Internet w telefonie - najlepszy wybór

Luźniejsze tematy, ogólne dyskusje, rozmowy o wszystkim i o niczym

MężczyznaPostNapisane przez Sowabezoka666 » 25 maja 2015, 10:29 Internet w telefonie - najlepszy wybór

Witam, niedawno kupiłem sobie nowy telefon ale nie wiem która sieć daje najlepsze rozwiązanie w kwestii internetu - może od was się dowiem. Chciałbym mieć internet miesiąc bez limitów - czy istnieje taka sieć, która za określoną kwotę to gwarantuje i nie jest ciężka do skonfigurowania w androidzie? Miałem przez pewien czas w t-mobile za 5F/mies, ale ostatnio usunęli to chyba gdyż nie mam już internetu w telefonie.

Sowabezoka666
Początkujący
 
 
Posty: 15
Dołączył: 10 sie 2014, 13:19
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez edmun » 26 maja 2015, 09:54 Re: Internet w telefonie - najlepszy wybór

Na chwilę obecną (co dla mnie jest nieakceptowalne) jeśli weźmiesz kartę 4G na abonament, to nie ma nielimitowanego internetu. Sam szukałem od dłuższego czasu jakiejś oferty na nowy telefon i nielimitowany internet i w końcu kilku konsultantów mi wytłumaczyło dlaczego oferty z internetem są takie drogie. Osobiście siedzę w "3" gdzie za £16 mam nielimitowany internet 3G/HSDPA i od czasu do czasu LTE, 4GB internetu do udostępniania (czyli kiedy mój telefon robi za hotspot np. dla laptopa), 300 minut i 12 000 smsów.
Polecam też rozejrzeć się w ofecie GiffGaff który ma moim zdaniem naprawdę niezłą ofertę.

P.S. Konfiguracja internetu? Przerobiłem już z 7 różnych telefonów Androida i służbowych mam pod ręką 3 różne iPhone'y. Byłem z o2, Three, Vodafone. Nigdy nie widziałem żadnej konfiguracji którą trzeba byłoby wykonać. Nawet w Polsce na szybkiego wkładam różne karty kupione na tydzień na czas odwiedzin i również nie widzę żadnych problemów. Wkładasz i działa.
Avatar użytkownika
edmun
Stały Bywalec
 
 
Posty: 444
Dołączył: 27 paź 2011, 19:06
Reputacja: 48
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 29 maja 2015, 06:49 Re: Internet w telefonie - najlepszy wybór

Sowabezoka666doprecyzuj swoją wypowiedź:
Sowabezoka666 napisał(a):(...) Chciałbym mieć internet miesiąc bez limitów (...)

Czy chcesz nielimitowany internet tylko NA 1 miesiąc, czy chcesz go PRZEZ CAŁY miesiąc?
No i o jakim internecie myslisz? czy 2G Ci wystarczy czy musi to być LTE.
No i obowiązkowo co Cie bawi - abonament czy karta.

5F miesięcznie za unlimited internet? No to faktycznie była jakas okazja.
Albo tylko promocja.
Albo darmowy okres do karty, żebyś załapał bakcyla :)

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez edmun » 29 maja 2015, 07:25 Re: Internet w telefonie - najlepszy wybór

AdamBoltryk czy mogę zapytać dlaczego w Twoim poście jest albo 2G albo LTE? A co z 3G, HSDPA czy HSPA+ (3G+)?
Avatar użytkownika
edmun
Stały Bywalec
 
 
Posty: 444
Dołączył: 27 paź 2011, 19:06
Reputacja: 48
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 29 maja 2015, 16:09 Re: Internet w telefonie - najlepszy wybór

Jesli styknie 2G (maile, proste strony, proste aplikacje) to pojdzie na wszystkim.
A jeśli LTE (netflixy, smetflixy i inne szmery-bajery) to wybór jest raczej mocno ograniczony.

Zgodzisz sie?

