rozliczenie podatku przez internet

Doradztwo w sprawie kont bankowych, pożyczek, podatków, pomysłów na własny biznes;

KobietaPostNapisane przez winnie » 8 sty 2010, 11:01 rozliczenie podatku przez internet

witam!Czy moze ktos wie czy mozna wyslac swoje p60 do revenue przez internet zeby rozliczyc sie z podatku za zeszly rok, czy ktos zna ta strone przez ktora to mozna zrobic??jakis czas temu obilo mi sie o uszy alee niejestem pewna .a zawsze kiedy jestem w centrum zapominam zeby wziasc dokumenty do revenue a tak zrobilabym to szybko przez internet.jesli ktos ma jakies informacje na ten temat bylabym wdzieczna!dzieki

winnie
Początkujący
 
 
Posty: 19
Dołączyła: 19 paź 2009, 20:07
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez VA » 8 sty 2010, 11:30 Re: rozliczenie podatku przez internet

Z tego co wiem, ta opcja jest dostepna tylko dla firm i self employed.
VA
Avatar użytkownika
VA
Zaangażowany
 
 
Posty: 1148
Dołączył: 26 sie 2006, 12:49
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 112
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez Kitty » 8 sty 2010, 13:40 Re: rozliczenie podatku przez internet

Prosze, tutaj powinnas znalezc jakies informacje na ten temat ;)

http://www.hmrc.gov.uk/individuals/
Avatar użytkownika
Kitty
Zadomowiony
 
 
Posty: 803
Dołączyła: 7 sty 2010, 16:01
Reputacja: 19
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 8 sty 2010, 16:18 Re: rozliczenie podatku przez internet

VA napisał(a):Z tego co wiem, ta opcja jest dostępna tylko dla firm i self employed.

Według moich informacji jest dokładnie tak.
Próbowałem się rozliczyć w zeszłym roku. Zarejestrowałem się, zacząłem wypełniać formularze i utknąłem, na wpisaniu jakiegoś numerka (nie pamiętam nazwy) który dostałem (niby) w piśmie z Revenue. No i potem wyszło szydło, że chodzi o pismo potwierdzające rejestrację jako self-employed.
Chyba, ze coś się zmieniło

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez Galadriela » 8 sty 2010, 19:09 Re: rozliczenie podatku przez internet

W linku powyżej (dwa kliknięcia głębiej) można znaleźć
"Registering as a new user
Follow the link at the end of this section and:
1. Select 'Register' in the 'New User' section.
2. Choose the type of account you need - individual (personal or self employed), organisation (partnerships) or agent (if you're acting for a client)."

z czego wynika przynajmniej teoretyczna możliwość zarejestrowania konta jako osobistego w odróżnieniu od samo-zatrudnionego.

Acha, abstrahuję od tego, czy "wysłanie p60" to to samo co zrobienie rocznego rozliczenia podatkowego, bo tego nie wiem. Normalnie jest tak, że zatrudnieni jako PAYE nie muszą się rozliczać, ale to wszystko co wiem na ten temat.
Jedyne co mi się nie zgadza to terminy - termin rozliczenia papierowego za 2008/2009 już dawno minął, teraz do końca stycznia można to zrobić TYLKO online, więc jeśli to jak piszecie niemożliwe dla osoby prywatnej to nie wiem, co wątkotwórca ma właściwie do zrobienia.

Galadriela
Stały Bywalec
 
 
Posty: 307
Dołączyła: 1 cze 2008, 18:00
Reputacja: 9
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 8 sty 2010, 19:33 Re: rozliczenie podatku przez internet

Słowo-klucz
Galadriela napisał(a):(...)
z czego wynika przynajmniej teoretyczna możliwość zarejestrowania konta jako osobistego w odróżnieniu od samo-zatrudnionego.(...)

Ja się zarejestrowałem - bez problemu. Ale przy wypełnianiu formy na rozliczenie stanęło na tym polu, co wpisałem powyżej.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez Galadriela » 8 sty 2010, 20:06 Re: rozliczenie podatku przez internet

AdamBoltryk napisał(a):Ja się zarejestrowałem - bez problemu. Ale przy wypełnianiu formy na rozliczenie stanęło na tym polu, co wpisałem powyżej.

No to więcej nie wiem. Ja się zarejestrowałam i rozliczyłam, też bez problemu, jako samo-zatrudniona.
O rozliczeniach PAYE wiem tylko tyle, że nie trzeba ich robić :-/

Galadriela
Stały Bywalec
 
 
Posty: 307
Dołączyła: 1 cze 2008, 18:00
Reputacja: 9
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez lager99 » 18 sty 2010, 10:07 Re: rozliczenie podatku przez internet

Witam! Ja natomiast słyszałem że można sobie wydrukować jakiś formularz z internetu który się wypełnia i wraz ze wszystkimi P60 czy P45 wysłać sobie samemu do Revenue. Nie wie czy rzeczywiście taka opcja istnieje czy nie jeśli ktoś coś wie więcej to niech da znać. pozdrawiam
Avatar użytkownika
lager99
Początkujący
 
 
Posty: 11
Dołączył: 6 sie 2006, 12:05
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 19 sty 2010, 08:10 Re: rozliczenie podatku przez internet

Oczywiście. Można:
1. iść osobiście, wypełnić druczek (pomoc na miejscu jakby jakieś wątpliwości), porozmawiać z miłą panią - czasami panem, upewnić się, że wszystko jest OK, zostawić wraz z niezbędnymi dokumentami, iść do domu i czekać.
2. wydrukować sobie druczek, wypełnić, wysłać wraz z dokumentami i czekać na list z prośbą o uzupełnienie dokumentów, albo uściślenie informacji, bo coś nie tak wypełnione, i później na kolejny list, bo czegoś tam znów zapomnieli spytać itd
3. zarejestrować działalność i rozliczać się via internet.

Ja wybrałem 1sza metodę :D

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do FINANSE