paralotnie po raz kolejny

Rozmowy dotyczące różnych dziedzin sportowych, meczy, drużyn , spotkań sportowych

MężczyznaPostNapisane przez vicekhrd » 7 sty 2010, 13:04 Re: paralotnie po raz kolejny

Witam
Od pewnego czasu juz, zastanawiam sie nad tym sportem w kategoriach takich zeby 'sobie polatac'. Nie mam zadncyh doswiadczen z latania za wyjatkiem rajanera lub pododbnych :) ale mimo tego chcialbym sprobowac. Na poczatek myslalem o tandemie zeby zobaczyc czy sie wystrasze czy pokocham a potem ewentualnie licencja.
Gdyby ktos byl w podobnej fazie rozwojowej paralotniarstwa, prosze sie zglaszac. Zawsze to razniej robic licencje w wiekszym gronie anizeli samemu. Zwlaszcza ze mozna liczyc na wsparcie w przebrnieciu calego procesu ze strony aktywnych pilotw .

Van; Zglaszam sie jako potecjalny kandydat chetny do wzbicia sie w psestworza (oczywiscie w bezpieczny sposob).

vicekhrd
Przyczajony
 
 
Posty: 5
Dołączył: 25 maja 2009, 18:53
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez vanwaestel » 7 sty 2010, 23:52 Re: paralotnie po raz kolejny

ok... bede mial to na uwadze. juz niedlugo wiosna i wszysko ruszy na nowo.

Hejka.
Anglia powoli zaczyna przypominac Antarktyde... od miesiaca temperatura na minusie i ostatnio 12cm sniegu w Birmingham, a srednio duzo powyzej 60cm w Walii. Mimo tych nie korzystnych warunkow wybralismy sie na latanko, a tutaj krotki klip:

http://www.youtube.com/watch?v=WdjrruAKu30

Pogoda przepienkna i jak ktos lubi piesze wycieczki to nie trzeba namawiac- na szlaku naprawde tloczno!

Pozdrawiam,
Van

PS
Wszystkiego najlepszego w nowym roku!

[ Dodano: Nie Wrz 05, 2010 11:34 ]
i kolejny klip:

http://www.youtube.com/watch?v=TCG4fXM7WtE

ludzieska jestescie tu?

vanwaestel
Stały Bywalec
 
 
Posty: 325
Wiek: 29
Dołączył: 15 gru 2006, 20:12
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez d-ada » 10 sty 2011, 23:07 Re: paralotnie po raz kolejny

Witam
Van, od pewnego czasu myslę o lataniu w UK. Wiem, że są tu kluby które oferują szkolenie i licencję ale nie znam tego od strony praktycznej.
Czy mógłbyś trochę oświecić jak zdobywa się uprawnienia do samodzielnego turystycznego latania patalotnią i jaki jest koszt i długość tego typu szkoleń?
Mam nadzieje latać w tym roku:-))

Pozdrawiam
D.

d-ada
Przyczajony
 
 
Posty: 4
Dołączył: 10 sty 2011, 19:39
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez vanwaestel » 11 sty 2011, 08:36 Re: paralotnie po raz kolejny

Hej.
Odpowiedz na te i inne pytania znajdziesz na naszej stronie internetowej: www.grupa303.net

Zajrzyj na forum i poczytaj. W chwili obecnej pierwsze kroki stawia okolo 5 pilotow :) wiec jest do kogo sie przylaczyc i kogo zapytac.

Koszt sprzetu na poczatek to w granicach 1000f, drugie tyle to szkolenie. Do tego trzeba doliczyc koszt wyjazdow. Daje to okolo 2500f... nie za tanio :/

Pozdrawiam
Van

vanwaestel
Stały Bywalec
 
 
Posty: 325
Wiek: 29
Dołączył: 15 gru 2006, 20:12
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez d-ada » 11 sty 2011, 15:26 Re: paralotnie po raz kolejny

Van

Grupa303 widzialem już wcześniej i gratuluję. To rzadki wyczyn, że polonia buduje społeczność w UK :wink:
Bdw gdzie dokładnie szkolą się wspomniani przez Ciebie piloci? Ja jestem Oxfordu.
Czy to są osoby które w profilu mają zaznaczone "jeszcze nie lata"?
Może jakiś kontakt?
Co do kosztów... może lepiej wybrać się na Słowację na wakacje i tam zrobić kurs za jakieś 450 euro. Co o tym myślisz? :roll:
Widziałem twoje konto na Youtube. Bardzo ciekawe.

