TAX RETURN

Doradztwo w sprawie kont bankowych, pożyczek, podatków, pomysłów na własny biznes;

MężczyznaPostNapisane przez photographereq » 30 kwi 2007, 13:46 TAX RETURN

witam mam kilka pytan mam zamiar na dzniach sie rozliczyc a wlasciwie to chcial bym to zrobic juz a brakuje mi pewnych informacji chodzi o to ze ...

podobno mozna sciagnac z internetu ten formulaz ktory trzeba wypelnic w reweniu czy moze mi ktos podac konkretny link to sie podobno nazywa TAX RETURN czy cos takiego chcial bym konkretny link do tego formulaza zebym mugl sobie go wydrukowac

po drugie czy mozna te wszystkie dokumenty wyslac im poczta ? i jesli tak to na jaki adres czy na

HM Revenue & Customs
Birmingham Solihull Area
City Centre House
30 Union Street
Birmingham
B2 4AE

czy to jest ten adres ??

czy wysylajac im te wszystkie dokumenty musi to byc orginal P60 ? czy kopia a orginal lepiej zostawic sobie ? tak samo z wewntualnym pejslipem ?

w koncu czy jesli da sie to wszytsko zalatwic droga pocztowa to czy ktos to robil i sie doczekal ? takigo zwrotu ? czy lepiej wyslac np. 2 kopie ? i ile to tak naprawde trwa wszedzie czytam 6 do 8 tygodni czy to prawda ? czy moze lepiej isc tam osobiscie ?


pozdrawiam cala Polonie i z gory dzieki na info

photographereq
Początkujący
 
 
Posty: 18
Dołączył: 5 gru 2006, 21:25
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez kik1976 » 30 kwi 2007, 16:04 Re: TAX RETURN

jesli sie tam no przespacerujesz , to moga ci nawet pomoc go wypelnic i moze nawet nic nie bedziesz musial wysylac.
Avatar użytkownika
kik1976
Zadomowiony
 
 
Posty: 970
Dołączyła: 2 wrz 2006, 07:43
Reputacja: 5
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez photographereq » 30 kwi 2007, 16:53 Re: TAX RETURN

no dobra tylko co wypelnic bo nadal nie wiem jak ten dokument sie nazywa czy to jest P cos tam ? czy co no i nikt nie odpowiedzial na dla na zadne z moich pytan

photographereq
Początkujący
 
 
Posty: 18
Dołączył: 5 gru 2006, 21:25
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez magdi8282 » 30 kwi 2007, 18:44 Re: TAX RETURN

lepiej przejdz sie do revenue. Pokaz swoje p60 i popros i tax return form, to jest bodajze jedna kartka do wypelnienia- banalne pytania na temat danych osobowych i zarobkow w poprzednim roku. Jezeli wypelnisz na miejscu bedziesz mogl od razu zostawic p60( o ile dobrze pamietam). Po paru tyg odesla ci twoje ostemplowane p60 a nast przysla ci czek. To wszystko.

magdi8282
Przyczajony
 
 
Posty: 9
Wiek: 41
Dołączyła: 10 lip 2006, 18:27
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Dariuszuk.bloog.pl » 30 kwi 2007, 19:10 Re: TAX RETURN

Witam robie sam i sie udaje.Dobrze jest po otwarciu strony napisac polish inf.j.polski
SA100 Individual Tax Return (PDF)
http://www.hmrc.gov.uk/forms/sa100.pdf
Powodzenia http://dariuszuk.bloog.pl/

Dariuszuk.bloog.pl
Przyczajony
 
 
Posty: 10
Dołączył: 22 lip 2006, 11:28
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez photographereq » 30 kwi 2007, 21:42 Re: TAX RETURN

wszyscy piszecie o wypelnieniu jakiej banalnej kartki a kolega Dariuszuk podal link do SA100 ktory ma jakies 12 stron czy to napewno ten druk ?

dodam tylko ze pracuje oczywiscie przez agencje zarabiam 6h n godzine i moje zarobki nie przekroczyly tych 5030 f w ubieglym roku podatkowym

photographereq
Początkujący
 
 
Posty: 18
Dołączył: 5 gru 2006, 21:25
Reputacja: 0
Neutralny

PostNapisane przez kat82 » 1 maja 2007, 11:17 Re: TAX RETURN

to jest P91 "Employment record"

kat82
 
 

MężczyznaPostNapisane przez Shon » 1 maja 2007, 11:34 Re: TAX RETURN

photographereq napisał(a):pozdrawiam cala Polonie i z gory dzieki na info



o ty a tutej nie byles

LINK

pozdrowionka
cytat:
Ostatnio wywalili mnie z księgarni za przestawienie wszystkich Biblii do działu "Fantastyka"...