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez edmun » 29 maja 2015, 16:21 Re: Internet w telefonie - najlepszy wybór

Prawie tak
:-)
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
edmun
Stały Bywalec
 
 
Posty: 444
Dołączył: 27 paź 2011, 19:06
Reputacja: 48
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez ludzik50 » 29 maja 2015, 22:24 Re: Internet w telefonie - najlepszy wybór

Witam,
W giffgaff masz całkowicie nielimitowany za 20 funtów , sprawdż sobie ofertę :
https://www.giffgaff.com/goodybags
to jest internet 3G na androida- skonfigurujesz wysyłając jeden sms (bodajże 'settings' na 2020 było, -wszystkie informacje na stronce giffgaff)
Wątpię żebyś za 5 funtów miał wcześniej całkowicie nielimitowany- to by było zbyt piękne...

ludzik50
Rozeznany
 
 
Posty: 199
Dołączył: 26 sie 2013, 20:40
Reputacja: 38
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez Voltix » 30 maja 2015, 00:19 Re: Internet w telefonie - najlepszy wybór

ludzik50 napisał(a):Witam,
W giffgaff masz całkowicie nielimitowany za 20 funtów , sprawdż sobie ofertę :
https://www.giffgaff.com/goodybags
to jest internet 3G na androida- skonfigurujesz wysyłając jeden sms (bodajże 'settings' na 2020 było, -wszystkie informacje na stronce giffgaff)
Wątpię żebyś za 5 funtów miał wcześniej całkowicie nielimitowany- to by było zbyt piękne...



Raczej mial na mysli, ze placil dodatkowo £5, aby miec nielimitowany (pewnie po rpzejsciu na 4G usuneli ta oferte :D). A tak ogolnie, to z tego co sie orientuje, to "Three" oferuje najtaniej nielimitowany internet. Virgin tez mozna dorwac tanio, ale maja malym druczkiem pod nielimitowanym, ze pelna predkosc jest do 4 GB.

Voltix
Rozeznany
 
 
Posty: 106
Dołączył: 6 lut 2014, 12:59
Reputacja: 10
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez recasner32 » 30 maja 2015, 06:43 Re: Internet w telefonie - najlepszy wybór

No i trojka dodaje a nawet zacheca do tetheringu
Smiga az milo
A to spryciarze z Virgina
Napewno nie warto dawac sie lapac na promocje u firm typu Orange czy T-Mobile to sa kolonie niemieckie czy francuskie cos jak TP Sa w Polsce dawniej i sami nic nie wymysla moga jedynie rownac

Virgin mnie wkurzyl tym ze nabilem rachunek na 160 funtow na telefon i zamkneli mi serwisy powiedzieli ze mam natychmiast zaplacic mimo ze okres rozliczeniowy byl 20go to o chcieli zebym zaplacil 11go. Niby ich gdzis terms and conditions zezwalaja na takie wczesniejsze zamkniecie okresu rozliczeniowego - pierwszy przypadek na swiecie chyba ze firma tak robi
Tak ze rozstalem sie z nimi po 7 latach skoro tak traktuja lojalnego klienta ktos nie ma mozgu tam ale zarobia inni (Sky, BT)

Wracajac do tematu jak mowilem napewno nie warto stawiac na filie niemiecki czy francuskie bo oni jedynie moga wyrownywac swoje oferty. Three zdecydowanie mozna sciagac filmy na potege, jednoczesnie dzwonic i rozmawiac, bija na glowe cala reszte.

Nie wiem czy Talk Talk juz oferuje mobile jesli tak to sa bardzo konkretni goscie a i tani do tego i napewno warto sie ich oferta zainteresowac

Dodano: -- 30 maja 2015, 06:47 --

Oferuja

http://mobile.talktalk.co.uk/unlimited

Talk Talk to rewelacyjna firma a jak wiecie ja jestem dosc krytyczny i nie placa mi za reklame, za 12 funtow jest wszystko oprocz 08 czy 09 numerow a internet bez limitu. Bija nawet cenowo Virgina wiec jak maja szybkosci spoko (nie sadze zeby przebijali troke) to zdecydowany numer 1

recasner32
Raczkujący
 
 
Posty: 57
Dołączył: 1 mar 2012, 18:44
Reputacja: -13
Wyśmiewca

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 30 maja 2015, 10:47 Re: Internet w telefonie - najlepszy wybór

Voltix napisał(a):(...) ale maja malym druczkiem pod nielimitowanym, ze pelna predkosc jest do 4 GB.


