Kwestia zwrotu podatku

Doradztwo w sprawie kont bankowych, pożyczek, podatków, pomysłów na własny biznes;

MężczyznaPostNapisane przez Miczihiro » 25 lis 2015, 22:14 Kwestia zwrotu podatku

Witam. Co w sytuacji jeśli za jakiś czas zamierzam wyjechać do Polski, a chce odzyskać nadpłacony podatek? Dodam, że pracowałem przez ten czas w trzech różnych agencjach i w związku z tym pojawia się tu kilka pytań:

1. Czy przed wyjazdem iść do Inland Revenue i wypełnić P85? (słyszałem, że nie jest to konieczne)
2. Czy muszę iść do wszystkich trzech agencji w których pracowałem i prosić o wydanie P45, czy wziąć go tylko z tej ostatniej w której obecnie pracuje? (kod podatkowy mam prawidłowy, mimo zmian pracy)
3. Czy dalej trzeba się bawić w wypełnianie papierów i składać je osobiście do Inland Revenue, czy może wygodniej obecnie rozliczyć się online?
4. Czy mogę zwrócić się o zwrot podatku już po zakończeniu pracy dzięki P45, które wyda mi pracodawca po zakończeniu pracy, czy też musze czekać do kwietnia aż przyślą mi P60 i dopiero z tym działać?
5. Jak znaleźć swój właściwy urząd podatkowy? Szukałem na stronie rządowej, ale coś rezultaty żadne nie wyskakują takie jak trzeba...

Miczihiro
Przyczajony
 
 
Posty: 3
Dołączył: 4 gru 2014, 18:43
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez eddy06 » 13 kwi 2016, 04:56 Re: Kwestia zwrotu podatku

Ja mam Pytanie w temacie zwrotu podatku. Po otrzymaniu P60 co nalezy z nim zrobic? Nie orzepracowalem tutaj calego roku. Mam szanse sie starac o zwrot podatku? Jak to zrobic?

eddy06
Początkujący
 
 
Posty: 16
Dołączył: 20 maja 2015, 09:15
Lokalizacja: Erdington
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Darwas » 13 kwi 2016, 06:17 Re: Kwestia zwrotu podatku

Można
Zadzwonić do Revenue tel: 0300 200 3300
Lub odwiedzić stronę https://www.tax.service.gov.uk/gg/sign- ... individual
Wysłanie listu do Revenue z odpowiednim listem i dokumentami adres: HM Revenue and Customs
BX9 1AS
United Kingdom
Avatar użytkownika
Darwas
Zadomowiony
 
 
Posty: 693
Dołączył: 26 sty 2008, 11:01
Lokalizacja: Dudley
Reputacja: 58
Poczciwy


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do FINANSE