Piesek-informacje

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

KobietaPostNapisane przez Xara » 6 lis 2011, 14:29 Piesek-informacje

Witam!
Zakupilam pieska za kilkanascie dni bedzie do odbioru...(wtedy bedzie mial jakies 6-7tygodni)
Mam takie pytania:
Jakie szczepionki musi piesek przejsc?
Jaki jest koszt?
Czy moze ktos polecic dobrego wterynarza?
Bede wdzieczna za wszelkie odpowiedzi i informacje DZIEKUJE :*
Pazurki moja pasja!

Xara
Rozeznany
 
 
Posty: 137
Dołączyła: 3 mar 2007, 03:29
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez agna78 » 6 lis 2011, 17:52 Re: Piesek-informacje

Hej

Gratuluje zakupu:)
Po pierwsze pieska trzeba odrobaczyc, chyba, ze sprzedawca juz to zrobi, nastepnie szczepionka na wscieklizne i mozesz jeszcze na nosowke, parwowiroze....

A jesli chodzi o weterynarza to zalezy w jakiej dzielnicy mieszkasz, bo....chyba bez sensu jechacv do weta na drugi koniec miasta:)
Jakby co pisz na prv dam Ci namiar na mojego..operowal mi kota i bylam zadowolona z uslug:)
Pozdrawiam

agna78
Rozeznany
 
 
Posty: 222
Dołączyła: 4 lut 2010, 23:33
Reputacja: 52
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez Dżastina » 6 lis 2011, 23:39 Re: Piesek-informacje

My ze swoją zwierzyna chodzimy do polskiej weterynarz. Przyjmuje na Kitts Green.

Dżastina
Raczkujący
 
 
Posty: 65
Dołączyła: 25 kwi 2007, 09:52
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 1
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Ola78 » 7 lis 2011, 17:19 Re: Piesek-informacje

Gratuluje.
Xara pomysl o wykupieniu ubezpieczenia dla zwierzaka, bo koszty leczenia sa bardzo wysokie (moich znajomych sunia zlamala noge - za leczenie zaplacili ponad £1000). Dobrze jest jesli piesek bedzie mial czip, zwlaszcza jesli planujecie zabrac go za granice bez tego sie nie obejdzie.

Ola78
Początkujący
 
 
Posty: 19
Dołączyła: 31 maja 2008, 20:42
Lokalizacja: Wroclaw
Reputacja: 3
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez VA » 7 lis 2011, 17:45 Re: Piesek-informacje

Na wściekliznę nie musisz psa szczepić, jeżeli nie robisz dla niego paszportu. W UK nie jest to wymagane.
VA
Avatar użytkownika
VA
Zaangażowany
 
 
Posty: 1148
Dołączył: 26 sie 2006, 12:49
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 112
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez Toxic » 7 lis 2011, 17:49 Re: Piesek-informacje

Dziwny przepis skoro żeby przywieść psa do Uk trzeba koniecznie robić szczepienie, badanie krwi z wysyłką do konkretnego laboratorium i jeszcze czekać pół roku.
http://imageshack.us/photo/my-images/198/1000872t.jpg/
-Koko po co to fotografujesz?
-no stateczek chcę..
-eee.. myślałem, że to gniazda rj45

Toxic
Początkujący
 
 
Posty: 31
Dołączyła: 11 sie 2011, 10:31
Reputacja: 7
Neutralny

KobietaPostNapisane przez era13 » 7 lis 2011, 18:55 Re: Piesek-informacje

wcale nie glupi przepis maja Anglicy . obowiazek badan
psow z innych krajow powoduje tutaj wzgledne bezpieczenstwo w kwestii wscieklizny i innych chorob.
poprostu wscieklizna na wyspach nie wystepuje.co by bylo gdyby wszystkie wpuszczali bez badan?

era13
Przyczajony
 
 
Posty: 7
Dołączyła: 13 wrz 2011, 01:30
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Xara » 7 lis 2011, 20:48 Re: Piesek-informacje

Ola dziekuje ...wlasnie mysle o wykupieniu takiego ubezpieczenia :)
czipa bede wszczepiac ,ale chyba troszke pozniej ,bo oczywiscie z pieskiem bede chciala podrozowac ;)

Agna mozesz mi dac namiary? ja mieszkam na winson green...jak dobry i tani moge pojechac na koniec bham haha :D
Pazurki moja pasja!

