wygasa warznosc

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

KobietaPostNapisane przez julka030308 » 20 sty 2009, 13:16 wygasa warznosc

czesc mam pytanko odnosnie polskiego dowodu osobistego gdzyz mam go waznego do 7 lipca tego roku i niestety nie posiadam paszportu.Wobec dego mam pytanie czy w konsulacie moga mi przedluzyc waznosc mojego dowodu dodam ze w najblizszych latach niewybieram sie do polski ale musze miec wazny dokument,czy moze wystarczy mi tylko paszport a o przedluzeniu waznosci dowodu zapomniec.Niewiem co robic prosze o rade.

julka030308
Rozeznany
 
 
Posty: 291
Dołączyła: 6 maja 2008, 16:05
Lokalizacja: solihull
Reputacja: -1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Aleksander1 » 23 sty 2009, 14:28 Re: wygasa warznosc

W konsulacie chyba moga pomoc z paszportem nie wiem jak z dowodem. Ale czy Twoj dowod nie jest przypadkiem do wymiany? czy rzeczywiscie do przedluzenia.
Radze zadzwonic do konsulatu.
Alek

Aleksander1
Początkujący
 
 
Posty: 32
Dołączył: 22 sty 2009, 09:04
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez bialykom » 23 sty 2009, 15:06 Re: wygasa warznosc

Z dowodem osobistym w konsulacie nic nie zalatwisz. Zeby przedluzyc/wyrobic nowy dowod nalezy osobiscie zglosic sie do odpowiedniej jednostki administracyjnej w Polsce. Przebywajac na stale za granica kraju nie masz obowiazku posiadania dowodu osobistego, co innego mieszkajac w Polsce. Tak wiec musisz wyrobic sobie paszport. Z tego co piszesz, to nigdy takowego nie posiadalas, wiec tu moga byc problemy, poniewaz potrzebny jest odpis aktu urodzenia, a taki wydaja w Urzedzie Stanu Cywilnego... w Polsce ;] Wiec jezeli nie posiadasz odpisu aktu urodzenia, to i tak musisz jechac do Polski.
Radze sie spieszyc, poniewaz okres oczekiwania na paszport to jakies 4 miesiace od momentu zlozenia wniosku.
I jeszcze jedno, jezeli jestes w UK krocej niz rok, nie wydadza ci paszportu 10-letniego, tylko tymczasowy, roczny. Przynajmniej tak jest gdy konczy ci sie waznosc paszportu. Nie wiem jak jest przy pierwszym paszporcie.

http://www.londynkg.polemb.net/index.php?document=39

bialykom
Początkujący
 
 
Posty: 45
Dołączył: 1 lip 2007, 21:57
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez julka030308 » 23 sty 2009, 16:17 Re: wygasa warznosc

ok dzieki za informacje tak myslalam ze z dowodem to nic niezalatwie musze wyrobic paszport i akurat tak sie sklada ze mam swoj akt urodzenia ;)
jeszcze raz dzieki i pozdrawiam

ps.zna ktos z was moze dokladnie godziny otwarcia konsulatu i dokladny adres :smile:

julka030308
Rozeznany
 
 
Posty: 291
Dołączyła: 6 maja 2008, 16:05
Lokalizacja: solihull
Reputacja: -1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez bialykom » 23 sty 2009, 17:31 Re: wygasa warznosc

przeciez podalem link do strony konsulatu :P

http://www.londynkg.polemb.net/index.php?document=58

bialykom
Początkujący
 
 
Posty: 45
Dołączył: 1 lip 2007, 21:57
Reputacja: 0
Neutralny


Powrót do SZUKAM INFORMACJI