Pozdrawiam
D

d-ada
Przyczajony
 
 
Posty: 4
Dołączył: 10 sty 2011, 19:39
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez vanwaestel » 11 sty 2011, 18:26 Re: paralotnie po raz kolejny

W chwili obecnej lista pilotow jest jeszcze nie oficjalna... bo kazdy moze sie zarajestrowac na naszej stronie. Juz w niedlugim czasie tylko piloci beda mieli dostep do strony :) Jesli masz pytania to pytaj na stronie lub kontaktuj sie z pilotem o ksywce LESTER. Z tego co wiem to szkola sie w Brighton. A co do szkolenia za granica, zastanow sie gdzie bedziesz latac? Jesli w Europie to ok, Slowacja jest rozwiazaniem. Jesli tutaj to bedziesz musial przekwalifikowac sie (ok £300) i wykupic angielskie czlonkostwo=oplate za startowiska i ubezpieczenie. Mozna tez na slepo kupic sprzet i uczyc sie, pod warunkiem ze masz kogos kto Ci pomoze. Z tego co wiem to DARKY tak zrobil. Ja w chwili obecnej szkole dwie osoby, tyle ze nie oficjalnie, bo nie mam jeszcze papierow... pozdro

vanwaestel
Stały Bywalec
 
 
Posty: 325
Wiek: 29
Dołączył: 15 gru 2006, 20:12
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez d-ada » 12 sty 2011, 09:02 Re: paralotnie po raz kolejny

Hej,

Co sadzisz o tym skrzydle, http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll? ... K:MEWAX:IT klient nie podaje stopnia zużycia tylko dość oględnie: "Paraglider and Harness in fair condition for age, which reflects the starting price. just to add i was flying this glider on sunday every thing as it shud be no problems"
Dodam, że ważę 82-85kg więc powinienem się łapać, ale nie wiem czy ten sprzęt jest łatwy do opanowania i ile moze mieć lat :neutral:
Spodziewam się ceny 400-430 Ł nie wiem czy warto zwłaszcza, że nie mam możliwości tego oglądać przed końcem aukcji.

pozdrawiam
D

d-ada
Przyczajony
 
 
Posty: 4
Dołączył: 10 sty 2011, 19:39
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez vanwaestel » 12 sty 2011, 18:42 Re: paralotnie po raz kolejny

Kazda paralotnia posiada tzw. certifikat przydatnosci. Nawet paralotnia 5 letnia ale ekploatowana intensywnie moze nie nadawac sie do latania. Zywootnosc sprzetu paralotniowego to ok. 10lat. rok produkcji tej paralotni to 2002. opis aukcji podaje bardzo malo wiec mozna przypuszczac ze jest to marny sprzet... kupowanie na ebuy to ryzyko, tym wieksze jesli nie wiesz co kupic :)

fair condition for age -> czytaj, jako wyesploatowana.

zakup sprzetu wyglada tak. nowy zestaw to 3700f. skrzydlo, uprzaz i zapas, proste vario. po pierwszym roku latania zestaw traci na wartosci 50%. kolejne lata to ok 20% w plecy... z nalotem okolo 500h paralotnie mozna wyrzucic... sprzet o ktorym piszesz to nie wiecej niz 250f. wiec placac za niego 400f, raz ze przeplacasz a dwa ze narazasz swoje i innych zycie! pamietaj, ze raz sie oderwiesz do gory to musisz wyladowac. zastanow sie czy chcesz zaoszczedzic na swoim kalectwie? a dwa, jesli podczas wypadku uszkodzisz kogos i testy wykaza ze paralotnia na ktorej latales byla nie sprawna to mozesz spotkac sie z dosc duza grzywna i problemami...

jak przejzysz forum grupy to zobaczysz ile kosztuje latanie. jesli szkoda ci 1000f na poczatek to zastanow sie czy naprawde chcesz latac? dla mnie latanie to koszt roczny 1500f + czas. a latam tylko 70h rocznie. nie wliczam w to zakupu sprzetu, to koszt samych wyjazdow :)

jak juz pisalem, wszystkiego mozesz sie wypytac na naszym forum! i tam zapraszam po odowiedzi. na pewno i inni sie wypowiedza.

pozdro

vanwaestel
Stały Bywalec
 
 
Posty: 325
Wiek: 29
Dołączył: 15 gru 2006, 20:12
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez d-ada » 12 sty 2011, 19:01 Re: paralotnie po raz kolejny

Dzięki za info, swoją drogą ciekawe ile wylicytują?

d-ada
Przyczajony
 
 
Posty: 4
Dołączył: 10 sty 2011, 19:39
Reputacja: 0
Neutralny

Poprzednia strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SPORT