Xara
Rozeznany
 
 
Posty: 137
Dołączyła: 3 mar 2007, 03:29
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Toxic » 7 lis 2011, 23:49 Re: Piesek-informacje

Ja nie mówię, że sama kontrola jest zła tylko fakt że psy tutaj nie są szczepione, a mimo wszystko to nie jest hermetycznie zamknięty teren.
http://imageshack.us/photo/my-images/198/1000872t.jpg/
-Koko po co to fotografujesz?
-no stateczek chcę..
-eee.. myślałem, że to gniazda rj45

Toxic
Początkujący
 
 
Posty: 31
Dołączyła: 11 sie 2011, 10:31
Reputacja: 7
Neutralny

KobietaPostNapisane przez komar77 » 8 lis 2011, 13:59 Re: Piesek-informacje

Wracając do sedna sprawy.kiedy już odbierzesz psiaka,powinien zostać w domu przez sześć tygodni,tzn.nie wychodzić np.do parków.W Anglii najbardziej boją się parwowirozy i nosówki,a bardzo łatwo te choróbska złapać,wystarczy,że powącha odchody chorego zwierzaka.W tym czasie wskazana jest pierwsza wizyta u weterynarza.Na pierwszej wizycie mój pies dostał szczepienia przeciwko parwowirozie,kaszlowi Kennelowemu,hepatitis cokolwiek to jest,parainfluenza i leptospirosis.To były szczepionki kojarzone tzn.kilka w jednej.Poza tym wet obejrzy,zważy,doradzi.Po tygodniu od szczepienia polecił podać tabletkę odrobaczającą.Szczeniaki do pół roku odrobacza się co miesiąc,starsze co trzy.Kiedy pies osiągnie 12 tygodni można zaszczepić przeciwko wściekliźnie.Po miesiącu pobiera się krew na zbadanie przeciwciał,jeśli wynik jest pozytywny można wydać paszport.Oczywiście pies musi mieć czip,tatuaże już nie wystarczają,teraz preferowane są mikroczipy.Nie pamiętam jaki był koszt tych pierwszych szczepień,ale przeciwko wściekliźnie kosztowała około trzydziestu funtów.Chip 15 funtów.Insurance jaki my płacimy za psa to niecałe 15 funtów i pies jest ubezpieczony do 7000 funtów z total excess bodajże 69 funtów.Nie do końca wiem o co tak dokładnie chodzi w tych polisach,ale też nigdy nie przeczytałam tego dokładnie i do końca.W razie wątpliwości pytaj.
Avatar użytkownika
komar77
Raczkujący
 
 
Posty: 76
Wiek: 46
Dołączyła: 25 mar 2009, 14:24
Lokalizacja: Tyseley/Torun
Reputacja: 2
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez VA » 8 lis 2011, 14:41 Re: Piesek-informacje

Odnośnie paszportów, to zasady się zmieniają od 1 stycznia i teraz nie ma sensu nic w tym kierunku robić. Najważniejsze, że nie będzie 6 miesięcznej kwarantanny i badania krwi po szczepieniu na wściekliznę.
Więcej na ten temat na strone Defry.
VA
Avatar użytkownika
VA
Zaangażowany
 
 
Posty: 1148
Dołączył: 26 sie 2006, 12:49
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 112
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez agna78 » 8 lis 2011, 15:43 Re: Piesek-informacje

Odnosnie wscieklizny chcialabym sie wypowiedziec.

