Ślub

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

KobietaPostNapisane przez wa_ria_tka » 3 cze 2009, 05:35 Ślub

Witam. Razem z moim narzyczonym chicielibysmy wziasc slub cywilny w West Bromwich. Napiszcie mi gdzie musimy sie udac, jakie dokumenty posiadac i jak wyglada cala procedura, ile wynosza wszystkie oplaty, oraz ile sie czeka na ustalenie daty (jestesmy troche w pospiechu). Z gory dzieki! Ania

wa_ria_tka
Początkujący
 
 
Posty: 17
Wiek: 35
Dołączyła: 19 lis 2007, 21:36
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez marzencia2333 » 19 lut 2010, 11:25 Re: Ślub

Witam
Na stronie parafi w birmingham znalazlam taka informacje
Ponieważ nie ma możliwości zawarcia ślubu kościelnego z pominięciem cywilnego, konieczny jest tzw. Certificate, wydany przez Register Ofiice dla każdej ze stron (dwie kartki w kolorze niebieskim).
O co w tym chodzi?
Chcemy wziasc slub z moim facetem w tym roku i nie wiemy w co rece wlozyc. Kiedys jak sie pytalismy ksiedza powidzial cos, ze wpierwszej kolejnosci trzeba udac sie do Register Ofiice po jakis papier ale juz nie pamietam o co chodzi. Moze mi ktos przyblizyc temat jak wyglada od poczatku zalatwienie spraw w sprawie slubu.
Zyj szybko, kochaj mocno i nie umieraj :P
Avatar użytkownika
marzencia2333
Stały Bywalec
 
 
Posty: 463
Wiek: 39
Dołączyła: 11 paź 2007, 17:55
Lokalizacja: Tipton
Reputacja: 8
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez VA » 19 lut 2010, 13:04 Re: Ślub

Tutaj znajdziesz szczegóły. To chyba najbliższy Register Office.
Musicie się zgłosić z odpowiednimi dokumentami, podpisać papiery, zapłacić (4 lata temu w Brum kosztowało mnie to £104), zabukować termin nie szybciej niż na 5 tyg. po podpisaniu deklaracji, no i na koniec zgłosić się na ślub z dwoma świadkami.
VA
Avatar użytkownika
VA
Zaangażowany
 
 
Posty: 1148
Dołączył: 26 sie 2006, 12:49
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 112
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez marzencia2333 » 2 mar 2010, 22:32 Re: Ślub

VA, dzieki zkozystaalam i juz jestem umowieni na spodkanie register office (kosz 30 f za osobe przy slubie konkordatowym).
Mam jeszcze jedno pytanie. Wiem, ze jezeli wezmiemy tutaj slub (chodzi mi o cywilny) to jest on nie wazny w Polsce. I tu moje pytanie, czy cale zarejestrowanie w Urzedzie stanu cywilnego w Polsce bedzie wygladalo tak samo jak zarejestrowania dziecka. Czyli papiery z Angli (odnosnie wzietgo slubu) przetlumaczone przez tlumacza przysieglego i zaniesione do w/w instytucji beda odnotowane w naszym kraju czy raczej trzeba brac na nowo slub cywilny w Polsce.

[ Dodano: Wto Mar 02, 2010 22:37 ]
ps. przepraszam za moje pisanie ale jestem juz zmeczona.
Zyj szybko, kochaj mocno i nie umieraj :P
Avatar użytkownika
marzencia2333
Stały Bywalec
 
 
Posty: 463
Wiek: 39
Dołączyła: 11 paź 2007, 17:55
Lokalizacja: Tipton
Reputacja: 8
Neutralny

KobietaPostNapisane przez agg » 2 mar 2010, 23:12 Re: Ślub

marzencia2333 napisał(a):Wiem, ze jezeli wezmiemy tutaj slub (chodzi mi o cywilny) to jest on nie wazny w Polsce.

marzencia, chyba cos Ci sie pomylilo :wink: slub to slub, jest wazny na calym swiecie, tylko jako obywatele Polski musicie go umiescic (tlumaczony przysiegle) w polskich ksiegach i otrzymacie polski odpis aktu malzenstwa.... easy as that! ;)
Obrazek
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
Avatar użytkownika
agg
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2154
Wiek: 41
Dołączyła: 13 lut 2007, 18:32
Lokalizacja: Gdansk/Birmingham
Reputacja: 146
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez VA » 2 mar 2010, 23:47 Re: Ślub

...ale to się wiąże ze zmianą dokumentów. Czy tego właśnie chcesz? Moja żona nadal używa panieńskich dokumentów. Oficjale w Polsce nic o naszym małżeństwie nie wiedzą i się nie dowiedzą dopóki nie zaistnieje taka potrzeba.
Wg brytyjskiego prawa akt małżeństwa upoważnia do używania któregokolwiek nazwiska na dokumencie przez obojga małżonków i nie trzeba do tego nazwiska zmieniać (deklarować) jak w Polsce.
VA
Avatar użytkownika
VA
Zaangażowany
 
 
Posty: 1148
Dołączył: 26 sie 2006, 12:49
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 112
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez agg » 3 mar 2010, 08:05 Re: Ślub

...w Polsce tez nie musi zmieniac nazwiska, moze zostac przy swoim :wink:
aczkolwiek ja nie widze nic skomplikowanego przy zmianie, tzn nie widzialam kiedy sama zmienialam ;)

[ Dodano: Sro Mar 03, 2010 08:06 ]
(gorzej teraz odkrecic w druga strone) :roll:
Obrazek
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
Avatar użytkownika
agg
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2154
Wiek: 41
Dołączyła: 13 lut 2007, 18:32
Lokalizacja: Gdansk/Birmingham
Reputacja: 146
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez marzencia2333 » 3 mar 2010, 08:56 Re: Ślub

agg, ja dzwonilam specjalnie to konsulatu zeby sie dowiedziec i tak nam powiedzieli, ze slub zrobiony w anglii jest nie wazny w polsce do czasu kiedy sie go nie zarejstruje w polsce. Chcialam sie upewnic poniewaz nie raz konsul wprowadzal nas w blad.

