Wymiana prawa jazdy na Angielskie

Dyskusje na temat wszystkiego, co ma kółka. Samochody, motory, rowery; sprawy techniczne ;

KobietaPostNapisane przez Justyna19925 » 27 lip 2015, 16:23 Wymiana prawa jazdy na Angielskie

Witam.
Mieszkam w Anglii od roku, posiadam polskie prawo jazdy na czas określony( wada wzroku) które traci ważność w październiku, chciała bym je wymienić na angielskie, moje pytanie brzmi czy tez zostanie mi ono wydane na określony czas? Pierwsze prawo jazdy zostało mi wydane na okres 3 lat. jak jest tutaj ze zmiana czasowego polskiego na angielskie.
Może ktoś coś więcej wie na ten temat.
Pozdrawiam

Justyna19925
Początkujący
 
 
Posty: 15
Dołączyła: 2 sie 2014, 19:16
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez izap721 » 29 lip 2015, 20:53 Re: Wymiana prawa jazdy na Angielskie

Oczywiscie ze dostaniesz czasowe.
Avatar użytkownika
izap721
Rozeznany
 
 
Posty: 149
Dołączyła: 22 cze 2009, 09:31
Reputacja: 12
Neutralny

PostNapisane przez Guest » 29 lip 2015, 21:44 Re: Wymiana prawa jazdy na Angielskie

Izap jesteś w 100% pewna tego co napisałas?
Moj brat miał terminowe prawo jazdy wydane na okres 5 lat i przy wymianie dostał do 65 roku życia sam był zdziwiony tym faktem tylko w jego przypadku byla taka roznica, ze gdy wymieniał "prawko" miał jeszcze ważne na kolejne 4 lata.

Guest
 
 

KobietaPostNapisane przez izap721 » 30 lip 2015, 14:37 Re: Wymiana prawa jazdy na Angielskie

Jestem pewna poniewaz akurat ja znam podobny przypadek i osoba ta dostala terminowe prawo jazdy. Poza tym biorac to na logike tak powinno byc. W przypadku Twojego brata zapewne zaszlo niedopatrzenie,tutejsi urzednicy nie sa zbyt rozgarnieci,przynajmniej niektorzy ;)
Tak wiec autorko watku licz na lut szczescia,chociaz ja osobiscie wolalabym badanie wzroku przejsc zeby moc bezpiecznie auto prowadzic.
Avatar użytkownika
izap721
Rozeznany
 
 
Posty: 149
Dołączyła: 22 cze 2009, 09:31
Reputacja: 12
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez marek33 » 27 lip 2016, 12:41 Re: Wymiana prawa jazdy na Angielskie

A orientuje się ktoś z was jak wygląda egzamin praktyczny w Wielkiej Brytanii? Czytałem że można go zdawać w języku polskim, ale jak to dokładnie wygląda? Mają tam jakiegoś instruktora, który mówi po polsku?

marek33
Przyczajony
 
 
Posty: 1
Dołączył: 27 lip 2016, 12:35
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Alex0007 » 27 lip 2016, 20:56 Re: Wymiana prawa jazdy na Angielskie

marek33, do kwietnia 2014 mozna bylo zdawac egzamin teoretyczny po polsku a na praktyczny-mozna bylo wziasc ze soba do samochodu,jakakolwiek osobe zeby tlumaczyla.Spozniles sie niestety ponad 2 lata-teraz tylko po angielsku.
Avatar użytkownika
Alex0007
Raczkujący
 
 
Posty: 76
Dołączyła: 25 maja 2016, 12:49
Reputacja: 12
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez TroyaN » 28 lip 2016, 08:01 Re: Wymiana prawa jazdy na Angielskie

Za miesiac powiem wam jak wyglada egzamin praktyczny :DDDD
Avatar użytkownika
TroyaN
Raczkujący
 