Predkosc? 4GB??
Biorę w ciemno...

ludzik 1. na czyich przekaznikach dziala siec? 2. Jakie jest pokrycie/zasięg?

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez ludzik50 » 30 maja 2015, 22:38 Re: Internet w telefonie - najlepszy wybór

AdamBoltryk-GiffGaff działa na infrastrukturze O2, jeżdżę po okolicach i dopiero w Walii pojawia się problem z zasięgiem (jak i w każdej innej sieci ) -co do internetu ciekawa sprawa, bo giffgaff działa na hdspa+ w miejscach, gdzie wcześniej o2 mi nie działało (???)
Co jest również fajne- kiedyś żeby zadzwonić do Polski miałem jakieś lebary czy inne dziwne karty- teraz po prostu dzwonię z tego samego fona- giffgaff ma bardzo tanie połączenia do Polski

ludzik50
Rozeznany
 
 
Posty: 199
Dołączył: 26 sie 2013, 20:40
Reputacja: 38
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 30 maja 2015, 23:28 Re: Internet w telefonie - najlepszy wybór

No brzmi nieźle :). Ja i moj syn chodzimy na 3ce. Ja na 3G (ograniczenia telefonu - HTC One), Syn na LTE (Samsung Galaxy 4ka). 4G zaczęło działać dopiero po ostatniej aktualizacji Androida. Co Ciekawe, w Polandii na roamingu działało od poczatku. A tutaj nie chciało :) Ale podobno w 3ce to nie jest prawdziwe LTE, tylko 3G+. No i transfer "pływa". Nie jest stały.
No i dziwne bo rwie nam zasięg w pracy (Fort).
Z tego co mi było wiadomo jak się dowiadywałem kilka miesięcy temu jedynie EE (T-Mobile/Orange) miał prawdziwe LTE. LTE wymaga zmiany w infrastrukturze, a to kosztuje.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez recasner32 » 31 maja 2015, 00:09 Re: Internet w telefonie - najlepszy wybór

Nawiazujac do tematu. Duzo zalezy od tego macie jaki telefon, czy potrzebna jest konfiguracja, czy latwo jest skonfigurowac itp. Jesli jest to jakas sieczkarnia to moga byc problemy. HTC napewno jest dobrym telefonem, Xperia tez, Samsung tez jest dobry i popularny, Apple tez orpocz tego ze maja swoich konsumentow za idiotow i i nie pozwalaja ingerowac zbytnio w architekture (brak mozliwosci wymiany baterii, kipskiej jakosci urzadzenia peryferyjne) no i w wypadku Apple placi sie za znaczek.
Korzystajac z okazji chcialem zapytac czy ktos moze mi wskazac linka do baterii do telefonu Acer Liquid Gallant E350 niby sa na amazonie ale nie do konca sie znam i nie chcialbym kupic nieodpowiedniej. Dziekuje

recasner32
Raczkujący
 
 
Posty: 57
Dołączył: 1 mar 2012, 18:44
Reputacja: -13
Wyśmiewca

MężczyznaPostNapisane przez DarkneSS^^ » 1 cze 2015, 16:06 Re: Internet w telefonie - najlepszy wybór

moim zdaniem pay as u go w T-mobile

Booster Cost What you get How you get it
5 day Internet Booster £2.50 5 days of internet on your phone Text WEB to 441
30 day Internet Booster £5 30 days of internet on your phone Text MONTHWEB to 441
6 month Internet Booster £20 6 months of internet on your phone Text 6MONTHWEB to 441
30 day rolling Internet Booster £5 30 days of internet on your phone (we automatically deduct £5 from your credit every month) Text MONTHWEB2 to 441

DarkneSS^^
Przyczajony
 
 
Posty: 3
Dołączył: 14 gru 2010, 11:55
Reputacja: 0
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do HYDE PARK