Ostatnia Szansa

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

MężczyznaPostNapisane przez rastatinek » 12 paź 2014, 12:13 Ostatnia Szansa

Cześć witam wszystkich . Moja sytuacja materialna w Polsce jest tragiczna . Postanowiłem wyjechać i pracować w Anglii dokładnie Birmingam . Nie mam zielonego pojęcia co będe robił i gdzie mieszkał . Startuje 11 listopada i ląduje z 300 f w kieszeni . Jeżeli ktoś uważa , że jestem szalony to .... tak jestem ;]

Chciałem zapytać was czy ktoś może był w takiej sytuacji albo zna kogoś komu się udało . Żebym wiedział czy mam szanse .


Jestem młody mam 23 lata , znam angielski , mam średnie wykształcenie (matura) Pracowałem na stacji paliw , jako magazynier w polo markecie , jako przesdstawiciel handlowy w firmie co sprzedawala magiczne odkurzacze i jako pracownik markietingu i handlu w firmie ktora zajmowala sie OZE (fotowoltaika)

z góry dziękuje za elokwętną krytyke ;p

pozdrawiam
Avatar użytkownika
rastatinek
Przyczajony
 
 
Posty: 7
Dołączył: 12 paź 2014, 11:28
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Goosia » 12 paź 2014, 19:41 Re: Ostatnia Szansa

jak znasz angielski to pewnie ze sie Tobie uda , wystarczy pochodzic po agencjach a napewno cos sie znajdzie :D Trzymam kciuki 8)
Don't say 'up', before you have jumped

Goosia
Raczkujący
 
 
Posty: 57
Dołączyła: 11 gru 2010, 13:00
Lokalizacja: west bromwich
Reputacja: 4
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez marass85 » 12 paź 2014, 19:44 Re: Ostatnia Szansa

tutaj kazdy predzej czy pozniej znajduje prace... jezeli znasz ang to powinno to byc predzej, nawet jesli na poczatku bedzie robil za minimala przynajmniej 5 dni w tyg to i tak nie bedziesz narzekal... czy jestes szalony ??? SZALENI ludzie podobni do Ciebie siedza w Polsce i pracuja po 7zl/h wiec jak dla mnie to raczej idziesz prawidlowym tokiem myslenia... tutaj przyjmuja ludzi bez doswiadczenia i jezyka od tak, znam, znalem i poznaje takich ludzi dziesiatki... pracy jest sporo tylko trzeba chciec ja znalezc i wierzyc w siebie, jezeli masz jakies pytania to pytaj, pzdr
swiatem rzadza paradoksy...

marass85
Raczkujący
 
 
Posty: 54
Wiek: 39
Dołączył: 3 mar 2013, 13:45
Lokalizacja: B23
Reputacja: 17
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Thomas » 13 paź 2014, 06:31

Dla ulatwienia sprawy ogarnij sobie jakis pokoj juz z polski.
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 41
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez rastatinek » 13 paź 2014, 07:03 Re: Ostatnia Szansa

Czy ktoś mnie może uświadomić jakie są zarobki dla osoby która nie ma specjalizacji w żadnej branży czyt. ( praca fizyczna) ??? i czy numer zdobycie numeru nin graniczy z cudem ;p i czy jest problem z wynajeciem mieszkania bedac tam ? mam cash i nie wygladam jak "buntownik z wyboru" jestem milym grzecznym chlopakiem (abstynent ) "narazie" ;p

pozdrawiam i dziekuje wam za dobre slowo
Avatar użytkownika
rastatinek
Przyczajony
 
 
Posty: 7
Dołączył: 12 paź 2014, 11:28
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez wielkimar » 13 paź 2014, 07:09 Re: Ostatnia Szansa

...dla ułatwienia, jeśli już tak chcesz ryzykować uzbieraj więcej pieniędzy.
Plusem może być okres, gdzie łatwiej o pracę tymczasową ze względu na nadchodzące święta.
Pamiętaj, że wynajęcie pokoju to ok 60-80.00 za tydzień, przy dobrych wiatrach jeśli pracę znajdziesz od razu, to i tak pierwszą wypłatę dostaniesz po tygodniu lub dwóch.
Musisz założyć konto itd.
W/g mnie te £300.00 jest dużo za małą kwotą na początek, powinieś co najmniej ją podwoić, tak abyś nie był kolejną osobą bez pracy, pieniędzy i dachu nad głową.
Najważniejsze, tutaj pieniądze nie leżą na ulicy, praca nie czeka na lotnisku z kartką, tutaj też trzeba na swoją wypłatę zasuwać.

