludzik50 absolutnie się z tobą zgadzam, tylko weź pod uwagę na jakim forum jesteśmy i jaki % naszych rodaków wykonuje ciężka prace fizyczna za najniższa 7.20, bez odrobiny aspiracji i odwagi aby się rozwijać.
Dlatego podoba mi się to, ze greg nie ma zamiaru do końca życia jako pracownik fizyczny za najniższą na "emeryturę zbierać", aby więcej takich jak on.

edit:
greg3518 napisał(a):...niektórzy na forach piszą że nie ma sensu robić kursu na przekwalifikowanie jeżeli się nie ma doświadczenia w danej branży bo i tak będzie bardzo ciężko załapać pracę

To spytaj się tych osób, czy miały jakiekolwiek doświadczenie w pierwszej podjętej pracy w UK? Większość z nich to się cieszy, ze jakakolwiek prace ma, musisz się nauczyć filtrować i wychwytywać ważne informacje, a przede wszystkim wyciągnąć własne wnioski.

Posunę się nawet dalej, trzeba być skończonym idiota, albo rodowitym obywatelem tego kraju, aby twierdzić znając język i posiadając samochód, ze są problemy ze znalezieniem pracy która Cie interesuje i się podoba. To tylko kwestia mentalności.

Pit82
Początkujący
 
 
Posty: 23
Dołączył: 16 sie 2015, 19:43
Reputacja: 9
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez greg3518 » 22 wrz 2016, 10:54 Re: Czy kursy pomoga w znalezieniu pracy

Dzięki wielkie za rady, pozostaje aplikować i w międzyczasie coś ,,postudiować'' aby wzbogacić cv

greg3518
Przyczajony
 
 
Posty: 10
Dołączył: 5 maja 2013, 17:17
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez KasiaSt » 22 wrz 2016, 18:54 Re: Czy kursy pomoga w znalezieniu pracy

Jestem po szukaniu "jakiekolwiek pracy w biurze". A więc z własnego doświadczenia powiem, że można ją znaleść. Uzbroić się w cierpliwość i wysyłać cv. Co do cv najważniejsze jest napisanie jej "w angielskim" stylu. Stronka National Career Services jest w tym bardzo przydatna. Tam też możesz umówić się z advisorem, który Ci w tym pomoże, sprawdzi błędy, poradzi co dodać. Byłam na kursie biurowym z job centre i ogólnie to strata czasu. I na koniec dostałam pracę opierając się głównie na doświadczeniu i edukacji z Polski.

KasiaSt
Przyczajony
 
 
Posty: 5
Dołączyła: 1 paź 2015, 13:30
Reputacja: 2
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez greg3518 » 22 paź 2016, 17:07 Re: Czy kursy pomoga w znalezieniu pracy

Witam ponownie, odświeżę temat gdyż mam pytanie do użytkownika ludzik50. Wspomniałeś coś o twojej pracy w IT, czy kończyłeś tutaj jakieś kursy komputerowe? Jeżeli tak to może wiesz jak to jest z tymi kursami komputerowymi online czy distance learning? Można się w ten sposób nauczyć czegoś o częściach komputerowych ich wymianie lub też np. jak złożyć komputer? Pytam bo widziałem takie oferty kursów a zawsze myslałem że takie rzeczy można się nauczyć tylko na zajęciach typu classroom.
Jeśli chodzi o mnie to dalej aktywnie szukam pracy biurowej, zapisałem się nawet na kurs ITQ level 2 gdzie jak mi powiedziano oprócz generalnych spraw komputerowych są podstawy pakietu microsoft office, który jest wymagany praktycznie w każdej ofercie którą przeglądałem.

greg3518
Przyczajony
 
 
Posty: 10
Dołączył: 5 maja 2013, 17:17
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez ludzik50 » 23 paź 2016, 07:15 Re: Czy kursy pomoga w znalezieniu pracy

Hej,
Tylko NIE distance learning :)
Sam zaplacilem za taki kurs 2700 funtow w 2008 -2009 roku.
Wstyd to nawet wpisywac do CV - juz od poczatku zauwazylem ze jest to bez sensu , ale mieli tak sporzadzona umowe ze po prostu nie moglem sie z niej wycofac- 'instytucja' nazywala sie Skill4Train czy Train4Skill - wpisz w google i poczytaj jakie to oszustwo jest.
Lepiej zainwestowac juz w dobre ksiazki i uczyc sie samemu.
Jesli wolisz, zeby ktos Cie uczyl to raczej zajecia w college-u lub gdziekolwiek gdzie fizycznie musisz uczestniczyc.
Skladanie komputerow raczej Ci sie nie przyda w biurze, nie dosc ze wiekszosc firm ma laptopy podpinane pod stacje dokujaca to jesli jest juz desktop to ma on support ze w ten sam dzien ktos sie pojawia i albo naprawia albo Ci daje nowy- nikt nie kaze Ci osobiscie grzebac i wymieniac karty graficznej bo siadla ;)
Moze jak masz zapal to popatrz na jakis profesjonalny kurs Microsoftu- taki bardzo dobrze bedzie wygladal w CV, mozesz uczyc sie sam i podejsc do egzaminu przez Paerson VUE, tu masz jakies:
http://www.pearsonvue.com/microsoft/
Zapytaj tez w lokalnym College-u co maja dostepne- fajnie zebys mniej wiecej okreslil sie co chcesz robic i w tym kierunku sie uczyc
Edit : mozesz napisac cos o tym ITQ level 2 ?Bo widze ze jest taki dostepny ale w sumie ciezko dokladnie okreslic co on ma na celu nauczyc i dla kogo on jest, takie straszne ogolniki tylko- tak czy siak dobrze ze cos robisz juz w tym kierunku :D -powodzonka !

ludzik50
Rozeznany
 
 
Posty: 199
Dołączył: 26 sie 2013, 20:40
Reputacja: 38
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez greg3518 » 23 paź 2016, 18:33 Re: Czy kursy pomoga w znalezieniu pracy

Dzięki za odpowiedż, jeśli chodzi o ITQ to powiedzieli mi że to poziom 2 ale dokładnie nie jestem w stanie określic co na nim będzie bo dopiero zacznę w środę i będę miał assesment, a mogę wkleić opis ogólny kursu :
ITQ courses cater for learners who wish to improve their skills in word processing, using databases and spreadsheets, and software packages such as Microsoft Publisher and PowerPoint. We offer training on Microsoft Office 2003 and Microsoft Office 2010. Our experienced IT tutors guide learners through at their own pace, ensuring they gain the confidence and skills to become independent computer users.

To tak ogólnie, lokalne college jeżeli mają kursy to żeby zacząć trzeba mieć gcse, i jeszcze dużo grosza w kieszeni:). Wyżej wymieniony kurs jest w lokalnym centrum szkoleniowym ( Bilston resource centre ) i jest za darmo, zawsze to coś. Czyli lepiej jest robić IT na kursach typu classroom, tak jak myślałem.

greg3518
Przyczajony
 
 
Posty: 10
Dołączył: 5 maja 2013, 17:17
Reputacja: 0
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do PRACA