My biezemy slub poniewaz moje dzieci maja nazwisko ojca no i jak wiadomo ja mam inne. Osobiscie zle sie z tym czuje. A jezeli chodzi o wymiane dokumentow to nie ma problemu predzej czy pozniej i tak bysmy sie pobrali i musieli te wszystkie formalnosci zalatwic. A i tak czekalismy z tym wszystkim dosc dlugo. Razem jestesmy juz 8 lat :)

A tak do tematu jeszcze jak to wyglada jezeli wezmiemy tu slub i zmienie nazwisko to ja nie bede miala zadnego dokumentu potwierdzajacego moja tozsamosc bo dowod osobisty tylko mam. A przeciesz bede musiala zglosic tutaj w urzedach, ze slub wzielam. Albo jak inne sprawy zalatwiac jezeli bedzie potrzebny jakis dokument?
Zyj szybko, kochaj mocno i nie umieraj :P
Avatar użytkownika
marzencia2333
Stały Bywalec
 
 
Posty: 463
Wiek: 39
Dołączyła: 11 paź 2007, 17:55
Lokalizacja: Tipton
Reputacja: 8
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Kitty » 3 mar 2010, 09:24 Re: Ślub

marzencia2333 napisał(a):
A tak do tematu jeszcze jak to wyglada jezeli wezmiemy tu slub i zmienie nazwisko to ja nie bede miala zadnego dokumentu potwierdzajacego moja tozsamosc bo dowod osobisty tylko mam. A przeciesz bede musiala zglosic tutaj w urzedach, ze slub wzielam. Albo jak inne sprawy zalatwiac jezeli bedzie potrzebny jakis dokument?


Do momentu otrzymania nowego dowodu/paszportu osobistego bez problemu mozesz sie poslugiwac starym nazwiskiem.Jezeli natomiast bedziesz chciala zaczac zmieniac wszystko w urzedach itp, to beda prosic o kopie aktu slubu ;) Takze zadnego innego dokumentu potrzebowac nie bedziesz ;)
Avatar użytkownika
Kitty
Zadomowiony
 
 
Posty: 803
Dołączyła: 7 sty 2010, 16:01
Reputacja: 19
Neutralny

KobietaPostNapisane przez agg » 3 mar 2010, 13:57 Re: Ślub

Nie to, ze slub nie wazny, tylko do momentu wpisania go do ksiag, panstwo o nim nie wie no i nie mozesz zadnego nowego dokumentu wyrobic.
jak bedziesz w polsce, to po prostu od razu pozalatwiaj sprawy urzedowe i problem z glowy.
tylko jak bedziesz bukowac bilet to oczywiscie na nazwisko jakie masz w paszporcie :-D
Obrazek
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
Avatar użytkownika
agg
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2154
Wiek: 41
Dołączyła: 13 lut 2007, 18:32
Lokalizacja: Gdansk/Birmingham
Reputacja: 146
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez marzencia2333 » 3 mar 2010, 14:39 Re: Ślub

wielkie dzieki za rozwianie moich watpliwosci i podanie dosc istotnych dla mnie informacji
Zyj szybko, kochaj mocno i nie umieraj :P
Avatar użytkownika
marzencia2333
Stały Bywalec
 
 
Posty: 463
Wiek: 39
Dołączyła: 11 paź 2007, 17:55
Lokalizacja: Tipton
Reputacja: 8
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Martyna79 » 3 mar 2010, 22:32 Re: Ślub

Witam wszystkich serdecznie, mam na imie Martyna, mieszkam w Redditch niedaleko B'ham, w czerwcu biore slub, czy znacie moze jakiegos doswiadczonego wodzireja ktory poprowadzilby wesele? A moze jakas podpowiedz gdzie powinnam takowego szukac?

Martyna79
Przyczajony
 
 
Posty: 3
Dołączyła: 13 lut 2010, 22:45
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez marzencia2333 » 4 mar 2010, 08:38 Re: Ślub

Martyna79, moze mogla bys sprobowc spytac sie w polskim klubie. Pani chyba kieroniczka ktora siedzi na dole czesto cos organizuje moze akurt zna jakis zespol weselny.
Zyj szybko, kochaj mocno i nie umieraj :P
Avatar użytkownika
marzencia2333
Stały Bywalec
 
 
Posty: 463
Wiek: 39
Dołączyła: 11 paź 2007, 17:55
Lokalizacja: Tipton
Reputacja: 8
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez VA » 4 mar 2010, 13:11 Re: Ślub

No tak, jest taki zespół z wodzirejem. Lokalni Polacy, grają na każdej imprezie w polskim klubie. Są straszni (moja opinia), ale może Ci się spodobają.
VA
Avatar użytkownika
VA
Zaangażowany
 
 
Posty: 1148
Dołączył: 26 sie 2006, 12:49
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 112
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez Martyna79 » 5 mar 2010, 09:30 Re: Ślub

Super, a moglibyscie napisac adres tego polskiego klubu? U nas w Redditch tez taki jest (tam wlasnie bedzie wesele) ale niema nikogo kto moglby taka impreze poprowadzic...
Dzieki sliczne, pozdrawiam :)

Martyna79
Przyczajony
 
 
Posty: 3
Dołączyła: 13 lut 2010, 22:45
Reputacja: 0
Neutralny

Następna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZUKAM INFORMACJI

cron