 
Posty: 84
Dołączył: 2 maja 2014, 11:26
Reputacja: 4
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez mirek2525 » 28 lip 2016, 22:48 Re: Wymiana prawa jazdy na Angielskie

na wymianę prawka wypełniasz formularz i masz pytania o twoim wzroku i problemach związanych z tym
wystarczy zaznaczyć ze nie masz problemów jak się nie dopatrzą to masz bezterminowe do 65 roku a jak się dopatrzą odeślą ci formularz z zapytaniem czy to prawda i masz podpisać lub zmienić, przerabiałem to juz tez mam bezterminowe :) do 65 roku

mirek2525
Przyczajony
 
 
Posty: 9
Dołączył: 1 kwi 2015, 10:01
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 29 lip 2016, 07:16 Re: Wymiana prawa jazdy na Angielskie

Tylko, ze jak (nie życzę) będziesz miał wypadek i dopatrzą się, że złożyłeś oświadczenie o stanie swojego wzroku niezgodne z prawdą, to kłopoty i konsekwencje mogą być niewspółmiernie większe.
I często gęsto płacze po forach, jak to obrzydliwi Anglicy uwzięli się na Polaka...
To się nazywa oszustwo, tak nawiasem mówiąc.
Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez TroyaN » 29 lip 2016, 11:06 Re: Wymiana prawa jazdy na Angielskie

Tu akurat nie idzie sie nie zgodzic z Adamem. Nie mowimy tu nawet o kwestii oszustwa (bo jet to oszustwo skoro podajesz nieprawde) ale o prostym fakcie, ze z jakiegos powodu twoje prawo jazdy jest czasowe. Nie chcialbym aby taki kierowca, ktory po kilku latach nie zrobil badan a faktycznie ma problemy ze wzrokiem przyladowal we mnie na drodze bo "nie zauwazyl"
Avatar użytkownika
TroyaN
Raczkujący
 
 
Posty: 84
Dołączył: 2 maja 2014, 11:26
Reputacja: 4
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez bodzzio » 29 lip 2016, 19:02 Re: Wymiana prawa jazdy na Angielskie

W formularzu który wypełniasz do wymiany prawa jazdy są dwa pytania: czy korzystasz z okularów i czy jesteś w stanie odczytać tablice rejestracyjne z odległości bodaj 20m, odpowiadasz zgodnie z prawdą i raczej nie będą wnikać w terminy w PL prawie jazdy. Czyli reasumując - sposób określania wady wzroku polega na osobistej ocenie, jeśli w okularach czytasz tablice z 20m to jest git i nie ma powodu do kontroli wzroku. I nie jest potrzebny okulista czy lekarz :)

bodzzio
Przyczajony
 
 
Posty: 1
Dołączył: 29 lip 2016, 18:55
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez edmun » 2 wrz 2016, 16:15 Re: Wymiana prawa jazdy na Angielskie

trochę kolego to mylisz. z tego co kojarzę, to pytanie dotyczy, czy nosisz okulary a jeśli nie (bo uważasz że nie masz wady wzroku) to czy bez okularów jesteś w stanie przeczytać tablice rejestracyjne z odległości ponad 20metrów.

Jesli wypełnisz nieprawdę i np. spowodujesz wypadek a nie miałeś okularów na nosie lub miałeś okulary ale od ostatniej kontroli minęło trochę czasu, to możesz mieć przechlapane.

W domu mam formularz, to jeszcze podejrzę, bo widzę że chyba od niedawna całą aplikację można zrobić przez neta, ale trzeba wszystkie formularze wypełniać zanim się dojdzie do tego pytania
Avatar użytkownika
edmun
Stały Bywalec
 
 
Posty: 444
Dołączył: 27 paź 2011, 19:06
Reputacja: 48
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez HQ-Automotive » 22 wrz 2016, 13:46 Re: Wymiana prawa jazdy na Angielskie

Witam Wszystkich forumowiczów :) Jestem nowy na forum i zamierzam na nim pozostać na stałe.

Jak udało Wam się rozwiązać temat z prawkiem ? :)

HQ-Automotive
Przyczajony
 
 
Posty: 1
Dołączył: 22 wrz 2016, 13:43
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 22 wrz 2016, 16:57 Re: Wymiana prawa jazdy na Angielskie

Problem? Jaki problem? Wymieniasz i po sprawie.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do MOTORYZACJA