Oczywiscie, ze na wyspach jej teoretycznie nie ma, ale zaszczepienie psa przeciwko wsciekliznie chroni przede wszystkim jego samego przed potencjalnym zagrozeniem. Tak wiec czy jest obowiazek szczepienia, czy nie- odpowiedzialny i rozsadny wlasciciel to zrobi chocby wlasnie dlatego, ze jesli wyjedzie z psem to jego pupil jest zabezpieczony:)

Jesli chodzi o badania krwi i kwarantanne to ciesze sie ze w koncu sie ten przepis zmienia.
Ulatwi to zycie zarowno wlascicielom jak i zwierzakom.

agna78
Rozeznany
 
 
Posty: 222
Dołączyła: 4 lut 2010, 23:33
Reputacja: 52
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez karjo » 9 lis 2011, 21:50 Re: Piesek-informacje

Raz, szczenie powinno miec przynajmniej 8 tygodni zmieniajac dom.
Dwa, powinno miec ze soba ksiazeczke zdrowia z wpisami o szczepieniach i odrobaczeniach.
Szczeniak rasowy? jesli tak, to powinien miec potwierdzenie pochodzenia (rodowod), warto sprawdzic tez papiery rodzicow, by nie dac sie zrobic w konia za spore pieniadze.
Oczywiscie byliscie w domu hodowcy, widzieliscie, z jakich warunkow bedzie psiak?
Co do opieki, swietnie napisany blog o szczylku w domu od podstaw http://www.owczarek.pl/zofia/journal/default.asp

Co do szczepien http://www.dogomania.pl/threads/28445-s ... warantanna
i nie upieralabym sie tak z ta kwarantanna, 6 tygodni, to jakis horror i prosta droga do wychowania psa lekliwego, problemowego...
Z odrobaczaniem tez bym nie przesadzala, nadgorliwosc rownie szkodzi, co zaniedbania.

Z szczepieniem na wscieklizne mozna bedzie poczekac do stycznia, wtedy przestaje obowiazywac wymog badan krwi i karencji po nich dla zwierzat szczepionych po 1 stycznia 2012.

karjo
Rozeznany
 
 
Posty: 269
Dołączyła: 27 lut 2008, 11:23
Reputacja: 17
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Xara » 10 lis 2011, 23:22 Re: Piesek-informacje

Karjo ja bede brala pieska jak bedzie mial 6-7 tygodni jesli oczywsicie bedzie sam jadl z miski itd...
Piesek jest bez papierow ,ale widzialam mame i jestem mamuska zachwycona!
Psiaki sa w dobrych warunkach.
Szczepienia mamy zrobic we wlasnym zakresie dlatego tez pytam jakie to maja byc szczepionki ile kosztuja i moze ktos poleci weterynarza?
Troszke jestem panikara ...
Czytalam na dogsandpuppies opisy pieskow,ktore sa na sprzedaz i wlasnie nie kazdy ma szczepionki i papiery...dlatego pomyslalam ,ze jest ok.
Pazurki moja pasja!

Xara
Rozeznany
 
 
Posty: 137
Dołączyła: 3 mar 2007, 03:29
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez komar77 » 11 lis 2011, 10:15 Re: Piesek-informacje

Xara,ja też kupiłam psa bez papierów z prywatnego domu.Widziałam oboje rodziców i warunki w jakich przebywały szczeniaki.Wszystko było ok.Właścicielka pieska odrobaczyła i pytała czy ma szczepić,powiedzieliśmy,że i tak chcemy go zabrać do weterynarza i szczepiliśmy sami.Na pierwszej wizycie założył mu książeczkę i jak do tej pory wszystko jest w jak najlepszym porządku więc nie panikuj,wszystko będzie ok.
Avatar użytkownika
komar77
Raczkujący
 
 
Posty: 76
Wiek: 46
Dołączyła: 25 mar 2009, 14:24
Lokalizacja: Tyseley/Torun
Reputacja: 2
Neutralny

Następna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZUKAM INFORMACJI