GRANIE NA GIEŁDZIE

Doradztwo w sprawie kont bankowych, pożyczek, podatków, pomysłów na własny biznes;

MężczyznaPostNapisane przez marcinm1 » 20 paź 2010, 00:57 GRANIE NA GIEŁDZIE

Chcę spróbować sił na giełdzie. Gł. krotkie-szybkie sprzedaże i kupna. Nic długoterminowego :)
Sprawdziłem moje banki Barclays i Halifax i oba mają takie biura. I różne opłaty. Interesuje mnie tylko UK. Czy znacie inne dobre biura maklerskie.

I czy jest ktoś dość dobrze się znający/

marcinm1
Przyczajony
 
 
Posty: 8
Dołączył: 10 wrz 2009, 16:02
Lokalizacja: Polska centrum
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez VA » 20 paź 2010, 17:37 Re: GRANIE NA GIEŁDZIE

Jeżeli Cię interesuje "granie" to lepiej otwórz practice account, np. http://www.share.com/a/try-trading-now- ... count.html , przynajmniej nic nie stracisz :grin:

Obecnie niemal w każdym banku można otworzyć konto handlowe (trading account), ale to jeszcze nie tworzy ich maklerami. Otwierając konto należy patrzeć na to co jest zawarte w miesięcznej opłacie, a najważniejsza jest opłata za transakcję. Wybór rodzaju konta będzie również zależeć od częstotliwości transakcji.

Do krótkoterminowego grania przydał by Ci się też dostęp do danych giełdowych na bieżąco i dobre oprogramowanie, np. Metastock, a to będzie trochę kosztować. Bezpłatne serwisy podają dane z poślizgiem ok. 15 min. Tabletki na uspokojenie też Ci się mogą przydać :-D
VA
Avatar użytkownika
VA
Zaangażowany
 
 
Posty: 1148
Dołączył: 26 sie 2006, 12:49
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 112
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez marcinm1 » 20 paź 2010, 18:58 Re: GRANIE NA GIEŁDZIE

Fajna stronka i 15000 na start zeby pograć. Zobaczę napewno.
trading account - w sumie opalty za kupno itp tak samo jak w biurach maklerskich, w zasadzie działanie to samo :)

15 minut poslizgu to sporo zwałaszcza , że agresywni gracze kupują i sprzedają w przeciągu kilku minut a tu 15 min opoznienia.

A możesz polecić jakiś konkretne "biuro maklerskie" lub bank. Bo z tego co widzę opłat są różne i ciężko się zdecydować.

marcinm1
Przyczajony
 
 
Posty: 8
Dołączył: 10 wrz 2009, 16:02
Lokalizacja: Polska centrum
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez VA » 21 paź 2010, 08:24 Re: GRANIE NA GIEŁDZIE

Osobiście jeszcze nie uzbierałem kapitału żeby osobiście testować konta. Raczej tylko praktykuję.
Wybór konta będzie zależeć przede wszystkim od ilości i sum transakcji. Tutaj masz porównanie kilku. Niektóre banki pozwalają konto wypróbować i warto skorzystać z tej opcji. Niektóre konta mają limity, więc trzeba zaplanować ile transakcji będzie się wykonywać. Poza tym, jak już wspomniałem wcześniej, konta różnią się dodatkami, więc musisz zwrócić uwagę czy będziesz ich używać.
Popróbuj practice account na share.com dokładnie tak samo działa z prawdziwym wkładem, no może prawie tak samo :-D
VA
Avatar użytkownika
VA
Zaangażowany
 
 
Posty: 1148
Dołączył: 26 sie 2006, 12:49
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 112
SzanowanySzanowany


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do FINANSE