Obrazek
Avatar użytkownika
Shon
Zadomowiony
 
 
Posty: 957
Wiek: 52
Dołączył: 3 sie 2006, 07:10
Lokalizacja: B&ham
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez photographereq » 1 maja 2007, 18:37 Re: TAX RETURN

pogubilem sie totalnie ;/ bylem dzisiaj w Revenue i tak bylo pelno ludzi wiedz nie wiem czy mi dobrze powiedzieli ale w kazdym badzi razi rozmawialem z gosciem powiedzialem ze chce sie rozliczyc i odzyskac moj tax i on na to dal mi dwa papierki wlasnie

P91 Employment Record co w moim przetlumaczeniu znaczy zapis zatrudnienia czyli nic zwiozanego ze zwrotem podatku

dal mi jeszcze Arrival in the United Kingdom co oznacza przybycie czy cos takiego do Anglii tak to rozumie i tam tez raczej nic nie ma jesli chodzi o podatek no wiedz :/ nadal jeste w kropce czy jest na tym forum ktos kto naprawde wie jak sie rozliczyc z tego zakichanego podatku ??? ja chce tylko moje kase :D hihihi :twisted:

photographereq
Początkujący
 
 
Posty: 18
Dołączył: 5 gru 2006, 21:25
Reputacja: 0
Neutralny

PostNapisane przez kat82 » 1 maja 2007, 21:15 Re: TAX RETURN

no i teraz wypełnij wszystko, dołącz p45 czy p60 , wyślij do revenue albo zanieś i czekaj na czek mrgreen:

kat82
 
 

MężczyznaPostNapisane przez darco » 10 maja 2007, 16:49 Re: TAX RETURN

w sumie to do konca nie wiadomo co zrobic,ja np. mam spory kawalek do Revenue.Musze wszystko zalatwic listownie.Kolezanka rok temu zrobila tak wyslala zwykle wlasnoreczne pismo + P60 i otrzymala po jakis 2 tygodniach czek ze zwrotem podatku :D
Avatar użytkownika
darco
Początkujący
 
 
Posty: 48
Wiek: 41
Dołączył: 3 wrz 2006, 11:47
Lokalizacja: Lichfield
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Dariuszuk.bloog.pl » 2 cze 2007, 20:41 Short Tax Return 2007

Short Tax Return 2007 .Tax year 6 April 2006 to 5 April 2007
http://www.hmrc.gov.uk/forms/sa200.pdf Do ok.17 tys.funtow/rocznie
...............
Tax Return for the year ended 5 April 2007
http://www.hmrc.gov.uk/forms/sa100.pdf Pow.17 tys.
..................
Wliczam w koszty; laptop zwrot ok.30%,tel.i ladowania,narzedzia,samochod ,serwis,benzyna,itd.
.................
Robie self emploiment to CIS-25 Tax voucher, P-45,P-60,robie w kilku firmach na raz.
Oryginaly przed wyslaniem kserowac.Miec pewny adres gdzie poczta nie ginie.
Moje http://Dariuszuk.bloog.pl
Powodzenia

Dariuszuk.bloog.pl
Przyczajony
 
 
Posty: 10
Dołączył: 22 lip 2006, 11:28
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez darco » 4 cze 2007, 14:55 Re: TAX RETURN

mozna sobie odliczyc zakup laptopa ???bo nie kumam
Avatar użytkownika
darco
Początkujący
 
 
Posty: 48
Wiek: 41
Dołączył: 3 wrz 2006, 11:47
Lokalizacja: Lichfield
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Dariuszuk.bloog.pl » 20 cze 2007, 22:39 Re: TAX RETURN

Laptop potrzebny do zapisywania fotek wykonanych prac,wiec jest kosztem jaki ponioslem wykonujac prace.Dostalem z I Revenue Tax Calculation continued SA302 dali 30 dni na poprawki i po tem uznaja tak jak jest napisane i dadza zwrot,czek do domu.NOWE zamiast CIS-25 dostalem po raz pierwszy,Statement of payment and tax deducted.

Dariuszuk.bloog.pl
Przyczajony
 
 
Posty: 10
Dołączył: 22 lip 2006, 11:28
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Grzes* » 23 cze 2007, 19:57 Re: TAX RETURN

Czy ktos zna godziny otwarcia Revenue w Birmingham?
Avatar użytkownika
Grzes*
Rozeznany
 
 
Posty: 127
Dołączył: 16 sie 2006, 09:52
Reputacja: 2
Neutralny

Następna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do FINANSE