wielkimar
Rozeznany
 
 
Posty: 203
Dołączył: 3 cze 2007, 21:09
Reputacja: 25
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez rastatinek » 13 paź 2014, 07:22 Re: Ostatnia Szansa

Przyznam się , że mam kolegę który już tam jest i myślę , że może mi pomóc w różnych kwestiach . Zabieram finalnie 400 F i więcej nie wyciągne , chyba że dostane premię od Polskiego prywaciarza co oznacza , że dokona się cud pokroju rozstąpienia morza czerwonego przez mojżesza ....
Avatar użytkownika
rastatinek
Przyczajony
 
 
Posty: 7
Dołączył: 12 paź 2014, 11:28
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Thomas » 13 paź 2014, 07:42

Czas na test dla kolegi czy nim jest czy nie. Nie zaproponowal ci noclegu (free) na kilka tygodni do czasu znalezienia pracy?
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 41
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez rastatinek » 13 paź 2014, 07:49 Re: Ostatnia Szansa

W zasadzie zaproponował ale kazał się wstrzymać z czasem , a rodzinna i pan komornik zachęcają mnie do wyjazdu na hura ;p Co mnie nie zabije to mnie wzmocni ...
Avatar użytkownika
rastatinek
Przyczajony
 
 
Posty: 7
Dołączył: 12 paź 2014, 11:28
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Darwas » 13 paź 2014, 08:15 Re: Ostatnia Szansa

Jeżeli język znasz dasz rade,w tamtym tygodniu dużo moich znajomych miało telefony z agencji proponowali prace jakom nie wiem ale może warto zadzwonić do nich tak że może spróbuj tu zadzwonić http://www.masstemps.co.uk/contact.html
Avatar użytkownika
Darwas
Zadomowiony
 
 
Posty: 693
Dołączył: 26 sty 2008, 11:01
Lokalizacja: Dudley
Reputacja: 58
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez rastatinek » 13 paź 2014, 08:33 Re: Ostatnia Szansa

Dziś po głębszym namyślę stwierdzam , że postaram się w tydzień znaleść w Birm i zaczynam szybko poszukiwania pracy , telefon z Polski do Angli wyniósł by mnie pewnie tyle co pół wypłaty . Szkoda gadać taka sytuacja...

Dzieki darek za linka . Tylko nie orientuje sie na ta chwile w firmach itp . Wiem , że lecę do Birm dzielnica handsworth , handsworth wood w której postaram się o mieszkanie (tam moj kolega mieszka)
Avatar użytkownika
rastatinek
Przyczajony
 
 
Posty: 7
Dołączył: 12 paź 2014, 11:28
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Thomas » 13 paź 2014, 10:26

Jesli chcesz jaka kolwiek prace na start To ja zawsze radze onijac agencje i łazić po coffee shopach i kanapkowniach tam rotacja jest duza zawsze kogos szukaja a przynajmniej masz jakis kontrakt a nie jak to w agencji pan na telefon.
Jakiś czas temu pomagalem kuzynce i jej mężowi szukać pracy. Objechalem z nią cale miasto ale prace miala w kilka dni a mąż w dwa tygodnie znalezlismy mu na magazynie za calkiem nie złą stawke. Warto nadmienić ze mieli bardzo ale to bardzo slaby jezyk.
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 41
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez rastatinek » 13 paź 2014, 10:28 Re: Ostatnia Szansa

Co to jest coffe shop i te kanapkowicze? ;p chodzi o bary i restauracje ?
Avatar użytkownika
rastatinek
Przyczajony
 
 
Posty: 7
Dołączył: 12 paź 2014, 11:28
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Thomas » 13 paź 2014, 11:10

Dokladnie tak. Kawiarnie w mieście ich pełno, wieksze mniejsze sieciowki czy prywatne. Do tego bary z kanapkami przekaskami oraz te pseudorestauracje makdonaldy, burgerkingi oraz male prywatne.
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 41
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez michal8 » 13 paź 2014, 12:49 Re: Ostatnia Szansa

Wysyłaj CV już teraz po portalach choćby takich jak https://jobsearch.direct.gov.uk , zarejestruj się na CV Library itp.
Avatar użytkownika
michal8
Rozeznany
 
 
Posty: 132
Dołączył: 20 sie 2013, 08:44
Reputacja: 8
Neutralny

Następna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZUKAM INFORMACJI