wykroczenie drogowe - co dalej??

Dyskusje na temat wszystkiego, co ma kółka. Samochody, motory, rowery; sprawy techniczne ;

KobietaPostNapisane przez chawratka » 17 kwi 2011, 20:32 wykroczenie drogowe - co dalej??

witam, dostałam własnie NOTICE OF INTENDED PROSECUTION . przekroczyłam prędkość o 8 mil/h (dozwolone 30 moje było 38) pisze że mam wypełnic jakiś dokument i in to odesłac.. tak zamieżam ale chciałabym sie dowiedziec czegoś wiecej.. co bedzie teraz dalej.. co mi zrobią?? może ktoś miał juz podobną sytuacje i wie co dalej mam robic??

chawratka
Przyczajony
 
 
Posty: 4
Dołączyła: 7 mar 2011, 10:20
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Adrian2712 » 18 kwi 2011, 01:10 Re: wykroczenie drogowe - co dalej??

Witam!Najprawdopodobniej dostaniesz jakieś punkciki,ale pewnie niewiele o ile w ogóle jakieś dostaniesz... no i pewnie jakaś grzywienke do zapłaty.
Avatar użytkownika
Adrian2712
Rozeznany
 
 
Posty: 195
Dołączył: 18 mar 2011, 15:21
Lokalizacja: B'ham
Reputacja: 18
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Julek » 18 kwi 2011, 08:48 Re: wykroczenie drogowe - co dalej??

Kilka tygodni temu rowniez dostalem taki liscik:)
A wiec wyglada to tak:
Prawdopodobnie po wypelnieniu i odeslaniu otrzymasz propozycje dolaczenia do tzw 4 godzinnego "speed awareness workshop" (oczywiscie jezeli jest to Twoje pierwsze wykroczenie).Jezeli zdecydujesz sie dolaczycl,koszt tej przyjemnosci waha sie w granicach okolo60-70£.
Jezeli odmowisz,dostaniesz poprosu mandat w wysokosci 60£ i dodatkowo 3 punkty ,ktore kasuja sie dopiero po 3 latach.
ps. moje przwinienie dokladnie takie samo 38 mil.

Pozdrawiam i zycze szerokiej drogi:)i uwaga na kamerki:)Zdecydowanie jest ich tutaj za duzo!!

Julek
Początkujący
 
 
Posty: 25
Wiek: 46
Dołączył: 3 sty 2010, 16:56
Reputacja: 1
Neutralny

KobietaPostNapisane przez chawratka » 18 kwi 2011, 08:55 Re: wykroczenie drogowe - co dalej??

dziekuje za odpowiedz... ale pojawił sie inny problem.. ja musze na początku maja pojechać do Polski.. nie wiem kiedy wróce... oni wyrobią sie z tym do mojego wyjazdy czy to długo trwa?? tzn chodzi mi o przesłanie mandatu bo raczej na to szkolenie sie nie zdecyduje... to moje pierwsze wykroczenie..

chawratka
Przyczajony
 
 
Posty: 4
Dołączyła: 7 mar 2011, 10:20
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Julek » 18 kwi 2011, 10:18 Re: wykroczenie drogowe - co dalej??

Kilka tygodni moze to potrwac.Dostalas dopiero pierwszy list.Potem zaproponuja speed awareness workshop i dopiero potem wysla Ci mandat.W moim przypadku trwalo to okolo 2-3 miesiece,z tym ze celowo przedluzalem odsylanie formularzy(28 dni na odeslanie od daty wystawienia) :)
Przed wyjazdem do polski upewnij sie,ze wszystko masz dopiete na ostatni guzik,gdyz kara za opoznienia lub brak wplaty moze wyniesc jak dobrze pamietam okolo 1000£.

Pozdrawiam.

ps.wszystko odbywa sie listownie,tak ze jezeli masz jakas zaufana osobe lub rodzine w uk,popros ich o dopilnowanie i odsylanie listow na czas.Mandat wyglada tak, ze poprostu wpisujesz dane z karty i odsylasz.Jedyny problem to hmm...podpis.Ale tak jak napisalem wczesniej,masz 28 dni na odsylanie papierow.

Julek
Początkujący
 
 
Posty: 25
Wiek: 46
Dołączył: 3 sty 2010, 16:56
Reputacja: 1
Neutralny

KobietaPostNapisane przez chawratka » 18 kwi 2011, 10:23 Re: wykroczenie drogowe - co dalej??

dzieku slicze za pomoc.. postaram sie to tak załatwic żebym nie musiała płacic kary 1000 funtów..

chawratka
Przyczajony
 
 
Posty: 4
Dołączyła: 7 mar 2011, 10:20
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Julek » 18 kwi 2011, 18:00 Re: wykroczenie drogowe - co dalej??

No dobra,z tym tysiacem to moze troche przesadzilem;)
Ale trzeba potem wloczyc sie po sadach i koszt to jakies kilka stowek.
Pozdrawiam.

Julek
Początkujący
 
 
Posty: 25
Wiek: 46
Dołączył: 3 sty 2010, 16:56
Reputacja: 1
Neutralny

KobietaPostNapisane przez chawratka » 19 kwi 2011, 09:30 Re: wykroczenie drogowe - co dalej??

nie przesadziłeś z tym tysiącem :) na drugiej stronie pisze że za nie dotrzymanie teraminu grozi kara 1000 funtów plus koszty sprawy sadowej i 6 punktów karnych ..:) także lepiej zrobić wszystko na czas :) dzięki i pozdrawiam :)

chawratka
Przyczajony
 
 
Posty: 4
Dołączyła: 7 mar 2011, 10:20
Reputacja: 0
Neutralny

PostNapisane przez Guest » 20 kwi 2011, 06:57 Re: wykroczenie drogowe - co dalej??

Ja dostałam 6pk i 100 f mandatu,sprawa w sadzie bez mojej obecnosci bo zajscie było ok 100 mil od domu no i predkosc duuuuzo wieksza!pzd

Guest
 
 

MężczyznaPostNapisane przez stefan1965 » 21 kwi 2011, 20:10 Re: wykroczenie drogowe - co dalej??

Z tym odsyłaniem przez kogoś to lipa ponieważ trzeba dołączyć prawo jazdy oraz counterpart.
two beer or not two beer

stefan1965
Raczkujący
 
 
Posty: 96
Dołączył: 10 sty 2009, 17:10
Reputacja: -3
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do MOTORYZACJA